Opis mojego przypadku- proszę o opinię.

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Opis mojego przypadku- proszę o opinię.

Postautor: kria » 2010-08-02, 10:12

Dzień Dobry wszytskim. Opiszę swój przypadek. Do szpitala trafiłam ze skierowania okulisty, ponieważ miałam prześwietlony wzrok ( wszytsko mnie raziło, tv, komputer i światło codzienne) Okulistka po badaniu skierowała mnie do szpitala na neurologie, poniewaz z pkt. okulistycznego było wszytsko ok. W szpitalu zrobili różne badania i wyniki były ok. Powiedzieli, że mam mało magnezu i tyle. Po kilku dniach zrobili rezonans i wypisali mnie do domu nic prawie nie mówić. Powiedzeli tylko ze są jakieś plamki i że za 3 miesiące mam znowu zrobić w szpitalu rezonans i że mogę mieć tez punkcje rdzeniową. W szpitalu dostawałam witaminy i minerały i objawy wzrokowe troche przystopowały, ale nie całkiem. Po szpitalu sama poszukałam neurologa i okulisty ( innego już ) i oni obaj dali mi do zrozumienia że to może być SM. Wyniki szpitalne sprawdzili i powiedzieli ze są dobre, że minerałów nie jest tak wcale mało, a badania krwi sa dobre. Wyniki krwi ok. Tylko...No właśnie tylko w rezonansie są jakieś plamki, które mogą być przyczyną SM ale nie muszą. Dali mi do zrozumienia że to raczej to, ale to narazie trudno stwierdzić bo poza oczami nic mi nie jest. Po szptalu jedno oko wmiare wróciło do normy a drugie nie. Teraz okulista przepisał mi jakieś lekkie sterydy na oko i już jest lepiej. Dodam jeszcze że od jakiegoś czasu robią mi się same sinaki??????????????????????Czy to jest charakterystyczne przy SM bo nie umiem nic na ten temat znaleść. Czekam do wrzesnia na drugi rezonans, ale bardzo sie boję. Prosze o porade i o co chodzi z tymi sinakami.
Ostatnio zmieniony 2010-08-02, 16:36 przez kria, łącznie zmieniany 1 raz.

Rem
Posty: 1629
Rejestracja: 2008-08-05, 11:21
Lokalizacja: PL

Postautor: Rem » 2010-08-02, 10:28

kria objawy jakie opisujesz wskazują na zapalenie nerwu wzrokowego (miałem identyczne). Siniaków nie wiązałbym z tą chorobą.
Jedno mogę Tobie poradzić - czekaj cierpliwie do września na rezonans, a punkcja (jeśli będziesz ją miała) również bardzo dużo wyjaśni.
Pozdrawiam.

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2010-08-02, 10:57

rRem, ale miałas taki prześwietlony wzrok?? ja nie mogłam oglądac tv, komputera i wszytsko było bardzo jasne, kolory fluorescencyjne. czy to może być obiaw SM? czy zapalenie nerwu wzrokowego to objaw SM. Byłam u 2 okulistów i nic mi nie stwierdiliz okiem. Pod wzgledem okulistycznym u mnie ok. a jednak wzrok jest prześwietlony i rozmazany.
Bedę czekac na kolejny rezonans, ale już chciałabym wiedzieć co mi jest. Dziwią mnie jeszcze te siniaki. Po szpitalu mialam chyba 15 sinaków na nogach. Dopiero wtedy mnie one zastanowiły, ale pomyslałam ze moze gdzieś się uderzyłam ( mam malutkie dziecko i pełno róznych zabawek na podłodze), ale teraz stwierdzam, że one same się robią. Bolała mnie jeszcze codziennie prze 3 tygodnie głowa. To też może być objaw SM?

Rem
Posty: 1629
Rejestracja: 2008-08-05, 11:21
Lokalizacja: PL

Postautor: Rem » 2010-08-02, 11:19

kria pisze: Byłam u 2 okulistów i nic mi nie stwierdzili z okiem. Pod wzgledem okulistycznym u mnie ok. a jednak wzrok jest prześwietlony i rozmazany.


Bo oko jako narząd jest zdrowe - zapalenie nerwu to jest sprawa neurologiczna.
Miałem dokładnie te same objawy i okulista skierował mnie natychmiast do neurologa.
Musisz uzbroić się w cierpliwość - drugi rezonans i ewentualna punkcja wskażą przyczynę takich objawów.
Co do siniaków nie wypowiadam się bo nic o tym nie wiem (ja ich nigdy nie miałem). Powiedz o nich lekarzowi pierwszego kontaktu (rodzinnemu).
Nie martw się, czekaj do września na rezonans. Głowa do góry, będzie wszystko dobrze.

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2010-08-02, 12:43

A co z dietą? Co można i nawet trzeba jeśc, a czego unikać i nie jeść?? czy sa jakies zalecenia co do diety??

Rem
Posty: 1629
Rejestracja: 2008-08-05, 11:21
Lokalizacja: PL

Postautor: Rem » 2010-08-02, 12:53

Nie ma specjalnej diety, staraj się tylko jeść dużo owoców i warzyw (naturalne witaminy), a poza tym wszystko co jadłaś do tej pory. :lol:

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-08-02, 12:55

kria, koniecznie powiedz o tych siniakach- może
to jakieś zaburzenia krzepnięcia?
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2010-08-02, 13:06

agnes - ale czy zaburzenie krzepnięcia mogłoby spowodować plamy w głowie i prześwietlnony wzrok??

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-08-02, 13:32

kria pisze:agnes - ale czy zaburzenie krzepnięcia mogłoby spowodować plamy w głowie i prześwietlnony wzrok??


Witaj

A masz dokładny opis tego rezonansu?

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2010-08-02, 14:18

Persefona - a znasz sie na rezonansach i umiesz je fachowo odczytywać??

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-08-02, 16:32

kria, nie nazywamy każdego założonego przez siebie tematu : "Dzień dobry", bo kompletnie nic z niego nie wynika.Zapoznaj się proszę z :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... php?t=1840 i generalnie ze wszystkimi Ogłoszeniami Moderatorów oraz z Regulaminem forum.
Pozdrawiam.
Obrazek

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-08-02, 21:06

Kria zaburzenia krzepnięcia nie powodują zaburzeń wzroku. A czy zauważyłaś u siebie coś takiego, że przy jakimkolwiek skaleczeniu miałaś problem z zatamowaniem krwi?
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-08-02, 21:16

kria pisze:agnes - ale czy zaburzenie krzepnięcia mogłoby spowodować plamy w głowie i prześwietlnony wzrok??

Wzrok to nie tylko oczy, a w mózgu są naczynia, które też mogą chorować i dawać różne objawy, więc myślę, że warto to sprawdzić.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2010-08-03, 15:42

Łukasz - nie zauważyłam, abym coś miała z krzepnieciem. Przy skaleczeniach wszystko jest ok. Będe czekać na wrzesień i na kolejne badania. Narazie czuje się dobrze i wzrok już mi tak nie dokucza, aczkolwiek nie jest normalny. Jestem już zmęczona zamartwianiem się i rozmyślaniem. Co będzie to będzie. Kiedyś przeczytałam w necie hasło przewodnie jednej Pani, które ( jeżeli faktycznie będe mieć SM)bęzie moim mottem życiowym " Mam SM, ale SM mnie nie ma" :-P

Bea
Posty: 305
Rejestracja: 2010-06-16, 21:13
Lokalizacja: Zgierz

Postautor: Bea » 2010-08-03, 16:06

Ja też miałam dwa razy pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego siedem lat temu w oku lewym a w ubiegłym roku w oku prawym , znajdź dobrego okulistę , zrób pole widzenia i wiele się może już wtedy wyjaśnić , REZONANS ZRÓB KONIECZNIE , nie martw się i nie myśl o tym wszystko będzie OK :23:
Bea


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości