Blyski przed zasypianiem

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Blyski przed zasypianiem

Postautor: stratus » 2009-12-17, 11:54

Sluchajcie, moze mi jakos poradzicie od dluzszego czasu walcze z problemem zasypiania. Jak tylko klade sie spac to po jakims czasie czuje ciezki do opisania stan jakby wylaczania organizmu i jaby przeciwstawnej reakcji ktora powoduje takie dziwne pieczenie oczu i efekt delikatnego migania swiatla ktore przechodzi po otworzeniu powiek. Wiem ,ze brzmi to dziwnie i nawet wstydze sie o tym mowic lekarzom ale przed zasnieciem mecze sie strasznie :( Dodam tylko,ze stosowale zilowe leki uspokajajace i majace poprawic sen ale mam wrazenie ,ze one tylko pogarszaja sytuacje.
Any ideas ?

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-12-17, 14:35

pomysłow na to wprawdzie nie mam zadnych,ale w ramach pocieszenia powiem,ze nie ty jeden masz takie durne objawy :-P u mnie to tez najlepiej sie uwidacznia podczas zasypiania,ale podczas swojego dlugoletniego zmagania sie z smem zaobserwowalam ze to nie ma u mnie zwiazku z samym faktem zasypiania tylko z ciemnoscia/zmrokiem i wzgledna cisza-otoz w sytuacji gdy jest słabe swiatlo lub ciemnosc i wzgledna cisza i nagle cos stuknie,skrzypnie,no slowem pojawi sie jakis dzwiek- pod powiekami pojawiaja sie ostre blyski jak blyskawice lub flesz od lampy blyskowej -towarzyszy temu taki jakby nieprzyjemny ucisk za oczami.Mam to od samego poczatku czyli od pierwszego pznw.Lekarce nawet nie mowie o tym,bo ona i tak wszystko ignoruje :evil: Mysle ze to ma raczej zwiazek z zaburzonymi drogami przewodzenia a nie z nerwowoscia,sama nie wiem zreszta...w trakcie pznw mialam jeszcze durniejsze objawy "podpowiekowe"-jak zamknelam oczy ,to "widzialam" zamiast ciemnosc to takie pływajace plamy jakbys patrzyl na rozlana benzyne tylko bez kolorow + te cholerne blyski w momencie uslyszenia dzwieku...

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-12-17, 14:58

moze 'cos' was oswieca,hmm :?: ;-) musicie tylko nauczyc sie odczytywac 'znaki' :-D ot,scenariusz do dobry film gotowy,hehe
teraz powaznie: nie mam takich objawow ale to faktycznie moze byc zwiazane z nerwami wzrokowymi. co do tych plam po zamknieciu oczu,to mam od malego cos podobnego.mianowicie: czasem nawet przy otwartych oczach widywalem,jakby plynace plamki ale malutkie.nie wiem,jak lepiej to opisac: takie male kolko z otoczka,ktoro sobie plywa.kojarzy mi sie z komorka na biologii.to wlasnie takie koleczka (roznych rozmiarow) i najczesciej splywaly...jakbym widzial mikroczateczki tego plynu na oku (lzy).dziwne to

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-12-17, 15:54

o tak teoria o znakach mi sie podoba :-D albo to moze jest proba nawiazania kontaktow z nami ziemianami przez zielone ludziki? :-P

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-12-17, 16:00

Tez mam takie dziwne plamy plywajace po zamknieciu powiek. Mnie osobiscie wydaje sie ,ze cos sie dzieje z siatkowka pod wplywem skaczacego cisnienia. Potencjaly wzrokowe nie wykazaly zmian w przewodnictwie nerwow wzrokowych ale pewnie to nie wyrocznia.

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2009-12-17, 16:33

miewalam takie blyski 3 lata temu jak dostalam niedowlad nogi i reki. po wyjsciu ze szpitala przez najkblizsze 2 miesiace meczylo mnie to, kładłam sie zamykam oczy o choerne blyski w oczach, jak jakies pioruny :roll: jak mowilam lekarce ktora mnie wtedy prowadzila o tym blyskach to stwierdzila dzownie ze w takim stanie to normalne :1:

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-12-17, 17:20

stratus ale masz na mysli cisnienie w dnie oka ? bo mi zawsze wychodzi prawidlowe a blyski sa juz prawie 10 lat....a za to z tętniczym mam problem...hmmm chyba jednak zielone ludziki :-P

lilianka
Posty: 296
Rejestracja: 2009-12-02, 18:01
Lokalizacja: poznań

Postautor: lilianka » 2009-12-17, 17:22

Te błyski to chyba rzeczywiście jakiś problem, ale nie mam pojęcia cóż to i od czegóż to.
Jeśli chodzi o te małe plamki to sądzę, że nie jeden z nas je widzi jak zamyka oczy, czy np. gdy spojrzy w słońce. Mnie się wydaje, że to ma związek z nieustannym katowaniem naszych oczu przez monitor/TV/ostre słońce czy teraz śnieg. To chyba nic wielkiego...taka moja hipoteza.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2009-12-17, 17:36

jaszczurka pisze:stratus ale masz na mysli cisnienie w dnie oka ? bo mi zawsze wychodzi prawidlowe a blyski sa juz prawie 10 lat....a za to z tętniczym mam problem...hmmm chyba jednak zielone ludziki :-P


Chodzi mi o cisnienie tetnicze, siatkowka jest ukladem naczyn wlosowatych i jak najbardziej to cisnienie ma na blyski duzy wplyw. Co do uszkodzenia nerwow wzrokowych to chyba(ale tu oddaje moze ktos uczony w pismie sie wypowie) problem wystepowalby caly czas a nie tylko podczas zasypiania. Moim osobistym zdaniem, my jako chorzy ludzie kontrolujemy sie podczas dnia obserwujac nasze cialo i tworzac ogolne napiecie a podczas zasypiania miesnie automatycznie sie rozluzniaja a nasz umysl z tym walczy. Moze to troche naciagane ale ja te blyski odczuwam w specyficznym momencie w ktorym czuje ,ze zaczynam zasypiac. Po tych blyskach pojawily mi sie mety ktore wydaje mi sie sa mikrowylewami krwi do ciala szklistego. PZNW tez moze powodowac zgestnienie kolagenu i mety ale to wyszloby na potencjalach(tak bynajmniej sadze). Cos czuje,ze bez chemii nie uda mi sie poprawic zasypiania, juz probowalem cwiczenia, ciepla kapiel itp. nie pomaga. Czytalem duzo o leku lerivon, ktos probowal ?

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-12-17, 19:14

no wlasnie ...dlatego mowie ze Twoj przypadek jest troche inny od mojego,bo u mnie blyski sa w stanie czuwania tez ,a nie tylko przy zasypianiu...tak jak pisalam u mnie serie blyskow wywoluje kombinacja ciemnosc(ewentualnie zamkniete oczy) +niespodziewany dzwiek a nie moment przechodzenia w sen.Dlatego zwalam to na przewodzenie.

kaja23
Posty: 91
Rejestracja: 2011-10-07, 14:54
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: kaja23 » 2011-12-07, 11:07

A u mnie również pojawiają się , nie wiem czy to można nazwac błyskami, ale takie coś jasne przelatuje mi przez oko, szczególnie kiedy zrywam się z łóżka, i kiedy zmieniam pozycje z siedzącej na lężąca( ale to już rzadko), szczególnie widoczne przy gwałtownych zrywaniu się z łóżka połączone z chwilową ciemnością przed oczami, trwa to może kilka sekund, później przechodzi.
Czym to może być spowodowane?

Zaznaczę ze ciało szkliste jakiś czas temu odłączyło mi się od siatkówki, samoistnie, na szczescie siatkówka pozostała bez zmian, za to dostałam w prezencie męty w obu oczkach.

:evil:

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-12-08, 09:27

kaja23 pisze:A u mnie również pojawiają się , nie wiem czy to można nazwac błyskami, ale takie coś jasne przelatuje mi przez oko, szczególnie kiedy zrywam się z łóżka, i kiedy zmieniam pozycje z siedzącej na lężąca( ale to już rzadko), szczególnie widoczne przy gwałtownych zrywaniu się z łóżka połączone z chwilową ciemnością przed oczami, trwa to może kilka sekund, później przechodzi.
Czym to może być spowodowane?

To nie zmieniaj gwałtownie położenia ciała. Ja bym połączyła raczej z gorszym krążeniem w obrębie czaszki(?).

kaja23
Posty: 91
Rejestracja: 2011-10-07, 14:54
Lokalizacja: Tarnów

Postautor: kaja23 » 2011-12-08, 09:55

Dziekuję za odpowiedź :)

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-12-13, 08:44

jaszczurka pisze: u mnie blyski sa w stanie czuwania tez ,a nie tylko przy zasypianiu...tak jak pisalam u mnie serie blyskow wywoluje kombinacja ciemnosc(ewentualnie zamkniete oczy) +niespodziewany dzwiek a nie moment przechodzenia w sen.Dlatego zwalam to na przewodzenie.

u mnie tak samo...

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2011-12-14, 07:05

przyłączam się do zdaniaHalina, błyski w oku występują np u osób z miadzycą czyli gorszym przepływem krwi
mnie męczyły w momencie długiego pobytu w szpitalu czyli bezruchu
teraz tylko czasem,ale bez związku z porą dnia i tylko w oku po pozagałkowym i wyglądałą jak mała byskawica-stetoskop
a o to o czym pisze lilianka, ma prawie każdy z nas
jednak błyski w oku to całkiem inny temat
Obrazek


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości