ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-11-09, 21:12

szylkretowa pisze:persefona a masz jakies objawy ktore moglyby sugerowac tarczyce??

ja mam za kazdym razem hormony tarczycy na granicy dolnej, a nigdy tak nie mialam.mialam trafic do endokrynologa ale chyba jak bede lezec za tydzien w szpitalu to zrobia mi konsultacje na pewno.


Jedynie co to, że mam nadwagę, a mało jem. A tak nie znam się na tarczycy za bardzo więc nie wiem jakie daje objawy. U mojej mamy i babci badania hormonalne wyszły ok, ale w USG duże i podejrzane guzki. Babcia miała biopsję, moja mam się na załapała w tym roku.

Lekarka rodzinna wpisała mnie do jakiegoś profilaktycznego programu badań tarczycy. W przyszłym tygodniu w środę mam mieć badania, ale muszę kombinować, bo wtedy będę z Beatką w szpitalu. Mąż mnie chyba zastąpi przy córce i będę mogłą pojechać się pobadać.

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-09, 22:42

A ja jestem przerażona,że mam stwardnienie boczne zanikowe :-(
Przeciwciała przeciwko mięśniom szkieletowym podwyższone i fascykulacje,czyli drżenia mięśniowe wszędzie.Szczególnie palce rąk :-(
Czytałam,że to główny objaw SLE a mam je praktycznie bez przerwy :-(
No i oczopląs :-(
becia

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-11-10, 08:23

becia, musisz być silan i twarda!!Nie poddawaj się i walcz ile masz sił!!!
Nadzieja umiera ostatnia ...

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-11-10, 08:58

becia pisze:A ja jestem przerażona,że mam stwardnienie boczne zanikowe :-(
Przeciwciała przeciwko mięśniom szkieletowym podwyższone i fascykulacje,czyli drżenia mięśniowe wszędzie.Szczególnie palce rąk :-(
Czytałam,że to główny objaw SLE a mam je praktycznie bez przerwy :-(
No i oczopląs :-(


Beciu nasze objawy jakby tak dokładnie poczytać pasują do bardzo wielu chorób. Zarówno do tych łagodnych jak i poważniejszych. Twój wiek i płeć zmniejsza ryzyko SLE. Ja też mam non stop fascykulacje, a pierwsze objawy choroby miałam 9 lat temu. I jakoś dycham ;).
Często mi nogi podskakują, albo kciuk wpada w rytmiczne drgania, albo paluch - może nasze ciała na tańce by się wybrały ;).

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-10, 09:15

No to mnie pocieszyłaś :-) Non stop coś mi drga.Wszędzie dosłownie.Najbardziej palce rąk,ale też brzuch,bark,plecy,uda,łydki,mięsień pod okiem(okropne i widać) Nie mogę przez to spać :-( Jedyną pociechą jest jeszcze to,że podobno w SLE nie występują zaburzenia pracy mięśni gałkoruchowych,a ja takie mam.Właściwie od tego wszystko się zaczęło.
Dzięki,Persefona :-)
becia

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2009-11-10, 10:27

Persefona pisze:Jedynie co to, że mam nadwagę, a mało jem.
To,że mało jesz a masz nadwagę to może mieć jakiś związek z tarczycą. !$ lat temu miałam z niż problemy-miałam tzw. wole guzkowate, czyli kilka nieduzych guzów, miałam robiona biopsję - dla mnie szczęśliwą bo guzy były niezłośliwe. Skonczyło sie na braniu tabletek codziennie. Teraz jedynie kontroluje poziom hormonow i tyle. Persefono jesli masz mozliwość to zrób dokładne badania tarczycy łacznie ze scyntygrafią(badanie usg tarczycy z kontrastem-chyba?), zresztą lekarz powinien wiedzieć. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w badaniach. Buziaczki dla córeczki Beatki-mojej imienniczki :-)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-11-14, 18:32

aisza pisze:Persefono jesli masz mozliwość to zrób dokładne badania tarczycy łacznie ze scyntygrafią(badanie usg tarczycy z kontrastem-chyba?), zresztą lekarz powinien wiedzieć. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w badaniach. Buziaczki dla córeczki Beatki-mojej imienniczki :-)


Nie wiem dokładnie jakie badania będą, to jakiś program badawczy lub profilaktyczny. Także przy okazji się wkręciłam. Zobaczę w środę :).

Dostałam skierowanie jak narazie na MRI piersiowego odcinka, także czeakam na termin, bo w tym roku nie ma już limitów, a na przyszły nie umawiają u mnie.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-11-14, 19:33

Mam pytanie: czy ktoś z Was miał robione MRI angio czyli naczyniowe (żylne lub tętnicze), a jeśli tak, to z jakim wynikiem?
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-11-14, 21:05

mialam robione mri z programem naczyniowym z 3 lata temu, wynik jak pamietam to m.in. niewielkie strefy plynowe (obszary) o wysokim sygnale w obrazach t2 zaleznych i niskim sygnale w obrazach t1. tyle pamietam tylko z wyniku ;/

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-14, 23:29

a_g_n_e_s pisze:Mam pytanie: czy ktoś z Was miał robione MRI angio czyli naczyniowe (żylne lub tętnicze), a jeśli tak, to z jakim wynikiem?
Pozdrawiam


Agnieszka a Ty miałaś takie badanie?
Na razie miałam usg żył szyjnych, a MRV być może w styczniu.
Czy można wiedzieć po co ci takie badanie?
Pewno czytałaś już wątki o operacyjnej metodzie leczenia sm proponowanej przez dr. Simkę?...

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-11-15, 00:44

Nie miałam MRI angio, ale dziewczyny z pracy twierdzą, że powinnam (mam więcej zmian w głowie) i stąd moje pytanie. Nie mam rozpoznania, USG tętnic szyjnych jest w normie, więc byłam ciekawa czy MRI angio wnosi coś do diagnostyki. O metodzie dr Simki czytałam; w styczniu chyba kolejne MRI, zobaczymy... Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-11-15, 08:21

A to badanie (MRV) jest refundowanane przez NFZ?

U mnie ogniska są niecharakterystyczne, ale raczej naczyniopochodne.

Koncepcja z zwężenia naczyń szyjnych jakoś by mi pasowała do mnie: wszystkie problemy zaczęły się po problemach z kręgosłupem szyjnym. Mam tam niestabilność i anomalię Kimmerlego co może wpływać na krążenie mózgowe

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-11-15, 11:08

Persefona, MRI angio- przynajmniej u mnie w pracy- jest refundowane przez NFZ. Co do zmian sama nie wiem co o tym myśleć, może jednak naczyniopochodne, bo- jak u mnie- niecharakterystyczne...
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-17, 12:39

[quote="Me_Lilo"]Becia - w mówiłam Ci, żebyś zwróciła uwagę na to autoimmunologiczne zapalenie wątroby:)
Trzymam kciuki, aby badania wyszły ok i aby postawili diagnozę:)
Przeciwciała wątrobowe wyszły ujemnie.Czyli to jednak nie to.Teraz chcą mnie diagnozować w kierunku chorób tkanki łącznej...
becia

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-11-17, 20:15

Witajcie

Z córką szybko wróciliśmy ze szpitala, bo okazało się, że rozkręca się jej infekcja i nie można zrobić rezonansu. W nocy dostała gorączki i siedzimy w domciu na kuracji. Kolejny termin do szpitala mamy na 21 grudnia, ale mamy wrócić na Święta.

Ja jestem jeszcze po niezależnej konsultacji neurologicznej (w pracy mi pomogogli), no potwierdziła, że przebieg kliniczny plus potencjały dobitnie przemawiają za SM, ale ten rezonans jednak sugeruje by poszukać gdzie indziej też. Także mam zrobić ten MRI piersiowego no i zaleciła pogłębienie diagnostyki reumatologicznej (ze względu na podwyższone CRP i OB ciągle). Ale ogórnie w badaniu neurologicznym nie jest źle. Stare objawy, które są utrwalone, ale się nie pogłębia zbytnio.

Termin MRI piersiowego nie mam, bo limity się skończyły. Jestem na liście rezerwowej. Jutro robię te tarczycowe badania.
Do reumatologa mi jakoś nie pilno.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 345 gości