SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-06-18, 09:42

grazyna60,
dzięki,już rozmawiala z prof.Ząbkiem-standardowo kki z plynu nie robia,ale dał się przekonać-tzn zrobi mi z tego płynu wszystko co się da i zobaczymy
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-06-20, 18:00

U mnie po 2 tygodniach obniżonej temp. od 35,8 - 36,0 teraz mam stan podgorączkowy 37.0. Tak sobie myślę, że będę wysyłał ten mocz na LUAT i surowice na C6 to jeszcze wyślę na KKI.

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-06-21, 16:48

Mi to wyglada na borelke wiec sie ciesz. Temperatura sie obniza, bo tarczyca dostaje po dupie, a stan podgoraczkowy nie pasuje do Sm raczej. Pamietaj o prowokacji przy Luat. Ja bym reszty nie robil, luat jest dokładniejszy i sterydy, ktore brales nie wplyna znaczaco na wynik.
Ostatnio zmieniony 2013-06-21, 17:56 przez Lukaszuy, łącznie zmieniany 1 raz.

abik
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-03, 18:16
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: abik » 2013-06-21, 18:51

.....mam do was pytanie .....moja neurolog kazała mi zrobić test na boreliozę....zrobiłam badanie LTT borelioza :a to moje wyniki
Borrelia azfelii 2.2 SI <2
Borrelia sensu stricto 3.2 SI<2
Borrelia garinii 2,5 SI<2
Borrelia OspC 1,0 SI<2
kontrola dodatnia(antygen) 22,1 SI>3
Kontrola mitogenu (PWM) 21,4 SI>8
Komentarz: Badanie LTT wykazało graniczne i słabo dodatnie reakcje na antygeny borrelii. Odpowiednie wskaźniki stymulacji( wartości SI) są zbyt małe , aby potwierdzić obecnie aktywną infekcję borreliami.Jednak dla wskazań terapeutycznych szczególnie decydujący jest aktualnie utrzymujący się obraz kliniczny. W razie wątpliwości wskazane badanie kontrolne LTT i równoczesna serologia borrelii za 2 tygodnie.
Zrobiłam równiez koinfekcje PCR - negatywne
we wtorek mam planowany pobyt w szpitalu na oddziale neurologicznym. Nie konsultowałam moich wyników z moją pani doktor.Co wy o tym myślicie?Co oznacza że wyniki są graniczne? Mieliście podobnie jak ja? Dziękuję za pomoc.

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-06-21, 19:20

Ja LTT miałem właśnie graniczne i wtedy miałem testowe leczenie. Ale mój lekarz zasugerował się neurologiem, że mam SM, a nie borelkę i po dwóch miesiącach stwierdził, żebym leczył SM. Teraz ten sam neurolog mówi, że nie mam SM, anie borelki bo elisa wyszła ujemnie :5:

abik
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-03, 18:16
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: abik » 2013-06-21, 20:10

...hmmmmm...dziwne troche bo żeby przy sm LTT wychodziło graniczne....ja tez tego nie rozumiem, mam podejrzenie sm.....nietypowe zmiany w mózgu prązkiw surowicy i w płynie , dodatnie ana a teraz jeszcze LTT graniczne i cholera wie co mi jest.....
Oni to chyba sami nie wiedzą co nam jest jak nie wyjdzie w 100 % dodatni test to pacjent musi sam szukać co mu jest....albo się przyzwyczaisz albo dostaniesz na głowę...masakra ta nasza służba zdrowia......

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-06-21, 21:40

Ja myślałęm, że mam SM i byłem na sterydach. Po nich dwa tyg. było w miarę dobrze, a teraz jest coraz gorzej.
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-06-21, 23:34

Bolerioza bardzo nie lubi sterydow albo lubi zalezy jak na to patrzeć. Sterydy tylko zamaskowaly dolegliwosci i daly pole do popisu bakteriom.

_________________________
Edycja:
Lukaszuy, Twój post po raz kolejny, a w związku z tym wykluczam przypadkową literówkę, powinien być edytowany. Jesteśmy w temacie "Sm czy borelioza" , a nie "Sm czy bolerioza". Taka jednostka chorobowa nie istnieje. Skoro więc piszesz takie stwierdzenia- nota bene sprzeczne, opinie, dajesz rady, diagnozujesz, to staraj się chociaż używać prawidłowego nazewnictwa choroby.
Admin- Beata
Ostatnio zmieniony 2013-06-21, 23:57 przez Lukaszuy, łącznie zmieniany 1 raz.

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-06-22, 11:02

Jeśli robiliście badania u dr. W. to ile czekaliście na wyniki? Bo te 20 dni to trochę długo.

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-06-22, 22:17

Znalazłem ostatnio coś o ziołach:

Czystek (Cistus Incanus) jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli- związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka.

Polifenole przejawiają doskonałe własności antybiotyczne (czystek jest 100 razy mocniejszy od Tamiflu ).

Działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwhistaminowo i przeciwgrzybiczo.

Zapobiegają chorobie niedokrwiennej serca, opóźniają procesy starzenia, wpływają pozytywnie na jakość życia. Są niezwykle skutecznym lekiem w przypadku infekcji żołądkowo-jelitowych.

Mają ogromną zdolność wychwytywania i usuwania wolnych rodników. Hamują rozwój wirusów opryszczki, półpaśca.

„Specjaliści od profilaktyki nowotworowej dowodzą, że systematyczny wysoki udział polifenoli w diecie może ustrzec człowieka przed najgroźniejszymi postaciami raka: płuc, żołądka, jelit, przełyku, trzustki, wątroby, gruczołu sutkowego, prostaty, skóry. Polifenole hamują związki odpowiedzialne za powstawanie zmian nowotworowych"

Najnowsze badania potwierdzają, że czystek stanowi nadzieję dla leczonych na boreliozę-powoduje sklejanie bakterii dzięki czemu nie dopuszcza do ich połączenia z błoną komórkową), ma działanie odstraszające owady. Nie daje żadnych działań niepożądanych (środek naturalny). Czystek jest stosowany przez niemieckich leśników w profilaktyce przeciw kleszczowej. Podawany jest także zwierzętom domowym.


Na YouTube wypowiada sie mężczyzna, który został ugryziony przez kleszcza zarażonego boreliozą.
Przed 2 latami brał środki przeciwbólowe i był skazany na pomoc żony przy normalnych codziennych czynnościach. Miał problemy z poruszaniem kończynami, stawami, wykonaniem normalnego telefonu. Dziś czuje sie wyraźnie lepiej, a to poprawiło sie od momentu gdy zaczął pic herbatę z Cistus Incanus. 3 miesiące temu dowiedział się o tych cudownych ziołach, które mogą wzmocnić system immunologiczny oraz pomóc w leczeniu boreliozy.
Roślina rośnie w krajach o gorącym klimacie, przede wszystkim w Grecji i Wyspach Karaibskich, gdzie znana była ze swoich właściwości uzdrawiających juz przed narodzeniem Chrystusa. W liściach zawarta jest bardzo duża ilość wartościowych polifenoli.
Na Uniwersytecie w Lipsku prowadzone są badania, dlaczego Cistus Incanus działa tak skutecznie przeciw boreliozie.
Otóż wysoka zawartość polifenoli, wiele olejków eterycznych i specjalne żywice to główne składniki tej rośliny.
Pojedyncze te składniki są wszystkim znane, jednak ich połączenie może mieć niezwykle działanie.
Naukowcy twierdzą: borelioza wywoływana jest przez przenoszone przez kleszcza spiralne bakterie, które pozostają w ciele człowieka (zwierzęcia). Jednak przy obecności Cistus Incanus zostają przez niego oklejone i poprzez to unieszkodliwione.
Istnieje wiele gatunków czystka, jednak Cistus Incanus jest najbardziej znany ze swojej skuteczności.
Działa przeciwbólowo, przeciwgrypowo.
Chroni przed przeziębieniami, infekcjami. Jest udowodnione naukowo, że działa antywirusowo.
Jako herbata- cała roślina jest zbierana, a następnie suszona. Herbata może powodować lekkie uczucie suchości w ustach poprze składniki antywirusowe.
Nie tylko chroni przed wirusami, lecz usuwa również (wyprowadza) metale ciężkie. Ma zbawienny wpływ na skórę- działa na łupież, zapalenia skórne. Próby wykonane na palaczach dowiodły, że zanieczyszczenia wywołane kadmem w organizmie obniżyły się. Nie udowodniono, ze szkodzi! Nie posiada skutków ubocznych. Potencjalnie działa przeciw ptasiej i świńskiej grypie.
Dr. Georgeos Pandalis od lat pracuje w swojej firmie "Dr Pandale" nad ekstraktem Cistusrose. Twierdzi, ze przede wszystkim zawiera bardzo. dużą ilość polifenoli. Skutki uboczne nie są mu znane. Jego firma zbiera roślinę w Grecji, a potem w Niemczech w Saksonii jest przetwarzana na ekstrakt. Dr. Pandalis twierdzi, że czystek może działać również jako środek zapobiegający epidemii grypy, m.in. H5N1.
Działa również przeciw grzybom candida, escherichia coli, bakterie gran dodatnie i gram ujemne, gronkowiec złocisty oraz helicobacter.



Film o Cistus Incanus

soryu
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-27, 18:17
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: soryu » 2013-06-24, 12:19

mój chłopak od paraliżu w grudniu, dziś jeździ ze mną na rowerze. nie poddawajcie się!
Leczymy się u lekarza ILADS, jemu z paralizu się tak poprawiło, że chodzi (chcoiaż ciągnie jedną nogą), a w grudniu nawet palcami nie ruszał u stóp. Antybiotyki mogą powodować stany zapalne w głowie. Zaczęlismy kurację doxycykliną we wrzesniu zeszłego roku i się już tak pogarszało, że na rezonansie po 2 miechach kuracji miał zanik płata lewego. W styczniu balismy się, ale zaczął kurację biotraxonem i po dwóch tygodniach poprosił o chodzik. Jemu się polepsza, mi po 3 miechach abxów pogarsza, ale spoko! Wytrzymam!

Dodam, ze bierze pol roku antybiotyki i jezdzimy na roweach. Ja go mocno mobilizuje, nie ma ze mna lekko. Cwiczymy duzo i chodzimy, był z jego strony placz, krew, pot i lzy. A ja mowilam "nie ma taksowek, nak*rwiasz!" i okazalo sie, ze nastepnego dnia czul sie lepiej i wzrastala mu energia. Siedzi mu w glowie "nie dam rady", ale pozniej jest sam zaskoczony, ze przeszlismy taki kawal drogi i nie jest zmeczony. Pol roku od kompletnego paralizu! Walka walka i walka! Nie poddawajcie sie, bo przegracie zycie!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez soryu, łącznie zmieniany 1 raz.

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Panikara » 2013-06-24, 16:17

soryu
Czy moglabys napisac w jakich testach na borelioze i jakie prazki wyszly Twojemu chlopakowi i Tobie?

soryu
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-27, 18:17
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: soryu » 2013-06-24, 16:31

WB ja i on
WB miał robione w 2007, wyszły wyniki "graniczne", w zeszłym roku po serii wiosenno-letniej sterydów WB i ELISA wyszły negatywne-po prostu NIC! prążki oligo coś tam mial w pierwszej punkcji
ja miałam tylko robione WB - i to wystarczyło, wyniki są wysokie. Niestety, nie chcę i nie mam czasu sie polozyc do szpitala bo mam zasów w robocie. Ledwie co udaje mi sie znalezc czas wieczorami na podlaczenie kroplowki. Jestem styrana osoba i pewnie dobrze, ze nie mam czasu przekroczyc progu szpitala bo bym sie tylko zdolowała. Ognisk w glowie nie mam, ale mam drzenie galek ocznych i twarde kolano. Czasem tiki - tyle!

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Panikara » 2013-06-24, 18:59

soryu
Nie zrozum mnie tylko zle za moja dociekliwosc ale mysle,ze to forum po to jest.Czy dobrze zrozumialam?- Twoj chlopak leczy sie metoda Ilads na borelioze,poteznymi dawkami antybiotykow mimo braku dodatnich wynikow badan.Ty masz borelioze potwierdzona z tego co mowisz przez zakaznika? 3 miesiace bierzesz antybiotyki od lekarza leczacego metoda Ilads i nic,nie ma poprawy,z tego co mowisz jest gorzej...czemu nie leczysz boreliozy u zakaznika skoro jest czarno na bialym?

soryu
Posty: 5
Rejestracja: 2012-09-27, 18:17
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: soryu » 2013-06-24, 19:29

Tak, leczymy się u lekarza ILADS. Bo mi powiedzieli, że co oni mają leczyć? W dodatku usłyszałam, że jak mnie kleszcz ugryzł 15lat temu, to co moje dolegliwości mają wspólnego z tamtym ukąszeniem, skoro nawet rumienia nie było.. Dwóch lekarzy twierdzi, że sobie wszystko wkręcam i że to stres. A mój chłopak odkąd wrócił do chodzenia, to jego neurolog nie odbiera telefonów bo boi się, że wytoczymy jej sprawę. :16: Borelioza to taka sprytna bakteria, ona lubi się chować. Leczenie jest długie i stan może się pogarszać.
Ostatnio zmieniony 2013-06-24, 19:58 przez soryu, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości