Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

smutna
Posty: 40
Rejestracja: 2014-07-07, 22:16
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: smutna » 2015-12-06, 08:39

Witajcie, w sumie nie wiem nawet jak zaczęć ...

W sierpniu 2015 roku pojawił się u mnie epizod z okiem prawym w roli głównej. Wyglądało to mnie więcej w ten sposób, że wchodząc do pomieszczenia gdzie świeciło białe, jasne, sztuczne światło (np hipermrket) czułam się mało komfortowo, a właściwie to moje prawe oko. Drażniło to mój wzrok i nie umiałam sobie z tym poradzić. Być może nieco wcześniej pojawił się ból gałki ocznej prawej np przy pocieraniu oka jak swędziało (ale w sumie do końca nie pamiętam, to było tak dawno temu :/). Zauważyłam również, że pojawił się problem z ostrością na tym oku, ale tak poza tym nic więcej. Problem ustąpił samoczynnie po około 2 tyg. Będąc na wizycie u neurologa opowiedziałam pani dr o tym zajściu, on stwierdziła, że nie było to na pewno rzut. Nie nazwała tego również PZNW. Na początku listopada 2015 miałam dokładnie te samą sytuację, ale z lewym okiem. Czas wycofania się objawów był bardzo zbliżony. Będąc na wizycie u mojej neurolożki wspomniałam jej o tym lewym oku. Kazała mi od razu po wizycie u niej skierować się do pokoju gdzie robią wzrokowe potencjały wywołane. Jako, że widzę iż macie tutaj widzę w tym temacie chciałam was zapytać, sądzicie, że mogło to być PZNW? Nie traciłam wzroku tylko miałam "chwilowy" problem z ostrością widzenia i przeszkadzało mi jasne światło. Zapomniałam wam dodać, że w październiku 2015 miałam robiona tomografię oczu w specjalistycznej klinice okulistycznej. Tam po wszelkich badaniach np: czytanie literek z tablic, sprawdzanie ostrości wzroku i właśnie tej tomografii pani okulistka stwierdziła, że wszystko wygląda dobrze. Wypowiedzcie się w tym temacie, będę bardzo wdzięczna za wszelkie info. Pozdrawiam ciepło wszystkich.
smutna

Awatar użytkownika
roma
Posty: 2782
Rejestracja: 2015-09-15, 21:59

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: roma » 2015-12-06, 11:08

Choruję od wielu lat, też miałam różne objawy wzrokowe :
Nie odróżniałam barw.
Po pokazaniu przez neurologa tablicy czerwonej, widziałam kolor szary !
Karetką zawieźli mnie do Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego,
Po serii sterydów wzrok bardzo powoli wracał do normy.

Bardzo pomogły mi masaże receptorów oczu na stopach,

Receptory występują przemiennie ( chore prawe oko - receptor na lewej stopie)
Receptory oczu są pod środkowym palcem.
Masować należy to co boli .
Masaż receptorów na stopach jest bardzo bolesny.

( Analogiczne receptory znajdują się również na dłoniach )

Życzę Ci powrotu normalnego widzenia ( tak jak u mnie ) :) Roma

smutna
Posty: 40
Rejestracja: 2014-07-07, 22:16
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: smutna » 2015-12-06, 13:08

Dziękuję Roma, ale u mnie wszystko już jest ok od jakiegoś tygodnia. Poza tym moje objawy przy tym co ty miałaś wydają się być ''pikusiem". Miałam tylko problem z ostrością widzenia, kolory były w normie. Jak patrzałam np na białą kartkę, albo na coś w bardzo jasnym kolorze, to miałam takie odczucie jakbym patrzała przez chwilę prosto w świecące słońce i robiły mi się takie "mroczki". Wiesz o co mi chodzi? Pozdrawiam :wink:

PS. Roma , a orientujesz się może jakie są prawidłowe wyniki wzrokowych potencjałów wywołanych? Czytałam już o tym w wielu miejscach, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.
smutna

aska_aska
Posty: 47
Rejestracja: 2015-09-29, 18:37

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: aska_aska » 2015-12-10, 17:33

kochani, błagam pomóżcie, bo ja oszaleję, naprawdę :(

pracuję przy kompie ok. 10 godzin dziennie.
Dokładnie tydzień temu po 3 dniach bólu przy poruszaniu lewym okiem poszłam do okulisty...obejrzała dokładnie oko, sprawdziła ostrość widzenia, porozmawiałyśmy o PZNW (powiedziałam jakie są moje obawy)...dostałam tobradex (ponieważ wcześniej moja córka miała zapalenie spojówek, później kol. z pracy, a mnie ciągle to oko drażniło...Okulistka stwierdziła, że nic strasznego nie widzi, że są podrażnione spojówki i jakieś brodaweczki po wywinięciu powiek...
Tobradex już odstawiłam wczoraj.

A dziś siedzę w pracy i patrząc na przeciwległą ścianę, na której wisi kalendarz - kiepsko widzę cyfry...przymierzyłam okulary koleżanki - widze idealnie...po pracy poszłam z dzieckiem zjeść obiad - patrzę z daleka (kilka metrów/może kilkanaście to duży lokal) - zamazane,

Na blisko widzę idealnie - przy kompie nie potrzebuję się wysilać.

Myślicie, że ten problem z widzeniem na dal - to sprawa SM?
Czy powinnam raczej myśleć o wadzie wzroku (zawsze widziałam wszystko super)...

Mam takiego nerwa, że zaraz mi serducho gardłem wyskoczy :(:(:( siedzę sama z małym dzieckiem w domu i ledwo żyje ze strachu :(
mam wrażenie, że gorzej na dal widzę od niedawna.

Nie mam zaburzenia widzenia barw, nie mam mgły na oku, ani mroczka jednego czy wielu, nic mnie teraz nie boli

proszę napiszcie co o tym myślicie,

aska_aska
Posty: 47
Rejestracja: 2015-09-29, 18:37

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: aska_aska » 2015-12-14, 16:33

Witam Was

Nie wiem, czy nikt nie czyta tych tematów, czy tak mało osób ostatnio tu zagląda :(

mam jedno pytanie w odniesieniu do wyższego postu:
czy jeśli miałabym PZNW to okularami dałoby się skorygować wadę?
bo pod koniec tygodnia, szczególnie w czwartek i w piątek miałam gorsze widzenie na dal, ale po założeniu okularów koleżanki widziałam idealnie jak na dłoni i zastanawiam się czy to tylko zmęczenie wzroku, czy PZNW (wcześniej bolały mnie oczy).
Dziś wydaje mi się, że po weekendzie i po kropieniu oczu "sztuczną łzą" widzę lepiej.

Dziękuję za Wasze opinie w tym temacie

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: blanka » 2015-12-14, 20:04

Czytamy ,owszem .
aska_aska pisze:Source of the post ...Okulistka stwierdziła, że nic strasznego nie widzi, że są podrażnione spojówki i jakieś brodaweczki po wywinięciu powiek...
-Asiu - to chyba jasne dla Ciebie stwierdzenie .
aska_aska pisze:Source of the post Nie mam zaburzenia widzenia barw, nie mam mgły na oku, ani mroczka jednego czy wielu, nic mnie teraz nie boli
no i sama podsumowałaś- zresztą dobrze .Dużo spędzasz na kompie - oczy masz zmęczone ,dodatkowo jesteś po/w trakcie jakiejś infekcji .Możesz i na pewno masz z tego powodu zaburzenia akomodacji wzroku .To min. te niewyraźne widzenie . Przesuszenie spojówek- np. CO , temperatura w samochodzie (dlatego pomaga Ci nawilżenie oka) .
aska_aska pisze:Source of the post Dziś wydaje mi się, że po weekendzie i po kropieniu oczu "sztuczną łzą" widzę lepiej.
- o! może mam racje ?
Pomyśl o psychologu ,wykończysz się Dziewczyno .
aska_aska pisze:Source of the post Mam takiego nerwa, że zaraz mi serducho gardłem wyskoczy :(:(:( siedzę sama z małym dzieckiem w domu i ledwo żyje ze strachu :(
-spokojnie Asiu :bye:
Blanka

aska_aska
Posty: 47
Rejestracja: 2015-09-29, 18:37

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: aska_aska » 2015-12-14, 22:02

Blanko rozumiem, że okulista po moich sugestiach, czy to aby nie PZNW byłby w stanie coś zobaczyć?

ja się wykończę....dziś przeryczałam pół wieczoru :(; nawet mąż się przeraził....

chodzę do psychoterapeuty, ale z miernym skutkiem, chyba za rzadko :/
na wszelki wypadek umówiłam się do okulisty (innego), niech spojrzy jeszcze raz fachowym okiem.
moja schiza znacznie nadszarpnęła nasz budżet...mam nadzieję, że kiedyś mi minie - dlatego też podpytuje tu - macie spore doświadczenie, którym się tu wymieniacie, przepraszam, za moją niecierpliwość

dobrej nocy i dziękuję Ci bardzo, że się odezwałaś

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: zosiasamosia » 2015-12-14, 22:35

aska_aska pisze:Source of the post czy jeśli miałabym PZNW to okularami dałoby się skorygować wadę?
Nie, bo na zapalenie okulary "nie działają".
Komputer strasznie męczy oczy, dlatego się buntują.
Spokojnie, odpowiednio dobrane okulary ( tylko nie koleżanki :acute: ), do tego "sztuczna łza" i powinno być dobrze :yes:

I nie strasz męża :acute:, wszystko wróci do normy :yes:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

aska_aska
Posty: 47
Rejestracja: 2015-09-29, 18:37

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: aska_aska » 2015-12-16, 18:10

elołek

dziękuję Wam za wszystkie wpisy
dziś byłam u 3go okulisty
opowiedziałam o dolegliwościach, oczywiście zahaczyłam o temat PZNW
przebadał mnie dokładnie, z maszyn nie wychodzi mi żadna wada, żadna
natomiast przy przymiarce "okularów" mam astygmatyzm w prawym oku i dr stwierdził, że oczy przyjmują -0,25 na dal...natomiast kazał się zastanowić, czy faktycznie decydować się na okulary, bo wada jest niewielka...co dziwne, wcześniej obstawiano minimalną nadwzroczność, inne parametry tj. widzenie barw, ciśnienie, pole widzenia, tarcze itd. ok
oczy miałam badane rano - wzrok wypoczety, wtedy widziałam całkiem nieźle...

ech powiedzcie mi jeszcze proszę:
- czy jeśli to byłoby PZNW to w różnych momentach dnia widziałabym różnie?
- czy jeśli to byłoby PZNW to ból pojawiałby się na kilka dni i samoistnie przechodził?


dr jeszcze stwierdził, ze tobradex, który dostałam właśnie przy tym bólu oka nie pomógłby na PZNW a raczej na stany zapalne przedniego odcinka oka , a mi krople na ból pomogły w dwa dni...od tego czasu bólu nie ma, raczej uczucie nadwyrężenia wzroku....

nie wiem co zrobić, czy odpuścić temat, czy na siłe robić VEP.... :dash1:

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: blanka » 2015-12-16, 18:38

Aśka - trzeci okulista powiedział Ci ,że nie masz PZNW . Jak czytam twoje posty - uważam ,że nie masz żadnego zapalenia .Miałam kilkakrotnie i nic nie pasuje .Twoje objawy biorą się z nerwów . Odpuść ,sama piszesz że budżet cierpi (zresztą wcale się nie dziwie ) , twój M się martwi ,dziecko widzi Cię ciągle znerwicowana i zapłakaną .. Pisałaś o terapii , może skup się przede wszystkim na tym . Teraz astygmatyzm (bo pewnie już ,albo za chwilę będziesz panikować ) - mój brat przez LATA nawet nie wiedział ,że go ma .Przy przyjęciu do pracy musiał zaliczyć okulistę i dopiero sprawa wyszła .Nosi teraz okulary z osią nastawną ,ale to tez już nie nastolatek więc wzrok tak i cały organizm starzeje się .
Asiu - wyluzuj , terapia ,zero czytania o objawach ,zero samobadań .. Jesteś chyba świadoma ,że na dłuższa metę nie wytrzymasz nerwowo ,a i mąż ..
Nie chce ,żebyś mnie żle odebrała ,bo nie piszę tego żeby Cię pognębić ,ale ja po prostu tak widzę to co Ci dolega .
Trzymaj się dziewczyno i.. rób coś ze swoja psyche ,bo chyba czas .
Blanka

aska_aska
Posty: 47
Rejestracja: 2015-09-29, 18:37

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: aska_aska » 2015-12-16, 19:23

Blanka dziękuję, nie odbieram Cię źle, szczęście w nieszczęściu, że jeszcze widzę, że siada mi psychika i jeszcze mam czas, żeby z tym coś zrobić...chociaż z drugiej strony wydaje mi się, że nad wszystkim panuję. Ja chyba chciałabym, żeby ktoś mi ryknął do ucha, że zwariowałam i że to nie jest to.
Ja po prostu jestem już zmęczona objawami, które niby pasują do układanki, a której tak panicznie boję się ułożyć. Większość z Was chciałoby mieć diagnozę, a nie błąkać się po lekarzach, a ja odganiam to wszystko od siebie.
dla mnie problemy z oczami + drętwienie palucha u nogi = sm, a przecież tak wcale nie musi być...
Z drugiej strony zastanawiam się jak bardzo głowa jest w stanie generować objawy...

Lekarze na 100% nie mogą wykluczyć PZNW, mówią tylko, że wg nich to raczej nie to, bo objawy nie do końca pasują...ale idąc tym tropem i szukając na własną rękę musiałabym się rozłożyć na części pierwsze i przebadać każdy organ...coś by się znalazło zapewne :yes:

dziękuję, że jesteście, idę sprzątać

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: Sabri » 2015-12-16, 21:54

aska_aska,
Kobieto ogarnij się :diablo:
Zepsujesz sobie psychikę do reszty :oszukać:
Piszę to poraz enty ,ale jeśli ma to komus pomoc,będę pisać po 1000kroc.
Z moich objawów:zaburzenia równowagi,widzenia ,niedowlad prawostronny,spastyka w nodze,dwukrotnie pozagalkowe,dretwienia mrowienia ,źle wyniki potencjałów plus mase innych rzeczy o których teraz nie wymienilam i NIE mam SM.
To nie jest tak.
Nawet zwykly katar ma więcej niż jedna przyczynę.
Bol oka też
Nie czytaj o objawach.
Wlacz pozytywne nastawienie,masz dla kogo.
Co ma być to i tak będzie.
pozdrawiam i wez do serca nasze rady.
Obrazek

aska_aska
Posty: 47
Rejestracja: 2015-09-29, 18:37

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: aska_aska » 2015-12-18, 15:46

Sabri dziękuję, ale powiedz mi jakim cudem mając takie objawy, pasujące do SM nie masz tego stwierdzonego? To znaczy, że w MRI nie wychodzi nic? Ja właśnie miałam iść na VEP, ale skoro wynik zły nie musi oznaczać SM to już nie wiem czy chcę iść....
ja nerwowo ledwo zipię, tonisol mi średnio pomaga (zarzuciłam branie - chociaż mojego męża ratuje)...
dziś też od rana jakieś zawroty głowy, teraz lepiej...

staram się jak mogę nie zwariować i nie zatruć zupełnie życia moim najbliższym, ale kiepsko mi idzie...

ściskam już prawie weekendowo

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: zosiako » 2015-12-19, 16:47

aska_aska pisze:Source of the post staram się jak mogę nie zwariować i nie zatruć zupełnie życia moim najbliższym, ale kiepsko mi idzie...

jesteś na bardzo dobrej drodze żeby to zrobić = zwariować i zatruć życie najbliższym, to drugie to już im fundujesz :acute: naprawdę idź do psychologa i pomóż sobie i swojej rodzinie. Sorry że tak ostro ale chyba ktoś musi Tobą potrząsnąć...
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Zapalenie nerwu wzrokowego - dokładniejsze objawy.

Postautor: Ann » 2015-12-20, 09:27

Aska_aska, ja miałam PZNW dwa razy, w każdym oku. W obu przypadkach objawiło się tak samo: wstałam rano z mroczkiem na oku, który nie przechodził mimo pocierania, płukania, mrugania itp. Ból był przy ruszaniu gałką, ale gdzieś w głębi, w czaszce, a nie na powierzchni oka. Okulista nie miał żadnych problemów z rozpoznaniem choroby przy podstawowym badaniu światełkiem.
Moja neuro, widząc dzikie przerażenie w moich oczach po przekazaniu mi diagnozy powiedziała dwie rzeczy, które przez wiele lat były dla mnie życiowym motto:
1. Na to się nie umiera, z tym się żyje.
2. Trzymaj ze zdrowymi tak długo jak tylko się da.
Od siebie dodam: nie szukaj na siłę i ufaj lekarzom, jeśli coś w Tobie siedzi to samo wyjdzie, ciesz się życiem i trzymaj ze zdrowymi - mi to pomogło 19 lat czuć się dobrze mimo choroby. No i pomyśl o tym, że jeżeli teraz tak panikujesz to czy będziesz brana poważnie jeśli, nie daj Boże, Twoje objawy staną się poważne? Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam
Anka


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości