Czy to może być SM?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

czarna1412
Posty: 29
Rejestracja: 2009-08-03, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Czy to może być SM?

Postautor: czarna1412 » 2009-08-03, 22:52

Witajcie,
Od około 7 lat mam uporczywe bóle nóg, głowy (bardzo często tylko lewej strony), lewego oka (bardzo silne bóle), lewej ręki (w tym lekkie drętwienie i mrowienie dwóch ostatnich palców), lewego kolana, w przeszłości pojawiały się zawroty głowy. 1,5 roku leczyłam depresję (Cital + psychoterapia), ale samopoczucie niezbyt się poprawiło (nadal miewam doły, albo z kolei bardzo dobre samopoczucie, rozdrażnienie), miewam problemy z koncentracją (kiedy ktoś do mnie mówi mam wrażenie, że odpływam, nie dociera do mnie o czym mowa). Szybko się męczę, śpię nieraz po 10 godzin, a i tak budzę się z uczuciem zmęczenia. Czasami jakakolwiek czynność sprawia mi trudność - pod względem psychicznym i fizycznym. Szczególnie źle czuję się w czasie upałów. Sytuacja poprawia się zimą. Od trzech tygodni pojawiło się drżenie lewej ręki. Nasila się przy wykonywaniu jakiejś czynności np. sięganiu po szklankę, dotykaniu dłonią ust. Czy to objawy wskazujące na SM? Umówiłam się na konsultację z neurologiem, ale termin mam dopiero na 9 września. Jeżeli ktoś może mi pomóc będę wdzięczna. Pozdrawiam. czarna1412@wp.pl

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-08-03, 23:42

Czarna, te objawy to może być... wszystko (nerwica, problemy z krążeniem lub błędnikiem itp.) i nie nam to oceniać. Musisz uzbroić się w cierpliwość, diagnostyka często jest żmudna i długa.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-08-04, 08:13

czarna1412 Odwiedz okuliste i zmierz cisnienie oka! Powodem bolu oka moze tez byc nerw trojdzielny albo problemy z zebami(zablokowane 8semki lub jakis stan zapalny zebow). Jesli przez 7 lat masz te objawy i sa one dosyc stabilne to raczej nie SM ale jak wspomniala agnes diagnostyka tej choroby jest klopotliwa ze wzgledu na to,ze SM to duzy worek ktory ma wiele objawow i u kazdego sa inne.
Pozdrawiam

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-08-04, 08:37

a_g_n_e_s pisze:Czarna, te objawy to może być... wszystko (nerwica, problemy z krążeniem lub błędnikiem itp.)

No właśnie, więc nie diagnozuj sie sama tylko pumawiaj sobie wizyty nie tylko z neurologiem, skierowania w łapkę i szukaj co ci dolega. Powodzenia.

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

czy to moze byc SM

Postautor: milenka » 2009-08-30, 22:36

czesc wszystkim.jestem w trakcie diagnozowania od 2006 roku i nadal nie wiem co mi jest.mam podejrzenie stwardnienia rozsianego i boreliozy.moze mam dwie choroby jak wielu z was :-( .mialam robiony MRI glowy gdzie wyszly niespecyficzne zmiany, w drugim MRI po podaniu kontrastu napisano ze demielinizacyjne, ale nietypowe dla SM.wiem ze wielu z was tak ma.neurologicznie brak odruchu brzusznego, potencjaly wzrokowe w normie.moje objawy nasilily sie w ciazy.mam teraz malutka coreczke 8 miesieczna i bardzo sie martwie.mam prosbe o wasze opinie na temat moich objawow i czy moze wystapic rzut SM niezdiagnozowanego w ciazy.moje objawy to:
-bole glowy
-pieczenie z tylu glowy
-bol szyi, trzeszczenie szyi,
-bol w rece-epizod
-bol miedzy łopatlkami, rozpieranie, pieczenie,
-przeczulica plecow, pojawila sie w ciazy trwala ok.7 miesiecy(przeszkadzal biustonosz, bluzka , bol plecow kiedy sie o cos opieram)przeczulica rak
-pieczenie okolicy piersi
-bole korzonkowe w ciazy sie pojawily trwaly bardzo dlugo, dretwienie dolnej czesci plecow
-nocne poty, dreszcze, ASO 400, CRP na dwa plusy
-bole stop
-szczegolnie w ok.palcow
-rano igielki w stopach
-biegunki, sama woda ze mnie leci
-zamglone widzenie, epizod widzenia jakby tylko bokami
-nie rozumienie co sie do mnie mow,
-zapominanie np.co mam kupic, zapominanie imion
-obijanie sie o przedmioty,
-drzenie rak(na weselu siostry bylam swiadkowa jak sie zestresowalam to nie moglam utrzymac wiazanki tak mi sie reka trzesla-to chyba jakis objawSM?
-dretwienie rak w nocy
-prad w rekach -epizod
-reakcja na cieplo
-lekkie zawroty glowy,
-strzelanie zuchwy przy jedzeniu,
-bole stawow
-czeste katary, zalzawione oczy na sloncu, platanie jezyka,
-bole pod kolanami
-przeszywajace bole przez obojczyk
-pieczenie stop
-kurcze miesni podudzi
-straszny przeszywajacy bol w klatce piersiowej przy oddychaniu,bylam w ciazy juz 8 miesiac
-ostatnio wieczorem zlapala mnie yemp.38 stopni boe wszystkich miesni, szyi jak przy grypie.rano sie ouszilam bylam zdrowa.
bardzo prosze o wasze opinie bo wiem ze mi ziagnozy przeciez nie postawicie.czy w ciazy moga byc rzuty wczesniej nie zdiagnozowanego SM.dziekuje slicznie.pozdrawiam.
mila

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-08-30, 23:01

Milenko,posłuchaj.Przede wszystkim zachowaj spokój,bo jesteś teraz kłębkiem nerwów.To zły doradca obojętnie w jakiej chorobie.
Wyliczyłaś tyle objawów,że tak naprawdę wynika z tego wszystko i nic.Niektóre pasują do sm niektóre do boreliozy a niektóre do grypy.Dlatego też uważam,ze powinnaś spokojnie poczekać na diagnozę i to wszystko co tu napisałaś ładnie lekarzowi wręczyć na kartce.
Jeśli chodzi o ciążę,tutaj nie odpowiem,gdyż zachorowałam na sm po porodach.
Teraz powinnaś zadbać o swoją psychikę,czyli nie szukać sama w sobie ,tylko o wszystko pytać lekarzy .
Tutaj na forum jest masę tematów dotyczących badań ,które można lub wręcz trzeba wykonać.To dużo wyjaśni.
Teraz uśmiechnij się do nas i ucałuj córunię ;-)
Obrazek

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-08-31, 01:06

a jakie mialas badanie na borelioze???i czy mialas pobierany plyn mozgowo rdzeniowy?duzo z twoich objawow pasuje do boreliozy ale tez do sm..no tak tu jest pare osob na forum co maja zmiany demielinizacyjne ale w miejscu niespecyficznym do sm :-|

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Postautor: milenka » 2009-08-31, 04:59

mialam robiona Elise na borelioze, gdzie mam delikatnie podwyzszona.bylo to w 2006 roku kiedy lezalam w zakaznym i teraz w 2009 tez mam dwyzszona i western blota, ale tu mam tylko zaznaczony prazek p41 niespecyficzny dla boreliozy.mialam pobierany plyn mozgowo-rdzeniowy nie wykazal odchylen.co do objawow to tyle ich napisalam bo takowe mam.jak mialam 17 lat, przywiozlam z lasu ok.10 kleszczy, nie wiem ze te zyjatka mogly mnie wtedy zarazic borelioza.bylo to tak dawno.
mila

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2009-08-31, 14:12

Milenka - no ciężki przypadek masz..ale jak wielu z nas;) ja mam podobnie..część na SM wskazuje, część na borelkę (ciągły stan podgorączkowy, czasami jednodniowe bóle mięśni i kości)...ale też SM-owe drżenia, drętwienia i inne. Miałam z płynu Elisę - ujemna, z krwi Western Blotac - specyficzny prążek Osp25 czy coś takiego..chcą mnie znów wziąć do zakaźnego na kolejna punkcję na wb. Tez nie wiem za bardzo co robić itp..zwłaszcza, że ja dla odmiany planuję ciążę:)
Głowa do góry..niestety, ale podejrzewam, że jeszcze dużo badan przed Tobą:/
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-08-31, 19:15

milenka, skoro masz wysokie CRP, bole stawow i rozwolnienie to zrob sobie test na cANCA i zastanow sie nad kolonoskopia. Czy ktokolwiek badal sie pod katem kolagenoz ?
Pozdrawiam

czarna1412
Posty: 29
Rejestracja: 2009-08-03, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: czarna1412 » 2009-09-10, 13:30

Po wizycie u drugiego neurologa-psychiatry diagnoza poszła w kierunku podejrzenia depresji - nerwicy, ale inne choroby nie zostały nadal wykluczone. Niepokojący jest objaw o którym zapomniałam, a który pojawia się pod wpływem zimna. W lutym 2006 w trakcie silnych mrozów (-20 stopni) w ciągu 15 minut dłonie najpierw zaczęły mnie bardzo mocno boleć, a później zupełnie straciłam w nich czucie. Wszystko wróciło do normy po kilkudziesięciu minutach. Od tamtej pory zimą sytuacja się powtarza. Po ok. 15 minutach na mrozie pojawia się potworny ból dłoni i brak czucia. Jest to na tyle uciążliwe, że zeszłej zimy bałam się wychodzić na dwór w czasie mrozów. Nie mogę wkładać rąk do zimnej wody, ponieważ zaczynają mocno boleć i stają się niebieskie, blade. Przyczyny wyginania w bok palców III i IV doktor również nie znalazł. Wszystkie odruchy neurologiczne są prawidłowe, aczkolwiek zbyt duże. Tak więc nadal mam: drżenie lewej dłoni, wygięte palce, nadwrażliwość dłoni na zimno (stóp w dużo mniejszym stopniu), nawracające bóle kolana, barku, bóle nóg pojawiające się późnym wieczorem i w nocy kiedy leżę w łóżku, bóle głowy i lewego oka (okulistycznie wszystko w porządku), zmęczenie, kłucia ciała w różnych miejscach, skurcze mięśni w różnych miejscach (widać jak mięsień pod skórą skacze). Żaden z lekarzy (internista, neurolog, psychiatra, okulista) nie postawił żadnej diagnozy, a nerwica-depresja to jedynie podejrzenie, co do którego też nie mają pewności. Badania krwi w porządku, tarczyca w porządku, sód i potas również, tężyczka wykluczona. Co dalej robić?

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-09-10, 13:52


stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-09-16, 19:03

Czarna a przepisali Ci jakis lek anydepresyjny, ja bralem przez dwa tygodnie sulpiryd ale dziwne bo nie czulem zadnej roznicy wiec przestalem sie tym faszerowac...moze za szybkos skonczylem ??

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2009-09-16, 19:25

stratus pisze:Czarna a przepisali Ci jakis lek anydepresyjny, ja bralem przez dwa tygodnie sulpiryd ale dziwne bo nie czulem zadnej roznicy wiec przestalem sie tym faszerowac...moze za szybkos skonczylem ??


Moim zdaniem za szybko.Takie leki tylko brane przez ok.miesiąc,dają,podobno efekty.Ja brałąm Mianserinc i miałam straszne drętwienie dłoni i nóg.To chyba tak mocno obniżało ciśnienie,bo też odstawiłam i drętwienia przeszły.
becia

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-09-20, 12:58

Moze masz racje, w piatek udalem sie do bioenergoterapeutki(ja czlowiek nauki sam sie dziwie,ze zdecydowalem sie na ten krok :) ), no niestety sprawdzily sie moje przepuszczenia totalnie nic nie czulem podczas zabiegow "oczyszczania", pani zreszta bardzo mila powiedziala,ze mialem jakies "podlaczenie" i to ono bylo przyczyna moich klopotow wiec je usunela. Popracowala jeszcze nade mna w sobie tylko znanym sposobem i powiedziala,ze to nie jest SM...ale nie zaciekawila mnie jej rada zeby zastosowac olejki firmy young living na uspokojenie, czy ktos stosowal te preparaty ? Sa bardzo drogie i nie wiem czy wywalac 200zl na cos co i tak nic nie pomoze.
Jakies opinie ?


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości