Uciążliwe bóle nóg

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Uciążliwe bóle nóg

Postautor: Ri » 2009-07-21, 21:32

Witajcie,
Zwracam się z pytaniem, które raczej nie dotyczy SM. Być może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i będzie potrafił mi w jakiś tam sposób pomóc dzieląc się swoimi przemyśleniami. Z góry przepraszam jeśli zaśmiecam Forum, ale jakoś nie potrafię się odnaleźć na Forach (a czym się zajmuję na co dzień? jestem między innymi moderatorem forum na dużym portalu internetowym :-D aż trudno uwierzyć, ale szewc bez butów chodzi...).
Wracając do tematu... Od dłuższego czasu męczą mnie ciągłe bóle nóg. Najbardziej uciążliwe są rano. To mnie najbardziej zaskakuje. Po przespanej nocy (przecież leżałam, a nie stałam czy chodziłam) budzę się z okropnym bólem nóg. Ból dotyczy głównie łydek. Nogi są potwornie ociężałe i jakby nie moje. Mam wrażenie jakby ktoś ciągnął je w dół. Nogi ogólnie puchną mi także w ciągu dnia, ale to jest dla mnie zrozumiałe z uwagi na pracę siedzącą - siedzę do 8h za biurkiem w pracy. Skąd ten ból może wynikać bądź z czym być związany? Myślę, że nie ma to związku z niewyjaśnionymi dotąd o objawami neurologicznymi i zmianami w rezonansie. Nie bardzo uśmiecha mi się iść do lekarza, bo czas urlopów a poza tym 18-ego sierpnia znów rozpoczyna się pobyt na neurologii (wątpię, by tam pomogli coś na moje bóle nóg ;-) ). Czy ktoś odczuwał podobne bóle?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
Ri
Ostatnio zmieniony 2011-08-31, 09:28 przez Ri, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-07-21, 22:12

Bole miesni moga byc roznego pochodzenia. Piszesz,ze Ci puchna wiec wyglada na jakies problemy z krazeniem. Robiles sobie jakies badania krwi ? O jakich zmianach w RMI wspominasz ?

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-07-21, 22:32

To chyba nie są bóle mięśni. Trudno mi to opisać, ale mięśnie bolą inaczej. To nie jest taki typowy ból, jak na przykład za dużo się nachodzimy bądź po ćwiczeniach. To jest ociężałość i uczucie nie swojego ciała. Czasami miewam też drętwienie ręki, zawsze w tym samym miejscu. Drętwieje tak, że muszę masować i mam wrażenie, że ręka zaraz odpadnie. Zmiany w RMI opisywałam jakiś czas temu zaczynając pisać na tym Forum. Jest to podejrzenie zmian demielinizacyjnych, choć brak u mnie objawów SM. Zmian jest 7 w różnej lokalizacji. Wszystkie wykonane badania wykluczały po kolei, by mogły być to zmiany naczyniopochodne. W sierpniu kładę się drugi raz na neurologię na kolejne badania kontrolne, w tym myślę, że rezonans.

P.S. Jestem kobietą :-P
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-07-22, 19:09

bóle roznego rodzaju i umiejscowienia sa typowe dla sm,chociaz czesc konowałow temu zaprzecza :evil: ale jak moj przedmowca, radze sprawdzic uklad krazenia,bo ja np.mam zmiany demielinizacyjne,ale mam tez problemy krazeniowe.

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-07-22, 19:25

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) A w jaki sposób sprawdzić czy ma się problemy z krążeniem? Tzn jakie badania coś takiego potwierdzają bądź wykluczają? (miałam robionego dopplera tętnic szyjnych, by stwierdzić czy zmiany w głowie nie są pochodzenia naczyniopochodnego ale wyszedł OK).
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

tereniaa
Posty: 224
Rejestracja: 2009-02-18, 13:27
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: tereniaa » 2009-07-22, 19:35

Ri zrób dopplera nóg ja robiłam dopplera tętnic szyjnych i nóg i wszystko ok.mnie również bolą nogi i sa jak to określiłaś ociężałe i uczucie nie swojego ciała :-(

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2009-07-22, 19:39

tereniaa, dziękuję! Czyli w zasadzie masz podobne objawy... Zrobiono Ci dopplera nóg i wyszedł OK. A co dalej? Miałaś jakieś inne badania? Stwierdzono skąd te bóle?
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

tereniaa
Posty: 224
Rejestracja: 2009-02-18, 13:27
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: tereniaa » 2009-07-22, 19:53

Nic nie stwierdzono neuro mowi że to bóle od SM . Robilam potęcjały wywołane kończyn i wzroku i wyszły niezbyt dobrze wiec po tych potęcjałach, rezonansie i punkcji stwierdzono SM. W zasadzie to mam prawie cały czas bóle nóg spastyke i takie drugie nogi nie swoje. :-(

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-07-22, 20:49

oj mnie etz czesto bola dziwnie nogi i rece , szczegolnie uda i ramiona :/ mialam emg i wyszlo zle. wiec sobie mysle ze jak wyszlo ze jest cos nie tak to dlatego bola :2:

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-07-23, 07:51

SM jest tak "duzym workiem", ze w zasadzie wszystkie choroby da sie tam wsadzic :( Jest dosyc szeroka gruga kolagenoz ktore zazwyczaj objawiaja sie dziwnymi bolami miesni i stawow. Ostatnio zaslyszalem,ze u kuzyna nawet wydawaloby sie zwykla bakteria Helicobakter pyr. powodowala zmeczenie i bole stawowow-miesniowe, dziwne myslalem,ze objawia sie tylko dolegliwosciami gastrologicznymi.
Pozdrawiam
Kamil

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-07-23, 10:06

Nic nam nie zostało, tylko samodzielnie weryfikować, czy nogi nas bolą z powodu SM czy np. z powodów krążeniowych tu kłaniają sie masaże limfatyczne, podkolanowki relaksacyjne, żele i balsamy poprawiąjace krążenie w nogach. trochę wymaga to zachodu ale czemu nie podogadzać sobie w celach zdrowotnych
;-)

tereniaa
Posty: 224
Rejestracja: 2009-02-18, 13:27
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: tereniaa » 2009-07-23, 18:45

Masz racje Halinko ja właśnie zaczęłam sobie dogadzać chodze na masaż nóg i rehabilitant podpowiedział mi abym kupiła sobie podwieszki i rozciągała mięśnie.

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-07-24, 12:39

tereniaa pisze:rehabilitant podpowiedział mi abym kupiła sobie podwieszki i rozciągała mięśnie

co to są te podwieszki? Jeśli dobrze myślę, że to jest coś takiego u rehabilitantów, gdzie ćwiczy się nogi leżąc na plecach, to gdzie to zamontować w mieszkaniu :roll:

Apropo bólów nóg!
Ja dostałam ostatnio receptę od neuro na Ketonal forte (30 tabletek) i kazała mi brać 2 razy dziennie i pić po wzięciu przynajmniej pół szklanki wody albo nawet dwie, ale pani w aptece powiedziała, że to jest bardzo silny lek przeciwbólowy i radziła brać jedną tebletkę, a jeśli nie pomoże to brać dwie.

Kupiłam i brałam, ale jedną. Od dwóch dni nie biorę i nogi przestały mnie boleć. Przedtem bolały jak spałam, jak siedziałam a teraz tylko jak chodzę i jest to inny ból. Jak dużo chodzę powinnam napisać. Ale mam nadzieję, WIELKĄ NADZIEJę, że jak za tydzień w końcu dostanę się do szpitala to mi coś takiego wrzucą, że będzie ok.
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

tereniaa
Posty: 224
Rejestracja: 2009-02-18, 13:27
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: tereniaa » 2009-07-24, 18:55

Casey właśnie takie podwieszki jak ćwiczy się na rehabilitacji można zamontować w mieszkaniu na suficie lub na futrynie w drzwiach. Można kupić różnej długości linki wiec nie ma problemu ja patrzyłam w sklepie medycznym 400cm podwieszka kosztuje 110 zł.Buziaczki

teska
Posty: 125
Rejestracja: 2009-06-26, 22:17
Lokalizacja: łodz

Postautor: teska » 2009-08-01, 23:49

mnie tez bardzo bola nogi nieraz nie wiem gdzie je w nocy polozyc a po nocy mnie tez tak bola jak bym sie nachodzila duzo,a wlasnie jak chodze to tez bola w udach i stopach i w stawach.Ale 3 lata temu mialam jeszcze gorsze bole nog w nocy i okropne kurcze calych nog ze az sie sztywne robily i krzyczalam z bolu,mialam zakrzepowe zapalenia zyl po takich bolach-i w koncu przeszlam operacje zylakow na obie nogi-od tego czasu jest lepiej na tyle ze nie lapia mnie te straszne kurcze-ale bol zostal czasem nie pozwala mi spac-chyba ze sie nalykam tabletek na sen i jakies przeciwbolowe to minimalnie lepiej.
pozdrawiam wszystkich :-)
lubie deszcz ,bo w deszczu nie widac łez


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości