Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Gelo
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-24, 23:42
Lokalizacja: Poznań

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: Gelo » 2010-04-24, 23:51

Witam.Od ponad 3 tyg. bolą mnie oczy.Gdy patrze w niebo to nie mogę utrzymać wzorku,od razu łzawienie,przenikliwy ból.Zdarzają sie momenty gdy tracę ostrość wzorku,czasem widzę za mglą.Boli również gdy ruszam okiem w prawo czy lewo.Od oczu często boli mnie także głowa,co jest powodem senności.Byłem u okulisty.Nie znam się na tym,ale według mnie strasznie niefachowo zostałem przebadany.Okulista stwierdził lekki stan zapalany i alergie,dał krople oraz skasował 100 zł(byłem prywatnie,inaczej czekałbym miesiąc...).Upłynął już czas w którym miałem te krople stosować i nic nie jest lepiej.Podejrzewam ,że to właśnie może być zapalnie nerwu wzrokowego...Jak u Was to przebiegało?Czy to może być to?Co teraz powinienem zrobić/gdzie się udać?Nie chciałbym znowu zostać źle zdiagnozowany...z góry bardzo dziękuje za wszystkie porady...

JD
Posty: 137
Rejestracja: 2010-03-22, 17:18
Lokalizacja: Ząbki

Postautor: JD » 2010-04-25, 00:06

Witaj :-)
Nie wiem, czy ktokolwiek zdiagnozuje Ci cokolwiek przez internet. Ja osobiście wybrałbym się na ostry dyżur okulistyczny. w 2001 tak zrobiłem i pod koniec dnia byłem u neurologa, potem zdiagnozowano mi SM. Jest wiele różnych świństw (znaczy choróbsk na tem świecie) :-?

Jeśli pójdziesz wybierz szpital stosunkowo duży, z oddziałem neurologicznym i bądź upierdliwy.
Powodzenia
Życzę zdrówka
Jarek

Iwona36
Posty: 102
Rejestracja: 2009-12-03, 11:19
Lokalizacja: ŁODŹ

Postautor: Iwona36 » 2010-04-25, 08:02

Ja też radzę udać się szybko na ostry dużur okulistyczny do szpitala!!! Ja tak zrobiłam i otrzymałam pomoc natyczmiast:) ;-) Życzę zdrówka. :-)
iwona.

Gelo
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-24, 23:42
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Gelo » 2010-04-25, 09:41

Bardzo dziękuje za te poprzednie odpowiedzi.Tak trochę przeglądam to forum i widzę ,że zaszczytem może być dołączenie do tej społeczności. :-)
Mam natomiast kolejne pytanie,przed kolejną wizytą u lekarza.Czy to możliwe,żeby okulista oglądając moje oko nie zauważył zapalenia nerwu?Patrzył mi "do środka" ,sprawdzał jakimś narządem i stwierdził "małe zapalenie oraz alergie". Pojadę dziś albo jutro do szpitala, tylko jak nakierować lekarza,żebym tym razem został dobrze zdiagnozowany?Jakie badania wykonuje się sprawdzając nerw wzrokowy?Dziękuje i pozdrawiam!

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-04-25, 09:53

Objawy ktore podajesz pasuja rowniez do zespolu suchego oka. Wez probnie zastosuj jakies krople(sztuczne lzy)i zobacz czy sie polepszy. Okulista badaniem dna oka moze stwierdzic,ze przebyles zapalenie nerwu wzr. po zblednietej tarczy ale nie jest to regula. Badanie potencjalow wywolanych wydaje sie najlepsza metoda diagnostyczna prz PZNW. Czy masz jakies problemy z widzeniem kolorow, mroczek centralny ? To sa bardziej charakterystyczne objawy PZNW. Czy okulista zbadal Ci cisnienie w oku ?

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-04-25, 09:54

Witaj Gelo :-) Aby stwierdzić zapalenie nerwu wzrokowego musi być wykonane badanie -wywołane potencjały wzrokowe i nie w każdym gabinecie okulistycznym jest to wykonywane.Popytaj u siebie, gdzie możesz je zrobić.Wiem, że w Poznaniu są takie możliwości ;-)
Powodzenia i trzymaj się w tym szpitalu :-)
Obrazek

Gelo
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-24, 23:42
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Gelo » 2011-06-16, 23:39

Witam. Temat założyłem rok temu ,a niestety, nadal zmagam się z tym samym bólem... czy to możliwe ,że PZNW utrzymuje się tak długo? Dzisiaj znowu poszedłem do kolejnego okulisty... tym razem...podejrzenie jaskry. Wysłali mnie na badanie pola , ale chyba pod innym kątem niż SM... za 3 tyg dopiero mogę iść znowu do okulisty... zwariuje chyba. Może ktoś zna się na tych zdjęciach ? Czy na ich podstawie można również zdiagnozować PZNW?


LEWE oko : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 4c12d.html

PRawe oko: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... e5979.html


Do tej pory nie chciałem nic sam sugerować, ale następnym razem powiem jasno,żeby zbadali mnie pod kontem PZNW...

Będę wdzięczny za odpowiedzi, zwiaruję chyba...

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2011-06-17, 06:51

Witaj,
ja miałam zapalenie nerwu wzrokowego 9 lat temu,potwierdzilo się podejrzenie SM, do dziś mam czasami ból i to właśnie lewego oka(jak za pierwszym razem)
gałka czasam,i daje znać o swojej obecnościm wlasnie takim bolem jak 9 lat temu tylko dużo delikatniej ,niedawno bylam u mojego neuro i odmówił mi skierowania na potencjały bo mam już stwierdzone SM a to robi sie gdy jest podejrzenie :(
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

JUSTA
Posty: 38
Rejestracja: 2010-11-24, 08:56
Lokalizacja: Wlochy

Postautor: JUSTA » 2011-06-17, 08:42

Witaj Gelo,
PZNW mialam 9 miesiecy temu. I do tej pory je odczuwam. W oku ktore bylo chore momentami mam prawie normalny wzrok. Ale czesto bywa w roznym stopniu zamglony. Momentami trace rowniez ostrosc wzroku w obu oczach. Obraz jakby sie rozplywal. Nie wiem czy jest to typowe dla SM. Oprocz tego mam czasami uczucie ciezkich powiek, oczy mnie pieka. Zadne krople nie pomagaja.

Gelo
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-24, 23:42
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Gelo » 2011-06-17, 11:19

Eh...dzięki za odpowiedzi to po pierwsze. Jak mam "naprowadzić" lekarza żeby zbadał mnie pod kątem PZNW ? A może lepiej by było jakbym od razu poszedł do naurologa?

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2011-06-17, 11:49

A ja ostatnimi czasy dowiedziałam się, że to "coś" co działo się w 1993 roku z moim okiem było właśnie pozagałkowym zapaleniem nerwu wzrokowego. Wtedy trafiłam do okulisty, który nie miał pojęcia co to jest. Zapisał jakięś kropelk; uznał, że może wzrok zaczyna się pogarszać (przez jakiś czas nawet nosiłam okulary, które nic mi nie pomogły). Dopiero ostatnio, jak opowiadałam od kiedy był kłopot z oczami babka złapała się za głowę stwierdzając, że przecież na 100% było to PZNW. Hmm, to się nazywa błyskawiczne działanie :-D No, ale do dziś mam osłabione widzenie barw- z epizodem kiedy straciłam widzenie jakichkolwiek kolorów- minęło w znacznej mierze po solu, ale odcieni i tak nie rozpoznaję, czasami zamglony widok i niekiedy ból gałki ocznej.

bauer10
Posty: 7
Rejestracja: 2011-07-26, 00:33
Lokalizacja: śląsk

Postautor: bauer10 » 2011-08-08, 01:48

witam,
Moja przygoda z PZNW zaczęła się w 2002r kiedy to zachorowało prawe oko, wtedy w szpitalu okulista powiedział że "nic nie widzi" że chyba zmyślam :/ a ja też już prawie nic nie widziałem. Gdyby wtedy podał mi pozagałkowo depomedrol widziałbym a tak... w prawym oku mam tylko poczucie światła. Przyzwyczaiłem się do życia z jednym okiem ale nie minął rok a moje jedyne widzące oko zostało zaatakowane :/ pojechałem od razu do kliniki okulistycznej i tam leżałem 3tyg i wzrok wrócił prawie do normy. Przez kolejne lata aż do dzis PZNW wraca do widzącego oka prawie co rok,połtora, już w sumie miałem chyba z 10x. Za każdym razem oko jest coraz słabsze,ost zapalenie miałem w czerwcu (widzenie 2/50 z trudem) na dzien dzisiejszy jest lepiej ale wciaż wszystko jest blade.
Okulisci rozkladaja ręce, wysyłaja do neurologa który przebada i stwierdza że neurologicznie jest ok :/ wiec ja już niewiem co robić... chyba zostaje czekac az PZNW całkowicie pokona moje oczy...

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-08-08, 07:49

u medyceuszy jest zawsze o,ki...tylko pacjent często ląduje na stole operacyjnym albo
na miejscu wiecznego...
co w duszy,to i w oczach

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2011-08-10, 12:14

witam
a co w sytuacji gdy: potencjały wzrokowe wychodzą dobrze...a wg okulistycznego tomografu tzw HRT dwukrotnie wychodzi uszkodzenie obu nerwów wzrokowych ...
potwierdza to 5 okulistów...
bajka jakaś czy jak ...
to co potencjały były źle zrobione ...??

smutna
Posty: 40
Rejestracja: 2014-07-07, 22:16
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: smutna » 2015-12-06, 08:39

Witajcie, w sumie nie wiem nawet jak zaczęć ...

W sierpniu 2015 roku pojawił się u mnie epizod z okiem prawym w roli głównej. Wyglądało to mnie więcej w ten sposób, że wchodząc do pomieszczenia gdzie świeciło białe, jasne, sztuczne światło (np hipermrket) czułam się mało komfortowo, a właściwie to moje prawe oko. Drażniło to mój wzrok i nie umiałam sobie z tym poradzić. Być może nieco wcześniej pojawił się ból gałki ocznej prawej np przy pocieraniu oka jak swędziało (ale w sumie to do końca nie pamiętam, to było tak dawno temu :/). Zauważyłam również, że pojawił się problem z ostrością na tym oku, ale tak poza tym nic więcej. Problem ustąpił samoczynnie po około 2 tyg. Będąc na wizycie u neurologa opowiedziałam pani dr o tym zajściu, on stwierdziła, że nie było to na pewno rzut. Nie nazwała tego również PZNW. Na początku listopada 2015 miałam dokładnie te samą sytuację, ale z lewym okiem. Czas wycofania się objawów był bardzo zbliżony. Będąc na wizycie u mojej neurolożki wspomniałam jej o tym lewym oku. Kazała mi od razu po wizycie u niej skierować się do pokoju gdzie robią wzrokowe potencjały wywołane. Jako, że widzę iż macie tutaj widzę w tym temacie chciałam was zapytać, sądzicie, że mogło to być PZNW? Nie traciłam wzroku tylko miałam "chwilowy" problem z ostrością widzenia i przeszkadzało mi jasne światło. Zapomniałam wam dodać, że w październiku 2015 miałam robiona tomografię oczu w specjalistycznej klinice okulistycznej. Tam po wszelkich badaniach np: czytanie literek z tablic, sprawdzanie ostrości wzroku i właśnie tej tomografii pani okulistka stwierdziła, że wszystko wygląda dobrze. Wypowiedzcie się w tym temacie, będę bardzo wdzięczna za wszelkie info. Pozdrawiam ciepło wszystkich.
Ostatnio zmieniony 2015-12-06, 08:40 przez smutna, łącznie zmieniany 1 raz.
smutna


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości