SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

gam
Posty: 87
Rejestracja: 2010-09-04, 02:55
Lokalizacja: Poznań

Postautor: gam » 2013-07-10, 16:04

[...]

Porada: Zanim kupimy jogurt bądź inny produkt mleczny koniecznie zwróćmy uwagę na jego skład - duża część tego, co jest na rynku nadaje się tylko do oglądania na półce.

"Probiotyczny" lub "naturalny" - to tylko nazwa handlowa, ważne jest z czego zrobiono ten specyfik.
PIJ MLEKO... ZOSTANIESZ KALEKĄ!
Niewiedza nie oznacza głupoty,
podobnie jak ciemność nie oznacza ślepoty

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-07-10, 17:06

Jogurt naturalny danone nie jest naturalny, ma w składzie cukier.
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-07-10, 19:19

Mi jogurt naturalny bardzo pomaga. Zle reaguje natomiast na jajka nie wiem dlaczego.
Przy antybiotykach koniecznie tony probiotyków i antygrzybicznych ( borelioza to pikuś przy tym jak Cie grzyb zaatakuje uwierz ;) Cukier może mieć bo naturalnie znajduje się w mleku ważne żeby nie był dosładzany.

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-07-16, 16:31

Mam kolejny wynik KKI. Klasa IgG wynik graniczny, Klasa IgM dodatni. Stwierdzono obecność krążących kompleksów immunologicznych.
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-07-16, 20:18

Dzisiaj rano obudziłem się z zawrotami głowy i mdłościami. Cały dzień mnie mdli. Czy to objaw boreliozy, czy nie?
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-07-16, 20:46

U mnie kiedyś oznaczało to ciążę. Jednak tą ewentualność wykluczam.
Równie dobrze może to być niestrawność, ale może dopytaj na forum boreliozy.
Obrazek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-07-16, 21:44

Beata:) pisze:U mnie kiedyś oznaczało to ciążę.
:-D :-D miałam takie same objawy przez 4 m-ce... schudłam 10kg...


Raphael, wyluzuj bo zwariować przyjdzie, naprawdę. ja mam zdiagnozowane sm i obecne wyniki wskazują że Również boreliozę. uwierz kombinacja alpejska, i co - codziennie rano mam szukać co jest u mnie dzisiaj nie tak? długo tak się nie da, po prostu... uśmiechnij się ;-)
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2013-07-16, 22:36

Raphael pisze:Dzisiaj rano obudziłem się z zawrotami głowy i mdłościami. Cały dzień mnie mdli. Czy to objaw boreliozy, czy nie?

Mdłości masz pewnie od zawrotów głowy. Jak z widzeniem, masz oczopląs? Cóż, zawroty głowy to może być rzut przy SM (gdy zajęty jest móżdzek), albo masz jakieś poinfekcyjne "sprawy" w błędniku. Tak jak piszą dziewczyny, nie doszukuj się za wszelką cenę objawów, bo zwariujesz. Przeszły Ci te zawroty? Ile Ty masz lat tak w ogole? ;)
Ja od kilku lat mam ciągle zawroty, raz większy raz mniejsze, i nadal nie wiadomo od czego. Mózg bez dziur, uszkodzony błędnik kompensuje się drugim. Ale pomimo to nie zwalam tego na BB. Mam bardzo napięte mięśnie, często skurcze (pomimo intensywnego suplementowania magnezu) i to pewnie te napięcia w szyi, karku, powodują zaburzenia równowagi. Jak u Ciebie z napięciem mięśni?
Acha, mam wykluczone SM.

Ps. Co prawda to nie ten wątek, ale może ktoś ma pomysł czemu mam większe skurcze gdy intensywniej suplementuje magnez? Taka jakby odwrotna zależność. Lekarz obstawia, że ciągle mi go mało, ale biorę już podwójną dawkę asparginu extra i magne B6, popijam to wodą, włączyłam niedawno wapno dla równowagi i jest ciągle gorzej. Na stopach to już nie wiem jak chodzić, tak mi je kurczy. No kurcze.... :/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Karusiap, łącznie zmieniany 1 raz.

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2013-07-16, 23:54

Ja mam 27 lat i 9 miesięcy :lol: Jeśli chodzi o napięcie mięśni to kark mam zesztywniały i trochę mnie boli, reszta nie sprawia mi problemu poza prawą dłonią, dwa palce mam zesztywniałe i cała dłoń jest słaba. Nie mogę nic ciężkiego utrzymać w niej. Ja SM też mam wykluczone. Wypiłem dwie herbatki z imbirem i mdłości przeszły, zawroty jeszcze się trzymają, ale jest lepiej niż było w dzień.
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-07-17, 00:17

Karusiap, hm... dziwne to Twoje Ps. To znaczy Ps. OK, ale objawy po Mg dziwne ;-)
Zajrzyj może do >> tego << tematu. Dopytaj tam, może miał ktoś też takie objawy po przyjmowaniu magnezu. W pierwszym poście jest tam napisane o pewnej korelacji magnezu z wapnem. Może suplementacja u Ciebie jest nieprawidłowa? Nie wiem, ale dopytać chyba warto.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-07-17, 00:57

Karusiap pisze:Ps. Co prawda to nie ten wątek, ale może ktoś ma pomysł czemu mam większe skurcze gdy intensywniej suplementuje magnez? Taka jakby odwrotna zależność. Lekarz obstawia, że ciągle mi go mało, ale biorę już podwójną dawkę asparginu extra i magne B6, popijam to wodą, włączyłam niedawno wapno dla równowagi i jest ciągle gorzej. Na stopach to już nie wiem jak chodzić, tak mi je kurczy. No kurcze.... :/


i boli? nie miałam nigdy skurczy od niedoboru magnezu, za to miałam od niedoboru potasu - boli jak cholera i łatwo sprawdzić czy to faktycznie potas bruździ - wystarczy w czasie takiego skurczu wypić 2-3 szklanki soku pomidorowego - jeśli przyniesie to ulgę, to raczej wina potasu, a nie magnezu... aspargin ma raczej za mało potasu, trudno nim uzupełnic niedobory, jeśli są spore - mnie pomagał dopiero kalipoz, ale on jest tylko na receptę.
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2013-07-17, 08:09

joanna_nick, czy można zrobić na te niedobory jakieś badania? Ja mam elektrolity w krwi w normie :/

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2013-07-17, 10:07

Karusiap, Joanna, kontynuujcie proszę dyskusję w temacie wskazanym przez Administratora.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zosiasamosia, łącznie zmieniany 2 razy.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-07-17, 14:11

Ja mialem po stosowaniu Chela-Mag B6 dla sportowcow, rano drgawki wewnetrzne.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Lukaszuy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-07-17, 14:16

Lukaszuy, dostajesz ostrzeżenie za niedostosowanie się do prośby Administratora oraz Moderatora Forum o kontynuowanie rozmowy w podanym temacie.
Obrazek


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 334 gości