Prosba o konsultacje

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-06-23, 21:46

stratus pisze:Maly update.
Bylem wlasnie u neurochirurga i powiedzial,ze:
-mrowienie stop/ dloni
-zaburzenia gastrologiczne
-dretwienie konczyn
-bole glowy
-parastezje palcow
moga byc spowodowane poczatkami mielopati w odcinku piersiowym, czasami nawet MRI nie wykaze zmian bo moze sie to dziac w innych polozeniach ciala(szczegolnie przy skoliozie).
Moze komus to oswietli nieco droge...
Pozdrawiam
KAmil


ale wtedy jest inny obraz MRI, tak?
pozdrawiam,
Ania

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-06-24, 11:30

Tomcio Pchełka ma rację. Jeśli nie chcesz jej posłuchać a przyspieszyć diagnozę możesz spróbować : Idzź na pogotowie i powiedz o swoich objawach neurolog Cię przebada i jeśli będzie miał pretekst zostaniesz w szpitalu zrobią Ci rezonans i powoli może czegoś się dowiesz. Pamiętaj nie umierasz i nie umrzesz a objawy jak przyszły tak mogą za chwilkę zniknąć.
Bob budowniczy zawsze da rade.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-06-27, 01:16

stratus pisze:No zobacze jaie beda wyniki WB...ale zastanawiam sie czy przy Boreliozie moze wystepowac bol punktowy kregoslupa na wysokosci "konskiego ogona "? U mnie takowy wystepuje jednakze zaden lekarz sie tym nie zainteresowal :(


Witaj
Z tego co opisałes wyglada to na borelioze,wyszedł wynik dodatni w ELISIe wiec warto zrobic WB lub PCR dla potwierdzenia.
Bole jak najbardziej moga wystepowac i to roznorodne, nawet imitujace zapalenie korzonkow, wiec wszystkiego mozna sie spodziewac.

Co do wypowiedzi doktora o tym, ze 50% SMowcow moze miec borelioze , to ja sie pisze obiema rekoma, tez podobnie mysle, a juz kilkanascie lat temu w USA było głosno, ze SM moze byc wywoływany przez bakterie tylko nie wiedzieli przez jakie, teraz troche sie to rozjasnia w kierunku borelki.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-06-27, 16:32

tomcio pisze:Ja jakies 3 - 4 tygodnie temu zaczalem zauwazac ze jakos dziwnie chodze, idac prosto po rownej powierzchni nogi mi jakos tak dziwnie uciekaly, lekko sie ...
(...)

Co sadzicie o tym, co napisalem? Moge miec SM?


Zglos sie do dobrego neurologa, objawy ktore podalas jak najbardziej maga bys objawami SM ale SM to wielki worek i jest duzo innych chorob ktore moga dawac podobne objawy kliniczne, na ten przyklad nerwica lub depresja i nie kojarz jak zazwyczaj sie utarlo depresji z brakiem checi do zycia i myslami samobojczymi, czasami to dranstwo potrafi wystepowac w tzw. formie utajonej...

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-06-27, 16:47

Ania vel Rysiek pisze:
stratus pisze:Maly update.
Bylem wlasnie u neurochirurga i powiedzial,ze:
-mrowienie stop/ dloni
-zaburzenia gastrologiczne
-dretwienie konczyn
-bole glowy
-parastezje palcow
moga byc spowodowane poczatkami mielopati w odcinku piersiowym, czasami nawet MRI nie wykaze zmian bo moze sie to dziac w innych polozeniach ciala(szczegolnie przy skoliozie).
Moze komus to oswietli nieco droge...
Pozdrawiam
KAmil


ale wtedy jest inny obraz MRI, tak?



Wlasnie o to chodzi ,ze w poczatkowej fazie nie...http://termedia.pl/magazine.php?magazin ... e=ABSTRACT
Jest to rzadka choroba ale czasami warto podpowiedziec lekarzowi, operacja jest trudna ale mozliwa(malo ktory lekarz bierze sie za odcinek Th).
Pozd
Kamil

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-06-27, 16:58

ircek pisze:
stratus pisze:No zobacze jaie beda wyniki WB...ale zastanawiam sie czy przy Boreliozie moze wystepowac bol punktowy kregoslupa na wysokosci "konskiego ogona "? U mnie takowy wystepuje jednakze zaden lekarz sie tym nie zainteresowal :(


Witaj
Z tego co opisałes wyglada to na borelioze,wyszedł wynik dodatni w ELISIe wiec warto zrobic WB lub PCR dla potwierdzenia.
Bole jak najbardziej moga wystepowac i to roznorodne, nawet imitujace zapalenie korzonkow, wiec wszystkiego mozna sie spodziewac.

Witaj ircek

Na razie ide w innym kierunku dostalem sie pod skrzydla moim zdaniem dobrego lekarza(pierwszy raz widzialem takie zaiteresowanie zgromadzonymi juz wynikami badan i tak kompleksowe podejscie do choroby) i skierowala mnie na badanie RF(to chyba jakis wskaznik mowiacy o chorobach reumatoidalnych) ANAC i jeszcze pare innych, chyba nietypowych bo ubezpieczenie tego nie pokrywa. Dodatkowo wyslala mnie do psychologa(zeby wykluczyc/potwierdzic nerwice lub depresje maskowana(pierwszy raz o takowej slyszalem). Pani dr powiedziala,ze przy neuroboreliozie tez bylyby zmiany na MRI ale powiedziala,ze jezeli zabrniemy w slepy zauek to bedzie sugerowala zrobienie WB.
Pozdrawiam

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-06-27, 22:40

I bardzo dobrze, ze trafiłes na dobrego lekarza, zainteresowanego diagnostyka :)
Mozesz zrobic wszelkie badania na rozne choroby to nigdy nie zaszkodzi i te badania reumatologiczne sa jak najbardziej wskazane, gdyz sa choroby reumatyczne ktore tez daja podobne objawy, wiec warto to wykluczyc.
Jesli idzie o nerwice, to Ty powinienes duzo o sobie wiedziec, czy cos mozesz w tym kierunku podejrzewac, powiem Ci tylko jedno, ze przy boreliozie bardzo czesto wystepuja stany depresyjne, wiec depresja czy nerwica nie wyklucza boreliozy a nawet sa one jakby polaczone.

Jesli lekarka chce robic inne badania na poczatek to OK chwała jej za to, sprawdzaj co sie da :)
Pozdrawiam zycze wszystkiego dobrego
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-07-02, 21:41

ircek pisze:I bardzo dobrze, ze trafiłes na dobrego lekarza, zainteresowanego diagnostyka :)
Mozesz zrobic wszelkie (...)

Jesli lekarka chce robic inne badania na poczatek to OK chwała jej za to, sprawdzaj co sie da :)
Pozdrawiam zycze wszystkiego dobrego


ircek, a zastanawiales sie kiedys nad powiklaniami toxoplazmozy ? Po przeczytaniu niektorych artykulow troche sie zdziwilem,ze moze ona dawac takie powiklania...ciekawe dlaczego zaden lekarz nie zaproponowal zbadac tej infekcji...Jutro ide na powtorke ELISY w IgG i WB IgM tak zaproponowal internista, ELISA zeby zbadac tendencje(ostatnio bylo 122, dodatni powyzej 16) a WB zeby potwierdzic. Zobaczymy :(
Pozdrawiam

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-07-02, 23:40

Trzeba brac wszystko pod uwage, i jesli jest mozliwosc przebadac sie, gdyz moga to byc inne choroby a nie SM i wtedy nie ma sensu brac lekow na SM ktore i tak nic nie zdziałaja a nawet moga zaszkodzic, wiec warto sie diagnozowac.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-07-03, 09:46

jestem tego samego zdania, ale nie wiem, jakie choroby daja dokladnie identyczny obraz w MRI co SM, a zmiany MAM, wiec jeszcze raz powtorze borelke PCRem, tym razem po citrosepcie - to jedyne, co mi do łba przychodzi. Pod jakim kątem mozna sie jeszcze samodzielnie zbadac/co wykluczyc (pamietajac o zmianach w rezonansie)?
pozdrawiam,
Ania

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-07-03, 11:45

Toksoplazmoza moze dawac takie objawy? Hmm..może powinnam sie przebadać - z kotami zyje za pan Brat od bardzo dawna;/
Narazie zaczynam leczenie antybiotykami i potem PCR i WB znowu..
Poza tym koniec lipca powtórka rezonansu i bardzo sie boję:(
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-07-03, 11:57

Me_Lilo pisze:Poza tym koniec lipca powtórka rezonansu i bardzo sie boję:(

Czego właściwie? Chyba, że cierpisz na klaustrofobię albo hałas Cię dobija.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-07-03, 11:59

Przebadac sie zawsze mozna , u mnie wystapily mety w oku i jego bol, dlatego wlasnie pomyslalem o tej chorobie ale na kazdy organizam moze dzialac innaczej...zawsze warto sprawdzic szczegolnie jak uklad immunologiczny jest slaby to warto sie zbadac.
Gdzies wyczytalem,ze moze powodowac bole miesni i stawow a wlasnie takowe u mnie wystepuja :(
Pozdr.

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-07-07, 09:56

Halinka - boję się, bo po 1) faktycznie mam klaustrofobię...ale boję się po prostu wyniku:( mam 2 dziwne zmiany w mózgu - takie sporawe 16x17 mmm obok siebie;/
Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-07-07, 10:13

Ale może kto inny będzie opisywał MRI i inaczej zinterpretuje to co zobaczy; może korzystnie dla Ciebie?. Dopóki nie zrobisz - nie wiesz; sugeruję Ci optymistyczne podejście do sprawy. Trzymaj się :-)


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości