ATYPOWI - Problemy z diagnozą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-11-24, 11:28

me lilo mialam badania na choroby tkanki lacznej, kolagenozy i wyszly ujemne a czekalam pamietam na wynik,a tu ujemny
na moje oko mialam jeden rzut sm 3 lata temu a teraz przypaletala mi sie choroba miesni.

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-24, 11:44

Bo te wszystkie choroby są do siebie podobne i powiązane :/ Choroby z autoagresji...jedna goni drugą..życie;/ Są też choroby które się nakładają na siebie!
Becia a Ty nie załamuj rączek i myśl troszkę bardziej pozytywnie! Narazie nie masz żadnej diagnozy SLE...i daleko Ci do niej! Jak będziesz sobie wmawiać - to będziesz się gorzej czuła..wiem po sobie:) Umów się na spokojnie do lekarza..a teraz staraj zająć czymś i myśleć nawet, że masz Sm a nie jakieś inne badziewia:)
Poznałam w szpitalu super dziewczynę, która choruje na zapalenie skórno-mięśniowe nakładające się jeszcze z inną chorobą - nie wiadomo jaką..może nawet twardziną:( A walczy..leżała z przykurczami,, nie mogła chodzić, jeść...a super pogodna i walcząca! wczoraj trafiła do szpitala z zapaleniem mięśnia sercowego...prawie umarłą..jeszcze możliwe że ma grypę świńską..a dalej walczy, nie poddaje się! Powinniśmy wszyscy brać przykład...ech:(
Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-24, 12:09

Wiem,że tak się powinno robić,ale ja jakoś nie potrafię.Ciągle myślę o śmierci i lekarz mnie pytał o te fascykulacje na języku,wtedy nie miałam.Teraz mam,a w google wyskakuje mi tylko zanikowe boczne przy tego typu dolegliwościach.Mam córkę,ona nie mogła przeżyć,jak byłam dwa dni w szpitalu,a co dopiero,jak umrę.Wczoraj nawet byłam u psychiatry i dostałam jakieś prochy,ale nie pomagają :-( jak widać.
becia

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-24, 12:36

Beciu - a co to fascykulacje języka? Jesteś pewna, że to akurat to a nie np. jakieś inne schorzenie albo z tych nerwów się porobiło?
Mi też się wydawało, że to mam..a neurolog mnie wyśmiał:) Bo z nerwów już odczuwałam wszystko..poza tym mam ścierpnięty jeżyk - a to okazuje się, że od refluksu żołądka:)
I nie gadać mi tu o żadnej śmierci, bo nie umierasz!! lańsko w dupę:)
Buziak
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-24, 12:40

Czytaj Kobietko:)
"Jak się objawia SLE?
Jednymi z pierwszych objawów są zaniki mięśni obu rąk, zwłaszcza ręki prawej, a także niedowład kończyn dolnych, któremu towarzyszy zwiększone napięcie mięśni. W pierwszej kolejności zanika mięsień odpowiedzialny za przywodzenie kciuka, następnie inne mięśnie kciuka oraz mięśnie międzykostne pozostałych palców. W postaciach zaawansowanych dominują rozległe zaniki oraz bardzo znacznie nasilone drżenie (tzw. pęczkowe), które najpierw obejmuje mięśnie zanikające (obu rąk), a w późniejszym czasie również pozostałe mięśnie (tułowia i kończyn dolnych).
W przypadku, gdy proces zwyrodnieniowy obejmuje nerwy rozpoczynające się w rdzeniu przedłużonym, mogą pojawić się trudności połykania, zaburzenia mowy, a także zanik mięśni języka.
Choroba często mylona jest z innymi jednostkami chorobowymi, zwłaszcza z tzw. łagodnymi fascykulacjami, które przebiegają w nieco podobny sposób. Jednak te objawy pojawiają się zwykle u osób przewlekle zmęczonych lub cierpiących na nerwice i pojawiają się w tych samych okolicach ciała. Łagodne fascykulacje występują więc u ludzi zdrowych neurologicznie i po pewnym czasie zanikają bez śladu. "

Nerwy nie pomagają..naprawdę..buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-11-24, 12:54

becia pisze:a w google wyskakuje mi tylko zanikowe boczne przy tego typu dolegliwościach.

Becia
wujek Google bywa mimo swojej popularności mocno niedouczony a poza tym lekarzem nie jest. Przejmuj sie raczej swoją wątrobą, mimo że wyniki wróciły do normy i nie przewiduj tu swojej śmierci. :!:

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-24, 16:38

Lekarz kazał mi się wątrobą nie przejmować.Po półtora miesięcy diety bez cukru,wszystkie wyniki wróciły do normy.
becia

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-11-24, 16:51

Ja k wyniki wróciły do normy to i reszta wróci. Nie nakręcaj się niepotrzebnie,ja wiem,że niepewnosc zabija,ale tak się tylko mówi.Przed Tobą jeszcze wiele pięknych dni,nie czas na umieranie. :-)
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-24, 17:34

Becia - takie złe wyniki wątrobowe czasami są powodowane złą dieta albo lekami..miałam to samo:)
Natomiast co do pozostałych objawów..tylko proszę Cię - nie czytaj za dużo o tych chorobach, nie doszukuj się ich objawów w sobie! Robiłam to samo..to niepotrzebne i rodzi kolejne objawy:(
Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2009-11-24, 18:39

Becia!Nie czytaj o chorobach, każdą mozna sobie przypasowac(a swoją drogą , pewnie dlatego lekarze tak się mylą), nie wmawiaj sobie zadnej(!), ja zawsze balam się SM, a nie mam nikogo chorego w rodzinie.Wykrakałam!!Kobieto, myśl pozytywnie, masz dziecko, nie panikuj, BęDZIE dobrze MUSI!! :lol:
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

synapsa
Posty: 48
Rejestracja: 2009-10-27, 12:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: synapsa » 2009-11-24, 19:30

Becia spokojnie:)
Uszy do góry. Zrób wszystkie badania, w tym EMG i próbę miasteniczną, a na strach jeszcze za wcześnie. Spokój jest najważniejszy.
Pozdrawiam

S.
--
www.synapsa.biz

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-24, 20:55

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i dobre słowa.Jesteście kochani.
Nawet sobie ostatnio pomyślałam,że Pan Synapsa coś zamilkł ;-)
Wszystkie badania,to ja mam już chyba zrobione.Jutro idę na EMG.Ale czy jeśli CPK wyszło w normie,to dobrze wróży?
O spokój,to u mnie baaardzo trudno,szczerze mówiąc :-(
Miałam jeszcze nadzieję na boreliozę,ale z PMR nie wyszło.
Mam też podwyższone przeciwciała,przeciwko mięśniom, szkieletowym i gładkim.Ale przeciwciała p/jądrowe są ujemne.
A wszystko zaczęło się od oczopląsu...o którym nawet nie wiedziałam.
Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję.
becia

synapsa
Posty: 48
Rejestracja: 2009-10-27, 12:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: synapsa » 2009-11-24, 21:40

Droga Beciu,
Trzymamy kciuki. Podziel się, czy to badanie jutro coś pozytywnego wniesie w Twoje diagnozowanie i leczenie.
I pamiętaj o uszach ;-)
Pozdrawiam

S.
--
www.synapsa.biz

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-11-25, 00:43

Trzymam kciuki:) I pamiętaj - nie czytaj o chorobach, bo każdy objaw może się wtedy pojawić z nerwicy i myślenia o nim:) Wiem co mówię! Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-11-25, 14:38

Opis mam taki:badanie przewodnictwa nerwowego w zakresie n.pośrodkowego i łokciowego prawego w granicach normy neurofizjologicznej.Badanie EMG w zakresie mięśnia naramiennego,międzykostnego grzbietowego I,piszczelowego przedniego,prostego uda prawego w granicach normy neurofizjologicznej.W języku pojedyncze fibrylacje w spoczynku-wskazana kontrola newrofizjologiczna.
Czyli SLA nie jest wykluczone :-(
becia


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości