Objawy, proszę o pomoc

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Dunda
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-03, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Objawy, proszę o pomoc

Postautor: Dunda » 2010-09-03, 01:11

A wiec to mój pierwszy post wiec wypada się przywitać :)

mam nastepujace objawy i prosze o opinie gdyz ta mysl nie daje mi spokojnie spac.

zaczelo sie to okolo rok temu, dretwienie rak tuż po przebudzeniu , z dolna czescia ciala nie mialem takich problemow. wystepuje tez tzw " strzelanie " praktycznie wszystkich stawów.
wystepuje tez lekkie oslabienie miesni. Wzrok tez minimalnie mi sie pogorszyl (ostrość) ale tylko z dalekiej odleglosci. Co do zawrotow wystepuja one po wstaniu z lozka i nie sa zbyt intensywne. Co do kwestii pamieci czasem zdazy mi sie cos zapomniec o czym przed chwila myslalem i czasami placze mi sie jezyk. Z wazniejszych informacj moze byc to ze mam podjerzenie tasiemca (borelioza?) . Postanowilem tu utworzyc owy temat gdyz niemoge spac po nocach i dostaje bialej goraczki w zwiazku z tymi objawami. Prosze o opinie i porady.

a zapomnialem dodac ze wystepowalo przez pewny czas ucisk w klatce piersiowej i kłucie serca i z 2x bol szyi , karku, teraz boli mnie tylna prawa czesc glowy w okolicach ucha ( nie spie 48h :) )

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-08-31, 09:28 przez Dunda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2010-09-03, 06:45

Dunda zacznij może od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu i przekaż mu swoje objawy.On powinien zadecydować co dalej.
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Dunda
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-03, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Dunda » 2010-09-03, 08:52

bylem.... i powiedzial mi ze cierpie na niestrawnosc bo zle sie odzywiam.... zalamalem sie tym ;p wszyscy mi mowia ze ja juz mialem wszystkie choroby jakie tylko sa, (mam sklonnosci hipohondryczne ;D ) ze niby to od kregoslupa poniewaz mam skrzywienie. Sam juz niewiem :) , na ogol czuje sie dobrze jak o tym nie mysle, ale jak duzo nowych uzytkownikow na tym forum zamiast polegac na lekarzu szperalo sie w internecie co chyba nie jest najlepszym rozwiazaniem. Pozdrawiam

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-09-03, 09:15

Witaj Dunda , a może biorąc pod uwagę Twoje skłonności , pomogłaby wizyta u psychologa? Czasami najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. ;-)
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-03, 09:18

Witaj na forum Dunda, .
Dunda pisze:ale jak duzo nowych uzytkownikow na tym forum

Wszyscy nowi użytkownicy przedstawiają się tutaj :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/viewforum.php?f=8
Dunda pisze:zamiast polegac na lekarzu szperalo sie w internecie co chyba nie jest najlepszym rozwiazaniem.

Tutaj nikt nie postawi Ci diagnozy, bo wszyscy najpierw zaczynamy od lekarzy i to jednak jest najlepszym rozwiązaniem.
Dunda pisze:mam sklonnosci hipohondryczne ;D

..czyli czytanie w internecie nie jest dla Ciebie korzystne, ale jasne wyniki badań i konsultacje ze specjalistami.
Zapomnij o SM a zacznij cieszyć się życiem, pozdrawiam :-)
Obrazek

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-09-03, 11:11

Czy musisz szperać w internecie, żeby przymierzać sie do tych najgorszych możliwości :?:
Jak już przeglądasz strony o dolegliwościach to zwróć uwagę na te, gdzie napisano: dokuczliwe ale da się wyleczyć. :!:

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-09-03, 12:32

potęga internetu,wejdz w sieć,postaw pytanie,i już...uleczony ,prawie
przed piszące mają rację na 150%
chyba że, jutro klasówka? :-/

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2010-09-03, 12:54

Dunda, posłuchaj przedmówców mają rację. A tak dla jasności na SM chorują osoby "wybrane" i nie tak szybko możesz do Nas dołączyć bo na to trzeba sobie "zasłużyć" nie diagnozuj się sam bo od tego są ludzie to po pierwsze a po drugie na SM się nie umiera i wbij to sobie do główki ze z SM można bez problemów żyć normalnie tylko trzeba chcieć i nie nastawiać się na nie. Pozdrawiam :-)
Bob budowniczy zawsze da rade.

Dunda
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-03, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Dunda » 2010-09-03, 20:35

Dzieki za odzew. w poniedzialek zmieniam lekarza pewnie minie sporo czasu zanim dowiem sie co ze mna nie tak. i mam pytanie czy SM moze byc dziedziczny i czy mozna go nabyc . czy mozna sie jakos przed nim zabezpieczyc. I czy jest jakis postep w medycynie odnosnie SM. Pytam sie oto tutaj gdyz niechce znow sie nakrecac przez przypadkowe strony o SM :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-03, 21:08

Dunda pisze:mam pytanie czy SM moze byc dziedziczny


Poczytaj forum np.to :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... edziczenie
Dunda pisze:czy mozna sie jakos przed nim zabezpieczyc.

Hm..to pytanie czytam chyba po raz pierwszy i..nie znam odpowiedzi.Przypuszczam, że nie można. Myśląc w ten sposób, jak można skutecznie zabezpieczyć się przed jakąkolwiek chorobą?Nie popadajmy w paranoję ;-)
Dunda pisze:I czy jest jakis postep w medycynie odnosnie SM.

To również temat "rzeka". Jeśli poświęcisz troszkę swojego cennego czasu, to poczytaj forum, a znajdziesz odpowiedź ;-) Dużo się zmienia, ale ....Ty przecież nie masz zdiagnozowanego ani prawdopodobnego SM, więc po co te dywagacje? :mrgreen:
Pozdrawiam i myślę, że warto porozmawiać z Rodzicami.
Obrazek

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-09-03, 21:16

o,ki ktosik musi zadek nadstawić.
odpowiem Ciebie tak :na dwie kupki babcia wróżyła.
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... 6,poczytej mi Mamo
co jakiś czas jawią się uczone wywody,publikacje...jedni mędrcy mówią tak,ale...
inni znowu nie,ale...
ruletka zwana genetyką... :shock:
co w duszy,to i w oczach

Dunda
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-03, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Dunda » 2010-09-04, 00:36

tuja pisze:Pozdrawiam i myślę, że warto porozmawiać z Rodzicami
rozmawialem i "jak zwykle przesadzam" :)
W moim wypadku to narazie strach odgrywa głowna role, gdy podswiadomi mysle o tej chorobie to to wydaje mi sie ze zycie nie bedzie takie jak bym sobie to zaplanowal.

ps. przegladajac te forum to mam wrazenie ze 99% uzytkownikow tego forum są pozytywnie nastawieni do życia z SM, co cieszy :) ( ja jestem w 1% z góry zakładając najgorsze :-/ )

Dunda
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-03, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Dunda » 2010-09-04, 03:24

czy tzw rzut trwa długo czy krótko bo przez rok 3x zdretwiala mi reka tuz po przebudzeniu. bylo to intensywne ale krótkotrwale, czym roznia sie objawy boreliozy od SM?

Pozdrawiam

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-09-04, 11:19

Dunda,masz pierwsze chyba pierwsze symptomy hipochondrii,ad rem..
na stronce wiodącej szlachetnego forum,masz u góry taki czerwony pasek,i na nim
magiczne napisy,min."szukaj",kliknij "szukaj" jawi się stronka wyszukiwania
wklepujesz zajmujący Cię temat np. "bolerioza" lub "rzut"...i już prawie wszystko Wiesz.
rada starego grzyba,myślami bądż przy pci odmiennej-dziewczynie,familii
rozum to dziwne kłębowisko,jeszcze wykraczesz atomówkę i awansujesz na terrorist
:20:
co w duszy,to i w oczach

brohomler
Posty: 74
Rejestracja: 2010-08-26, 19:18
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: brohomler » 2010-09-07, 19:17

Ale się uśmiałam Koczi g:D Faktycznie hipochondria to straszna choroba ;-) A tak poważnie Dunda to rzut musi trwać co najmniej 24 h, a nie chwile po przebudzeniu bo takie dretwienia to ma każdy.A tak wogóle to wrzuć na luz i nie daj sie zwariować.
edyć


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości