SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2012-01-08, 09:22

keyara pisze:ale mam jeszcze jeden cel w życiu i muszę go zrealizować

Aniu i tak będzie. Zawsze, gdy jest ciężko i choróbsko daje nam do wiwatu nie wierzymy, że damy radę zrealizować swoje marzenia. A to jest tak jak pisze Jatagan.
Choroba to jedna z przeszkód. Masz trafną diagnozę i właściwe leczenie. Poczekaj jeszcze cierpliwie i musi być lepiej. MUSI.

Offy dzisiaj z mojej strony świadome, bo czasem nie da się inaczej.
Karolina jeżeli piszesz maila do mnie, to bez względu co o tym sądzisz zawsze wyślij. :-)
Tydzień to może być za krótko dla Twojego męża, aby zaczął herxować. I druga rzecz. Herxować niekoniecznie wszyscy muszą jednakowo. W dużej mierze zależy od naszych organizmów i stopnia zaawansowania choroby. Moje stawy zaczęły powoli puszczać po jakichś 2 miesiącach. Na forum są tylko mocne dziewczyny. Choć płaczące i czasem
mające dość, to jednak twarde. Jesteś jedną z nich. I czekam na maila. :-)

Ela to fajnie, że tak odbierasz moje czasem nieporadne pocieszenie przez telefon. ;-) Sprawa urlopu na nartach w waszym przypadku jest jak najbardziej aktualna. Ze względu na chwilową niedyspozycję zdrowotną męża musicie przesunąć to np. na następny rok. Będziesz jeszcze jeździć z mężem, aż bokiem Ci to wyjdzie. ;-)
Przepraszam za smęty, ale poprostu czasem nie mam sił

Nie przepraszaj Ela. Szczerze, to podziwiam Ciebie i wszystkie Panie, które mają chorych mężów i potrafią tak dobrze sobie z tym radzić. Jak Ci będzie ciężko to wal, a my już sobie z tym poradzimy.
A miało być o boreliozie. Offów nawsadzałem dzisiaj. :-)

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2012-01-09, 09:08

Witajcie. I ja sie dołączę do romowy.
Trzymam kciukasy za wszystkich leczących sie na BB. Nie dajcie sie krętką i dzielnie ( wiem że to nie łatwe) walczcie z nimi.

Ja zaczęłam 4 miesiąc leczenia BB. Dopadła mnie mega depresja i ciągły ścisk brzucha z nerwów ( bez nerwów). Dostałam na to lek na depresje i narazie coś tam pomaga. Mam nowe leki ( jeden musze sciągnąc z Niemiec) Wczoraj byłam na nartach-pierwszy raz. Jak wjeżdżałam wyciągiem krzesełkowym na gorę to mąż mnie przytulił i powiedział:" Kochanie wiesz, że bedąc tu świadczy o tym że zdrowiejesz" Rozpłakałam się bo uzmysłowiłam sobie że ma racje. Dzielnie sie uczyłam. W połowie drogi było mi tak słabo że myślałam że nie dam rady, ale zawziełam sie w sobie i zjechałam pomalutku do końca. Ja nie miałam i nie mam problemu z nogami, ale ilośc abx mnie tak osłabia, że jestem dumna z siebie że zjechałam do końca na tych nartach. Wysiłek był olbrzymi i dzisiaj zdycham. Nogi mi odmawiają posłuszęństwa-ale to przejdzie. Zakwasy daja popalic - ale to tylko zakwasy. Było cudownie. Biore lek na depresje i juz nie chowam się w kącie i nie płaczę bezsensownymi łzami. Dr W. jest zadowolony ze skutków leczenia i ja również. Większe moje dolegliwości mineły. Teraz walcze z depresją, ale ją zwalczę. Nie mam juz problemów z oczami - a od tego wszytsko się zaczęło.

28 stycznia jadę do Krakowa na 30-stke koleżani. Zaszaleję w krakowskich nocnych klubach.

Wierzę, że wszyscy wyzdrowiejemy i każdy z nas będzie szalał tak jak lubi. Ja jestem na dobrej drodze i każdemu tego życzę. :lol:

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2012-01-09, 10:27

Kria piękne słowa!!!!Masz rację wszyscy wyzdrowiejemy i może razem się wyszalejemy :)))
Nadzieja umiera ostatnia ...

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2012-01-09, 10:35

kria pisze:28 stycznia jadę do Krakowa na 30-stke koleżani. Zaszaleję w krakowskich nocnych klubach.

Wierzę, że wszyscy wyzdrowiejemy i każdy z nas będzie szalał tak jak lubi. Ja jestem na dobrej drodze i każdemu tego życzę. :lol:


Zabaw się i za nas -w końcu kiedyś zrobimy imprezkę ozdrowieńców ;-)

Fajnie się czyta takie wiadomości. :mrgreen:
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2012-01-09, 12:31

niusiek84 pisze:
Beata:) pisze:...

Noi się pobeczałam.


I ja też :roll:

Ostatnio obiło mi się o uszy badanie z rozbijaniem kompleksów immunologicznych.
http://www.cbdna.pl/index.php/oferta/in ... czowe.html

Wiecie coś więcej? Spytam dziś lekarza, ale jestem też ciekawa Waszego zdania na temat tego badania.

niusiek84
Posty: 1430
Rejestracja: 2010-07-31, 11:13
Lokalizacja: Mazury
Kontaktowanie:

Postautor: niusiek84 » 2012-01-10, 08:03

kria pisze: Nie mam juz problemów z oczami - a od tego wszytsko się zaczęło.



Miło sie czyta takie info ;-) .
kria, całym sercem jestem z Tobą :-D , i cieszę się , że idzie ku lepszemu ;-) .
Wytańcuj się ... wkońcu wprawę w zakwasach już masz, więc co tam jedne w te czy we wte... ;-) .

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-01-14, 23:26

hej wszystkim, jestem w trakcie czytania tematu :mrgreen:

mam pytanie do osob ktore robily badania u dr wielkoszynskiego, ile czekaly za wynikiem?
chodzi o badanie krętek borelki w moczu, jutro ostatni sik i w poniedzialek wysylam kurierem :3: tez teraz na citrosepcie bylam i anybiotyku tak jak zalecal pan doktor. i generalnie myslalam ze gorzej zniose ta prowokacje lekową.
z takich dziwnych objawow co byly to w nocy spac nie moglam, taka bezsennosc , nogi mnie w dwie noce bolaly od kolan w dól, wczesniej tez miewalam czasem takie bole, ale powrocily teraz :-/ i stan podgoraczkowy, takie 37,3, 37,4 ale bylo raz tak ze myslalam ze mam temperature wlasnie i zmierzylam i bylo 35,2 :5: ponownie zmierzylam bo myslalam ze blad i bylo 35,4 wiec generalnie jakis odchyl straszny :-|
no i bol lewej piersi, od wczoraj boli mnie i nie wiem co to :-| taka jakby tez przeczulica.
mysle ze moze to od hormonow bo lecze sie u ginekologa , mam za duza prolaktyne.
a ostatnio jak wycztalam ze prolaktyna za wysoka tez moze byc u kobiet co maja borelioze to czym predzej napisalam do doktora :2: jak wyjdzie negatywny, to zrobic panl odkleszczowy i te mykoplazmy i chlamydie..czlek by musial chyba spac na kasie :lol: :lol: :lol: :lol:

no ale jestem ciekawa co wyjdzie, łatke sm mi przypieli albo dziwnej innej choroby, moze to jednak to a jak nie to .. ;-)
wczesnie robilam pcr z krwi ale negatywny wyszedl, robilam dwa razy. te test w szpitalu elisa i western blot ujemne, ale czy to warto mowic ze sie mialo te testy..one i tak nie pokazuja starego zakazenia..

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-01-15, 12:13

Szylkretowa, na wyniki badań u dr Wielkoszyńskiego czeka się chyba ok.tygodnia.Ja byłam u dr W. w czwartek na pobraniu krwi na obecność bb.Doktor ma mi wyniki wysłać mailem,w przyszłym tygodniu może będę już je miała.
Niezależnie od wyników badań jestem umówiona na 28 lutego do dr.Nawet jak wyjdzie wynik ujemny to zdecyduję się na próbne branie antybiotyków.Bb ma to do siebie,ze bardzo ciężko ją wykryć, więc można mieć negatywne wyniki testów,a mimo to można na to chorować :roll:
Przed badaniem też brałam przez ponad tydzień Citrosept,dziwnie to znosiłam tzn.gorzej się czułam,nieco gorzej mi się chodziło,uaktywniły się rozmaite bóle nóg,rąk,głowy.
Także miałam robiony kilka lat temu test PCR w Poznaniu,wynik był negatywny.Oprócz tego PCR i tego czwartkowego WB w Bytomiu, nigdy nie badałam się wcześniej na bb, ani żadne koninfekcje.
Dopiero zaczynam się gruntownie badać pod katem chorób odkleszczowych.A kleszczy w swoim życiu miałam sporo :-/ Po żadnym jednak nie miałam rumienia.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-01-15, 13:43

dzieki za odpowiedz:)
ja kleszcze nie pamietam ale mozna tez nie zauwazyc go L:/
jedynie z wakacji z zagranicy wrocilam i mialam ugryzienie w noge prawa, a za 3, 4 miesiace zaczely sie bole glowy z twarza okropne a po paru miesicach dostalam niedowlas. tez jakies stany zapalne w mozgu byly, sterydy je cofly, pozniej pare razy wracalam do szpitala na sterydy bo zawsze cos z ta noga sie dzialo. badanie miesni pokazalo uszkodzenie jakies. mialam podejrzenie miasteni ale cale szczescie wykluczono, w potencjalach wzrokowych mam uszkodzenie demielinizacyjne.ale to tez mze w borelce byc.
i dlatego tez sprobuje a moze sie wykryje ze to jednak borelioza.
sa dni kiedy sie czuje bardzo dobrze, a przychodza gorsze..alkoholu wogole nie toleruje..zostalam abstynentem :lol: a psychika zaczela siadac i tak od paru lat z przerwami raz mam euforie a zaraz dol i zlosc. :20:
mrowienia ciala czesto mnie denerwuja, szczegolnie w nogach, zastanawialam sie czy nie zrobic rezonansu ledzwiowego ale sama nie wiem :13:

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-01-15, 14:13

Też mam takie dni,że dobrze sie czuję....bywają tez takie,że fatalnie się czuję,okropnie mi się chodzi :-( Huśtawki nastrojów także miewam,co do alkohlu to też go odstawiłam,gdyż tylko pogłębiał moje fizyczne dolegliwości :-/

Z tego piszesz o tych objawach,co miałaś po wakacjach to może wskazywać na bb.Mozna ją mieć a nie pamietać ugryzienia kleszcza.Ja akurat pamietam swoje kleszcze,raz po powrocie z jagód,z lasu miałam ich aż 5.Miaąłm wtedy 17 lat,po kilku miesiącach o tej inwazji kleszczy,przez miesiąc czasu mialam takie uczucie zdrętwiałej ręki.Zbagatelizowałam to,tym bardziej,że minęło.Dopiero po kilku latach od tego wydarzenia zaczęły się u mnie objawy neurologiczne,potem diagnoza sm itd. :-/ Dopiero teraz po latach,gdy zgłębiłam się w temat bb, zaczęłam kojarzyć pewne fakty i dlatego też postanowiłam się przebadac pod kątem bb.
Ostatnio zmieniony 2012-01-15, 14:47 przez Aśka, łącznie zmieniany 2 razy.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-01-15, 14:26

tez wlasnie czasem mysle o tym ugryzieniu w noge i lacze fakty ;/
tylko ze moze to cos ala borelioza?bo z tego co pamietam w tunezji wlasnie gdzie mnie cos ugryzlo to robaki w pokoju łazily, jakies jaszczurki..ale czytalam ze rozne takie podobne tez moga przenosic borelioze :13:
a faktycznie u ciebie to ugryzienie to mozna laczyc z tym co pozniej mialas, czesto moze byc tak ze borelka se cicho siedzi, dlatego duzo osob nawet nie wie ze ja ma..

no po alkoholu mam to samo, na drugi dzien mam kaca parkinsona pprostu , i zawroty glowy, ale to bylo pare razy tylko bo pozniej staralam sie mniej pic jak bylam gdzies ze znajomymi czy latem, a teraz juz od roku kompletnie mnie temat alkoholu nie interesuje :3:

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-01-15, 14:49

szylkretowa pisze:mam kaca parkinsona

hehe :576: Mam dokładnie to samo! Nawet nie muszę dużo wypić, by na drugi dzień trząść się jak galareta :-/ Dlatego bez żalu zrezygnowalam z napojów wyskokowych.
Ostatnio zmieniony 2012-01-15, 15:07 przez Aśka, łącznie zmieniany 1 raz.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-01-15, 15:05

witam w klubie :lol: podejrzewam ze wiecej osob takich jest tez :13:

byl taki czas ze wlasnie bez alkoholu nawet trzeslo, lekarka przepisala mi propronolol zeb wyciszyc i faktycznie biore go juz prawie 4 lata chyba..probowalam odstawic iedys ale po dwoch dniach trzesienie wrocilo :2: wiec nie wiem w sumie. glupie to takie :2:

mam nadzieje ze jutro moje probki pojada i dojada w dorbym stanie do lekarza :->

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-01-15, 15:09

Trzymam kciuki,aby próbki cało dojechały do lekarza :-) Daj znać jak już będziesz miała wyniki.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-01-15, 15:21

na pewno dam znac tutaj :-) :-)


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości