SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-10-17, 13:00

Thibault, Super!!Wierze,że będzie oki!!!Wyleczymy się z tego gó..a!!!!Super :)Dawaj znać jak idzie leczenie :) Trzymam kciuki!!!!
Nadzieja umiera ostatnia ...

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2010-10-26, 23:32

kalina pisze:ja jestem przeciw leczeniu się na ślepo. jeśli nie masz dowodu na to ze jesteś chory nie lecz się. antybiotyki to nie witaminki!
czytałam, forum bolerioza i jestem przerażona... tym ze ludzie n9iektórzy lecza się bez żadnych podstaw do w ogóle przypuszczenia że są na to chorzy. nie poszłabym do lekarza który na leczeniu bez diagnozowania robi szmal. nie podjęłabym leczenia bez zrobienia testów. i natrafiłam na wypowiedzi ludzi którzy podważają wiarygodność testów PCR z poznania.
a także na wypowiedzi ludzi których wieloletnie leczenie doprowadziło do tragicznego stanu, choć wcale nie mieli boreliozy.
nie jest tak że silnymi lekami można leczyć sie na wszelki przypadek...
część herksów opisanych na forum borelioza to nie żadne herksy, tylko i wyłącznie skutki uboczne długiej antybiotykoterapii.

zrobiłam drugi raz posiew z pmr po leczeniu.płyn jest wolny od krętków. przy elisa, WB i pmr ujemnym, nie podejmę leczenia.
jesli więc elisa i WB wychodzi ujemne, a ktoś chce mieć pewność niech zrobi WB za granica. tam gdzie robi się wszystkie paski WB daje 100% odpowiedź. ewentualnie niechzrobi WB po podaniu antybiotyku.
ale niech sie nie leczy latami na boleriozę której nie ma!!!


odniose sie do Twojej opini...a mianowicie masz tu troche racja a zarazem jej nie masz... na slepo to raczej nikt nie chce sie leczyc, lecz sa przypadki gdzie ludzie juz nie maja wyjscia, gdyz nie maja zadnej diagnozy, lekarze ich odsyłaja najczesciej do psychiatry a dolegliwosci narastaja, wiec łapia sie tego co jest i sie im nie dziw ze tak robia...mam klezanke nie z SMemem czytała dla mnie informacji na forum o borelce i sama sie dowiedziała o tym ze ja ma, a ma takie straszne bole rak i nog, ze bywaja dni, ze ma chec je odrabac a lekarze odsyłali ja do psychiatry bo wszystkie wyniki miała dobre, tak jej to dokuczało ze zwolniła sie z pracy, jest bez srodkow do zycia a lekarze rozkładja rece, wiec sie nie dziw , ze ludzie w takich skrajnych sytuacjach łapia sie wszystkiego aby tylko ulzyc sobie.
Co do forum boreliozy, to tak jak kazde forum trzeba brac je z dystansem do nuiiektorych wskazowek, gdyz ludzi popadaja nie raz w paranoje i nie widza nic innego jak tylko swoje racje...sam przed dłuyuzszy czas tam zagladałem i szukałem wsparcia, ale tez po interwencji innych doszedłem do wniosku ze trzeba byc ostroznym i czy to dotyczy SM czy innych chorób...jednak to co chciałem sie dowiedziałem, a w trakcie leczenia przy duzych herkxach nie majac mozliwosci dostepu do swojego lekarza otrzymywałem dobre rady co zrobic aby sie nie wykonczyc :mrgreen: i za to jestem im wdzieczny.

co do testow, to niestety przy borelizie diagnostyka jest strasznie trudna i nie tak łatwo to wyglada jakbysmy chcieli... mi lekarze przeszło 15 lat wmawiali ze nie moge miec boreliozy bo wszystko wychodzi pieknie, dopiero własnezaangazowanie i ktores z koleji badanie wykazało ze mam jednak borelke, a ze dochodziły objawy ktorych nie mozna powiazac z SM odpierali ze poprostu mam pecha i np arytmia czy szybkie bicie serca to kolehjna przypadłosc ktora mnie dotkneła, a bol stawow po wykluczeniu chorob reumatycznych zgonili na jak to ktos tu ujał 2% odsetek SMowcow ktorzy maja bole... okazało sie ze po leczeniu(choc za krotkie) wprawdzie arytmia pozostała, ale tetno wrociło do normy, stawy nie wiem co to sa stawy, no moze małe krecenia na zmiane pogody :-) , tolerancja wysiłku duzo lepsza, wiec wiem ze było warto nawert te 3 miesiace odpowiedniego leczenia.

Nikt nikogo nie zmusza do tego aby leczył sie w ciemno, staamy sie namowic ludzi aby badali sie w tym kierunku bo naprawde duzo ludzi albo nie ma SM albo maja obie choroby bo jest tez taka mozliwosc... to ze zrobiłas badania i wyszło ujemne nie oznacza ze nie masz boreliozy, u mmnie wyszedł tylko PCR wszyskie inne kilkukrotnie wychodziły ujemnie i to nie tak ze na poganiczu, ale całkwicie czysto, nie mamzadnych oznak choroby, a jednak udało mi sie wyłowic bakterie we krwi, co czesto bywa bardzo trudne gdyz one tam sobie nie mieszkalja, tylko sie nia przemieszczaja.

Konczac te moje wypociny..nikt nie namawia tu do zadnego leczenia sa od tego lekarze, tzreba tylko znalezc odpowiednich czy to do SM czy do borelki, do tej drugiej jest ich niewielu, reszta nas wyleczy miesieczna kuracja a reszte zgonia na zespoł poboreliozowy, a jak im sie przynosi kolejny wynik z PCRu to mowia ze złapalismy kolejne kretki :-)...kazdy ma swoj rozum i kaxzdy musi podejmowac decyzje sam za siebie, nkt za nas tego nie zrobi.

Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia i bez SM i bez borelki bo te cholerstwa sa coraz bardziej dokuczliwe dla ludzi.
Sorki za literowki, nie wiem na co to zgonic czy na SM czy na borelioze :-P
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

diana73
Posty: 60
Rejestracja: 2010-09-06, 11:55
Lokalizacja: gliwice

Postautor: diana73 » 2010-10-27, 10:22

Witam serdecznie i mam takie pytanko czy jezeli jest sie chorym na boreliozę to czy w plynie rdeniowo mózgowym wyjdzie czy też nie jest to 100% pewne pytam poniewaz mialam kilka dni temu punkcje w kierunku sm i borelki ,mam rożne objawy a niewiadomo co mi jest i myślę ze jeszcze troche a i mnie zaczną odsylac do psychiatry.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2010-10-27, 11:04

Nie wiem jak to jest do konca , wiem, ze u czesci osob wychodzi w plynie , ze ma sie borelioze, ale czy zawsze, tego nie wiem, trzeba by tu madrzejszych glow sie zapytac..ja juz od dluzszego czasu nie dfraże tematu boreliozy, wiec nie wiem jak duzo sie w tym kierunku posunelo do przodu co do diagnostyki.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-10-27, 13:35

Z tego co ja wiem,to też nie ma reguły co do wyniku z punkcji...ale też nie jestem mądrą głowa :13: :13:
Nadzieja umiera ostatnia ...

diana73
Posty: 60
Rejestracja: 2010-09-06, 11:55
Lokalizacja: gliwice

Postautor: diana73 » 2010-10-28, 17:06

mimo wszystko dzięki za odpowiedź :-)

inez11
Posty: 23
Rejestracja: 2009-02-26, 21:07
Lokalizacja: OZIMEK

Postautor: inez11 » 2010-10-29, 08:07

Halo diana73,mojej kuzynce z płynu nic nie wyszło,dopiero z krwi,a ma neuroboreliozę i w główce mase zmian :8:
Zycie jest MARZENIEM....SPEŁNIJ JE

diana73
Posty: 60
Rejestracja: 2010-09-06, 11:55
Lokalizacja: gliwice

Postautor: diana73 » 2010-10-29, 11:14

Czyli wynik punkcji o niczym nie przesądza u mnie w mri wyszła jedna zmiana prawdopodobnie naczyniopochodna no i naczyniak żylny a także torbiel niby nic poważnego a bywają dni że ledwo chodze wszystko mnie boli i jestem zmęczona jakbym niewiem ile sie narobila .lekarze stwierdzili też u mnie dziwne zaniki czucia dziwne ponieważ do kolana czuje nogi gorzej a od kolana do palcow lepiej pomijajac duży paluch w ktorym w ogóle czucia nie mam .

Thibault
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-02, 16:31
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Thibault » 2010-11-13, 11:35

Raport ..
Dziś przedostatni dzień brania tynidazolu i citroseptu - mam już trochę dość najchętniej pieprznął bym to w kąt ostatnie parę dni po tynidazolu lekko dzwoni mi w głowie ,od kilku,kilkunastu dni w nocy pocę się jak szczur (taki jak kiedyś bardzo często) do tego prawie non stop dzwoni mi w lewym uchu ..Ale są też plusy - kilkakrotnie czułem się świetnie po prostu bajka nie czułem się tak uff już nie pamiętam jak dawno normalnie chodzę po sklepach galeriach tam zawsze mnie brało nierówny oddech ,brak możliwości złapania tchu ..Zresztą piszę o tym na blogu ..
W poniedziałek od razu jestem umówiony i robię PCR REAL TIME ..
zobaczymy co wyjdzie ..
a potem w razie czego western blot,
przez ostatnie dni chodzi za mną tekst PLACEBO
Baby did you forget to take your meds?
Baby did you forget to take your meds?

pozdrówka będę pisał
http://www.beautyfullie.blog.interia.pl/
I NEED MY MEDS FOR I AM A PLACEBO ADDICT

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2010-11-13, 22:28

wyglada na to ze tinidazol robi swoje i uwalnia z cyst bakterie, skoro gorzej sie czujesz...przynajmniej na to wyglada.
Ja w uszach i głowie mam całe melodyjki :-P juz teraz na nie nie zwracam uwagi chyba ze sie to nasila, do tego akurat idzie sie przyzwyczaic, aby nie siedziec w ciszy bo ostro przeszkadza :-)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-11-14, 20:11

Co do melodyjek...ja non stop słyszę dźwięk skypa...hehehehehe
Nadzieja umiera ostatnia ...

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-11-20, 08:57

Wczoraj byłam u dr W. w Zabrzu :) Okazało się ,że ostatni raz!!!!Wszystkie objawy zniknęły!!!!Jeszcze tylko ostatni puls Tyni,skończę opakownie Rifampicyny i Doxy , potem miesiąc będę jeszcze brać przeciwgrzybiczne i probiotyki i KONIEC!!!! :19: :19: :10: :10: :9: :9: :21: :21:
Nadzieja umiera ostatnia ...

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-11-20, 10:36

:23: :21: :23:

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-11-20, 15:15

nati, to super :23:
:21:

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-11-20, 17:54

Natalko, nawet nie wiesz jak się cieszę :588:
zastanawia mnie ilu z Nas mogło by to napisać,
nati_1978 pisze:Wszystkie objawy zniknęły!!!!
:13: gdyby badano Nas dokładniej, to kto wie..?
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości