SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Maja368
Posty: 43
Rejestracja: 2010-10-09, 15:27
Lokalizacja: daleko ;)

Postautor: Maja368 » 2012-02-15, 14:42

szylkretowa pisze:maja a\teraz ci myko i chlama wyszla dodatnia?a wczesniej ujemna?
a tez mialas teraz elisa??te badania?czy wb?

Chlamę i myco mam dodatnie w klasach IgG,dodatkowo przy chlamie mam zapis, że wykryto reakcje krzyżowe z chlamą trachomatis(nie wiem co to znaczy).Badanie były metodą IFA(immunoflorestencji)czy jakoś tak ale właśnie taki skrót badania jest w cenniku na stronie CBDNA w Poznaniu. Wejdź na stronę centrum.Ja pytałam o WB ale tą metodą nie robią(tak mi powiedziała babka w rejestracji).Może zrób sobie test ten co jest od niedawna?On jest podobno z rozbijaniem czegoś tam więc może być dokładniejszy.(w cenniku jest napisane"....coś tam związane z LD za 260zł).Dopytywałam o to badanie i LD znaczy właśnie choroby z LYME więc wszystko związane z boreliozą i koinfekcjami.Tym zbadasz myco,chlamę i yersinię.Jak cos pomyliłam to przepraszam ale spieszę się i piszę z pamięci(jestem w pracy ciiiii ;-) )

[ Dodano: 2012-02-15, 14:47 ]
aaaa i chlamę i myco robiłam pierwszy raz :roll:

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-15, 14:57

mialam panel odkleszczowy pelny wlasnie
i ten panel infkecji z LD i negatywne niby :/

juz sama nie wiem czy szukac dalej..napisalam do dr wielkoszynskiego czy warto szukac dalej czy zostawic sie z opcja boreliozy tylko. bo to wyszlo dopiero z moczu.
i teraz na abx mam herxy wiec leczenie ok ..ale gnebia mnie te koinfekcje.. ;P

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2012-02-15, 18:06

szylkretowa, my z M tez mamy tylko borelizoe. Ja mam niby dodatnia mykoplazme ale w IgG, wiec wiadomo - niekatywna. Maz dosc wysoko jersionioze w IgG, ale tez wiadomo - ślad immunologiczny.
Nasza lekarka powiedziala, ze jesli koinfekcje to tylko w Lublinie. Byc moze cos w tym jest, ze tam maja duze doswiadczenie w tych chorobach.
Jeśli faktycznie masz tylko BB to naprawde super, bo to sie duzo latwiej leczy (podobno).
Ja mam jeszcze takie swoje przemyslenia, ze jesli sama bb to moze jednak nie od kleszcza? Ani ja ani maz nie pamietamy/nie mielismy kleszcza. Meza ojciec mial SM... moze to wiec takie jakies rodzinne, dziedziczone zakazenie? Ech, sama juz nie wiem, za duzo mysle czasem :P

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-15, 19:37

karusia kleszcza niue zawsze sie pamieta, zreszta ugrzyzc moze larwa kleszcza ktora jest taka mała , ze golym okiem jej nie zobaczysz :-/ pozatym nie kazdy ma rumien.
tez slyszalam, ze niby w lublinie warto zrobic, tylko cos w necie nie moge cennika tam znalezc.

natomiast mam wyniki koinfekcji, nawet borelke mi zrobili elisa i jest negatywna :22: :22: :22: :22: :22: :22: :22: :22: a w moczu wyszly kretki :23: :22: :22: ale jaja. co za badziewie :lol: :lol:

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2012-02-15, 19:52

szylkretowa pisze:tez slyszalam, ze niby w lublinie warto zrobic, tylko cos w necie nie moge cennika tam znalezc.


http://www.imw.lublin.pl/images/stories ... cennik.pdf
http://www.imw.lublin.pl/index.php/pacj ... dzwierzece

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-15, 20:07

dziekuje :) zaraz poczytam :-)

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2012-02-15, 20:36

szylkretowa, w IMW robilismy panel koinfeksji i borelioze WB w dwóch klasach.
Jeśli chodzi o koinfekcje, to sprawdzilam w naszych wynikach i metody przedstawiają się następująco:
anaplazma, chlamydia, bartonelloza, bebeszjoza - immunofluorescencja pośrednia IFA
jersinioza, mykoplazma - immunoenzymatyczna Elisa

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-15, 20:39

no czyli ja mialam tez elisa IFA immunofluorescencja z tego co czytam w wynikach, jak negatywne to chyba sobie nie bede glowy juz tym zawracac, chyba, ze jakis nadmiar pieniedzy bedzie to zrobie :13:

zobacze co dr W. odpisze, mam nadziej, ze odpisze, bo z pare dni mozna czekac za @, chyba ma nawał teraz maili i pacjentów.. :2:

pablo_019
Posty: 3
Rejestracja: 2012-02-15, 23:04
Lokalizacja: Otwock

Proszę o pomoc

Postautor: pablo_019 » 2012-02-15, 23:29

Witam

Jestem Paweł i mam 24 lata. Na początku września 2011 r. dziwnie się poczułem. Zaczęło mnie boleć oko i skroń. Pogorszył się wzrok (w centrum pola widzenia) pojawiły się jakieś mroczki, męty i jakby śnieżenie przed oczami) - nie wiem czy to nie było pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Gdy usłyszę jakiś niespodziewany dźwięk to pojawia się jakaś nadwrażliwość i do tego krótki oczopląs. Do tego pojawił się pisk w uszach/głowie. Te objawy mam cały czas przez te kilka miesięcy. Później doszły z różnym nasileniem bóle kręgosłupa szyjnego i barków. Zdarzały się skurcze nogi. Lekkie palenie w różnych częściach ciała. Czasami też czuje się jakby pijany, ma zaburzenia równowagi. Źle reaguje na sztuczne światło np. monitora lub w supermarkecie. Gdy przełykam ślinę wiecznie tyka mi w uszach. Źle toleruję jak jest ciepło lub jak jest duszno. Mam stany podgorączkowe (ostatnio wyszedłem z gorącej kąpieli to słabo mi się zrobiło i od razu podwyższona temperatura 37,3). Czasami jednak temp potrafi być lekko obniżona. Do tego bóle czoła skroni, twarzy. Boję się że to SM. Do tej pory miałem MR głowy (jedno ognisko prawdopodobnie naczyniopochodne bez wzmocnienia po podaniu kontrastu). Mam się tym nie przejmować, poza tym jednym ogniskiem wszystko OK - tak powiedział neurolog. Miałem też MR kręgosłupa szyjnego i wyszło jakieś zwyrodnienie. Był też badany płyn mózgowo-rdzeniowy w kierunku SM (nic nie znaleźli). Do tego morfologia, OB i CRP prawidłowe. Test na boreliozę 2 razy ujemny (ELISA). Nie miałem niedowładów. Ostatnio badanie EEG wykazało zmiany w okolicy skroniowo-czołowej - podobno charakterystyczne dla padaczki. Wiem że się rozpisałem ale proszę o opinię co sądzicie o tym wszystkim???

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2012-02-16, 09:46

szylkretowa, jeżeli mogę pomóc, to ja również w Lublinie robiłem cały panel odkleszczowy. Chlamę badano mi metodą immunofluorescencyjną pośrednią ( ładna nazwa ) IFA i wyszła dodatnia, myko immunoenzymatyczną ( ELISA ) też dodatnia. Oba wyniki na plus w klasie IgG.
Możesz spróbować ten Lublin, ale może nie masz żadnej odkleszczówki. Ładnie herxujesz po biotraksonie i to najważniejsze. :-)


pablo_019, poczytaj może dokładnie posty w tym wątku i wątku o atypowych. Sporo jest osób bez diagnozy.
Ponieważ leczę obecnie BB i dkleszczókę, a jestem z " worka " sm podpowiem Ci, że warto pójść właśnie tym tropem. Spróbuj ponownie sprawdzić czy nie masz przeciwciał na BB, tylko może bardziej wiarygodnym testem. Do Twoich objawów można dopasować wiele chorób. Nie chciałbym Ci niczego sugerować, ani do niczego namawiać, ale wiele z Twoich objawów również miałem.
Wojtek

pablo_019
Posty: 3
Rejestracja: 2012-02-15, 23:04
Lokalizacja: Otwock

Postautor: pablo_019 » 2012-02-16, 10:47

homag ja już wiele czytałem i po prostu nie wiem co robić. Test ELISA miałem 2 razy. Ostatni wynik w kierunku boreliozy jakiś tydzień temu. Czyli jakieś 6 miesięcy od pojawienia się objawów. Przecież po takim czasie musiałby ten test coś wykazać, chociażby wyniki wątpliwe. Ja mam całkowicie ujemne... chyba że jestem w błędzie i u niektórych żadne testy nie wychodzą bo i z takimi opiniami się spotkałem. Homag a Ty masz stwierdzoną tą Boreliozę jakim testem?

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2012-02-16, 12:06

pablo_019 pisze: Test ELISA miałem 2 razy. Ostatni wynik w kierunku boreliozy jakiś tydzień temu. Czyli jakieś 6 miesięcy od pojawienia się objawów. Przecież po takim czasie musiałby ten test coś wykazać, chociażby wyniki wątpliwe. Ja mam całkowicie ujemne... chyba że jestem w błędzie i u niektórych żadne testy nie wychodzą bo i z takimi opiniami się spotkałem

Na SM i boreliozie możliwości się nie kończą, a wszystko co ci doskwiera może też wynikać z jakichś niedomagań w układzie krążenia. Musisz znaleźć lekarza, który będzie miał chęć dokładnie się zastanowić nad twoim stanem zdrowia.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-02-16, 12:11

pablo testom elisa za bardzo nie wierz, ja mialam caly czas ujemne, a borelioza wyszla w moczu, w badanniu antygenów kretkowych u dr wielkoszynskiego.

na moje oko przebadaj sie w kierunku borelki, tak jak homag mysle mogloby byc na rzeczy, ale nie musi.

ale jesli robic borelioze to u dr wielkoszsynskiego, ma strone w internecie. i badanie antygeny kretkowe z moczu. bo na inne to strata kasy, ta bakteria chowa sie bardzo w miesniach i tkankach i nie pokazuje w krwi po jakims czasie, albo trzeba miec duzo szczescia.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2012-02-16, 13:09

Paweł problemy z krążeniem ( a tutaj chorób też może być sporo ) mogą się podobnie objawiać, jeżeli chodzi o dolegliwości. Tak jak pisze Halina pod tym kątem też byłoby dobrze i szczegółowo się przebadać. Musisz jednak znaleźć dobrego kardiologa, który zechce drążyć temat i zna się na tym, a z tym wbrew pozorom może być problem.
Co do badań to faktycznie testy ELISA nie należą chyba do najbardziej wiarygodnych.
Wiele osób bada się w Poznaniu lub w Lublinie. Takie badania od jakiegoś czasu robi też dr. Wielkoszyński.
Niestety żadne z tych badań nie da Ci w 100% odpowiedzi czy jesteś zakażony. Dlatego, jeżeli będziesz chciał w ten temat wejść to szukaj lekarza, który leczy wg. ILADS.
Ja wysyłałem krew do Lublina. BB w badaniu WB wyszła ujemna. Za to chlamydia i mykoplazma dodatnia. Obecnie leczę borelkę wraz z koinfekcjami.
Wojtek

pablo_019
Posty: 3
Rejestracja: 2012-02-15, 23:04
Lokalizacja: Otwock

Postautor: pablo_019 » 2012-02-16, 17:03

Dziękuję za odpowiedzi. Tylko tak się zastawiam czy przy prawidłowych badaniach OB i CRP można mieć chlamydie czy inne pakudy? Część objawów mogła by na to wskazywać.

Homag czy leczenie przynosi jakieś skutki?


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości