Co mi dolega ???

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Art.Jan
Posty: 2
Rejestracja: 2010-07-11, 20:07
Lokalizacja: Kraków

Co mi dolega ???

Postautor: Art.Jan » 2010-07-11, 20:13

Witam
Od dwóch lat borykam się z podwyższonym poziomem CK. W tym momencie jest na poziomie 1400. Wszystko zaczęło się od śmierci mamy i moim wylądowaniu w szpitalu z powodu nerwicy lękowej. Poziom CK spada i podnosi się. Byłem w poradni chorób autoimmunologicznych i stwierdzono u mnie miopatię mięśniową niezapalną. Kazano się nie przejmować i raz do roku przychodzić na kontrolę i dwa razy do roku oznaczać poziom CK. Jednak nie daje mi spokoju ta diagnoza, pewnie przez nerwicę cały czas szukam informacji w internecie o chorobach neurologicznych. Dodatkowo w badaniach wyszły przeciwciała przeciwjądrowe w miane 1:320. Mam wizytę u neurologa w sierpniu i ma on mnie skierować do szpitala na EMG i wycinek mięśni. Jednak od 4 tygodni zaczęła mi drętwieć prawa ręka i pojawia się brak czucia w ręce szczególne w nocy. Teraz mam zaniki czucia też w lewej ręce, na lewym łokciu. Dodam że pracuję ciężko fizycznie od 2 miesięcy i być może to drętwienie jest tym spowodowane. Jednak bardzo się martię czy nie jest to objaw jakiejś groźnej choroby. Co o tym sądzicie??

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-07-12, 12:12

Na pewno przeciwciała dodatnie i wysokie CK warto wyjaśnić. Czy byłeś u reumatologa? Myślę, że to właściwy kierunek - reumatolog.

Art.Jan
Posty: 2
Rejestracja: 2010-07-11, 20:07
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Art.Jan » 2010-07-12, 16:57

Nie nie byłem u reumatologa. Żaden lekarz nawet o tym nie pomyślał żeby mnie wysłać. Dlaczego właśnie do reumatologa czy masz może jakieś podejrzenia? Czy te wyniki wskazują na jakąś chorobę reumatyczną?

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-07-12, 21:11

chorobami z autoagresji (na co może wskazywać podwyższone miano przeciwciał przeciwjądrowych, podwyższone CK i opisane przez Ciebie objawy) zajmują się reumatolodzy. Objawy neurologiczne mogą być tylko właśnie - objawami. U mnie też dominowały (i dominują) objawy z układu nerwowego, miałam nawet postawioną wstępnie diagnozę choroby demielinizacyjnej a tymczasem obecnie SM mam już na 100% wykluczone, objawy neurologiczne nadal dominują a diagnostyka idzie w kierunku chorób układowych tkanki łącznej. Poproś lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie do reumatologa, ale poszukaj takiego, który zna się i specjalizuje w chorobach układowych. Ja byłam w końcu prywatnie u lekarza, bo nie udało mi się na NFZ znaleźć nikogo, kto chciałby się borykać z rozwikłaniem moich problemów na poziomie diagnostyki, ale niekoniecznie tak musi być-zależy od wielu czynników.
Nie zadręczaj się, czy to poważna choroba czy nie - masz dolegliwości i masz prawo domagać się wyjaśnienia ich przyczyny. I to jest najważniejsze.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-07-17, 07:34

Awania, pytam z ciekawosci, jakie masz OB, CRP i temperature ciala ? Przy ukladowkach zazwyczaj te wskazniki sa podwyzszone. Diagnostyka chorob tkanki lacznej jest chyba jedna z najciezszych :) a reumatologow jak na "lekarstwo". I jakie masz miano ANA ?

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-07-20, 23:14

No właśnie dlatego, że w/w przez Ciebie parametry mam przyzwoite lub b.d.b to się u mnie ciągnie okrutnie. Mam objawy a OB max. 14 CRP w normie, temperatura skacze - raz w normie, raz stany podgorączkowe, raz powyżej 38 i samo spada po kilku godzinach. A na dodatek ANA graniczne: 1:100, typ świecenia ziarnisty. Czekam na ANA3.

iwa
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-27, 22:22
Lokalizacja: lubuskie

Postautor: iwa » 2010-07-24, 17:27

witajcie,tak sie sklada ze na temat tzw ukladowek wiem wiecej niz bym chciala,otoz wbrew pozorom ani CRP a tym bardziej OB nie musi byc podwyzszone

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-07-28, 13:50

iwa pisze:witajcie,tak sie sklada ze na temat tzw ukladowek wiem wiecej niz bym chciala,otoz wbrew pozorom ani CRP a tym bardziej OB nie musi byc podwyzszone


Nie musi ale w 99% przypadkow jest. Szczerze nie spotkalem sie jeszcze z przypadkiem zeby przy chorobie tkanki lacznej te wskazniki byly w normie. Mozesz cos wiecej napisac o tym, bede wdzieczny. No ale choroby tkanki lacznej to nie jedyne ukladowki...

iwa
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-27, 22:22
Lokalizacja: lubuskie

Postautor: iwa » 2010-07-28, 21:49

Szczerze mowiac nie wiem skad wziales te statystyki 99%.....Choroby tkanki lacznej sa jednymi z najtrudniejszych do zdiagnozowania nie bez powodu,otoz maja nieswoiste objawy i nieswoiste wyniki badan..pacjenci diagnozowani sa calymi latami,jak myslisz,dlaczego?jeszcze raz podkreslam,OB i CRP moga byc podwyzszone ale nie musza,przeciwciala moga byc wysokie,niskie badz moga byc rowniez w normie...skad wiem?z dwoch źródeł...jednym z nich jest to że jestem lekarzem i to z dość dużym stażem:-)drugie źródło jest bardziej osobiste..oczywiscie wiecej informacji na PRIV,zapraszam

awania
Posty: 119
Rejestracja: 2010-03-15, 11:22
Lokalizacja: polska

Postautor: awania » 2010-07-28, 22:45

U mnie, jak wspomniałam OB i CRP są praktycznie w normie a diagnoza "zmierza w kierunku" a nie - jest pewna. Inna rzecz, że OB i CRP miałam niskie nawet przy zapaleniu opon mózgowych - chyba raczej powinno być podwyższone, ale w sumie się nie znam:)
Mam podwyższony poziom białka w płynie m-r i obniżone beta-globuliny we krwi. To też, o ile się nie mylę może wskazywać na stan zapalny. Jednocześnie leukocyty idealne.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-07-29, 08:31

iwa pisze:Szczerze mowiac nie wiem skad wziales te statystyki 99%.....Choroby tkanki lacznej sa jednymi z najtrudniejszych do zdiagnozowania nie bez powodu,otoz maja nieswoiste objawy i nieswoiste wyniki badan..pacjenci diagnozowani sa calymi latami,jak myslisz,dlaczego?jeszcze raz podkreslam,OB i CRP moga byc podwyzszone ale nie musza,przeciwciala moga byc wysokie,niskie badz moga byc rowniez w normie...skad wiem?z dwoch źródeł...jednym z nich jest to że jestem lekarzem i to z dość dużym stażem:-)drugie źródło jest bardziej osobiste..oczywiscie wiecej informacji na PRIV,zapraszam


Statystyki wzialem z badan klinicznych oddzialu reumatologii w Czestochowie. Zgadza sie, sa trudne do zdiagnozowania ale mloda choroba takanki lacznej ma swoje kryteria i jednym z nich sa podwyzszone OB i CRP w fazie ostrej. To ze jestes lekarzem nic nie zmienia, uwierz mi,ze znam wielu i stawiajac im to samo pytanie(z zakresu diagnostyki) uzyskuje dwie rozne wykluczajace sie odpowiedzi. Ale nie traktuj tego jako atak na twoja osobe, oczywiscie zdarzaja sie wyjatki i pewnie ty na taki trafilas.

iwa
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-27, 22:22
Lokalizacja: lubuskie

Postautor: iwa » 2010-07-29, 22:31

Kilka zasadniczych rzeczy:nie zamierzam sie z toba licytowac,nie zamierzam byc dla ciebie autorytetem,nie traktuje twojej statystyki z czestochowskiego oddzialu reumatologii jako atak na mnie,nie zamierzam nikogo puczac,istotnie to ze jestem lekarzem w twoim zyciu nic nie zmienia ale prosiles o info wiec dalam...:-)pozdrawiam uprzejmie:-)

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-07-30, 09:08

Ja rowniez pozdrawiam uprzejmie :) I moze mylnie zinterpretowalem twoje wczesniejsze posty bo mialem takie odczucie, ale potwierdzam,ze lekarzy jest tu na forum kilku i to tych co sie przedstawili a ile takich ktorzy nie to nie wiem, ale fakt jest faktem,ze to w moim jak i wielu innych zyciach nic nie zmienia. A co do info to zasadniczo chyba prosilem awanie...ale juz koncze bo sie znowu czepiam.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-07-30, 09:36

iwa, cieszę się, że kolejny lekarz dołączył się do dyskusji na forum.Jestem przekonana, że swoją wiedzą możesz pomóc niejednemu z nas. Każda informacja jest cenna, a już taka ze źródeł, tym bardziej :-) Interpretację możemy sobie wykonać indywidualnie, ale przynajmniej mamy na czym ;-)
Pozdrawiam serdecznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-07-30, 13:21

Popieram tuję, każda informacja jest tu cenna i pomocna.
Pozdrawiam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości