Strach-proszę o radę.

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Simonesshu
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-27, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Strach-proszę o radę.

Postautor: Simonesshu » 2010-11-27, 23:06

Cześć, jestem tu nowy :) i mam do Was pytanie.
2 tygodnie temu obudziłem się z "mgła" w lewym oku. Zbagatelizowałem to zrzucając winę na przemęczenie po pracy. ( pracuję w nocy 3 razy w tygodniu).
Mgła się utrzymywała więc stwierdziłem, że należy iść do okulisty.
Po wszelkich badaniach okulista stwierdził, że oczy mam w porządku. Skierował mnie do neurologa, dostałem też karteczkę z " wskazówkami " dla neurologa. Jest tam rubryka " rozpoznanie", w rubryce tej widnieje napis " SM s.sp. ".
I tu pojawia się moje pytanie, czy jeżeli okulista napisał takie rozpoznanie to od razu znaczy, że mam SM? Jeżeli tak, to co oznacza to "s.sp" ??
Strasznie się boje stwardnienia rozsianego. Zacząłem wiele o tym czytać i pytać znajomych. Dowiedziałem się, że parę osób które znam z widzenia cierpią na SM, ale sam w życiu bym nie powiedział, że są na coś chorzy. Normalnie się poruszają itd. Tutaj pojawia się kolejne pytanie. Czy jeżeli postawią mi diagnozę i będe wiedział w 100%, że jestem chory na SM, to jest pewne, że wyląduje na wózku tudzież w łóżku nie mogąc się ruszać? Nie wyobrażam sobie życia w taki sposób. Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi "tak" to pytanie ile mniej więcej czasu pozostało mi normalnego życia?
Dodam, że mam 21 lat, jestem studentem z marzeniami i planami na przyszłość.
Aha dodam jeszcze, że oprócz problemów z okiem doszedł mi problem z ręka, tzn. np. pisząc tą wiadomość strasznie boli mnie lewa ręka w nadgarstku.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i proszę o odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Simonesshu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-11-27, 23:42

Simonesshu, ranyyy, weeekeed, Andrzejki, a Ty takie coś?? :lol:
A teraz poważnie.
Kiedyś na tym forum już pisałam, że chyba panuje moda na SM zwalając to żartobliwie to sporą oglądalność dr.House'a :-D
Simonesshu pisze:to jest pewne, że wyląduje na wózku tudzież w łóżku nie mogąc się ruszać?

Nie, nie, nie :!:
Simonesshu pisze:Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi "tak" to pytanie ile mniej więcej czasu pozostało mi normalnego życia?

Czyli odpowiadać już nie muszę, ale dodam delikatnie, że my żyjemy całkiem normalnie i to do dość sędziwego wieku.
Simonesshu pisze:Dodam, że mam 21 lat, jestem studentem z marzeniami i planami na przyszłość.

To jest najlepsze zdanie z Twojego postu i niech takie zostanie.Za dużo czytasz o skrajnych przypadkach. Jesteś dopiero w trakcie ewentualnego rozpoznania choroby, niekoniecznie SM. S.sp oznacza wg mnie- do obserwacji, ale nie jest diagnozą! Na takową trzeba czekać i przejść naprawdę dość sporo badań, a już z pewnością nie jedna wizyta ;-)
Pozdrawiam serdecznie i ciesz się życiem, kładąc nacisk na znalezienie naprawdę dobrych lekarzy w Twoim życiu :-)
Obrazek

eXYZ
Posty: 47
Rejestracja: 2008-08-30, 13:55
Lokalizacja: śląsk

Re: Strach-proszę o radę.

Postautor: eXYZ » 2010-11-28, 08:07

Simonesshu pisze: co oznacza to "s.sp" ??

z angielskiego suspect, czyli, że niby podejrzewają

Simonesshu pisze: ile mniej więcej czasu pozostało mi normalnego życia?

kilka miesięcy, jak i nam wszystkim, gdyż pewna bezzębna babcia z Bułgarii po najaraniu się ziółek miała wizję, że w 2011 będzie już po europie, więc spokojnie, nie polegniesz od SM-u ;-)
A tak na poważnie to do póki nie masz 100% pewności, że to jest to cholerstwo, traktuj diagnozy okulistyczne z duuuuużą dawką rezerwy. Mi w 2003r. okulistka SM-a sugerowała. Dzięki niej miałam kilka lat totalnie wyrwanych z życiorysu. Wizja wózka, nie planowanie niczego i totalny bezsens. Uwzględniając jeszcze, że u mnie w rodzinie była jakaś czarna seria SM-owa i ten SM był z kategorii tych agresywnych to naprawdę o mało w psychiatryku nie wylądowałam. A epilog był taki, że to, co mi się z okami działo nazwano teraz jaskrą. Też po przebudzeniu miewałam zamglony widok raz w jednym oku, raz w drugim, trwało to zwykle przez kilka godzin, czasem cały dzień. Potem zaczęło się pogarszać do tego stopnia, że nie widziałam ludzi stojących po drugiej stronie pasów na jezdni. Potem doszły kłopoty z chodzeniem - nogi sztywne, słabe, trzęsły się samoczynnie. W 2009 wylądowałam u neurologa, gdy już dowlec się do roboty nie mogłam i przewracałam się na prostym. Ten, po sprawdzeniu odruchów wręczył mi skierowanie do szpitala nie z komentarzem w stylu: "proszę o diagnostykę w kierunku SM" ino po całości: "proszę o objęcie leczeniem SM". W szpitalu punkcja, rezonans, badania krwi i niespodzianka - użarł mnie kleszcz :-) Więc spokojnie w sprawie SM-u póki nie jest czarne na białym.

Simonesshu
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-27, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Simonesshu » 2010-11-28, 10:31

Eh dziekuje Wam bardzo!!!! Podnioslo mnie to na duchu! Wiedzialem, ze warto zapytac o Wasza opinie!

Pozdrawiam Bardzo serdecznie!!

Simonesshu

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2010-11-28, 11:14

Simonesshu pisze:Podnioslo mnie to na duchu!

Czyli nie jest z Toba tak źle :-) .Używaj życia ile wlezie boś młody przecie ;-) ,nam staruchom pozostało już czytanie bajek niekoniecznie dla dzieci :mrgreen:
Żeby stwierdzić SM musi dużo wody w rzekach uplynąć, a Ty musisz przejść wiele badań - droga do nich nie jest prosta.
Pozdrowionka :-)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-11-28, 12:02

Simonesshu
rady ja Ciebie dam:
- miast serialu o przesławnym meduku,lepiej zimnej pianki uchyl łyczek
lubo sąsiadkę wspomóż w potrzebie,a bielmo na oku ...zawdzięczysz,opatrunkowi
i adrenalina i odrobina sportu w jednym ;-)
co w duszy,to i w oczach


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości