ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-04-03, 06:53

aidi,
To bardzo dobrze ,że nie widzi sm i miejmy nadzieję, że nie zobaczy.
Mnie też wcześniej neuro przepisała kompleks z wit b ja akurat brałam alanerw.
Miejmy nadzieję że coś ci się zacznie wyjaśniać :-D
Agnes pocieszające ,że czujesz się dobrze i ,że technika idzie do przodu i otwiera nowe mozliwości w diagnozowaniu się
Ja nawet nawet ,ale niestety nie całkiem. Te mocne objawy się wycofały ,ale nie całkiem. bo prawa noga rusza się jak u czapli ,zdrętwiała mi broda o okolica ust,szum w uszach, oko pobolewa ,momentami obraz się rozmazuje,ręka też jeszcze nie taka super
Ja zasuwam do pracy i ruszam się najwięcej jak mogę (bez wysiłku) i wmawiam sobie,że jestem zdrowa .
zobaczymy co czas pokaże
Obrazek

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-04-03, 10:52

Sabri, chciałabym czuć się dobrze, niestety dokucza mi spastyka, zawroty głowy, problemy z koordynacją i zmęczenie, ale staram się nie zwracać na to uwagi. W pracy nie daję sobie "taryfy ulgowej" i czasami trzeba mnie przystopować, ale wiem, że to najlepsza rehabilitacja i motywacja do działania. To, że zakończyłam diagnostykę oczywiście nie oznacza, że nagle cudownie wyzdrowiałam, ale wolę żartować, że jestem symulantka niż kolejne kilkanaście lat walczyć z lekarzami i słyszeć co raz bardziej abstrakcyjne diagnozy (nietypowe SM, opryszczkowe zapalenie mózgu, podejrzenie zaburzeń psychosomatycznych, naczyniopochodne uszkodzenie mózgu itd.)
Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2012-04-03, 17:25

Agnes :) Sabri :) dobre podejście-zdrowe podejście do życia -zaprzyjaźnić się z objawami i do przodu.
Czasami ciężko prawda?
Ja po 2 zastrzyku czuję lekką poprawę.Bóle ustępują powoli.Wczoraj wieczorem miałam mega kryzys...do tego stopnia,że ciężko było mi mówić... Zawroty się nasiliły ale po tych zastrzykach miały prawo.
Ja biorę Neurovit, który złagodzi wszelkie dolegliwości albo zniweluje ;)
Po świętach we wtorek mam MRI,a w środę EMG...szybko,ale nie pocieszajcie się,że to na NFZ ( takich bajek nie ma jeszcze) ;)
pozdrawiam i dużo zdrówka życzę .
Sabri może też Neurovit omówisz z neuro ? poprawia też krążenie.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-04-03, 17:42

AGNES pamietam twoja historie..ja tez mam niecharakterystyczne zmiany w rezonansie, a podejrzewali sm , ze jakies atypowe. wyszla mi borelioza i wcale nie z krwi tylko z moczu przy problnej antybiotykoterapii.
a ty badalas sie pod tym katem?

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-04-03, 19:50

szylkretowa pisze:AGNES pamietam twoja historie..ja tez mam niecharakterystyczne zmiany w rezonansie, a podejrzewali sm , ze jakies atypowe. wyszla mi borelioza i wcale nie z krwi tylko z moczu przy problnej antybiotykoterapii.
a ty badalas sie pod tym katem?

Miałam standardowe badania krwi i płynu mózgowo-rdzeniowego w kierunku boreliozy- obydwa ujemne.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-04-03, 20:35

one zazwyczaj wychodza ujemnie..

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-04-03, 20:58

szylkretowa pisze:one zazwyczaj wychodza ujemnie..


Jestem tego w pełni świadoma, ale brakuje mi sił i szkoda czasu na dalsze poszukiwania...
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2012-04-03, 23:10

Szylkretowa, możesz mi napisać-przypomnieć jaki antybiotyk przy próbnej brałaś i po ilu dniach brania zrobiłaś test na BB z moczu,jakie badanie i czy po odstawieniu antybiotyku?
Dziękuję z góry :)

Agnes...może jednak ...ostatnia próba...? Mi neuro zadała pytanie czy badałam się w kierunku BB...też miałam z płynu - ujemna...
Ja też ostatnio odpuściłam,ale samopoczucie zmusiło mnie wręcz do dalszych wędrówek...

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-04-04, 11:06

aidi na streonie u doktora www.wielkoszynski.webity.pl tam jest badanie antygenow kretkowych. pelnomocnik doktora jak napiszesz do niego to wysyla zestaw do probek moczu.

co do antybiotykow to bralam przez 5 dni
zamur250mg 2 razy dziennie
azitrin 500mg 1 raz dziennie
tinidazol 2 razy 1 tabletka lub citrosept mozna w kroplach pic, tinidazol jest na recepte a citrosept bez recepty, ja pilam citrosept.

w 2, 4 i 6 dniu pobierasz rano mocz do probek. chowasz je do zamrazarki i pozniej wysylasz do doktora i to wszystko. na stronie jest opisane co i jak.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2012-04-04, 19:44

Dzięki wielkie za info...a nie miałaś Herxa żadnego?
póki co wstrzymam się...bo mam mega osłabiony organizm.Skupię się na badaniach w przyszłym tygodniu-tych które zleciła neuro.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-04-04, 20:28

mialam , jakos na 3 dzien brania abx nogi zaczely mnie bolec, temperatura skoczyla i przeczulice po lewej stronie ciala dostalam, dokladnie okolice brzucha i piersi lewej heh :6:

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2012-04-06, 11:06

dzięki za odpowiedź, na chwilę obcną taki zestawik odpuszczam...i tak jeszcze nie doszłam do siebie po ostatnim...

Wszystkim życzę spokojnych i zdrowych Świąt.Bez żadnych historii zdrowotnych :)

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2012-04-12, 08:16

Witam.Znowu piszę sama ze sobą ;)
mam wyniki EMG i MRI....MRI jest mało istotny,ale EMG to było najlepsze co mogłam zrobić...nie spodziewałam się,że cokolwiek wyjdzie-a jednak-uszkodzenie mięśni,poza tym cechy polineuropatii czuciowej głónie aksonalnej (ew.do rozważenia zespół paraneo).
Poczyniłam ogromny krok...tak myślę.Teraz z wynikami do neuro.
Lekarz,który robił mi badanie powiedział,że czeka mnie szpital i dalsze badania,m.in.genetyczne.

nie jest mi smutno...przynajmniej jeszcze nie...nie dociera to do mnie.Ważne,że znam przyczynę bólu i drętwień...i innych ciekawych historii...
pozdrawiam

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-04-14, 07:51

aidi,
To naprawdę dobra wiadomość :23: ,koniec z insynuacjami ,że może nerwica, a może hipochondria-to akurat problem wszystkich bez diagnozy.
Teraz tylko dobry lekarz, który zbierze wszystko do kupy i postawi diagnozę,a co za tym idzie zacznie trafne leczenie które doprowadzi cię do "użytku" codziennego.
Pozdrawiam :21:
Obrazek

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2012-04-14, 10:13

Hej :)
Sabri :) też się cieszę,że już coś wiem...w piątek jeszcze robiłam CK i w poniedziałek Mleczany ...w przyszłym tygodniu mam wizytę u neuro...liczę na to,że zagadka szybko się teraz rozwikła...zwyczajnie słabnę...staram się ruszać jak najwięcej,żeby rozruszać to wszystko...:)
A jak ty się czujesz?


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości