SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

slonce1
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-01, 20:55
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: slonce1 » 2008-10-04, 10:18

Hej,

Czy mozecie mi powiedziec z jakimi kosztami wiaza sie obydwa badania. Nie moge znalezc tych informacji na stronie...

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-10-04, 23:17

slonce1 pisze:Hej,

Czy mozecie mi powiedziec z jakimi kosztami wiaza sie obydwa badania. Nie moge znalezc tych informacji na stronie...


Koszt testu PCRreal time to okolo 200 zł chyba ze staniało. a Western Blot WB jak ja robilem rok temu to obie klasy wyszly mi ponad 300 zł, radziłbym raczej zrobic PCR rt na citrosepcie tu masz adres do centrum tam sie wszystkiego dowiesz http://www.cbdna.pl/
O ile zdecydujesz sie na DNA to pamietaj o citrosepcie przed badaniem.
Pozdrawiam
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

slonce1
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-01, 20:55
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: slonce1 » 2008-10-05, 11:05

Dzieki za info. :lol: Jestem prawie zdecydowana. Poczekam tylko na wynik z RMI.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-10-10, 00:19

Jesli sie zdecydujesz to na 3 dni przed pobraniem krwi do badania trzeba brac taka ilosc kropli citroseptu ilesie wazy podzielona na 3 dawki czyli np. 60 kg to 3x 20
Citrosept rozbija cysty w ktorych chowaja sie bakterie, i wtedy uwalniaja sie do krwi a jak juz tam sie znajda łatwiej je bedzie wykryc w badaniu, inaczej moga byc problemy z racji ze we krwi ciezko je spotkac.
pozdrawiam
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2009-01-23, 09:10

dziś na jedynce w TVP o 12.20 w Celowniku historia osoby chorej na boreliozę, która o ile zrozumiałam z migawki zapowiadającej program nie została zdiagnozowana i tym samym leczona...takich mamy lekarzy...
...

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-01-29, 00:10

marta-> czekam na Twoj wynik z PCR, jak przegladam forum i Twoje objawy, to byc moze masz borelioze, wiec jak tylko dostaniesz wyniki napisz.
pozdrawiam
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-01-29, 00:41

powiedzcie mi plis !!najdokladniejszy jest test PCER REAL TIME na borelioze?jest dokladniejszy od western blotta??
ostatnio klocilam sie z zlekarzem, twierdzil ze dokladnieszy jest western...wkurzylo mnie to , ja robilam pcr tak jak wsssycy i wszedzie pisze ze jest najdokladnieszjy!!!

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-01-29, 11:08

szylkretowa pisze:powiedzcie mi plis !!najdokladniejszy jest test PCER REAL TIME na borelioze?jest dokladniejszy od western blotta??
ostatnio klocilam sie z zlekarzem, twierdzil ze dokladnieszy jest western...wkurzylo mnie to , ja robilam pcr tak jak wsssycy i wszedzie pisze ze jest najdokladnieszjy!!!


Sprawa wyglada tak, ze oba badania sa w miare podobne jesli chodzi o skuteczność, tylko, ze one sa zupełnie inne, Western blot jest badaniem wykrywajacym przeciwciała wytwarzane przez nasz organizm przy infekcji.
Natomiast PCR real Time jest to badanie DNA który wyszukuje w krwi bezposrednio bakterie boreliozy lub jej genetyczny kod,moga to byc nawet szczatki bakteri lub zabita.

lekarze mało wiedza na temat PCR z tego powoidu iz jest to badanie stosunkowo nowe, a znajac ich podejscie to co jest nowe to oni albo o tym nie wiedza, albo nie uzywaja, gdzyz nie znaja jego zasad, wiec lepeij starym sposobem robic.

Oba badania moga wyjsc negatywnie nawet jesli mamy borelioze, nie ma badania ktore nam na 100% potwierdzi lub zaprzeczy ,ze mamy borelioze, gdyz bakterie tej choroby sa bardzo cwane i wystepuja az w 3 postaciach, dlatego tak ciezko jest sie ich pozbyc.

Western Blot czesto wychodzi ujemny u osob którzy sa zakarzeni juz bardzo długo, poprostu nasz organzm przestaje wytwarzac przeciwciała na ta bakterie własnie z tego powodu, ze ona potrafi sie swietnie kamuflowac, a ja jestem tego przykładem, badania ELISA(podstawowe badanie) jak również Western Blot wyszedł mi całkowicie ujemny, co oznaczało ze moj organizm nie wytwarza juz przeciwciał na borelioze, zrobiłem PCR rt i udało sie wychwycić bakterie boreliozy, wiec jestem chory, ku zdiwieniu wielu lekarzy.

PCRrt moze również wyjsc ujemny, z tego powodu gdyz bakterie rzadko kiedy znajduja sie we krwi, one chowaja sie w sciegna takanki , mozg i dlatego ciezko jest trafic, po to robi sie to badanie kilka razy dla poprawienia wiarygodnosci i przed badaniem bierze sie citrosept, aby rozbic cysty z bakteriami, wtedy jest wieksza szansa,ze bakterie uwolnione z cyst dostana sie do krwioobiegu i test PCR go wyłapie..

Wiec jesli ktos podejrzewa, ze moze miec borelioze, warto poczytac o objawach,i wyłapac te ktore raczej przy SM nie wystepuja, to jesli na SM chorujemy stosunkowo niedługo mozna z powodzeniem robic Western Blot , ale jesli chorujemy juz dośc długo to bym sie skłaniał do PCRrt.

Z tego co wiem, chyba juz nie mozna zrobic prywatnie Western Blota tylko na zlecenie od lekarza, chyba sanepid sie boi epidemi, gdyz coraz wiecej ludzi w Polsce wykrywa sobie po prywatnych badaniach borelioze,
Badanie PCR jest tez troche tansze i jesli uda sie złapac bakterie na 100% jestesmy pewni choroby.

mam nadzieje ze to jakos dobrze ujałem i w miare zrozumiale

Pozdrawiam i przepraszam za błedy ;-)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-01-29, 14:48

ircek pisze:

lekarze mało wiedza na temat PCR z tego powoidu iz jest to badanie stosunkowo nowe, a znajac ich podejscie to co jest nowe to oni albo o tym nie wiedza, albo nie uzywaja, gdzyz nie znaja jego zasad, wiec lepeij starym sposobem robic.





no wlasnie malo wiedza na temat pcr, jak glowa o sciane do neuro mojej..no nic mialam blotta robionego wyszlo ujemne i sam poszlam zrobic pcr i tez ujemna borelka. nie mam sil badac ppraz 3 , :) ale dziekuje za odpowiedz:)

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2009-01-29, 17:04

ja też Grzesiu czekam na wynik, mają czas do środy- dziś dzwoniłam do Poznania i ich tam molestowałam o niego, na razie moja krew jest w fazie przygotowań, a już dziś nerwowo zaglądałam do skrzynki wracając z pracy, chociaż w sumie to się nie łudzę, zrobiłam to by mieć większą pewność jak będę jechała do prof. Selmaja, zresztą zbierałam się z tym kilka tygodni, w końcu zrobiłam. Dziś czuję się naprawdę kiepsko, bóle i osłabienie mięśni i ten stan podgorączkowy dziś 37,4:(
pozdrawiam
...

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-01-29, 20:47

szylkretowa pisze:no wlasnie malo wiedza na temat pcr, jak glowa o sciane do neuro mojej..no nic mialam blotta robionego wyszlo ujemne i sam poszlam zrobic pcr i tez ujemna borelka. nie mam sil badac ppraz 3 , :) ale dziekuje za odpowiedz:)


Nie dziw sie neurologom, ze nie znaja badania PCR, zakaznicy ktorzy sa w tym temacie specjalistami wiedza nie wiele wiecej od neurologów i innych zwykłych lekarzy, a jeszce gorzej jest z leczeniem samej boreliozy tu dopiero zaczynaja sie schody :)
Jesli wyszedł Ci Western Blot i PCR ujemny to narazie daj sobie spokoj, jesli nie wystapia inne objawy, ktore przy SM moga nie wystepowac, wtedy mozna pomyslec o powtornym badaniu.

Marta Ty musisz byc cierpliwa, wiem ,ze chciało by sie wiedziec wszystko szybko,ale tak sie nie da i nie nakrecaj sie tak, bo to jeszce gorzej dla Ciebie i objawy sie nasilaja z Twojego stresu.
jak dostaniesz wynik daj znac.
Pozdrawiam :)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2009-02-05, 16:55

oto mójwynik PCR RT z Pozniania :
W próbce nie stwierdzono obecności docelowych sekwencji Borrelia burgdorferi sensu lato. Granica wykrywalności metody wynosi 5 kopii genomowanego DNA. Wynik NEGATYWNY."
więc koniec złudzeń//
...

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-02-05, 21:15

marta tak jak napisałem Ci na GG , wynik ujemny nie oznacza na 100% ze nie masz boreliozy, jest wiele przypadków gdzie ludzie po kilku badaniach dopiero udaje sie złapac bakterie w krwi, one na poczatku sa w krwi pozniej uciekaja, w tkanki, sciena mózg i tam ich tym badaniem nie znjdziemy, poprostu trzeba miec sczescie, ze akurat w tym czasie we krwi sie jakies znajda. wiec jesli neurolodzy nadal beda mieli duze watpliwosci czy to jest SM za miesiac dwa bym jeszce raz zrobił PCRrt o ile masz fundusze.
Pozdrawiam i trzymaj sie, pamietaj ze trzeba z tym walczyc i nie wolno sie nigdy poddac, bo ona to wykorzysta czy to SM czy borelioza
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-02-05, 22:26

A jak jest z wiarygodnością wyniku jeśli chodzi o PMR? Czy podobnie jak w wypadku badania krwi?

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-02-06, 00:00

a_g_n_e_s pisze:A jak jest z wiarygodnością wyniku jeśli chodzi o PMR?

A co to za badanie??
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 336 gości