Moje objawy, proszę o pomoc.

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

List.opad
Posty: 6
Rejestracja: 2010-09-03, 13:54
Lokalizacja: z miasta Wu

Moje objawy, proszę o pomoc.

Postautor: List.opad » 2010-09-03, 14:49

Witajcie! Jestem nowym użytkownikiem forum, wiec na początek wypadłoby się przywitać i napisać coś krótko o sobie. Mam na imię Piotrek, mam 23 lata i trochę się uczę :-) Mam od ok. 3ch miesięcy pewne objawy, które bardzo mnie niepokoją. Wszystko zaczęło się od porannego zdrętwienia dużego palucha u nogi, które delikatnie ustąpiło, ale przestraszony i tak udałem się następnego dnia do lekarza. Lekarz rodzinny zlecił mi badanie krwi, wizytę u okulisty oraz neurologa i… wyniki badania krwi – dobre, okulista – delikatne pogorszenie wzroku (jestem krótkowidzem), neurolog – postukał, popukał, pogadaliśmy trochę, przepisał magnez i jakieś tam witaminki oraz zlecił wizytę kontrolną za dwa miesiące. No i co po tych dwóch miesiącach? Dalej to samo - palce stopy jakby delikatnie zdrętwiałe (dziwne uczucie takiego prądu w stopie), ale czucie i odruchy są zachowane. Moja pani neurolog powiedziała, że nie ma co się przejmować... Ale jak ja mam się nie przejmować skoro nie widać poprawy, a nie miałem nigdy wczeniej czegoś takiego? Byłem jeszcze u neurologa w innym mieście i on też nic nie stwierdził. Mam do Was w związku z tym pytanie, czy jeśli magnez w końskich dawkach po takim czasie nie pomógł to jest to jakiś sygnał? Czy gdyby to były faktycznie jakieś objawy to miałbym zaburzone odruchy tam, gdzie pojawiają się te „mrówki”? Aha zapomniałem dodać, że nie mam raczej żadnych zawrotów głowy, czasem tylko delikatnie kłuje ale to chyba każdy tak ma… :-| Przepraszam za chaos mojej wypowiedzi, ale bardzo się tym martwię i nie potrafię tego zebrać w jedną całość :-( mam jednak nadzieje, że ktoś mi odpowie. Pozdrawiam P.
Ostatnio zmieniony 2010-09-03, 15:21 przez List.opad, łącznie zmieniany 1 raz.

List.opad
Posty: 6
Rejestracja: 2010-09-03, 13:54
Lokalizacja: z miasta Wu

Postautor: List.opad » 2010-09-03, 14:59

Do tego co napisałem wyżej zapomniałem dodać, że w pewnym momencie w kolanie pojawiło mi się takie dziwne uczucie, coś jakbym miał bardzo wrażliwe to miejsce. Czułem "prąd" w kolanie, gdy nawet lekko dotkneły go spodnie. Obecnie tego nie mam, mineło po ok 1,5 tyg.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-09-03, 15:02

Takie objawy daje nie tylko niedobór magnezu, może być niedobór wit B. to możesz sam uzupełnić np. [milgamma w tab.]. Reszta to już sprawa badań i lekarzy.
pozdrówka :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-03, 15:17

List.opad pisze:Witajcie! Jestem nowym użytkownikiem forum, wiec na początek wypadłoby się przywitać i


Owszem, ale robimy to tutaj :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/viewforum.php?f=8
Poza tym List.opad, jeśli chcesz coś dopisać, to użyj opcji EDYTUJ, zwyczajowo nie pisze się postu pod postem.Poczytaj stronę "od góry".
Pytasz nas, czy Twoje objawy sugerują SM? Bo nie rozumiem.To nie jest forum lekarzy.
List.opad pisze:czy jeśli magnez w końskich dawkach po takim czasie nie pomógł to jest to jakiś sygnał?

Może być, ale nie musi. Magnez nie jest antidotum na wszystko.
List.opad pisze:bardzo się tym martwię i nie potrafię tego zebrać w jedną całość

Cudowne Manowce to piękne miejsca, więcej optymizmu życzę ;-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Beata:), łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

List.opad
Posty: 6
Rejestracja: 2010-09-03, 13:54
Lokalizacja: z miasta Wu

Postautor: List.opad » 2010-09-03, 15:40

Tuja, przpraszam za zamieszanie :oops:

tuja pisze:Pytasz nas, czy Twoje objawy sugerują SM? Bo nie rozumiem.To nie jest forum lekarzy.

Skłamie jeśli powiem, że nie. Jest tu wiele osób z różnymi objawami (szukałem troche na forum), więc liczyłem, że może ktoś coś podpowie, a ja przy następnej wizycie to zasugeruje. Nie ukrywam, że szukałem wcześniej informacji w internecie i... przywiodło mnei tu. Jeszcze raz przepraszam.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-03, 15:46

List.opad pisze:liczyłem, że może ktoś coś podpowie,


Z pewnością ktoś coś podpowie, tutaj są sami życzliwi ludzie.
Pozdrawiam.
Obrazek

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-09-03, 17:28

Wiesz List.opad, a jak jest z Twoim kręgosłupem bo to również może być przyczyna takich objawów szczególnie odcinek lędzwiowy.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

List.opad
Posty: 6
Rejestracja: 2010-09-03, 13:54
Lokalizacja: z miasta Wu

Postautor: List.opad » 2010-09-03, 18:20

Łukasz pisze:Wiesz List.opad, a jak jest z Twoim kręgosłupem bo to również może być przyczyna takich objawów szczególnie odcinek lędzwiowy.


Cześć Łukasz, miałem robione zdjęcie i nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Zrobili mi to w momencie, gdy poszedłem z uczuciem pieczenia na plecach z prawej strony kręgosłupa, pod łopatką. Nie wiem sam co robić, do kogo iść, a obecnie to wygląda tak jakbym kazali czekać na to co będzie eh

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2010-09-03, 18:59

Żeby stwierdzić np. że są to objawy SM to musiał byś mieć porobionych szereg badań min. rezonans magnetyczny, nie wiem spróbuj porozmawiać z lekarzem żeby dał Ci skierowanie na rezonans, może zrobić wzrokowe potencjały wywołane, EEG głowy.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

SanDer_A
Posty: 9
Rejestracja: 2010-09-02, 23:26
Lokalizacja: z domu :]
Kontaktowanie:

Re: Moje objawy, proszę o pomoc.

Postautor: SanDer_A » 2010-09-03, 19:24

List.opad pisze:Czy gdyby to były faktycznie jakieś objawy to miałbym zaburzone odruchy tam, gdzie pojawiają się te „mrówki”? Aha zapomniałem dodać, że nie mam raczej żadnych zawrotów głowy, czasem tylko delikatnie kłuje ale to chyba każdy tak ma… :-|


Ja przy rzucie na dłoń też miałam najpierw tylko mrowienie, a niedowład doszedł dopiero po jednym czy dwóch dniach (niepamiętam dokładnie). A co do zawrotów głowy, to nie musi on występować przy rzutach. Podzieliłam się tylko tym, co ja przeszłam. Nie panikuj :) To lekarz ma zdiagnozować chorobę :) może to nic takiego, skoro nie masz niedowładu..

List.opad
Posty: 6
Rejestracja: 2010-09-03, 13:54
Lokalizacja: z miasta Wu

Postautor: List.opad » 2010-09-03, 19:26

Łukasz pisze:Żeby stwierdzić np. że są to objawy SM to musiał byś mieć porobionych szereg badań min. rezonans magnetyczny, nie wiem spróbuj porozmawiać z lekarzem żeby dał Ci skierowanie na rezonans, może zrobić wzrokowe potencjały wywołane, EEG głowy.


a czy np.; jeśli mam to mrowienei w stopie, to powinny wystapić jakieś zaburzenia udruchów podczas badania?

Ja przy rzucie na dłoń też miałam najpierw tylko mrowienie, a niedowład doszedł dopiero po jednym czy dwóch dniach (niepamiętam dokładnie). A co do zawrotów głowy, to nie musi on występować przy rzutach. Podzieliłam się tylko tym, co ja przeszłam. Nie panikuj To lekarz ma zdiagnozować chorobę może to nic takiego, skoro nie masz niedowładu


hmm.. może to jakieś zapalenie nerwu. Dziękuję, że sie tym podzieliłaś :-)
Ostatnio zmieniony 2010-09-03, 19:36 przez List.opad, łącznie zmieniany 1 raz.

EvE25
Posty: 67
Rejestracja: 2010-01-13, 18:37
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: EvE25 » 2010-09-03, 19:29

Hej! Dawno się tu nie udzielałam ale cały czas śledzę to forum ( bo takich ludzi jak tu to ze świecą szukać :mrgreen: ) i jak widzę takie posty to jak bym widziała siebie rok temu :-/ Mam tylko jedno do powiedzenia:TYLKO SPOKÓJ MOŻE NAS URATOWAć ;-) Ja nadal nie mam diagnozy a drętwienia, drgania i inne cuda dalej są częścią mojego życia. Wiem tylko że nie wolno diagnozować się samemu i zakładać najgorszy wariant bo ja w ten sposób doprowadziłam się do takiego stanu ...eh PRZEDE WSZYSTKIM NAWET JEŚLI TO SM TO Z TYM SIę ŻYJE!!! I TO NIE TAK ŹLE! ALE DRęTWIEJĄCY PALEC TO JESZCZE NIE POWÓD ŻEBY O TYM MYŚLEć ;-) HOPIE WEŹ SIę W GARŚć ŻYCIE PRZED TOBĄ I JAK SIę PODDASZ TO NIC DOBREGO Z TEGO NIE BęDZIE :20:
Boże użycz mi pogody ducha, abym godziła się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniała to, co mogę zmienić i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości