SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

kaja23
Posty: 91
Rejestracja: 2011-10-07, 14:54
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: kaja23 » 2013-03-21, 13:26

tomakin pisze:
kaja23 pisze:Tak wyzdrowiał. Jestem tego zywym przykładem.

Diagnoza -sm. ponad 12 miesięcy antybiotykoterapii- i wczesniejszych objawów brak.


nie, nie jesteś żadnym przykładem. Nie miałaś żadnych praktycznie objawów stwardnienia rozsianego (za to mnóstwo objawów zatokowych), Twoja historia wyglądałaby dokładnie tak samo, jakbyś żadnych antybiotyków nie brała albo brała na zatoki. Zero dolegliwości, lekkie pogorszenie po rzucie, lekkie cofnięcie się gdy rzut ustąpi. Tak ma każdy, czy bierze antybiotyki, czy naciera się hubą, czy modli się do świętych obrazków czy pije namagnesowaną wodę.

Jasne, wiem, każdy chce sobie wmówić że jest, był i będzie zdrowy. Masz rok bez rzutu, objawy masz mniej więcej takie same jak miałaś wcześniej, ani poprawy, ani pogorszenia. Tak wygląda co drugi przypadek stwardnienia rozsianego, o ile w ogóle stwardnienie miałaś, bo z objawów i z przebiegu choroby to równie dobrze mogłaś mieć przewlekłe zapalenie zatok (wszystkie praktycznie objawy do niego pasują) - i prawdę mówiąc faktycznie mogłaś sobie tymi antybiotykami przewlekłe zapalenie zatok wyleczyć.

Napiszę brutalnie, jedyne co naprawdę się zmieniło to zawartość Twojego portfela. I znikło zapalenie zatok, razem ze wszystkimi jego objawami. Tak, to duży pozytyw, zresztą odczułaś to na własnej skórze. Tylko już nie wmawiaj ludziom, że sobie stwardnienie rozsiane wyleczyłaś.


naucz się czytać ze zrozumieniem ciemnoto ruska :3:
Pozdrówka.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-03-21, 13:36

Ups... no tak to jeszcze nikt tu nikogo nie nazwał.
Kaja, waż słowa proszę i zerknij na Regulamin.
Pozdrawiam.
Obrazek

kaja23
Posty: 91
Rejestracja: 2011-10-07, 14:54
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: kaja23 » 2013-03-21, 13:37

Beata:) pisze:Ups... no tak to jeszcze nikt tu nikogo nie nazwał.
Kaja, waż słowa proszę i zerknij na Regulamin.
Pozdrawiam.


Wybacz, poniosło mnie..
;-)

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-03-21, 14:03

phef

koleżance już nic nie pomoże, ale żeby nikt inny nie nabrał się na "cudowne" uzdrowienia, lista objawów "stwardnienia rozsianego" które koleżanka sobie wyleczyła antybiotykami:

"mroczki, fascykulacje mięśni, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, choroba lokomocyjna, szumy uszne, błyski w oczach, sztywność karku, do tego minęły zapalenia zatok."

z czego do TYPOWYCH objawów przewlekłego zapalenia zatok należą:

- mroczki przed oczami
- zaburzenia równowagi
- zawroty głowy
- choroba lokomocyjna
- szumy uszne
- błyski w oczach
- sztywność karku

I tyle, jeśli chodzi o "cudowne uzdrowienia". Jedno które "dziwnym trafem" zgrało się z podwójną operacją żył szyjnych, jedno po którym znikły wszystkie objawy zapalenia zatok (oraz samo zapalenie zatok). Normalnie nic tylko brać antybiotyki...

kaja23
Posty: 91
Rejestracja: 2011-10-07, 14:54
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: kaja23 » 2013-03-21, 14:10

A dziury z mózgu to też od tych zatok? :1:

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-03-21, 16:08

nie wiem, ale można mieć dziury i nie mieć żadnych objawów, można mieć sto objawów i nie mieć dziur. Ba, można nawet mieć dziury i nie mieć żadnego stwardnienia. Mnóstwo osób tak ma. Dlatego diagnoza SM to demielinizacja plus objawy plus przebieg choroby plus czasami dodatkowe kryteria diagnostyczne typu prążki oligoklonalne, a nie sama demielinizacja, która nie jest czymś niezwykłym i niespotykanym.

Te objawy które miałaś to TYPOWE objawy przewlekłego zapalenia zatok. Co więcej, niektóre z nich nie występują w stwardnieniu, co jest niejako dowodem na to, że miałaś silne, przewlekłe i dające objawy zapalenie zatok. Ucisk na błędnik, hiperwentylacja i heja, wszystkie objawy - właśnie sprawdziłem, parestezje i fascykulacje również są typowym objawem zapalenia zatok (a konkretnie towarzyszącej zapaleniu hiperwentylacji).

Innymi słowy, nie miałaś ani jednego objawu stwardnienia rozsianego, w każdym razie nie wśród tych, które wypisałaś. Ciesz się, jesteś zdrowa. Zawsze byłaś. Podziękuj lekarzom - durniom którzy nie rozpoznali zapalenia zatok i wmawiali Ci stwardnienie, podziękuj lekarzom - oszustom którzy wmawiali Ci boreliozę.

To co wypisujesz ma taki sens, jakbyś się antybiotykami wyleczyła z kataru - i twierdziła, że nie masz już stwardnienia rozsianego, bo objaw stwardnienia - katar - znikł po terapii.

ps. tak, zapalenie nerwu wzrokowego to również jest dość typowe powikłanie nieleczonego zapalenia zatok.

kaja23
Posty: 91
Rejestracja: 2011-10-07, 14:54
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: kaja23 » 2013-03-21, 16:43

To jakie sa według Ciebie objawy stwardnienia rozsianego? :-?

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2013-03-21, 16:58

tomakin,
Obiecałam sobie,że z Tobą w dyskusje nie będę wchodzić,bo Ty znasz tylko jedną rację-swoją.
Tak nie można :!: :!: :!:
Nie znasz wyników ani dokładnego przebiegu choroby danej osoby,a przez internet diagnozujesz zatoki???
W^w objawy mogą być wszystkim,błyski np. występują przy TIA czy innych tego typu.
Powinieneś szanować wybór i wiarę innych.Każdy ma swoją drogę,możesz się z nią nie zgadzać,twój problem,ale szacunek musi być,do czyiś wyborów.Myślę ,że gdybyś nie był TAK nachalny z tymi opiniami to zyskałbyś na wiarygodności.
Przy tych chorobach nic nie jest wiadome w 100% i tak na pewno.Jak chcą się leczyć na borelkę to niech się leczą jeśli im tylko pomaga. :-D
Obrazek

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-03-21, 18:03

Wiesz, jeśli:

- dziewczyna ma wszystkie objawy zapalenia zatok
- nie ma ŻADNEGO innego objawu (tak, przejrzałem jej posty)
- bolą ją zatoki
- po antybiotykach objawy ustępują razem z bólem zatok

to sprawa jest naprawdę jasna i nie ma co tutaj szukać innych chorób. If it sounds like duck, smells like duck and looks like duck, it is duck.

Że jestem trochę jak słusznie zauważyłaś agresywny w moich wypowiedziach? Moja wada, co poradzę, taki się urodziłem. Pracuję nad tym, ale ciężko to idzie. Po prostu coś mnie trafia, gdy w KAŻDYM temacie gdzie ktoś pyta co mu jest - wciska mu się boreliozę. I to na dodatek taką, która nie istnieje - bo jak pisałem, prawdziwa borelioza wygląda zupełnie inaczej niż ta opisywana tu na forum. W przypadku dziewczyny było szczęście w nieszczęściu - antybiotykami sobie zatoki wyleczyła. Tylko zapłaciła za to kilkanaście razy więcej i miała kilka razy więcej skutków ubocznych.

@Kaja - objawy stwardnienia to przede wszystkim objawy uszkodzenia nerwów. To co Ty miałaś to typowe objawy uszkodzenia narządu zmysłu - konkretnie błędnika. Takie coś MOŻE być wywołane uszkodzeniem nerwów prowadzących do tego błędnika, oczywiście, ale dużo, dużo częściej jest po prostu wywołane uciskiem czy ciągłymi infekcjami samego błędnika. A skoro miałaś pospolitą chorobę która powoduje takie problemy z błędnikiem, to nie ma żadnego sensu szukanie innych, egzotycznych i rzadko spotykanych chorób. To tak jakbyś miała grypę, gorączkę i zastanawiała się, czy ta gorączka nie bierze się przypadkiem od dżumy, bo przy dżumie też jest gorączka.

brumm
Posty: 79
Rejestracja: 2012-05-22, 17:47
Lokalizacja: z miasta

Postautor: brumm » 2013-03-22, 13:40

tomakin pisze:weź pod uwagę, że NIKT z forum nie miał boreliozy - wszyscy którym to wmówili poszli do wskazanych "specjalistów", zostawili im pieniądze, niekiedy grube tysiące i... nikomu zdrowie od tego nie wróciło.


i znowu się mylisz... ja mam neuroborelioze zdiagnozowana przez szpital zakazny w Warszawie, dodatnia Elisa i WB.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-03-22, 14:08

Ja mówię o tych, którzy sami sobie zdiagnozowali boreliozę (z ujemnymi Elisa i WB), a potem leczyli metodą ILADS, tudzież takich którzy leczyli się metodami normalnymi, nie pomogło więc zaczęli stosować ILADS. Jasne, że jest grupa osób ze złymi diagnozami - przypuszczam, że pewnie ponad 30% forum, chociażby przypadek dwa posty wyżej gdzie dziewczyna była tak naprawdę chora na zapalenie zatok (może i nawet miała cysty), a lekarze jej stwardnienie rozsiane wmówili. Jest też mnóstwo chorób z demielinizacją które nie są stwardnieniem rozsianym.

Masz dodatnie testy, lecz się, jasne. Tylko że jeśli to faktycznie neuroborelioza, to ILADS nie jest potrzebne, bo zwykła terapia praktycznie zawsze działa, na co wklejałem dowody w postaci badań klinicznych. No ale chcesz to się lecz w ILADS, w Twoim przypadku o tyle ma to sens, ze masz chociaż dodatne normalne testy, a nie testy niesprawdzone i dające duży odsetek błędów, jak niektórzy.

Pamiętaj tylko, że mogłaś przechodzić zakażenie na przykład kolana parę lat temu, nie mieć ani jednego krętka w mózgu i w ogóle w całym organizmie - i mieć dodatnie testy (chyba, że miałaś badanie z płynu mózgowo - rdzeniowego). Też mam dodatnie / graniczne wyniki testów bo co chwilę kleszcze łapię i mi zostawiają bakterie, które organizm regularnie zwalcza. Możesz mieć też jednocześnie neuroboreliozę oraz stwardnienie rozsiane.

Podsumowując - masz dodatnie testy, super, jest nadzieja. Lecz się antybiotykami, polecałbym jednak normalnego lekarza który wie jak się stosuje antybiotyki i jak na przykład zrobić program osłonowy, a nie rzeźnika z ILADS który często gęsto nie ma prawie żadnej wiedzy medycznej (a jeśli już kogoś z ILADS to Wielkoszyńskiego, bo przynajmniej zna się trochę na medycynie ogólnej). Ale pamiętaj, że to jest tylko nadzieja, a nie pewność. Nie wpadnij w pułapkę leczenia się przez x lat bez żadnych efektów.

brumm
Posty: 79
Rejestracja: 2012-05-22, 17:47
Lokalizacja: z miasta

Postautor: brumm » 2013-03-22, 14:24

tomakin pisze:
Podsumowując - masz dodatnie testy, super, jest nadzieja. Lecz się antybiotykami, polecałbym jednak normalnego lekarza który wie jak się stosuje antybiotyki i jak na przykład zrobić program osłonowy, a nie rzeźnika z ILADS który często gęsto nie ma prawie żadnej wiedzy medycznej (a jeśli już kogoś z ILADS to Wielkoszyńskiego, bo przynajmniej zna się trochę na medycynie ogólnej). Ale pamiętaj, że to jest tylko nadzieja, a nie pewność. Nie wpadnij w pułapkę leczenia się przez x lat bez żadnych efektów.


Dziękuję za rady, ale wole opierać sie na opiniach specjalistów medycyny, nawet tych z ILADS (chociaż dosyć sceptycznie podchodzę do tej metody), a nie Twoich paramedycznych wynurzeniach (przypominam poradę dotyczącą picia roztworu z litu przemysłowego do akumulatorów).

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-03-22, 14:50

ILADS mają tyle wspólnego z medycyną, co egzorcyści, no ale to Twoje zdrowie.

(a roztwór z litu przemysłowego do akumulatorów dodają do wody pitnej w Japonii, no ale to głąby są przecież, nie to co ludzie z polskich for dyskusyjnych).

brumm
Posty: 79
Rejestracja: 2012-05-22, 17:47
Lokalizacja: z miasta

Postautor: brumm » 2013-03-22, 15:00

tomakin pisze:(a roztwór z litu przemysłowego do akumulatorów dodają do wody pitnej w Japonii, no ale to głąby są przecież, nie to co ludzie z polskich for dyskusyjnych).


tudzież mieszkańcy Jeleniej Góry trudniący sie paramedycyną...

Może myślałeś o działalności komercyjnej? Chwalisz się wieloma sukcesami w ratowaniu życia, ciągle podnosisz aspekt finansowy terapii chorób, więc pieniądze nie są Ci obojętne... Załóż własny gabinet. Zagospodarujesz jakos wolny czas, zaczniesz zarabiać i przestaniesz wyliczać innym ile zarobili/wydali na leczenie nieistniejących chorób.

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2013-03-22, 15:22

brumm pisze:
tomakin pisze:tudzież mieszkańcy Jeleniej Góry trudniący sie paramedycyną...

Może myślałeś o działalności komercyjnej? Chwalisz się wieloma sukcesami w ratowaniu życia, ciągle podnosisz aspekt finansowy terapii chorób, więc pieniądze nie są Ci obojętne... Załóż własny gabinet. Zagospodarujesz jakos wolny czas, zaczniesz zarabiać i przestaniesz wyliczać innym ile zarobili/wydali na leczenie nieistniejących chorób.


daj spokój ;-) chłopak przecież nie ma czasu tak się udziela na wszelkich możliwych forach( na niektórych to go nawet za doktora traktują :shock: ) od sm po fora dla rodziców dzieci autystycznych i wszędzie plotąc te same bzdety .Gdyby zdrowe odżywianie i takie tam pitu pitu było panaceum na wszystkie choroby to powinni wszystkie szpitale pozamykać i w zamian otworzyć poradnie zdrowego żywienia.Tomakin by oczywiście gratis przyjmował ;-)
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości