Prosba o konsultacje

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-06-02, 18:46

no wiem, tez zamawialam dla wygody pielegniarke w sprawie PCRa:) wynik ujemny. jedyne co - nie bralam zadnego antybiotyku wczesniej.

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-06-02, 23:30

Ja się na lekach nie znam, ale gdzieś czytałam, że duomox bakterie wyciąga z cyst do krwioobiegu, a tynidazol je zabija. Wtedy badanie jest skuteczne bo we krwi są "trupki" bakterii :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-06-03, 12:08

Aniu - ponoć antybiotyk lub citrosept mają bardzo duże znaczenie, bo uwalniją do krwi to cholerstwo - zatem marsz zrobić raz jeszcze z antybiotykiem:)
Casey - nie wiedziałam, że można zamówić dodatkowo pielęgniarkę - a jak to zrobić?
Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-06-03, 15:13

Me_Lilo:
http://www.cbdna.pl/index.php/kontakt.html
zamówienie wizyty:
http://www.cbdna.pl/form_wizyta.php
sama zresztą zobaczysz.
Na tej stronie też jest cennik:
http://www.cbdna.pl/download/Cennik.pdf

Zadzwoń i umów się tel.: 061 623 25 25
ale wszystko zobaczysz na stronie. To jest telefon do biura i możesz pani o wszystko zapytać. Na pewno Ci powie w miarę swojej wiedzy... :lol:
Mi akurat lekarz zalecił badanie (nr katalogowy 101) za 190 zł, do tego 70zł wizyta pielęgniarki. Potwierdzenie zapłaty 260zł pielęgniarka wzięła jak była u mnie i tyle mojego wkładu w to wszystko!
Pa, pozdrawiam! :-D
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-06-03, 15:40

Casey - rewelacja:) Czekam tylko na WB i zabieram się za PCR - jaki antybiotyk najlepiej wziąć przed? Tzn. żeby coś się ukazało, a żeby nie zwalić sobie żołądka i spraw babskich tym antybiotykiem:( Bo ja od razu na to reaguję negatywnie;/
Dzięki:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-06-03, 15:56

Pisałam wcześniej, lekarz zajmujący się boreliozą polecił mi duomox 2x2gramy i tynidazol 2x1 tabl.(500mg) przez 7-10 dni, do tego 2x z antybiotykiem łykałam lacidofil i jadłam jakiś jogurt. Ja wymiękłam po 5 dnich. Czułam się tragicznie, ale myśle, że taka końska dawka wystarczyła do badania.
Sprawy babskie to nawet nie wiem, bo byłam miesiąc temu u ginekologa i wszystko w porzo.
A teraz nie mam rzadnych dolegliwości w dolnej strony :mrgreen:
Z żołądkim też raczej nie mam problemów, ani po lekach, ani wcześniej. To chyba sprawa indywidualna...
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-06-04, 14:21

No ja na taką kuracje nie nadaje się napewno:) Tylko i wyłącznie coś lżejszego, w mniejszych ilościach:(
Buziak
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-06-05, 18:32

zgredek pisze:stratus, a gdzie się leczysz tzn. badasz ?

W Czestochowie, RMI Szpital Parkitka/ Potencjaly wzrokowe Tysiaclecia

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-06-05, 18:42

No odebralem winiki RMI i CT, w opisie nic nie ma. Pojechalem na konsultacje do neurochirurga bo mi sie jasne pole na rdzeniu nie podobalo(jamistos rdzenia ?) ale powiedzial,ze to artefakt ale ciekawa rzecz bo wlasnie w tym miejscu na dolnym odcinku kregoslupa boli mnie(takie uczucie rwania reumatycznego i na dodatek punktowo). Powiedzial,ze na SM najlepszym badaniem w jego opinii jest pobranie plynu rdzeniowego i jego pozniejsza analiza. Powiedzial tez,ze mam skolioze i to moze byc jakis ucisk...hmm.
W przyszlym tygodniu ide na badanie Western-blot IgG lub IgM, troche drogie 130zl jedno ale coz :( . Na okulistyce cisnienie wyszlo dobre, potencjaly dobre a "galy" mnie bola, moze mam migrenowe lub zatokowe bole. Ale powiem wam ciekawa rzecz, na sali byl ornitolog ktory obudzil sie pewnego ranka i stwierdzil,ze widzi swiat na czarno-bialo, pozniej doszedl paraliz powieki. Pojechal na oddzial i pierwsza diagnoza rak mozgu, druga SM, az po RMI i CT stwierdzili ,ze to cos innego atakuje ukl. nerwowy, dwa dni antybiotyku i objawy zniknely czesiowo. Byl tez facet ktory obudzil sie otwiera oczy a tu ciemno(ale musial miec traume) wzielo go pogotowie i okazalo sie po dwoch dniach ,ze zatoki uciskaly nerw wzrokowy i po oczyszczeniu wrocil do zdrowia.
A mnie jak miesnie bolaly tak bola a dlonie to mam takie zgrabiale i zimne,ze mala glowa.
Pozdrawiam
Kamil

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2009-06-06, 09:30

ja brałam duomox codziennie przez półtora miesiąca a co drugi dzień po miesiącu Tyni 2 razy dziennie=razem 170 tabletek, przeżyłam i nawet grzybicy nie dostałam , ale łykałam pełno różnych probiotyków. Fakt czasem wysiadał mi żołądek i odtawialam na 1- 2 dni, ale potem brałam dalej.Oczywiście przez te 1,5 miesiąca zero cukru pojd jakąkolwiek postacią, białych przetworów- bo grzybica układowa byłaby murowana. Jak mi powiedział zakaźnik nie mam i tak nic do stracenie, więc zdecydowałam, że biorę dalej. Na dzień dzisiejszy nie mam drętwień, mrowień, stanów podgorączkowych, nad ranem boli mnie lewa ręka, przechodzi po gorącym prysznicu lub gdy zanurzę ją w bardzo ciepłej wodzie. Więc najprawdopodobniej mialam bakterię, na którą antybiotyk zadziałał.
Na boreliozę miałam ujemne testy Elisa płyn i krew, 2 wetern blotty ( ujemne, w tym jeden można ewentualnie można byłoby podciągnąć pod borelkę) PCR rt- ujemne.
...

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-06-06, 16:36

No zobacze jaie beda wyniki WB...ale zastanawiam sie czy przy Boreliozie moze wystepowac bol punktowy kregoslupa na wysokosci "konskiego ogona "? U mnie takowy wystepuje jednakze zaden lekarz sie tym nie zainteresowal :(

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-06-07, 13:08

A co sadzicie o stwierdzeniu pana Dr Tomasz z Zabrze, ze okolo 50% zdiagnozowanych przypadkow SM to borelioza ???

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-06-10, 22:00

Maly update.
Bylem wlasnie u neurochirurga i powiedzial,ze:
-mrowienie stop/ dloni
-zaburzenia gastrologiczne
-dretwienie konczyn
-bole glowy
-parastezje palcow
moga byc spowodowane poczatkami mielopati w odcinku piersiowym, czasami nawet MRI nie wykaze zmian bo moze sie to dziac w innych polozeniach ciala(szczegolnie przy skoliozie).
Moze komus to oswietli nieco droge...
Pozdrawiam
KAmil

tomcio
Posty: 98
Rejestracja: 2009-06-23, 20:04
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Postautor: tomcio » 2009-06-23, 20:28

Ja jakies 3 - 4 tygodnie temu zaczalem zauwazac ze jakos dziwnie chodze, idac prosto po rownej powierzchni nogi mi jakos tak dziwnie uciekaly, lekko sie uginaly w kolanach, jaky nie majac sily utrzymac ciezaru ciala na sobie... Przy schodzeniu po schodach zawsze z nich zbiegalem jak dzieciak (a mam 28 lat) a nagle to stalo sie niebezpieczne, bo nogi, szczegolnie prawa, nie zachowywaly sie jak nogi silnego faceta, tylko jakby byly z gumy... Przy zbieganiu ze schodow moge sie przerwocic i poturbowac. Przy wchodzeniu po schodach lewa noga daje rade, ale prawa strasznie dlugo sie zgina w kolanie i szybciej mi sie wchodzi po ptosru lapiac sie poreczy i "wnoszac" prawa noge na schoda, przechylajac cale cialo w lewo.... mam tak juz od 3 lub 4 tygodni i nei ma poprawy. Moj lekarz ogolny najpierw powiedzial, ze to po prostu niedobor magnezu i zalecil mi go lykac (mag B6) i zapewnil mnie, ze po gora 2 miesiacach to minie.... Puki co biore Magnez prawie miesiac regularnie, od dzis nawet zwiekszylem dawke z 1 do 2 tabletek dziennie... ale poprawy nei widze.... a nawet jest gorzej, bo doszly mi jeszcze takie objawy jak:

- zaklucenie pracy zwieraczy pecherza i odbytu
- oslabione czucie w lewej nodze i w lewej czesci korpusu
- zaklucenie funkcji seksualnych (moja dziewczyna ma teraz fajnie bo musze sie z nia kochac naprawde mocno, szybko i dlugo, zeby skonczyc, jak zadowalam sie sam, to jest jeszcze dluzej....)
- zaparcia (wraz z pojawieniem sie objawow odnosnie chodzenia, pojawily sie tez bardzo mocne i dotkliwe zaparcia, ktore jednak udaje mi sie z dnia na dzien lagodzic odpowiednia dieta oparta o blonnik....

Do lekarza wybieram sie powoli, bo zeby pojsc z NFZ to w moim miescie dopiero w pazdzierniku 09 sa wolne terminy, a prywatnie to bardzo kosztowne....

Co sadzicie o tym, co napisalem? Moge miec SM?
Kiedys wszystkie wielkie rzeczy i tak straca sens, wiec cieszmy sie z tych malutkich

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-06-23, 21:01

Tomcio, witaj

Z tego co czytam swietnie sobie radzisz. Nie masz diagnozy wiec ciezko powiedziec ze to SM. Pamietaj jedno- w okresie zaostrzenia- a masz takowy- obojetnie od tego co to za choroba lepiej sie nie forsowac bo stan moze sie zaostrzyc.

Mam kilka rad jesli to SM a wizyte u neurologa masz w pazdzierniku :roll: . Idzie lato. Wbrew temu co za oknem moze niedlugo ostro przygrzac. Unikaj przesiadywania w sloncu i nadmiernego wysilku fizycznego. Odzywiasz sie jak widze dobrze ;). Ot wszystko i baw sie dobrze :-D

Spokojna glowa to polowa sukcesu (pisze to olbrzymi nerwus i panikarz wiec wiem to z autopsji :-P ). Tak wiec poczytaj forum i ..... unikaj juz popelnionych cudzych bledow :-D

_


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości