Tężyczka

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Tężyczka

Postautor: stratus » 2009-07-05, 13:04

Witam,
Tak sobie sledze net i rozne artykuly i wlasnie trafilem na to choroba, ma nastepujace objawy:
"Objawy tężyczki są raczej charakterystyczne. Wśród nich można wymienić przede wszystkim skurcze mięśniowe- bywają one bardzo bolesne. Takie skurcze zwykle rozpoczynają się od rąk i rozprzestrzeniają się na cały organizm. Innymi objawami tego schorzenia mogą być: niepokój połączony z lękiem, „kołatanie” serca, mrowienie i drętwienie palców u rąk lub nóg, drżenie warg, migrena, podwójne widzenie, itp."

Z tego co wyczytalem potrzeba pare specjalistycznych badan zeby ja potwirdzic m.in. parathotmon i poziom wapnia.
Polecam uwadze!
Pozdrawiam
Kamil
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez stratus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-07-05, 14:45

Ja miałam próbę tężyczkową na początku choroby- wynik ujemny, ale faktem jest, że poziom wapnia ma dla organizmu duże znaczenie, niejednokrotnie niestety ignorowane przez medyków...
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-07-07, 09:58

Ja nie robiłam..wystarczy poziom wapna? To badanie z krwi? Może zrobię dla spokoju:)
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-07-07, 21:47

Me_Lilo, Nie wystarczy sprawdzic poziom Ca, trzeba zrobic pare dodatkowych badan, lekarz bedzie wiedzial co robic.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-07-08, 13:04

stratus ma rację, jeśli chodzi o tężyczkę poziom wapnia (najlepiej zjonizowanego) to nie wszystko, ale rozsądny lekarz będzie to wiedział.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

soline
Posty: 55
Rejestracja: 2009-12-14, 10:33
Lokalizacja: wałbrzych

Postautor: soline » 2011-12-08, 09:57

Agnes dziekuje za mile slowa :588:

kria
Posty: 176
Rejestracja: 2010-08-02, 09:49
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: kria » 2011-12-20, 10:15

Witajcie, ja miałam w szpitalu ( miałam też podejrzenie SM) stwierdzoną teżyczke, ale jej nie mam. Wiem dziwne, ale taka jest prawda. Z krwi mi nic nie wychodziło, ale w szpitalu porobili mi badania uciskowe na rece i wyszła tężyczka. Póżniej prywatnie badałam się u endotrynologa i stwiedził że nie mam tęzyczki. Nie mam żadnych objawów. Natomiast mam neuroborelioze króra prawdopodobnie dała objawy tęzyczki. Kolejny dowód że bb podszywa sie pod rózne choroby.

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Tężyczka- przeczytajcie kochani niezdiagnozow

Postautor: Panikara » 2013-10-21, 21:23

Witam po dlugiej przerwie:-)
Ten post kieruje do osob, ktore jak ja od wielu miesiecy, a czasem lat nie wiedza co im dolega. Kieruje to do osob, ktore jak ja przez dziwne i niepokojace objawy zostaly w pierwszej kolejnosci diagnozowane w kierunku SM. Mnie od roku lekarze badali pod katem sm, rezonanse czyste, kregoslup krzywy, ale nie powinien dawac takich rozleglych objawow, badali borelioze i tu badania nieco watpliwe, ale zakaznicy mowia, ze nie mam sie czym martwic, wiec olalam temat, badania krwi moczu, badania na toczen i wiele wiele innych przeszlam zanim nie trafilam do neurolog dr Torunskiej. Pani doktor zapytala o objawy. Moje objawy to dretwienia rak, nóg, twarzy, mrowienia jezyka, ust, potworne zmeczenie, bole miesni, palpitacje serca, zawroty i bole glowy, wypadanie wlosow, ataki paniki i leku, rozdraznienie, bole opadajace glowy i brzucha, napinajace sie miesnie potwornie szyi, drgania powiek, miesni, niedoczulice i przeczulice, klopoty z przelykaniem tzw. klucha w gardle... I wiele wiele innych. Pani doktor zrobila mi badanie EMG - próbe tężyczkowa i co?? Bardzo silna tężyczka!!! W koncu wiem skad tak zle sie czuje, w koncu wiem co lecze i w koncu wiem, ze nie jestem hipochondrykiem!!!:-) Teraz pozostaje mi byc cierpliwa na efekty leczenia. Zrobcie kochani taka probe tezyczkowa, pewnie wiekszosc z was ma ja za soba, ale moze ktos nie wie w ogole o istnieniu takiego badania jak ja do niedawna. Zycze zdrowka:-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Panikara, łącznie zmieniany 1 raz.

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-10-22, 11:30

U mnie to w ogóle była ciężka sprawa z tą tężyczką,endokrynolog twierdził iż jej nie mam że to są inne objawy ,jeden z moich neurologów również tak uważał -gdy poprosiłam o skierowanie na test to usłyszałam odpowiedź że mam przestać czytać w internecie,wyszłam od niej wściekła.
Wykonałam to badanie prywatnie i co wynik silna tężyczka!!!!

Prawdą jest że tężyczka to objaw a dokładną przyczynę trzeba poszukać.
Gdyby nie mój upór do dalej bym nie wiedziała co mi dolega,na nfz nic się nie załatwi-niestety.

Oczywiście muszę dodać że ludzie z tego forum nakłaniali mnie na próbę tężyczkową ;-) i dobrze że im się udało....Dziękuję im za to

marthea87
Posty: 84
Rejestracja: 2011-07-11, 22:24
Lokalizacja: Nibylandia
Kontaktowanie:

Postautor: marthea87 » 2013-10-22, 18:51

Malwina jak się słyszy takie historie o lekarzach, to aż się krew gotuje :evil: !!!

Ostatnio dostałam bardzo fajną radę od znajomego:

Jeśli nie chce Ci dać skierowania na badania to podsuń mu oświadczenie, które ma podpisać, że nie kieruje Cię na to i na to badanie bo nie widzi wskazań. I powiedz, że to jest zabezpieczenie dla Ciebie, bo owszem pójdziesz w takim razie na badanie prywatnie, ale jeśli badanie cokolwiek wykaże to Ty masz podstawkę, a on jest udoopiony. :D

Jeszcze nie miałam odwagi zastosować, ale może ktoś z was będzie bardziej odważny :D
"Nie kiwnąłem nawet palcem, by się znaleźć w takiej walce..."

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-10-27, 13:32

Ciężko cokolwiek znaleźć w internecie na temat tężyczki utajonej.
Czy też macie drżenia mięśni podczas ruchu np,podczas ćwiczeń?
Przydałoby się konkretne forum na temat tężyczki.

marthea87
Posty: 84
Rejestracja: 2011-07-11, 22:24
Lokalizacja: Nibylandia
Kontaktowanie:

Postautor: marthea87 » 2013-11-05, 06:37

Malwina, też mam drżenia podczas ruchu: im jest cieplej tym są silniejsze, podczas ćwiczeń, w stresowych sytuacjach, po wyjściu spod gorącego prysznica też telepka. Mam je tak jakby w każdym stawie - nie tylko ręce. Drżenia obejmują stawy kolanowe, łokciowe, nadgarstki i przy zginaniu głowy. Nie jestem pewna czy miałam robione w szpitalu próby tężyczkowe, ale mogę sprawdzić na wypisie tylko jak to znaleźć? Wykrywają coś we krwi, w PMR czy jest to jakieś odrębne badanie?

Czy u Ciebie też tak wyglądają te drżenia?
"Nie kiwnąłem nawet palcem, by się znaleźć w takiej walce..."

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-11-05, 09:55

marthea87, to by się zgadzało,też mam takie drżenia jak piszesz- wszystko pasuje.A czujesz na twarzy coś rozlanego?
Ja tak mam od samego poćżatku moich dolegliwości,jak jest chłodniej to czuję się zdecydowanie lepiej a niżeli latem.Podczas ciepła mocniej się pocę i to na całym ciele a kiedyś nie było takiej opcji w ogóle.
W szpitalu może i Tobie zrobiono,ja byłam w dwóch szpitalach i żaden nie wykonał mi emg pod kątem tężyczki.

To badanie to emg próba tężyczkowa

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2013-11-05, 10:11

Też zastanawiam się nad tężyczką. Co do pocenia to od jakiegoś czasu pocę się jak świnia, nie wiem czy to nie od psychotropów którymi karmi mnie mój neurolog, a co do dziwnego uczucia na twarzy to mam takie jakby mrowienie czasami swędzenie czy uczucie ucisku w okolicach skroni i policzka.

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-11-05, 10:48

candyman, to nie zastanawiaj się tylko do dzieła i maszeruj na emg


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości