Bez diagnozy

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

gonia
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-24, 18:07
Lokalizacja: polska

Bez diagnozy

Postautor: gonia » 2010-04-24, 18:32

Chciałabym poprosić o radę.We wrzesniu 2009r. zaczęły strasznie boleć mnie plecy potem dretwienie nóg i rąk i ból głowy-trafiłam do szpitala-punkcja niby ok ale cytoza 7 a norma do 5,tk głowy bez zmian, bolerioza ujemna, tarczyca ok.Bez diagnozy wyszłam do domu. Stan zdrowia cały czas sie pogarszał kręgosłup głownie iszyjny i lędzwiowy bolał jak cholera-zrobiłam rezonans szyji, odcinka ledzwiowego i głowy 11/2009r. żadnych zmian!Obecnie jestem po badaniu potencjałów wzrokowych i ponownym rezonansie głowy z kotrastem i znowu żadnych zmian a dolegliwosci okropne:ból kręgosłupa okropny, bolące ręce i nogi braki czucia na brzuchu i poczucie zweżenia w szyji, bół w uszach-byłam u 6 neurologów i rozkładaja rece i nikt nie chce powtórzyć punkcji a chyba to w tej chwiwli byłoby jedyne miarodajne badanie!!!jestem strasznie przygnębiona ze czas leci a ja niemam diagnozy i zadnego leczenia!czy myślicie że to sm? za moment będe 30-latką pozdrawiam i prosze o radę
Ostatnio zmieniony 2011-08-31, 09:32 przez gonia, łącznie zmieniany 1 raz.
gonia80

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-04-24, 21:06

Witaj

Jakiego rodzaju to jest ból? Czy jest stały, napadowy? Jak go odczuwasz?

iwa
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-27, 22:22
Lokalizacja: lubuskie

Re

Postautor: iwa » 2010-04-24, 21:17

Mysle ze cokolwiek napiszesz na temat swoich dolegliwosci to nikt na forum nie odwazy sie insynuowac diagnozy,to lezy tylko w gestii lekarzy ktorzy maja bezposredni kontakt z toba i ew diagnostyka twojej osoby......objawy o ktorych piszesz moga sugerowac wiele chorob

gonia
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-24, 18:07
Lokalizacja: polska

Postautor: gonia » 2010-04-24, 22:01

Ból rąk towarzyszy micały czas tak jak by bolały mnie całe mieśni jak zakwasy, nogi tylko wtedy kiedy dokucza kregosłup lędźwiowy a ostatnio zdarza sie to coraz częściej.Jak schylam głowę do przodu napina sie cały kręgosłup co powoduje ból ( w kręgosłupie jakby wszystko pulsowało)rzadko ale zdarzaja się zaburzenia równowagi ale bardzo delikatne, odczuwam osłabienie głownie prwej strony zwłaszcza nogi często towarzyszy tez mrowienie w dolnych partiach nóg i to dziwne "zwężenie" w szyji jakby jakaś klucha mi tam stała...co o tym myślisz?
gonia80

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-04-25, 09:59

gonia pisze:Ból rąk towarzyszy micały czas tak jak by bolały mnie całe mieśni jak zakwasy, nogi tylko wtedy kiedy dokucza kregosłup lędźwiowy a ostatnio zdarza sie to coraz częściej.Jak schylam głowę do przodu napina sie cały kręgosłup co powoduje ból ( w kręgosłupie jakby wszystko pulsowało)rzadko ale zdarzaja się zaburzenia równowagi ale bardzo delikatne, odczuwam osłabienie głownie prwej strony zwłaszcza nogi często towarzyszy tez mrowienie w dolnych partiach nóg i to dziwne "zwężenie" w szyji jakby jakaś klucha mi tam stała...co o tym myślisz?


To "dziwne zwężenie" w szyi może być tle zaburzeń nerwicowych - tak zwana "kula w gardle" - czyli spastyczny skurcz mięśni przełyku. Można to odczuwać jako właśnie jakieś obce ciało, utrudnione przełykanie etc... Może, ale nie musi ;). To trzeba by ustalić na żywo ;).

Przy wzmożonym napięciu mięśniowym, które może być na przykład związane z stresem, ale też innymi czynnikami, bóle są dosyć częste. Mięśnie są napięte i bardziej podatne na doznania bólowe.
Czy te bóle są bardzo silne? Może spróbuj to określić w skali 0 do 10 (0 to brak bólu, a dziesięć najwieszy ból jaki można sobie wyobrazić)?

Uóglnione dolegliwości bólowe często też zdarzają się w przypadku fibromialgii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fibromialgia

Możesz też poszukać specjalisty, który zna się na rozluźnianiu mięśniowo-powięziowym - bardzo fajne sztuczki, które wielu pomagają.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-04-25, 20:45

Czesto przegladam watki ktore maja wspolny mianownik, czyli czyste MRI, bole kregoslupa, stawow + dolegliwosci neurologiczne. Zastanawiam sie czemu lekarze nie kieruja na diagnostyke pod katem ZZSK. W zasadzie wystarczy HLA B27 + celowane zdjecie na stawy krzyzowo-biodrowe. Przy ZZSK czestym objawem jest zapalenie teczowki(moze komus to pomoze)a dolegliwosci neurologiczne spowodowane sa podraznieniem korzeni nerwowych kregoslupa.
Dla bardziej obeznanych czy przy ZZSK RF wychodzi dodatni ? Czy OB i CRP sa podwyzszone ?

gonia
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-24, 18:07
Lokalizacja: polska

Postautor: gonia » 2010-04-26, 23:02

Nie wiem czy to moze miec jakiś wpływ ale zawsze byłam strasznym alergikiem, granulocyty kwasochłonne zawsze w granicach 20 a norma do 5...
Oprócz dolegliwosci w/w opisanych nagminnie występuję u mnie brak czucia oprócz brzucha na czole i uszach -jakie to dziwne uczucie..Pęcherz jakbym miała znieczulony...często też zdarzaja sie u mnie wymioty...a miało być tak pięknie... życie bez diagnozy jest straszne
Dzisiaj dokuczają mi dziwnie zatkane uszy i bół kręgosłupa- w ogóle z dnia na dzień jestem coraz słabsza ...a dwoje maalutkich dzieci w domu..nie tak miało być :-( Lekarze są bezduszni...
gonia80

gonia
Posty: 8
Rejestracja: 2010-04-24, 18:07
Lokalizacja: polska

Postautor: gonia » 2010-04-26, 23:14

Aha chciałam zapytać jeszcze o jedno:czy jest możliwe ze przy sm najpierw pojawiają sie zmiany w rdzeniu a głowie moze niczego nie być?
gonia80

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2010-04-27, 15:46

Niestety może tak być :-/

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2010-05-13, 17:03

Stratusie tak się składa że dopiero co u mojej kuzynki zdiagnozowali zzsk.Miała od 10 lat nawracające zapalenie tęczówki i nie mogli znależć przyczyny.Odrzucali kolejne diagnozy.W szpitalu zrobli jej super dokładny rezonans głowy trawajacy 1.5 godz,który nic nie wykazał.Tak jak piszesz HLA B27 wyszedł dodatni ale sęk w tym,że nie bolały ją biodra ani pośladki i wyszła ze szpitala bez diagnozy.Reumatolog stwierdził,że dopóki jej pośladki nie bolą to nie jest zzsk.Poszła do innego i ten odrazu stwierdził zzsk tylko u niej zmiany są niespecyficzne bo objęły przede wszystkim klatkę piersiową co w przyszłości moze spowodować problemy z oddychaniem :-( Z tego co kojarze to ob i crp miala ok ale ręki nie dam


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości