SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-06-24, 10:14

Jakub - Jesli wyszła Tobie pozytywna Elisa to trzeba patrzec a to z przymrozeniem oka, WB juz bardziej, ale tak jak mowiłem testy czesto wychodza ujemne po dluzym czasie od zakazenia. Zrob sobie badanie PCR Real Time wejdz na strone Centum Badan DNA w Poznaniu tu masz link http://www.cbdna.pl/ tam wszystko sobie poczytasz ile kosztuuje i jak mozna zrobic badanie, zamawia sie poprostu zestaw wysyłkowy pobiera sie krew do badania i wysyla kurierem, nic skomplikowanego.
I jeszce jedno jesli bys sie zdecydowal na wykoanie badanie to kup sobie w aptece Citrosept i na 3 dni przed pobraniem krwi do badania trzeba pic codziennie tyle kropli citroseptu ile sie wazy podzielone na 3 dawki, np wazysz 60kg to 3x 20 kropli Citrosept rozbija cysty i wtedy jest wieksza szansa ze bakterie dostana sie do krwi inaczej wyjdzie wynik ujemny z racji ze bakterie nie musza byc w krwi, siedza w tkankach , mozgu sciegnach i inych miejscach tam gdzie ciezko ich znalezc.
Jak bedziesz mial pytanie to pisz na GG lub maila
Pozdrawiam
Grzesiek
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2008-06-24, 11:05

zadzwon do Poznania, oni wszystko wyjasnią, są naprawdę profesjonalni.

podobno borelka z pl-mozg rdz to rzadka sytuacja.

nie wiem na ile solumedrol pomógł sie jej tam dostać , tuz przed punkcją bralismy 2x solumedrol.

w kazdym razie jest zgrzyt co z tym fantem zrobić.

co z betaferonem?

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-06-24, 12:58

Wszelkiego typu sterydy niestety nie sa wskazane przy boreliozie i czesto kto ja ma ten w czasie ich brania zle sie czuje, ale nie u wszystkich tak jest ja np. mam borelioze ale sterydy dzialaja na mnie dobrze i zawsze po nich czuje sie lepiej.

Jesli chodzi o betaferon nigdy go nie przyjmowalem i malo wiem na temat betaferonu i boreliozy jak one na siebie dzialaja.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-07-17, 21:22

Heh, w końcu wysłałem krew do Poznania :mrgreen: Teraz pozostaje mi tylko czekać: borelioza czy SM? Oby nie jedno i drugie :-/
Skype: kzakk87

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2008-07-18, 08:20

Dlaczego do Poznania? Mnie robili w szpitalu w Katowicach i mam wynik ujemny w obu klasach ( IgG i IgM )

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-07-18, 10:17

ewa, ale ja będę miał Real Time PCR, a z tego co wiem to to tylko w Poznaniu chyba, że znowu się mylę :mrgreen:
Skype: kzakk87

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2008-07-18, 17:10

To będzie coś lepszego ( dokładniejszego) niż takie zwykłe badanie w obu klasach????

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-07-18, 21:22

ewa nie wiem jakie dokładnie miałaś badanie, ale w tej chwili RT PCR jest chyba najpewniejsze. Wszytko masz w tym temacie :mrgreen:
Skype: kzakk87

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2008-07-18, 22:20

poczytałam dokładniej, tym bardziej jestem ciekawa twojego wyniki. sama narazie nie wysyłam.

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-07-20, 22:31

ewa nie omieszkam podzielić się wynikami jak tylko będę coś wiedział (czyt. w tym tygodniu).

Pozdrawiam ;-)
Skype: kzakk87

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-07-23, 20:44

Ewa- w szpitalach robia wszystkim SMowcom badanie metodąna przeciwciała ELISA ktory jest malowiarygodny jesli mamy do czynienia z borelioza dos długo, dokładniejszym badaniem tego typu jest WESTERN BLOT ktory tez wykrywa przeciwciała i nim mozna juz dokładniej zbadac, ale niestety nie jest on praktykowany przez nasze szpitale i trzeba go sobie robic prywatnie.
Test PCR Real Time to inne badanie polegajace na szukaniu DNA danej bakterii w tym wpadku boreliozy i jesli takowa znajdzie sie we krwi oznacza to borelke, ten test jest najbardziej wskazany dla osób ktore podejrzeaja ze maja dosc długo do czynienia z borelioza i on tez nie daje nam w 100% pewnosci na to , ze uda sie wykryc bakterie, gdyz musi byc ona we krwi co przy długotrwałej boreliozie malo kiedy sie trafia, one siedza sobie w innych czeciach ciała i dlatego przed badaniem powinno sie zazywac preparat Citrosept aby uwolnic z cyst bakterie do krwioobiegu, mysle ze ten test jest najbardziej odpowiedni i nim chyba najłatwiej zbadac czy sie ma borelioze.
Oprocz tego wazne sa objawy np. takie ktore raczej nie wystepuja przy SM np, bole stawow i cykliczność 2 tygodnie lepiej 2 tygodnie gorzej, ale nie bede tu opisywał wszystkich objawow gdyz czesto pokrywaja sie z SM.
Pozdrawiam i zycze tylko jednej choroby, najlepiej mlodej boreliozy ktora mozna wyleczyc , bo ta bardziej zaawansowana to juz trudniej i niewiem czy całkowicie :(
Grzesiek
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-08-01, 18:34

A oto moje wyniki z RT PCR:

"W próbce nie stwierdzono obecności docelowych sekwencji Borrelia burgdorferi sensu lato. Granica wykrywalności metody wynosi 5 kopii genomowanego DNA. Wynik NEGATYWNY."

Na wyniki czekałem niecały tydzień. Przynajmniej na 99,9 % wiem na czym stoję... Chociaż nadzieje miałem...
Skype: kzakk87

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-08-04, 16:45

Jakub- wynik NEGATYWNY nie oznacza w 100% , ze nie masz boreliozy, bywa tak , ze dopiero za kolejnym badaniem udaje sie wykryć bakterie, gdyz jak wcześniej pisałem muszą one byc we krwi aby je wykryć a one siedza w innych częściach ciala, ale narazie masz w miare pewne ze nie masz boreliozy a czy to dobrze czy zle to trudno ocenić, bo jesli jest to stosunkowo młoda borelka to można sie jej pozbyc jednak tej kilkunastoletniej juz duzo gorzej a może i w ogóle, wiec ona nie jest az taka miła i lepsza niż SM. W obu przypadkach zalezy jak sie dana choroba rozwija.

A brałeś przed badaniem citrosept lub leki rozbijające cysty (metronidazol)??
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-08-04, 17:02

ircek

Dlatego też za parę miesięcy zamierzam sobie badanie powtórzyć mimo wszystko. Tak dla własnego spokoju. Na 3 dni przed badaniem brałem Citrosept. A możesz mi coś jeszcze powiedzieć na temat tego metronidazola? Tzn. czy ma podobne działanie w tym przypadku jak Citrosept?
Skype: kzakk87

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-08-04, 17:26

Kuba- Jesli chodzi o ponowny test PCR rt to warto go jeszcze kiedys zrobic, lub Western Blot tylko , ze ten jest droższy i nie wiem czy skuteczniejszy!
Jesli chodzi o metronidazol jest to lek ktory podaje sie z antybiotykami np. przy zakażeniu helikobakter pyroli (chyba tak sie pisze) :) on porostu rozbija cysty w których siedzą ukryte bakterie, ale niestety ten lek jest na receptę i musiałby Ci go przepisać lekarz , oprócz niego jest jeszcze tinodazol o tym samym działaniu a czy jest on skuteczniejszy od citroseptu trudno ocenić, jednym udaje sie wykryć bakterie po citrosepcie(miedzy innymi ja) innym na tinidazolu innym wogole, poprostu trzeba miec szczęście jesli sie oczywiście ma borelioze. działania citroseptu nie sa znane dlaczego rozbijają cysty z bakteriami, ale wazne ze to robia i z tego co wiem większość osób robi badania na citrosepcie jest łatwiej osiagalny i nawet skuteczny :)

jakbys potrzebował wiecej informacji o boreliozie smiało pisz na GG lub na PW napewno pomoge, o SM tez juz troche wiem z racji 18 lat od rozpoznania :)

badanie PCRrt lub Western Blot polecałbym wszystkim nowo zdiagnozowanym , lub tym u których diagnoza jest niepewna, jesli jest początek boreliozy naprawdę warto sie jej pozbyć aby nie męczyła nas za jakis czas :( i nie wierzce lekarzom i testowi ELISA który oni preferują jest on malo wiarygodny,wiem to na swoim przykładzie
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości