SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

brohomler
Posty: 74
Rejestracja: 2010-08-26, 19:18
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: brohomler » 2010-09-10, 21:06

No to ciekawe,ja jakis czas temu miałam bardzo silny ból zebów tez nie wiadomo którego,tuz po leczeniu wszystkich(tylko ketonal forte pomagał co dwie godziny).Mój neuro stwierdził ,że to ból sm-owy występuje tylko u 2% chorych.Stwierdzone SM od miesiąca???
edyć

dem
Posty: 26
Rejestracja: 2010-03-31, 18:00
Lokalizacja: w-wa

Postautor: dem » 2010-09-10, 22:04

no ja przed chwila zlapalem lekarza prowadzacego i sie dowiedzialem ze "bole zebow" nie sa efektem ubocznym biotraksonu. ogolnie myslalem ze bede lezec 2 tyg a dowiedzialem sie ze bede mial jeszcze punkcje w srode i po wynikach zdecyduja czy:

- to neuroborelioza i zatrzymuja mnie w sumie na miesiac antybiotyku
- czy moze wyjde po tych 2 tyg i wyklucza neuroborelioze

troche nie wiem co o tym wszystkim sadzic, bo widmo sm ciagle wisi i straszy... a jak sie poczyta blogi chorych na neuro to tez rozowo nie jest... dlaczego wszystko musi sie walic gdy sie wydaje ze wszystko sie uklada? god damn it... teraz tylko musze ruszyc prace inz i niech ten czas szybko mija...

a tak na marginesie. powiem wam ze to jest mega przej***ne gdy poznaje sie nowa fajna dziewczyne a tu takie kwiatki wychodza... ani 1 ani 2 choroba nie jest fajna, a mozliwosc obydwu podcina nogi, zwlaszcza gdy jest za wczesnie by cos komus tlumaczyc ;o albo zycie w klamstwie i dlugoterminowe proby sprzedania dobrej bajeczki, albo ryzyk fizyk. jak tu byc uczciwym wobec drugiej osoby?

no coz. uszy do gory i jakos dam rade. trzymam kciuki za reszte! :}

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-09-11, 09:17

dem pisze:no ja przed chwila zlapalem lekarza prowadzacego i sie dowiedzialem ze "bole zebow" nie sa efektem ubocznym biotraksonu


Bo to nie jest efekt uboczny Biotraksonu,tylko efekt uciekających krętków berelli z mózgu-typowe dla chorych na boreliozę.Biotrakson dociera do mózgu- krętki dostaja po tyłku i ewakuuja się do "zębów".Lekarz ze szpitala Ci tego nie powie,bo wystarczy mu wiedza ,którą kiedyś zdobył - a w leczeniu borelli trzeba być na bieżąco (choć mój kolega chirurg też o tym wie...).Powiem Ci,że jak dla mnie to mi wyglądasz nie na SM tylko właśnie na neuroboreliozę-wiem coś o tym -bo najpierw zdobywałam wiedzę o SM a teraz o boreliozie.Poczytaj też forum o breliozie i chlamydiozie.
Nadzieja umiera ostatnia ...

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2010-09-13, 22:27

Fajnie tu piszecie o tej borelce, chyba się przebadam westernem-blotem. Ile kosztuje takie badanie?
Najbardziej mnie przeraziło, że jeśli mam boleriozę, to moje Córki mogły to ode mnie wziąć w ciąży... :(

Z czterdziestu kilku objawów mam lub niedawno miałam 20. Póki co zwrócę uwagę, czy za 2 tygodnie będzie mi lepiej, bo ostatnio czuję się ciut gorzej...
"Nie ma zdrowych, Szerszeń,
są tylko nieprzebadani."
www.fotoinblanco.pl

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-09-14, 07:14

Joasiu, ten test kosztuje ok dwustu złotych ,

[sory, ale klawiatura nie pisze mi cyfr] :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-09-14, 10:31

Joassiu niestety-ja też mam ten problem-moja córeczka juz miała zapalenie stawu biodrowego z wysiękiem,często bolą ją stawy....jestem pewna ,że ma boreliozę przekazana w ciąży....mój syn natomiast ma astmę,często choruje na gardło,zatoki....Czyli tez mozliwe ,że mu przekazałam...masakra....Mikołajowi zrobię testy bo lekarz w razie czego zgodził się go leczyć ma 9 lat....Ale córka ma dopiero 4 lata...Leczenie jest straszne dla mnie a co dopiero dla takich dzieci....Ale lepiej zacząć bo nie wiadomo co będzie później....
Nadzieja umiera ostatnia ...

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-09-14, 10:46

nati_1978 pisze:Ale lepiej zacząć bo nie wiadomo co będzie później....

Nati masz rację, nie wolno czekać aż to dziadostwo narobi zbyt dużo
uszkodzeń w tak młodym organizmie. Trzymam za Was kciuki i zdrówka życzę. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-09-14, 13:52

joasssia, ja za taki podstawowy WB płaciłam( za 2 klasy IgG i IgM) 80 zł -całość. Miesiąc temu. U mnie liczą po 40 zeta za klasę ..
Natomiast -ten sam test tylko..dokładny u doktora Wielkoszyńskiego kosztuje 400 zł. :arrow: http://www.wielkoszynski.webity.pl/pane ... stycznych/

A to Poznań-testy PCR :arrow: http://cbdna.pl/index.php/oferta/infekc ... DgodSyqgJQ cennik na dole.
Ania W. pisze:Dostałam już paczuszkę z Poznania z CBDNA.
Trzy badania:
- borelioza - 190 zł
chlamydia pneumonia - 190 zł
- Mykoplazma - 190 zł
Aniu -ukłon w Twoją stronę.

Tutaj ogólny art.o testach :arrow: http://borelioza.gazetka.eu/teksty.php? ... a:%20Testy

Telefon do dr.Piotra Kurkiewicza : 502 055 627 -dobrego ducha chorych na SM którzy podejrzewają u siebie borelkę ( zachęca wręcz do pytania) ,i jego namiary tutaj na forum :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... kurkiewicz

I fragment jego wypowiedzi:
piotr.kurkiewicz@mp.pl

"jeśli ktos nawet pół roku przed robieniem testów na przeciwciała
czyli serologiczncy brał sterydy,to Western-Blot czy -fatalna,odradzam
w ogóle jej robienie-Elisa wychodza ujemnie!!!


Wtedy trzeba zrobic tylko PCR-ujemnyy wynik PCR nie wyklucza neuroboreliozy.Drugi krok to trzeba włączyc testowe leczenie na 3-5 tyg i zrobic antygeny krętkowe
w moczu(robi je tylko dr med T Wielkoszyński) i powtórzyć PCR."

"Zła reakcja na antybiotyki to -prawdopodobnie-tzw potocznie Herxy(a
fachowo reakcja Jarisha-Herxheimera)-posredni dowód boreliozy czy
chlamydiozy.
Antybiotyki to np.cefuroksym 2 x 500mg lub amoksycyllina 3 x 2 gr(na
75kg m c)+azitromycyna 500mg 1 tabl co drugi dzień+tinidazol 2
tabl-tak przez 2-3 tyg i :
1 trzeba zrobic antygeny krętkowe w moczu
2 trzeba powtórzyć Western-Blot na boreliozę i PCR Real Time jakosciowy
3 warto też czasem zrobic testy serologiczne na zakażenie chlamydia "

-To fragment z forum o borelce:
"Często słyszy się argument o "niedokładnych testach Western Blot", bo przecież tylko kilkadziesiąt procent zakażonych ma wszystkie 5 pasków, więc "tym z 4 nie podaje się lekarstw a powinno". 4 paski NIE są wynikiem ujemnym, tylko granicznym, który należy sprawdzić. Podobnie 3. Jeśli to uwzględnimy, test WB okazuje się skuteczny w zasadzie w 100%, w przypadkach wątpliwych zawsze można np zrobić hodowlę do kultury bakterii. Dodatkowo, test WB wychodzi pozytywny w klasie IgM u praktycznie każdego chorego, wyjątki liczy się na palcach jednej ręki."

Ps.Wiem że te wszystkie info są już na stronie,lub w innych działach,ale czasami nie wszystkim chce się wertować ;-)

Ps.2 Po obejrzeniu filmu "Under our skin" ,gdzie jest wspomniane o tym ,ze to przecież kretki...a krętkami ..no ogólnie nazwijmy rzeczy po imieniu:tak jak chorobą francuską można zarazic się zarówno droga płciową ,jak i przezłozyskową...Jeżeli to prawda,to wcale człowieka nie musi upierniczyć kleszcz,czy nimfa. No i tak to...daje do myślenia ;-)

Ps.3 Nati- kciuki mentalnie zaciśnięte cały czas :-)

Ps.4 Na koniec-nie dajmy się zwariować -nie kazdy przeciez ma boreliozę.. Polecam przeczytanie też strony poniżej-daje trzeźwy osąd .Jezeli powtarzane badania wychodzą negatywnie..-to po prostu -boreliozy nie mamy :-)

:arrow: http://www.borelioza.vegie.pl/pulapki.html
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

milenka
Posty: 195
Rejestracja: 2009-08-28, 23:13
Lokalizacja: olsztyn

Postautor: milenka » 2010-09-14, 14:33

Anula nie chce mi sie wierzyc ze za WB w dwoch klasach zaplacilas 80 zlotych.moze ty robilas zwykly test serologiczny ELISA.to on wlasnie kosztuje po 40 zlotych za kazda klase.pozdrawiam.
mila

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-09-14, 16:23

Milenko odpisałam Ci w pw.,ale po namyśle nie będę czekać,tylko wyjaśnię od razu.Nie mam w rękach wyniku-nie wiem kiedy go dostanę.Ja chciałam mieć zrobiony test WB -(osoba kt.pobierała mi krew zapewniała mnie ,że to ten test,i u nas tyle kosztuje).Nie mam w tej chwili możliwości kontaktu z nią.Nie wiem nawet gdzie moja krew poszła..Mam nadzieję że nie wprowadziłam nikogo w błąd,ani ja w błąd nie zostałam wprowadzona,bo szkoda by było antybiotyków które wrzuciłam. Gdy się nie wychodzi,i jest uzależnionym od innych,to różne chocki wychodzą.Dam znać jak tylko będę wiedziała :roll: Pozdrawiam!

Ps.Już wiem :lol: Ale się udenerwowałam
WB w 2 klasach 200 zł Elisa kosztuje -całosć 48 zł. Po prostu-częśc badania ktoś mi zafundował :mrgreen: Innymi słowy zostałam-pozytywnie oszukana :1: Uff -wyniki kiedyś tam będą :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-09-14, 21:28

Podam Wam cennik z mojego laboru :
•test Westen Blot (z opisem) w kierunku przeciwciał przeciw Borrelia burgdorferi – IgG – 140 zł
•test Westen Blot (z opisem) w kierunku przeciwciał przeciw Borrelia burgdorferi – IgM – 140 zł
•test Westen Blot (bez opisu) w kierunku przeciwciał przeciw Borrelia burgdorferi – IgG – 125 zł
•test Westen Blot (bez opisu) w kierunku przeciwciał przeciw Borrelia burgdorferi – IgM – 125 zł
Nadzieja umiera ostatnia ...

dem
Posty: 26
Rejestracja: 2010-03-31, 18:00
Lokalizacja: w-wa

Postautor: dem » 2010-09-15, 09:31

no a mi dzis punkcje beda robic coby znowu pmr pobadac bo WB i ELISA z krwi ujemny... w sumie to nie nowosc... jeee, caly dzien lezenia przedemna ;]

ciekawe jaka decyzje podejma dalej ;/

oxygene
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-15, 09:04
Lokalizacja: Polska

Postautor: oxygene » 2010-09-15, 09:58

Mi osobiście borelioza dopiero wyszla w tescie LTT borrelia przy wczesniejszych calkowicie ujemnych badaniach Elisy i Western Blota oraz CD57 w normie ! . Pisze o tym poniewaz z tego co sie dowiedzialem to jedyny test ktory wykrywa postac boreliozy seronegatywnej , przewleklej czy takiej w ktorej doszlo do zaniki produkcji przeciwcial i wówczas nie ma siły aby w najpopularniejszych testach wykonywanych w naszym kraju Elisa i Western blot chocby powtarzanych kilka razy wyszla borelioza ! .

Wiecej o tym mozna przeczytac na stronie : http://www.e-borelioza.pl/borelioza-testy gdzie zamiesczone sa porady dr . Piotra Kurkiewicza jednego z nielicznych specjalistów w tej materii w naszym kraju leczący wedlug wytycznych ILADS .

Niestety test LTT borrelia jest drogi kosztuje 450 zl i na wynik czeka sie do 2 tyg czasu , krew jest pobierana w laboratoriach Synevo w Polsce w wyznaczone dni tygodnia i tego samego dnia próbki wysyłane są poczta lotnicza do laboratorium w Berlinie a tam badane .

Jeszcze 1-na uwaga nie mozna tego badania robic pod wplywem sterydów . Oczywiscie nikomu nie radze odstawiac leków sterydowych na własną ręke jesli juz to tylko i wylacznie w porozumieniu z lekarzem który je przepisał !!!

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-15, 10:11

Zwyczajowo poznajemy się tutaj :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/viewforum.php?f=8 , ale witaj na forum oxygene.
Obrazek

oxygene
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-15, 09:04
Lokalizacja: Polska

Postautor: oxygene » 2010-09-15, 10:15

Jeszcze taka informacja odnosnie testu :

2.3.3 Postulaty Deutsche Borreliose-
Gesellschaft odnośnie diagnostyki
laboratoryjnej
- zapewniana w ramach powszechnego ubezpieczenia
zdrowotnego obowiązkowa diagnostyka dwustopniowa
powinna zostać odrzucona
- test LTT-Borelioza powinien być refundowany przez
kasy chorych jako metoda pośredniego wykrywania
aktywnej boreliozy
- siła dowodowa testu PCR w kierunku boreliozy
powinna zostać zaliczona do klasy EBM (evidence
based medicine)


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 101 gości