proszę o rozwianie wątpliwosci

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

mentorka
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-21, 22:05
Lokalizacja: bydgoszcz

proszę o rozwianie wątpliwosci

Postautor: mentorka » 2010-02-21, 22:26

Witam.
Mam 25 lat. 6 lat temu źle się nagle poczułam, miałam zawroty głowy, oczopląs, zaburzenia widzenia, osłabienie. Poszłam z tym do lekarza rodzinnego, który skierowałmnie na oddział neurologiczny. Wszpitalu spędziłam ok. 3 tygodni, przez większy okres miałam powyższe dolegliwości. Zrobiono mi wiele różnych badań, które nic nie wykazały. Na samkoniec pobytu w szpitalu zrobiono mi rezonans magnetyczny, który wykazał zmiany demielinizacyjne w mózgu. Objawy te ustąpiły bez leków i taka sytuacja trwa do dziś. Przez te kilka lat czułam się zupełnie dobrze. Ostatnio natomiast odczuwam drętwienie palców lewej ręki tzn. małego i serdecznego nie wiem czy wiązać o z tamtym epizodem. Czasami tak sobie myśle o tamtych wydarzeniach, skąd to cholerstwo się wzięło i czy powróci? Lekarze mówili, że nie wiedzą. Przyznam, że nie robiłam rezonansu od tamtego czasu, to moje zaniedbanie. Jestem go w stanie dopiero zrobić gdzieś za pół roku. Nie wiem co o tym myśleć czy to może być stwardnienie rozsiane, co ja mam myśleć o tamty epizodzie, pocieszcie mnie bo mam już załamkę. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-02-21, 22:53

Duzo pracujesz przed komputerem ? Mam na mysli czy czesto opierasz sie lokciem o biurko ? Na poczatek zrob sobie USB stawu lokciowego i EMG(jak powiesz neurologowi ktore palce Ci dretwieja to bedzie wiedzial jakie dac skierowanie).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-02-21, 22:55

mentorka, przede wszystkim o uśmiech proszę :-) Następnie o zachowanie szeroko rozumianego spokoju ;-) Wróć do neurologa, poproś o skierowanie na rezonans i zachowaj dystans.Wiem, to trudne, ale dasz radę :-) Poszukaj spokojnie przyczyny swoich dolegliwości i nie daj się spławiać.Wszystko będzie dobrze, ale weź sprawy w swoje ręce i wymagaj od lekarzy diagnozy.To nie musi być SM, więc nie kładź się spać z tą myślą.
Żadnych załamek mi tu proszę i Krajanko bierz się w garść!!
Pozdrawiam serdecznie z pięknego Torunia :-)
Obrazek

mentorka
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-21, 22:05
Lokalizacja: bydgoszcz

Postautor: mentorka » 2010-02-21, 22:59

łatwo powiedzieć, mam wyrzuty sumienia, że to zbagatelizowałam, może jest już za późno. Czasami jak sobie o tym wszystkim pomyśle to aż mi słabo, czasami też zupełnie zapomnę.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-02-21, 23:05

Nigdy nie jest za późno, aby pomyśleć o sobie....Czasem faktycznie o tym zapominamy, bo mamy inne sprawy na głowie.Ale to wróci samo i właśnie dla Ciebie jest teraz ten czas.Nikt za Ciebie Twoich wątpliwości nie rozwieje, więc do lekarzy i czas zacząć bój o samą siebie ;-)
Obrazek

Anutka
Posty: 46
Rejestracja: 2010-02-18, 00:32
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Anutka » 2010-02-22, 00:09

mentorka pomijając oczopląs ale dodajac zaburzenia rownowagi i to,ze tez wyszły mi w MRi zmiany w móżdzku sytuacja jest podobna i nie wiem czy to był rzut czy cos innego bo lekarze nie wiedzą,nie potrafią nic powiedziec po opisie poza tym"ciekawy z Pani przypadek" czekam na szpital bo wysłali mnie do niego dopiero po dwóch latach.może cos sie okaże.ciesz sie kochana,ze objawy minęły i jak radzą inni idz i mecz do bólu lekarza.ja juz nie popełnie błędu i bede walczyc o swoje:)

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2010-02-22, 09:40

mentorka pisze:łatwo powiedzieć, mam wyrzuty sumienia, że to zbagatelizowałam,

Witaj. Moze niekoniecznie zbagatelizowałas to tylko moze nieodpowiednio Cię leczono. 8 lat temu też miałam objawy identyczne jak Ty, poszłam do lekarza ogolnego-dostałam skierowanie do neurologa. Ten popatrzył, popukał zapisał tabletki, po ktorych objawy zniknęły(Po jakimś miesiącu) a na moje pytanie co mi jest-odpowiedział,że mam nie takie odruchy. Nie wiedziałam o co chodzi, ale dzieki internetowi dowiedziałam się,że identyczne objawy odpowiadają chorobie zwanej SM. Przez 2 lata po tym incydencie miałam spokoj po czym znowu pojawiały się sredni raz do roku zawroty głowy. W koncu 2 lata temu złapał mnie taki rzut, że wylądowałam w szpitalu we Włocławku( u neuro byłam wtedy prywatnie-jak sie okazało był to ordynator oddziału neuro z Włocławka) i dzięki niemu mam diagnozę - SM, co później jeszcze potwierdził prof.Maciejek z Bydgoszczy z wojskowego szpitala.
Staraj się o rzetelne leczenie, bo to jest tylko i wyłącznie Twoje zdrowie. Trzymaj się. Pozdrawiam zza "długiej miedzy" ;-)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

mentorka
Posty: 3
Rejestracja: 2010-02-21, 22:05
Lokalizacja: bydgoszcz

Postautor: mentorka » 2010-02-22, 22:42

przepraszam, że zadam może głupie pytanie ale czy jęśli raz miałam taki epizod to czy jest duże prawdopodobieństwo, że sie powtórzy? proszę o odpowiedz. :-(

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-02-22, 23:26

Może,ale nie musi. To niestety rosyjska ruletka.
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Me_Lilo
Posty: 532
Rejestracja: 2009-04-21, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Me_Lilo » 2010-04-05, 13:44

Mentorka - nie ma co się załamywać! SM to nie wyrok! A co do rzutu czy objawów jakie miałaś..mogą się powtórzyć..ale pamiętaj, że nie muszą! Buziaki
"Nabywając koty, nabywasz gratis wierne serduszka"


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości