Czy to SM? Pomocy

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

agent0030
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-15, 22:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: agent0030 » 2012-04-05, 17:49

Witam:) Jestem po kolejnych badaniach i kolejnej wizycie u neurologa. witamina b12 spadła z poziomu 260 do poziomu 214 przy normie 195-600 jest przy dolnej granicy. Cały czas biorę w tabletkach. Żelazo się unormowało teraz mam 114 norma do 157 i jest ok. Niestety neurolog nie widzi podstaw do tego żeby zrobić rezonans głowy. Wg badania wszystko jest ok. A ja nadal się męczę. Dokucza mi ten ból nóg zwłaszcza poniżej kolan. Taki piękący. Dodatkowo boli mnie kręgosłup lędźwiowy i chyba piersiowy. Po wysiłku lub po jezdzie samochodem nogi mam bardzo słabe potrzebuję trochę czasu żeby doszły do siebie. No i cały czas jakieś mrowienia to na ręce to na twarzy to na nodze. Co dziwne zauważyłem , że jestem naelektryzowany na maxa bo czego się nie dotknę to strzelam:) Aidi długo już masz te objawy i co na to nasi lekarze?
Leonardo- dzięki za podpowiedź z witaminą D jeszcze nie próbowałem. Magnez mam w normie.

Pozdrawiam:)

agent0030
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-15, 22:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: agent0030 » 2012-04-06, 17:53

Dziś kolejna wizyta tym razem okulista. Badanie dna oka jednego i drugiego i okazuje się wszystko ok. Czy w takiej sytuacji decydować sie na rezonans? czy sobie odpuścić?

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-04-06, 22:14

jeśli miałeś jakiekolwiek problemy z oczami to zrób badanie potencjały wzrokowe wywołane (VEP). Koszt ok 80zł.

agent0030
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-15, 22:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: agent0030 » 2012-04-10, 15:13

w sumie nie mam problemów z oczami ale chciałem sprawdzić jak wygląda dno oka itd...został mi do zrobienia jedynie rezonans głowy ale to dla mnie dość spory wydatek (550zl)choć coraz bardziej zastanawiam się czy to nie kręgosłup mi daje popalić bo jak się położę i poćwiczę sobie "łapkami" to po chwili mam taki ból w klatce , że aż mi się ciężko oddycha i po chwili ból w klatce mija. Psychicznie się chyba wykoncze.

agent0030
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-15, 22:09
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: agent0030 » 2012-05-01, 22:13

Przez ostatni tydzień czułem sie w miarę dobrze ale wczoraj nie wiedzieć czemu jak się obudziłem rano to myślałem,że mnie coś rozjechało w nocy. Ból w klatce piersiowej. Położyłem się na podłodze to jeszcze się powiększył. Bolą mnie też nogi czuję jak bym miał słabe ręce i nogi. Czesto coraz częściej pojawiają się takie drżenia przy poruszaniu kończynami. I jeszcze te uczucie przechodzenia mrówek po rękach a to po nogach czasami na twarzy pajęczyna .Jestem trochę załamany. CO mi jest? Czy możliwe , że to kręgosłup dawał aż takie dolegliwości? Czy przy SM też są takie bóle? Fakt że boli mnie kręgosłup lędźwiowy i piersiowy ale zastanawiają mnie te mrówki i osłabienie rąk i nóg i drżenie. :-(

agent0030
Posty: 15
Rejestracja: 2012-03-15, 22:09
Lokalizacja: Wrocław

pomocy nie wiem co mi jest:((

Postautor: agent0030 » 2012-07-27, 17:55

Cześć
Wznawiam temat moich problemów zdrowotnych bo jestem w kropce i mam do Was kilka pytań jako ludzie bardziej doświadczeni może mi coś podpowiecie. Tak jak już kiedyś pisałem moje problemy rozpoczeły się w lutym tego roku. Moje dolegliwości:
Luty 2012
najpierw piekący ból kolana prawego "( jakby kłócie igłą) do tego stopnia , że kulałem przez 2 tyg. później to samo w drugim kolanie. teraz strzelają strasznie
jednocześnie czułem, że podczas snu ( śpie na boku) zacząłem wyciągać ręce na wprost ( rano budziłem sie i czułem jak mam napięte mięśnie pleców) ( teraz cos mi chrupie w łopatkach) zauważyłem też że podczas snu się slinie:( a nigdy tego nie miałem
nastepnie doszły mrowienia na rękach, twarzy, uczucie pajęczyny
kolejna dolegliwość to drętwienie prawej ręki i prawej nogi
później napięcie pleców zrobiło się tak wielkie, że zaczeły mi drętwieć ręce i nogi i mialem problemy z poruszaniem i trzymaniem czegos w ręku, problem z oddychaniem, mdłości, uciskowy ból głowy, czułem sie jak by mi ktoś założył cos na glowę i ciągnął .
doszły też drżenia rąk i nóg. budziłem sie rano zmęczony i niewyspany.

zaczałem chodzić na masaże i tak po masażu jeden dzień wszystko puszczało, generalnie jak nie mialem tego napięcia mięśni pleców ,karku i twarzy to czułem sie dobrze. Ale jeden dzień i nawrót dolegliwości. Aż pewnego dnia siedząc w domu poczułem jak by coś na plecach pękło i nagle wszystkie dolegliwosci sie wycofały. Przez miesiąc cisza.

Oczywiscie w miedzy czasie odwiedziłem neurloga który stwierdził, że jestem zdrowy.
Zrobiłem wszystkie mozliwe badania krwi, ob,crp,morfologia, tsh, magenz, potas, wszystko w normie.Jedynie miałem niedobór witaminy B12.
Badania w kierunku boleriozy ok.
EMG- polineuropatie, przewodnictwo ruchowe ok
tężyczka- dwukrotnie powtarzana jedna próba słabo dodatnia druga ujemna

Ok 3 tyg temu część dolegliwości wróciło. Tzn ponownie czuje ogromne napięcie mięśni pleców, karku, głowy i twarzy. Przez to chyba czuje sie zmeczony i śpiący. Ciężko mi się oddycha. Dzisiaj zaczeły mi drętwieć ręce i drżeć jak bym miał delirkę. Dodatkowo skaczą mi cały czas mięśnie. A to na rekach , na nogach prkatycznie na calym ciele. Mam kłucie w stopach.

Mam w związku z tym pytanie czy przy SM mogą występować napięcia mięśni pleców , głowy i twarzy? jak to u Was jest? Przy czym jak jest gorąco to czuje jak mi się to nasila. Podobnie jak się wykąpię to to napięcie wzrasta:((( jestem cały spięty:((
Dodam, że kiedyś jak miałęm problemy z kręgosłupem to przyjmowałem myolastan i jednoczenie ćwiczyłem i pamiętam, że jak przestałem go brać to zaczeły mi mięśnie się napinać ale nie bylo to takie uciążliwe tylko czasami po kąpieli się napinały.
A drugie pytanie podczas badanie EMG kiedy Pani kazała mi mocno szybko oddychać momentalnie zaczeły mi drętwieć wszystkie kończyny czy to normalne przy takiej próbie?


Wg lekarzy. którzy robili mi badania EMG wszystko wskazuje na tężyczkę. Ale nie ujawnia się ona w badaniu. Co mnie kompletnie zdezorientowało. I lekarzy chyba też.
Nie wiem co robić nikt nie potrafi mi postawić diagnozy.
Rezonansu nie robiłem bo lekarze twierdzą, ze nie ma wskazań no i jestem teraz załamany wskazań nie ma ale dolegliwosici są:(((

Przepraszam , ze trochę chaotycznie i z błędami

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-08-05, 10:16

Podbijam temat, bo wiem, że autorowi zależy na naszej pomocy.
agent0030 pisze:Jedynie miałem niedobór witaminy B12.

Niedobór B12 to wcale nie jest takie "jedynie", bo może przynieść właśnie takie objawy jak:
agent0030 pisze:mogą występować napięcia mięśni pleców , głowy i twarzy?

Może nawet dojść do wzrostu napięcia mięśniowego o typie spastycznym.
agent0030 pisze:A drugie pytanie podczas badanie EMG kiedy Pani kazała mi mocno szybko oddychać momentalnie zaczeły mi drętwieć wszystkie kończyny czy to normalne przy takiej próbie?

Nie miałam takiego objawu przy EMG, ale poczekajmy, może ktoś napisze coś w tej sprawie.
Poza tym proponuję troszkę się uspokoić, bo widzę tu kłębek nerwów, a to wcale a wcale nie pomaga ;-)
Pozdrawiam i trzymaj się :-)
Obrazek

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2012-08-05, 13:20

agent0030 pisze:zaczałem chodzić na masaże i tak po masażu jeden dzień wszystko puszczało

Tu bym się spodziewała usprawnienia przez masaż krążenia; z tego wynikałaby chwilowa poprawa
Oczywiscie w miedzy czasie odwiedziłem neurloga który stwierdził, że jestem zdrowy.

znaczy się neurologicznie (ja bym się tego trzymała)

agent0030 pisze:Ciężko mi się oddycha.
- z tym to ja bym radziła do internisty, ba nawet do lekarza od chorób płuc (!?)

Rezonansu nie robiłem bo lekarze twierdzą, ze nie ma wskazań no i jestem teraz załamany wskazań nie ma ale dolegliwosici są:(((

I się przy tym rezonansie nie upieraj, skonsultuj się z doświadczonym kardiologiem; rozpatrywana była możliwość niewielkiej acz wy6jątkowo dokuczliwej wady serca?

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-08-05, 15:26

agent0030, przy szybkim oddychaniu może dojść do tzw. hiperwentylacji z zawrotami głowy, drętwieniami, a nawet omdleniem, w Twoim przypadku zadziałały też nerwy, więc nie ma się czym przejmować. W związku z podejrzeniem tężyczki warto zbadać poziom wapnia, poza tym monitorować poziom wit. B12, bo- jak wspomniała Beata- niedobór może powodować wiele objawów neurologicznych.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości