Czy to moze byc stwardnienie?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

ash1
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-25, 16:35
Lokalizacja: Wrocław

Czy to moze byc stwardnienie?

Postautor: ash1 » 2010-04-25, 16:57

Witam. Od dluzszego czasu borykam sie z problemem, tylko wlasnie - nie wiem jakim. Moze najpierwopisze moj przypadek:

a) kolo sierpnia zaczely doskwierac mi bole w dolnej czesci plecow, lekarz stwierdzil zapalenie pochewki - dostalem do stosowania tolperis (na "rozluznienie miesni") + masci, nie pomoglo. Poszedlem ponownie, dostalem cataflam (przeciwzapalny) - bol ustapil.

b) pod koniec wrzesnia zaczelo bolec mnie prawe przedramie, smarowalem tydzien masciami przeciwbolowymi, przeszlo.

c) od tego czasu zaczely sie drżenia miesni stop... Takie lekkie podrygiwanie, "skakanie" tych miesni, nie bylo to bolesne. Pojawialo to sie roznie, potrafilo kilkukrotnie codziennie, albo raz na 2 dni.
znia znow zaczelo pobolewac to samo przedramie, znowu posmarowalem masciami, przeszlo.

e) gdy przeszlo przedramie, pojawily sie mocne drzenia miesni - tyle, ze juz nie stop, a praktycznie na calym ciele. Drgaly mi powieki, miesnie szyi, plecow, nog, stop, rak, brzucha,nawet czasami drzy mi skora na nosie! Utrzymuje sie to do teraz. Myslalem, ze to braki magnezu,dlatego przyjmowalem magnez w tabletkach (co robie do dzisiaj).

f) w polowie lutego poszedlem do lekarza pierwszego kontaktu, kazal mi zrobic badania sodu,potasu, wapnia i magnezu w krwi. Wyniki:
* sod 140.3 mmol/l (norma 135-150)
* potas 4.07 mmol/l (norma 3.5-5.4)
* wapn 9.4 mg/dl (norma 8.4-10.2)
* magnez 1.58 mEq/l (norma 1.3-2.5)
Lekarz stwierdzil, ze wyniki "wydaja sie byc ok" i dostalem skierowanie do neurologa.
g) Neurolog podczas wizyty zrobil podstawowe badania (stukanie mlotkiem, dotykanie nosa
prowadzenie nog, wodzenie oczyma za palcem itd) i powiedzial, ze reakcje sa prawidlowe, dal ponownie tolperis i kazal zglosic sie do kontroli po ukonczeniu opakowania.

h) W miedzyczasie przeszedlem krotkie przeziebienie, po nim przez ok 2-3 dni mialem uczucie "pieczenia" skory rak i nog, co ustapilo. Raz zdarzylo mi sie tez niefortunnie wywrocic i od tego czasu w lewej dloni mam czasami uczucie klucia i dretwienia.

i) Bylem u neurologa, zrobilem badanie CPK, wyszlo, ze mam wynik leciutko ponad norme. Lekarz stwierdzil, ze to od wysilku fizycznego (uprawiam rekreacyjnie sport) i stwierdzil, ze wszystkie objawy to wynik tegoz wysilku. Kazal zglosic sie "gdyby pojawily sie nowe objawy".

I teraz pytanie - czy to moze byc SM? Jak widac, mecze sie z tym od dluzszego czasu, a im dluzej, tym bardziej sie denerwuje i nie wiem, co to moze byc... Jakies opinie? Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-04-25, 17:43

Witaj,nikt z nas nie jest lekarzem i nie postawi Ci diagnozy.
Twoje objawy mogą mieć ścisły związek z kręgosłupem,robiłeś zdjęcie?Jeżeli uważasz,że neurolog potraktował Cię lekceważąco,zmień go. Jedno wiem na pewno,nie szukaj diagnozy w internecie!!!!!!!!1
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-04-25, 18:25

Witaj ash1, Od jakiegoś czasu mnie zastanawia, dlaczego tak szybko ludziska podejrzewają u siebie SM?Przecież jest tyle innych chorób i wystarczy tylko, bądź aż, znaleźć odpowiedniego lekarza.Pamiętaj, że zawsze masz wybór i jeśli czujesz, że jakiś specjalista zbagatelizował problem, który Cię nurtuje, pędź do innego.Jeśli zaś poczułeś, że obecny nie spławił Cię i mówi, że jak nasilą się objawy, to masz do niego wrócić, to go posłuchaj.

ash1 pisze:czy to moze byc SM?


Odpowiem lakonicznie, bo jakże inaczej można odpowiedzieć:
może - nie musi.

Na ten moment wyrzuć do kosza swoje nerwy ;-) , które tu nie pomogą i jak słusznie zauważyła Sylwiątko, nie szukaj diagnozy w internecie.
Obrazek

ash1
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-25, 16:35
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: ash1 » 2010-04-25, 18:37

Dzieki za odpowiedzi :) Zaczne od tego, ze oczywiscie nie szukam diagnozy w internecie, bo to oczywiste jest, ze nikt nie pokusi sie o postawienie takowej wnioskujac tylko z internetowego wpisu... Pisze tutaj po to, aby dowiedziec sie, czy takie utrzymujace sie objawy moga swiadczyc o tej chorobie - dzieki temu podczas rozmowy z lekarzem uda mi sie nakierowac go na odpowiedni trop, ba, dzieki takiej internetowej rozmowie moze uda mi sie zwrocic uwage na cos, co wczesniej bylo dla mnie i lekarza niezauwazalne :) A wiadomo, jesli kogos nie stac na leczenie prywatne, to musi czekac strasznie dlugo do panstwowego, wiec wartosc kazdej wizyty wzrasta ogromnie...

tuja pisze:Witaj ash1, Od jakiegoś czasu mnie zastanawia, dlaczego tak szybko ludziska podejrzewają u siebie SM?Przecież jest tyle innych chorób i wystarczy tylko, bądź aż, znaleźć odpowiedniego lekarza.


Chyba dlatego, ze ostatnio w mediach powstala wrecz "moda" na ta chorobe i dosc latwo znalezc o niej jakies informacje ;)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-04-25, 18:45

ash1 pisze:Chyba dlatego, ze ostatnio w mediach powstala wrecz "moda" na ta chorobe i dosc latwo znalezc o niej jakies informacje


Pewnie masz rację, ale nie łudź się, że tak szybko będziesz trendy i że masz SM :lol:
A na poważnie, masz rację z tym, że każda minuta u lekarza jest bezcenna.Zapisz sobie zawsze pytania na kartce przed każda wizytą.To naprawdę pomaga.Możesz pokusić się o prośbę o skierowanie na punkcję i MRI ale, jeśli lekarz nie zauważy podstaw, to może być z tym ciężko ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2010-04-25, 18:48

ja muszę to napisać :-P, popieram w 100% to co napisała Tuja dlaczego ludzie tak szybko podejrzewają u siebie sm, jest tyle innych chorób ale wszyscy się na tą uparli ;-) ... i dalej idą a raczej kopiując Tuje napisze może - nie musi ... ale życzę cierpliwości i wytrwałości :-)
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-04-27, 14:02

ŚpiącaKrólowa pisze:dlaczego ludzie tak szybko podejrzewają u siebie sm


Dr Haus temu winien :-> , w co drugim odcinku podejrzewa SM, potem jest chlamydia i nowotwór. A w końcu okazuje się, że często winna jest pierdółka.

o
Posty: 259
Rejestracja: 2009-12-15, 10:40
Lokalizacja: nigdzie

Postautor: o » 2010-04-27, 14:06

ja nie oglądałam dr. hausa, może ze trzy odc., ale ja po moich objawach znalazłam się tu i to dwa razy, bo zarejestrowałam się w grudniu i zapomniałam o tej str. i znów, jak wróciły objawy, to ja tu znalazłam się ponownie, może coś w tym jest. Na razie lekarze nie wiedzą co mi jest, szukają jak ja.
ooooo


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości