SM czy borelioza

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

gam
Posty: 87
Rejestracja: 2010-09-04, 02:55
Lokalizacja: Poznań

Postautor: gam » 2013-12-19, 10:44

Marika pisze:joanna-nick, Ponieważ jestem w trakcie czytania książki "Sobie Moc" dr n. med. Joanny Woyciechowskiej pozwolę sobie zacytować:" Ze względu na możliwość obecności bakterii Chlamydia u osób z SM warto pokusić się o dziesięciodniową kurację antybiotykiem -doksycyklina 100mg, dwa razy dziennie przez dziesięć dni"


Proszę, powiedz mi na której stronie książki jest ten cyt. w/w?
Ostatnio zmieniony 2013-12-19, 12:56 przez gam, łącznie zmieniany 1 raz.
Niewiedza nie oznacza głupoty,
podobnie jak ciemność nie oznacza ślepoty

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2013-12-22, 03:31

Gam - cytat jest ze strony 76 Wydanie II , Tarnów 2004 Sobie Moc Joanna Woyciechowska

gam
Posty: 87
Rejestracja: 2010-09-04, 02:55
Lokalizacja: Poznań

Postautor: gam » 2013-12-22, 12:52

Dzięki.
Wiele lat temu czytałam tą książkę ale chyba niezbyt dokładnie.
Niewiedza nie oznacza głupoty,
podobnie jak ciemność nie oznacza ślepoty

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-12-22, 23:26

Moja znajoma wyleczyla neuroborelioze w pol roku. Byla juz w slabym stanie. Leczyla sie u zielarki. Wiem, ze m.in. Stosowala naturalny 100% olejek oregano, ziola i homeopatie m.in. Cerebrum compositum sprowadzane z Niemiec, dieta i oleje.
Po pol roku w wynikach badan po boreliozie nie bylo sladu i borelka nie wrocila.

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2014-01-24, 14:17

Co prawda nie jest to żadna nowość, ale nie znalazłem żadnej informacji na forum nt. prac dr Lidy Mattman, która twierdziła, że SM jest wynikiem zakażenia bakterią o nazwie Spirochaeta myelophthora. Jest to krętek, który może przybierać formę L (pozbawioną ściany komórkowej - CWD - cell wall defficient form).

TUTAJ można znaleźć więcej informacji o tej bakterii. Ja wrzucam tylko krótki fragment na temat powiązania z SM.

Kod: Zaznacz cały

Co ta nowa informacja o Borrelii CWD oznacza dla pacjentów z przewlekłą boreliozą? Doradca medyczny dr Mattman, dr Steven Philips, sugeruje, że gdy leczenie pacjenta antybiotykiem nie skutkuje, być może nadszedł czas na inny reżim inhibitorów białkowych, takich jak kombinacja doksycykliny i Biaxinu. Te również, wydają się być odpowiednim wyborem, gdy pacjent przedstawia objawy stwardnienia rozsianego. Leki te nie są zależne od podziału komórek i zaburzeń podziału ściany komórkowej w celu zabicia bakterii. (...)
Dr Mattman wyraźnie wykazała, że ten drugi rodzaj krętka jest odpowiedzialny za powodowanie SM. Jej mentor, dr Gabriel Steiner, jako pierwszy wyizolował krętki ze zmian patololicznych charakterystycznych dla SM w 1918 roku, a dziś prace te kontynuowane są przez co najmniej 3 naukowców. Podejrzewany organizm został wstępnie nazwany Spirochaeta myelophthora.
Od kiedy SM jest zespołem objawów o nieznanej przyczynie, możliwe jest, że zostanie odkryta więcej niż jedna przyczyna. Niezaprzeczalnym jest fakt, że wielu pacjentów z Boreliozą było przedtem zdiagnozowanych jako pacjenci z SM

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2014-02-18, 21:56

Witam, wracam do tematu ponieważ chciałabym prosić Was o radę, pomoc,może interpretację wyników
otóż z uporem maniaka robiłam kolejne badania na boreliozę
pomijam badania testem Elisa, który uważam za bardzo mało wiarygodny;
w laboratorium Synevo wykonano test LTT i napisano: badanie nie wykazuje dodatniej reakcji na antygeny Borrelia...) , kontynuowałam badania i niedawno zrobiłam badanie CD57 i KKI. Wynik CD 57 mieścił się w granicach normy ... a dzisiaj, w chwili kiedy już byłam pewna, że nigdy nie miałam do czynienia z bakterią otrzymałam wyniki " badania surowiczych przeciwciał przeciwko antygenom Borrelia burgdorferi w klasie IgM -9 słabo pozytywny, w klasie IgG - 16 pozytywny" Badania wykonane zostały w Instytucie Reumatologii w Warszawie.
Przyznaję, że mam trochę zamącone w głowie - może ktoś z Was podpowie mi jak interpretować wynik - naturalnie skonsultuję się z lekarzem rodzinnym , wcześniej jednak zwracam się do Was - może ktoś ma podobne doświadczenia i zechce podzielić się swoimi uwagami. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź

brumm
Posty: 79
Rejestracja: 2012-05-22, 17:47
Lokalizacja: z miasta

Postautor: brumm » 2014-03-21, 01:46

Marika pisze: " badania surowiczych przeciwciał przeciwko antygenom Borrelia burgdorferi w klasie IgM -9 słabo pozytywny, w klasie IgG - 16 pozytywny" Badania wykonane zostały w Instytucie Reumatologii w Warszawie.
Przyznaję, że mam trochę zamącone w głowie - może ktoś z Was podpowie mi jak interpretować wynik - naturalnie skonsultuję się z lekarzem rodzinnym , wcześniej jednak zwracam się do Was - może ktoś ma podobne doświadczenia i zechce podzielić się swoimi uwagami. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź


Dużo czasu upłynęło od zadania pytania, ale może odpowiem, a raczej poradzę udać się do lekarza ILADS po interpretacje badan KKI. Obawiam sie, ze lekarz rodzinny nie będzie miał pojęcia o tego typu badaniu, a zakaznik zignoruje je, bo "badanie KKI jest malo miarodajne".

Widze, ze temat troche umarł, ale podzielę sie z Wami moja historią... W 2012 opisywalam Wam poczatki mojej przygody z Sm - Podwojne widzenie, zmiany w mri, prazki oligoklonalne, dodatnia elisa z surowicyw klasie IGM, dadatni westernblot rowniez IGM. 3 tygodnie biotraxonu w zakaznym I sugestia dalszej diagnostyki w kierunku SM. Ogolnie czulam sie w miare ok. Styczen 2013 niedowlad prawej strony, 5 dawek solumedrolu, wiecej zmian w mri diagnoza SM. Sol pomogl, zaczelam chodzic. Na gwalt chcieli mi wlaczyc interferon, ale ja odmowilam. Po poczatkowym polepszeniu czulam sie coraz gorzej - spastycznosc kolan, powazne problemy z
Rownowaga, problemy z koncentracja, wyslawianiem sie. Po kilku miesiacach poszlam do poradni sm w innym szpitalu I tam zostalam zakwalifikowana do programu. Jednak lekarz przed wlaczeniem chcial zaswiadczenie od zakaxnikow o wyleczeniu z boreliozy. Zakaznicy zrobili mi ponownie elise - dodatnia w kl. Igm; westernblot dodatni w klasie igm. Jednak stwierdzili, ze nie beda mnie pinownie leczyc na bb, bo bylam doskonale przeleczona przez 3 tyg biotraxonu I wmawiali mi, ze to co mi dolega to sm,a w zeiaxku z bolacymi stawami o koscmi mam pojsc do reumatologa, bo moze oprocz sm mam I rzs... Zirytowana poszłam do lekarza ILADS w Łodzi - po dlugim wywiadzie diagnoza mozliwe ze to neuroborelioza. Plik recept, m.in na biotraxon, ktorego nie bylo w aptekach. Odpuscilam temat leczenia. Jednak moj partner wraz z mama wiercili mi dziure w brzuchu na temat leczenia albo jednego albo drugiego. W koncu poszłam do lekarza Ilads w Wawie. Zrobilam zalecane badanie KKI - wyniki wysoko pozytywne w klasie igm I igg. Rozpoczelam leczenie I wrocilam do zycia. Spastycznosc minimalna, brak zwrotów glowy, odzyskalam sprawnosc intelektualna. Jedyne, co mi doskwiera, to zmęczenie I samoistne drgania miesni. Lecze sie od 2 miesiecy. Biore bardzo lagodne leki w porównaniu z tym, co rekomenduja inni lekarze ILADS.

Zachecam wszystkich do doglebnego zbadania tematu neuroboreliozy. Jak wydać po moim przypadku warto.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-06-19, 23:58

Myślę by zrobić we własnym zakresie western blota. Przypuszczam, że w szpitalu z pmr zrobili elise. Kleszcza miałam dawno. Jak myślicie wystarczy na razie zrobić to miano przewlekłe? Czy Diagnostyka to dobre laboratorium?

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2014-06-21, 09:11

Info ogólne.
W Dziale Znalezione w sieci wrzuciłam linki do zniżek na badania w kierunku Boreliozy.
Zniżki tylko w czerwcu.

http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... 270#210270
Obrazek
miłego dnia i wielu powodów do uśmiechu [you]

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-06-21, 11:10

Dzięki, ja niestety z Krakowa gdzie ceny jakie widziałam to wb w jednej klasie za 120 zł :/

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2014-07-05, 17:45

Sama skorzystałam z promocji bo badanie miałam wykonywane wiele lat temu. I co? Borelioza nadal ujemna w obu klasach. :-D
Obrazek
miłego dnia i wielu powodów do uśmiechu [you]

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2014-07-05, 21:35

Zróbcie sobie prowokację doksycykliną, czyli antybiotyk przez 2-3 tygodnie, odstawić i odczekać następne 2-3 tyg. i dopiero wtedy badanie WB. Z opisem robi bardzo dobrze:
http://www.wielkoszynski.webity.pl/bada ... nostyczne/

Kukiman
Posty: 67
Rejestracja: 2014-07-02, 09:27
Wiek: 29
Lokalizacja: sosnowiec

Postautor: Kukiman » 2014-07-06, 14:35

Witam, za niedługo mam zamiar zrobić WSZYSTKIE możliwe badania, które mogą wykryć boreliozę. Z diagnozą SM żyję od ~2tygodni. Badania, które zrobiono mi przed postawieniem diagnozy to:
MRI - liczne zmiany w mózgu, 1 ognisko aktywne o śr 8mm.
PMR - brak borelii (krętek), prążki dodatnie.
ELISA - ujemna
Wszelkie badania krwi pod kątem boreliozy również ujemne.

Chciałem zapytać o najpełniejszy zestaw badań, które pozwolą wykluczyć boreliozę. Jak na razie doczytałem się badań typu: WB, PCR, LTT, czy są jeszcze jakieś badania, które ominąłem? I czy polecacie może jakiegoś specjalistę od boreliozy do, którego uważacie, że warto byłoby się udać, bo na prawdę zna się na rzeczy. Z góry dziękuję, i ciepło pozdrawiam!

PS. Czy sądzicie, że po takich badaniach (chodzi mi głównie o prążki w PRM), jest w ogóle szansa na to, że może być to borelioza? Bo ja taką nadzieję po tym wyniku porzuciłem.

joanka
Posty: 560
Rejestracja: 2012-07-08, 20:55

Postautor: joanka » 2014-07-06, 18:37

jeszcze KKI-do niedawna robione w wawie na spartańskiej -obecnie już niestety nie.wykonuje je dr wielkoszyński metodą elisa i wb
Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy.
Bertrand Russell
SM 1999-2012, LTT dodatnie 2013-bb ?

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2014-07-24, 14:04

Witam po dłuższej przerwie :-|
W tamtym roku byłem w szpitalu i dowiedziałem się, że na pewno nie mam SM. W tym roku pojechałem do szpitala na rezonans kręgosłupa którego mi nie zrobili bo nie widzieli podstaw :-/ W kwietniu nogi tak mi osłabły, że w ogóle nie dałem rady ich podnieść! Od sierpnia zeszłego roku bardzo duża poprawa była po biotraksonie chodziłem bez kul, do końca roku dwa miesiące o kulach, jeden przeleżałem. Ten rok to styczeń kule, luty kule, ale z poprawą, duża poprawa jeśli chodzi o zaburzenia równowagi. Marzec znowu pogorszenie pod koniec znowu wylądowałem w łóżku. O kwietniu już pisałem, maj to co kwiecień i szpital. Dali mi tam 5 dawek sterydów, bo elisa wyszła ujemna!!! Wysłali mnie na MRI mózgu i liczne ogniska demielinizacyjne, nic nie zniknęło przez dwa lata, niektóre się powiększyły inne połączyły, liczne nowe zmiany. I diagnoza SM :-( Po tym szpitalu byłem na rehabilitacji 6 tygodni, z dnia na dzień była poprawa, pod koniec chodziłem o kulach ale z pomocą. Ten sam neurolog, który w tamtym roku wykluczył SM, w tym nie jest tego pewien kur...!!! Kazał mi się skonsultować z zakaźnikiem to na konsultacji trafiłem na jakiegoś rezydenta, który mało co wie na temat boreliozy i oczywiście elisa ujemna, wykluczenie boreliozy! Co o tym myślicie? Nie wiem, czy zostawić leczenie boreliozy i wziąć się za SM czy nie :-? :567:
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości