ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-08-04, 17:39

a_g_n_e_s pisze:Co o tym sądzicie??


Agniesiu, skoro pytasz to...ja sądzę , że neurolog tu już nic nie wymyśli.

Zmień kierunek , dobry zakażnik i będzie na pewno lepiej :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-08-05, 19:26

a_g_n_e_s pisze:Moja neuro dzisiaj powiedziała, że według ostatniej koncepcji zmiany w głowie mam prawdopodobnie po... przebytym kiedyś zakażeniu HSV czyli wirusem opryszczki


Wydaje mi sie to bardzo prawdopodobne:"Znajdowano też u niektórych osób z SM,na kilka dni przed wystapieniem klinicznych objawów rzutu najpierw DNA wirusa Herpes w limfocytach,potem cząstki samego wirusa,wreszcie rosnace miana przeciwciał.Wyglądało, na to,ze u niektórych zakażenie wirusem herpes odgrywa rolę w rzutach SM,.U innych stwierdzono zakażenie Chlamydia.Nie wiadomo dokładnie jaka jest rola tych czy innych zakażeń w powstawaniu i postępie SM.Wiadomo ze stymulują one układ immunologiczny....wirus herpes 6 -ospa wietrzna,półpasiec..Wirusem tym zakażone jest 80m % populacji,natomiast u osób z SM liczba przeciwciał jest wyzsza.U pielęgniarek,na jakiś czas przed ich zachorowaniem na SM ,badacze z uniwersytetu Harvarda znaleźli podwyższone przeciwciała przeciwko innemu wirusowi z grupy Herpes,zwanemu Epstein-Barr..."

Samą mnie bardzo zastanawia ten związek.Pierwszy rzut miałam po ospie wietrznej,a teraz często łapię półpaśca. Hm.. :roll: Może ktoś mądry by sie wypowiedział...

Pozdrawiam Agniesiu gorąco!Trzymaj się dzielnie :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-08-06, 08:05

Leżę na neurologii w Katowicach od środy. Zawroty głowy się uspokoiły, ale w badaniu neurologicznym znowu nogi podpadają. Robią mi badania, czuje się w miarę ok. Dziś pobrali krew na badania w kierunku chorób autoimmunologicznych.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-08-08, 12:59

anula;), ja na razie podobno znowu mam wykluczone SM (po wynikach punkcji), więc nic nie rozumiem...

Od piątku jestem znowu na Neurologii, bo zdrętwiała mi cała prawa strona (najbardziej twarz), miałam bardzo niskie ciśnienie i wysoki poziom cukru- po jedzeniu. Pobrali mi krew, zrobili tomografię (prawidłowa) i dali kroplówki, żeby podnieść ciśnienie. W poniedziałek decyzja co dalej...
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-08-08, 16:34

a_g_n_e_s pisze: wysoki poziom cukru- po jedzen

Jeślito nie tajemnica: jaki wysoki ten cukier i w jakim czasie po jedzeniu?

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-08-08, 17:10

Cukier miałam 170, ale od razu powiedziałam, że to po jedzeniu. Miałam wczoraj badany na czczo, ale nie znam wyniku.
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-08-15, 00:13

Persefona, co u Ciebie? Jak samopoczucie i wyniki badań?
Odezwij się, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-08-15, 18:39

a_g_n_e_s pisze:Persefona, co u Ciebie? Jak samopoczucie i wyniki badań?
Odezwij się, pozdrawiam


Witam

Ja dalej na Klinice. W piątek miałam punkcję, mam zespół popunkcyjny teraz, ale już lepiej teraz.

Jutro na obchodzie może coś się dowiem. Narazie mówili, że małe szanse na diagnozę. EEG mam paskudne - do 5 sek. napady epi w zapise.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-08-18, 11:53

Hej

W czwartek lub piątek wypis - z podejrzeniem neurosarkoidozy. Przy wypisie mają dać info, co robić dalej.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-08-18, 13:14

Trzymaj się i daj znać co dalej :!:

U mnie w kwestii diagnozy bez zmian czyli "Wieloogniskowe naczyniopochodne uszkodzenie mózgu", bez wskazań do podania sterydów (wykluczono udar), do obserwacji i kontroli MRI.
Czuję się trochę lepiej, zostało mi jeszcze zdrętwienie twarzy, więc- oprócz Acardu- przez ok. 2 miesiące mam brać Tanakan na poprawę krążenia mózgowego, a w poniedziałek nareszcie wracam do pracy :)
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-08-20, 15:15

No i jestem w domciu, a na wypisie podejrzenie neurosarkoidozy. Niestety nikt mi nie powiedział co robić dalej, oprócz tego że mam się zgłosić do kontroli do neurologa i reumatologa, a wrazie pogorszenia sterydy dożylne w szpitalu.

Natomiast w wynikach badań pogorszyło się EEG - padaczka. Głównie po deprywacji snu.

OB nadal przyspiszone. Mam też przyciwciła anty SMA i słabo dodatni test Combi. Hormonalnie też wyniki rozchwiane - prolaktyna dwukrotnie przekroczyła normę.

MRI głowy nie powtarzali.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-08-22, 19:39

Pokazałam wynik MRI w pracy, ale radiolodzy nie potrafią go wyjaśnić. Może na Forum znajdzie się ktoś, kto będzie wiedział co oznacza taki opis:
"Badanie MRI mózgowia z zastosowaniem sekwencji SE/T1, 3D T1, FSE/T2, FLAIR, T2, DWI, SWI, uzupełnione o badanie DTI. W porównaniu do badania poprzedniego z X 2009 obraz mózgowia ma charaktery zbliżony. Uwidoczniono liczne niespecyficzne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR o wielkości maksymalnej do 5 mm lokalizujące się głównie w obrębie istoty białej ośrodka półowalnego, pojedyńcze ognisko podwyższonego sygnału widoczne w strukturach głębokich po stronie lewej, oraz w części podstawnej płata czołowego lewego- jak poprzednio. W badaniu DTI (ADC, FA) wykazano wzrost swobodnej dyfuzji cząsteczek wody (prawie dwukrotny w stosunku do otaczającej ogniska istoty białej), oraz spadek anizotropii do wartości FA 0,2-0,3. Poza tym obraz struktur mózgowia przedstawia się jak poprzednio. Wniosek: Charakterystyka w badaniu MR, dystrybucja i dynamika w/w zmian ogniskowych nie spełnia radiologicznych kryteriów SM. Mają one najpewniej charakter ogniskowych zmian naczyniopochodnych. Do dalszej kontroli MR".
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

kasia_dede
Posty: 73
Rejestracja: 2010-08-16, 17:03
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kasia_dede » 2010-08-23, 13:27

Samą mnie bardzo zastanawia ten związek.Pierwszy rzut miałam po ospie wietrznej,a teraz często łapię półpaśca. Hm.. :roll: Może ktoś mądry by sie wypowiedział...


Ciekawe, bo ja też miałam ospę. Kilka lat temu na wycieczce wystąpiły bąble w okolicy pod piersiami i na plecach. Jednocześnie poparzyłam się z moim wtedy razem z narzeczonym barszczem ukraińskim.... rośliną. Na dodatek lekkie przeziębienie przez deszcz..

Myślałam że to tez od oparzenia, że przez ubranie...

Kilka dni potem ból był nie do zniesienia i poszłam do lekarza. Okazało się ze to półpasiec, który na dodatek porządnie się rozwinął....

Czyżby poniekąd powód sm..... :?: w moim przypadku... :evil:
W życiu piękne są tylko chwile, ale kto powiedział że chwila nie może trwać wiecznie!

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-08-30, 21:01

Ale jaja...

Okazało się, że moje żylaki to nie tylko sprawa kosmetyczna (poszłam z nimi do lekarza, bo latem brzydko wyglądały ;)), ale kwalifikująca się do zabiegu operacyjnego. Narazie dostałam serię zastrzyków podskórnych i leki, no mam rozważyć na serio zabieg.

Ale wiecie co... po zastrzykach i lekach lepiej mi się chodzi, nogi mniej ociężałe i słabe ;) Byłam nawet w sobotę na Słowacji w górkach :)

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2010-08-30, 21:35

Persefona pisze:Ale wiecie co... po zastrzykach i lekach lepiej mi się chodzi,

Jakie leki dostałaś(jesli mozna wiedzieć) Persefono?
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości