SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Kami***
Posty: 22
Rejestracja: 2012-01-30, 15:44
Lokalizacja: Wyszków
Kontaktowanie:

Postautor: Kami*** » 2012-02-13, 11:43

W czw z tatą jadę do Warszawy do lekarza na testy, badania czy to może bolerioza a nie sm. Forum czytam od niedawna i już jestem trochę w tym mądrzejsza. Tata na wózku jest od 5 lat. Chciałabym porozmawiać z kimś kto też był w takiej sytuacji a stwierdzono u niego boreliozę i antybiotyki na tyle pomogły że osoba wstała z wózka. Fajnie by było jak ktoś się odezwie.
to tylko Kami

Maja368
Posty: 43
Rejestracja: 2010-10-09, 15:27
Lokalizacja: daleko ;)

Postautor: Maja368 » 2012-02-14, 18:00

Hej wszystkim :-) Nie wiem gdzie mogę o tym napisać ale odebrałam dziś wyniki z Poznania i okazuje się,że mycoplasmę pneumonię w klasie IgG mam pozytywną i tak samo chlamydię pneumonię(nie podano ilości).W klasie IgM i IgG przy chlamydii napisano,że wykazano reakcję krzyżowe z chlamydią trachomatis(cokolwiek to znaczy) :-? Pozostaje mi tylko zapisać się do dobrego lekarza,który wysłucha mnie i nie odeśle z kwitkiem ;-) Testy robiłam metodą IFA(nie wiem co to znaczy).
Jestem zaskoczona swoją reakcją.Nigdy bym nie pomyślała,że ucieszę się na wynik pozytywny w chorobie.Wstąpiła we mnie nadzieja i już obdzwoniłam znajomych, z którymi jeżdżę po betaferon i kazałam im się badać!Wszystkim każe!!! ;-) Warto było wydać tyle kasy!Uff!Teraz wiem,że mogę z tym walczyć! :23:
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych "łowów" na pasożyty! ;-)

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-14, 20:51

hej kami :) chyba nati byla w takiej sytuacji o jakiej piszesz, abx jej pomogly bardzo :)

a ja mam takie pytanie, czy jak bada sie panel odkleszczowy i infekcyjny to tez jesc np. tydzien przed citrosept?
ja co prawda juz po badaniu i dwa dni przed jadlam tynidazol, bo juz sama zglupialam czy jesc czy nie..ale dla znajomego chce sie dowiedziec.

dzis 6 wlew biotraksonu, goraczka smignęla do 38,5 na szczescie teraz zleciala do 37,4 , czuje sie teraz ok,jak mlody bog ale wczesniejsze samopoczucie..... :-/

niusiek84
Posty: 1430
Rejestracja: 2010-07-31, 11:13
Lokalizacja: Mazury
Kontaktowanie:

Postautor: niusiek84 » 2012-02-14, 21:48

szylkretowa, z tego co kojarzę to albo citrosept albo Tini - obydwa rozbijają cysty bakterii ;-) a o to chodzi przed testami.

Maja 368 :588: cieszę się bardzo, że wyniki wyszły po Twojej myśli. Czeka Cię długa walka , ale teraz wiesz z czym ;-) .
Powodzenia.

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2012-02-14, 22:09

szylkretowa pisze:a ja mam takie pytanie, czy jak bada sie panel odkleszczowy i infekcyjny to tez jesc np. tydzien przed citrosept?
ja co prawda juz po badaniu i dwa dni przed jadlam tynidazol, bo juz sama zglupialam czy jesc czy nie..ale dla znajomego chce sie dowiedziec.


Moim zdaniem, Citrosept ma znaczenie tylko w przypadku boreliozy, ktora lubi przesiadywac w cystach. W przypadku koinfekcji nie słyszalam ...

niusiek84
Posty: 1430
Rejestracja: 2010-07-31, 11:13
Lokalizacja: Mazury
Kontaktowanie:

Postautor: niusiek84 » 2012-02-14, 22:25

Karusiap pisze:Moim zdaniem, Citrosept ma znaczenie tylko w przypadku boreliozy, ktora lubi przesiadywac w cystach. W przypadku koinfekcji nie słyszalam ...

Owszem, ale szylkretowa, pisała o panelu infekcji .. czyli o gruntownych testach .. a więc domniemywam, że razem z bb.
Tak więc jak nie ma Tini, to wcinać citrosept.
A o samych koinfekcjach - to nie ma znaczenia (słowa lekarza).

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2012-02-15, 08:35

szylkretowa pisze:czy jak bada sie panel odkleszczowy i infekcyjny to tez jesc np. tydzien przed citrosept?


W moim przypadku nie brałem nic, a wyniki wyszły dodatnie.
Przy badaniu BB w/w leki jak najbardziej wskazane.

Maja 368 witamy w klubie. :-)
Gratulacje. Teraz dobry zakaźnik i będzie dobrze. :-)
Wojtek

Maja368
Posty: 43
Rejestracja: 2010-10-09, 15:27
Lokalizacja: daleko ;)

Postautor: Maja368 » 2012-02-15, 11:17

Cieszę się niezmiernie, że mam wroga, z którym mogę walczyć :1: Mam nadzieję,że wszyscy zrobią badania i każdy będzie miał szansę na walkę z tymi dziadostwami!
Muszę chwilę pomysleć do kogo się wybrać ale czuję,że zrobiłam krok w przód a to już ogromny postęp!Badajcie się! :569:
Pozdrawiam cieplutko :21:

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-15, 12:20

Maja368 pisze:Hej wszystkim :-) Nie wiem gdzie mogę o tym napisać ale odebrałam dziś wyniki z Poznania i okazuje się,że mycoplasmę pneumonię w klasie IgG mam pozytywną i tak samo chlamydię pneumonię(nie podano ilości).W klasie IgM i IgG przy chlamydii napisano,że wykazano reakcję krzyżowe z chlamydią trachomatis(cokolwiek to znaczy) :-? Pozostaje mi tylko zapisać się do dobrego lekarza,który wysłucha mnie i nie odeśle z kwitkiem ;-) Testy robiłam metodą IFA(nie wiem co to znaczy).
Jestem zaskoczona swoją reakcją.Nigdy bym nie pomyślała,że ucieszę się na wynik pozytywny w chorobie.Wstąpiła we mnie nadzieja i już obdzwoniłam znajomych, z którymi jeżdżę po betaferon i kazałam im się badać!Wszystkim każe!!! ;-) Warto było wydać tyle kasy!Uff!Teraz wiem,że mogę z tym walczyć! :23:
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych "łowów" na pasożyty! ;-)
\\\

ooo super to teraz juz wiesz na czym stoisz a to najwazniejsze!!
ja tez dzos mam odebrac wyniki koinfkcji i panelu infekcji. wlasnie z poznania

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-02-15, 13:55

szylkretowa pisze:ja tez dzos mam odebrac wyniki koinfkcji i panelu infekcji. wlasnie z poznania


Te wyniki robiłaś z krwi? Drogą wysyłkową czy byłaś tam? Koniecznie daj znać jak już będziesz znała wyniki :-)

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-15, 13:57

juz mam wyniki, wszystkie negatywne
nie wiem czy w nie wierzyc bo jak patrze panel robili metoda elisy IFA czy jakos, kurde a moze powinnam gdzie indziej zrobic?wierzyc tym wynikom?? wychodzi na to, ze mam sama borelioze poprostu..

a bylam u nich osobiscie ;)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-02-15, 14:08

Testy elisa często wychodzą negatywne,są podobno mało wiarygodne :-/
Może dla pewności zrób te testy gdzie indziej,lepiej się przebadać nawet kilka razy i mieć pewność co do wyniku(o ile taką pewność można mieć,bo wiadomo jak to jest z bb i jej koinfekcjami :roll: )
Ale zawsze warto się badać :!:

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-15, 14:23

no wlasnie tez tak mysle :/
kurde musze przemyslec to jeszcze.
a w synevo ktos z was robil??

Maja368
Posty: 43
Rejestracja: 2010-10-09, 15:27
Lokalizacja: daleko ;)

Postautor: Maja368 » 2012-02-15, 14:23

szylkretowa pisze:juz mam wyniki, wszystkie negatywne
nie wiem czy w nie wierzyc bo jak patrze panel robili metoda elisy IFA czy jakos, kurde a moze powinnam gdzie indziej zrobic?wierzyc tym wynikom?? wychodzi na to, ze mam sama borelioze poprostu..

a bylam u nich osobiscie

Ja w Poznaniu też robiłam cały panel na boreliozę i koinfekcję i też wyszły negatywne.Jedynie w 2010 roku robiłam zwykły Elisa na boreliozę i w klasie igG mam wynik niejednoznaczny, potem robiłam WB i wynik był negatywny.Te badania w Poznaniu na chlamę i myco robiłam będąc tam osobiście.Może samo pobieranie materiału też ma znaczenie?Może sposób przechowywaniu próbki też?Ten duży panel na koinfekcje robiłam przesyłając próbkę krwi kurierem ale musiałam ją przechować w lodówce całą dobę :-? I też myślałam,że może dlatego wynik jest negatywny?
Jedno jest pewne- jak samemu nie poszukasz to niczego nie znajdziesz! ;-) Ja w całej mojej historii choroby byłam u 4 neurologów i tylko 1 (w 2006r)powiedział,że nie "wyglądam mu na SM" i że równie dobrze mogę mieć te dolegliwości po jakimś zakażeniu z dzieciństwa.Czemu ja go nie posłuchałam wtedy? :oops: Teraz do Niego wrócę ze spuszczoną głową i mocno ucałuję!Trzech następnych neurologów wrzuciło mnie w ten worek SM a ja brnęłam w to bo byli w przewadze..... :-/
Ech!Dobrze,że zmądrzałam na starość! ;-) Trzymam kciuki za Was i wierzcie swojej intuicji! :3:

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-15, 14:24

maja a\teraz ci myko i chlama wyszla dodatnia?a wczesniej ujemna?
a tez mialas teraz elisa??te badania?czy wb?


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości