Objawy SM a obraz MRI dobry!

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

ma-dziunia
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-11, 04:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Objawy SM a obraz MRI dobry!

Postautor: ma-dziunia » 2010-02-11, 04:20

Witam wszystkich.
Jestem tu nowa.
Nie wiem czy mam SM czy nie, natomiast są objawy, które mogą o tym świadczyc.

W zeszłym roku, dokładnie rok temu, zdrętwiała mi prawa strona ciała. Zaczęło się od dłoni, nadgarstka, później doszła cała prawa noga i prawa strona twarzy, z uchem i brakiem czucia skóry głowy. Stan się utrzymywał kilka dni [myślałam, że minie] ale koniec końców czystym przypadkiem trafiłam do szpitala.
Kiedy powiedziałam o objawach od razu mnie zatrzymali z podejrzeniem udaru mózgu bo nie podobał im się opadający kącik ust.

Wykonali:
punkcję lędźwiową - wykazano obecnośc prążków oligoklonalnych
badanie w kierunku boreliozy - nie wykazano
badanie w kierunku toksoplazmowy - nie wykazano
badanie na obecnośc przeciwciał przeciwjądrowych i cytoplazmatycznych - stwierdzono obecnosc [ na wyniku zasugerowano dalszą analizę badań z tej samej surowicy płynu jednak lekarze tego nie zobili :/ ]
tomografia - ok
EEG - wykazano jakieś zakłócenia fal mózgowych, ponoc niegroźne
rezonans - bez zmian ogniskowych

i to ostatnie najbardziej zastanawia lekarzy mnie obserwujących i diagnozujących

Bo na pierwszy rzut oka - to mogło byc SM, ale nie ma zmian w MRI.

A teraz w ciągu roku od pobytu w szpitalu raz po raz pojawia się uczucie prądu przechodzącego przez usta [to trwa chwilę], drżenie rąk [ nie mogę czasem wypic spokojnie kawy, szczególnie uwidacznia się to jak sięgam po szklankę] a od wczoraj czuję drętwienie języka i delikatnie policzka [ z przerwami]

Ktoś miała podobnie?
Niby objawy były a obraz MRI był ok?
Nie wiem o co chodzi.

Szukam też dobrego neurologa w Poznaniu, specjalisty od SM. Ponoc dr [o ile nie prof.] Hertmanowska jest wspaniała. Pewnie to niebawem sprawdzę.

Nie nakręcam się, że to może byc SM. Ale byłoby to na pewno szokiem.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2010-02-11, 07:51

Witaj

Przejrzyj sobie wątek Atypowi, jest w tym dziale. Jest tam sporo osób takich jak Ty, których objawy sugerują SM, a MRI nie roztrzyga sytuacji.

Pozdrawiam, Madzia

becia
Posty: 859
Rejestracja: 2009-09-04, 13:19
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: becia » 2010-02-11, 10:14

Ma-dziunia,jakbym siebie widziała :!: Objawy podobne,a MRI czyste.Nawet prążków w punkcji brak.Jeszcze oczopląs.Ciągłe drżenia,skakanie palców u rąk.Są dni,kedy ciężko mi pisać,bo ręce jakieś słabe... :-(
becia

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-02-11, 11:45

Witaj ma-dziunia :-) Dobry neurolog to podstawa, ale czy od razu "spec od SM"- polemizowałabym, bo są tacy, którzy z miejsca "wrzucają" człowieka do kategorii SM i nie szukają innych możliwych przyczyn jego objawów. Poczytaj, proszę, temat "Atypowi...", ale przede wszystkim nie załamuj się, bo na wszystko trzeba czasu i ogromnych dawek cierpliwości. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2010-02-11, 11:57

no coz..ja tez mam objawy i rozne patologie w konczynach :roll: :lol: a obraz mri mam nieswoisty :P nieraz sie czeka lata na jakies zmiany w mri. u dr hertmanowskiej sie lecze akurat ;)

justyna29
Posty: 18
Rejestracja: 2009-10-03, 00:00
Lokalizacja: dublin

Postautor: justyna29 » 2010-02-11, 12:26

Witaj!!!!
Nie mam 100% diagnozy tylko okolo 90% jak mowi moj lekarz, w czasie rzekomego rzutu (oczoplas, problemy z okiem) mialam podany solu medrol w tym czasie zrobiony mri, potencjaly, badania krwi zadnych nowych zmian wszystko w porzadku.... wiec czasami sie zastanawiam jak to dziala :mrgreen: chyba trzeba sie zresetowac jakos ;-)
Zyj tak, aby twoim znajomy zrobilo sie nudno, kiedy umrzesz.

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2010-02-11, 12:37

Bardzo wiele jest ATYPOWYCH bez diagnozy! Część pasuje do Sm, część nie..badanie różne:) Jednym szybko stawiają diagnozę nawet bez dużej ilości badań, innym z badaniami jej nie dają:)
Uzbrój się w cierpliwość! Idź do dobrego neurologa..jeśli miałam przeciwciała przeciwjądrowe złe - to idź do reumatologa! T może świadczyć o chorobach reumatoidalnych np. tkanki łącznej!
Na spokojnie badaj się dalej, ale żyj na luzie!
Pzdr
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"

ma-dziunia
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-11, 04:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: ma-dziunia » 2010-02-11, 16:51

:) powiem od razu, że nie załamuję się

Niezależnie co to jest to trzeba to przyjąc i już, i działac.

Zamierzam się przebadac w różne strony :)
Reumatolog też jest na liście, bo wiem, że to mogą byc też schorzenia reumatyczne.

Bardzo dziękuję za odzew. Aż się nie spodziewałam :)

ma-dziunia
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-11, 04:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: ma-dziunia » 2010-02-11, 17:00

szylkretowa pisze:no coz..ja tez mam objawy i rozne patologie w konczynach :roll: :lol: a obraz mri mam nieswoisty :P nieraz sie czeka lata na jakies zmiany w mri. u dr hertmanowskiej sie lecze akurat ;)



a powiedz mi, leczysz się u niej prywatnie czy przez np. przychodnię przyszpitalną?
Orientujesz się jaka jest u niej cena za wizytę?
Nie wiem na ile się przygotowac w razie czego :)

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2010-02-11, 17:02

prywatnie, nie przyjmuje przez przychodnie, chyba wizyta 110 zl albo 120 ale chyba 110 ;-)

ma-dziunia
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-11, 04:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: ma-dziunia » 2010-02-11, 17:08

No to jeszcze nie jest tak źle :)

Dzięki za informację.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości