Czytam Was 2 lata, teraz mam odwagę napisać...

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Naneta
Posty: 24
Rejestracja: 2009-05-26, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Czytam Was 2 lata, teraz mam odwagę napisać...

Postautor: Naneta » 2010-11-30, 19:49

Witajcie!
Podświadomie czuję, że choruję na SM, ale nie będzie to tylko post typu "zdrętwiał mi pośladek, czy mam sm?". Pod koniec grudnia 2008 miałam pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, zrobiono tomograf oczodołów, który pokazał ten nerw jako szerszy. Tomografia była robiona z kontrastem. Stąd też, jak również z innych badań i objawów wywnioskowali zapalenie. Otrzymywałam 5 dni Avonex, wit B12 i przeciwzapalne. Stan oka przez pierwsze trzy dni w ogóle się nie poprawiał, potem coś drgnęło...ale do dzis oko jest bardzo kiepskie... W czasie badania neurologicznego wygórowane odruchy, nie tak coś z brzusznymi, bo lekarz pytał czy rodziłam:) Wypisali mnie z niczym... Na własne usilne życzenie zrobiono mi rezonans z kontrastem, około 1 miesiąc po zapaleniu, Pani ordynator, obudziła mnie o 6 rano i powiedziała: "dostałaś nowe życie tam nic nie ma". I do domku... Ale ja nadal mam wielkie wątpliwości... Nie dolega mi nic oprócz oczu, prawie nie ma dnia beż bólu któregoś z nich, mam mnóstwo mętów, rano po obudzeniu całe czerwone, widzę na początki mnóstwo iskierek na białej ścianie, czasem przy poruszaniu oczami widzę błyski, i najlepsze... widzę swoje naczynia krwionośne, takie jak się widzi na zdjęciach z badania dna oka... O jakiegos czasu, jak myję coś w gorącej wodzie, cierpnie mi skóra na głowie, i przechodzi taki dreszcz. Innych objawów nie doświadczyłam. Od zawsze kochałam upał i ciepło... Kocham nadal... Przepatrzyłam cały net, nie mam pomysłu co mi jest... Boję się kolejnego zapalenia jeśli mam sm... Może jest ktoś to ma ten sam problem, albo ktoś kto przeszedł zapalenia bez sm... Szukam informacji i otuchy... Dzięki.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-11-30, 20:05

Witaj Nanet :-) , dostałaś 5 dni Avonex? , coś chyba pomyliłaś.
zapalenie nerwu wzrokowego przeszłaś, to też jest zaliczane jako rzut w sm,
gdyby to było sm, rezonans wykazał by jakieś zmiany w mózgu.
Jeżeli tam nic nie ma.......
Jedno jest pewne, musisz szukać dobrego okulistę czy neurologa , bo nic nie dzieje się bez przyczyny , trzeba to zbadać i koniecznie leczyć.
spokojnie i nie denerwuj się, bo stres potęguje objawy a
na takie błyski mi kiedyś pomogły leki uspokajające :-)
na resztę objawów bez okulisty ani rusz.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Naneta
Posty: 24
Rejestracja: 2009-05-26, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Naneta » 2010-11-30, 20:14

Dziękuję za odzew renia, oczywiście chodziło mi o Dexaven, a ten Avonex to od nadmiaru czytania o sm... Sorki.

Naneta
Posty: 24
Rejestracja: 2009-05-26, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Naneta » 2010-11-30, 20:23

Okulistów zwiedziłam, zblednięta tarcza od skroniowo, mam wadę -4,5 dp, nic więcej nie odkryli, jak im mówię co widzę to chyba chcą mnie skierować do specjalisty na P, błyski chyba właśnie większe pod wpływem stresu... błyska mi tez jak się naczytam o zespole Devica :-) Była na nawet u neurookulisty, kazała zrobić potencjały, nie zrobiłam bo się boję...

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-11-30, 20:24

Tak myślałam :mrgreen: , dexaven tylko 5 dni? to zbyt krótko, jeśli pomógł, pomyśl czy znasz neurologa, który mógł by przepisać kurację sterydową. Dobry lekarz ,
który szuka, nie boi się ryzyka, to połwa sukcesu.
pozdrawiam cieplutko :-) i pytaj jak by co :-)
PS . nie bój się i zrób potencjały, jak trzeba ido tego na P, też idż ;-)
byłam u niego i....żyję i sporo mi pomógł :-)
Ostatnio zmieniony 2010-11-30, 20:27 przez renia1286, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
cortez
Posty: 1090
Rejestracja: 2010-10-02, 23:40
Lokalizacja: Legnica
Kontaktowanie:

Postautor: cortez » 2010-11-30, 20:25

Naneta witaj :-)
Podpisuję się pod słowami Reni.
Bądź dobrej myśli, powodzenia ;-)
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2010-11-30, 20:28

Witaj Naneta :-)
Podpisuję się pod tym co napisała Renia, dobry okulista, no i neurolog i Nanetko spokojnie, bo nerwy to najgorsze, co być może :588:
Wiem, że zapalenie nerwu wzrokowego nie zawsze poprzedza SM i może występować w chorobach zakaźnych głównie o ostrym przebiegu. Jego wywołanie może spowodować także wirusy takich chorób jak grypa, choroby reumatyczne.
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-11-30, 21:37

Naneta, Serdecznie Witam i Gorąco Pozdrawiam :-)

Naneta
Posty: 24
Rejestracja: 2009-05-26, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Naneta » 2010-11-30, 21:47

Lekarza na P odwiedziłam, od ośmiu lat leczę nerwicę, jedno napędza drugie... Czasem biedne te moje oczyska strasznie... Jakiś nacisk na gałki ehh i ból...taki ból jak przy pozagałkowym. w głębi oczodołu, dokładnie tam gdzie nerw...jeden dzień większy drugi dzień mniejszy... ale żeby takie jaja trwały tyle czasu, chyba że mam wersję postępującą..powoli...

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-11-30, 22:53

Podpisuję się przed przedmówczyniami. Dobry neurolog,dobry okulista,albo na początek bardzo dobry internista ;-)
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-12-01, 12:06

Naneta, spróbuj Vicebrol i wit. E. :18:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-12-01, 16:07

Naneta, mety przy twojej wadzie -4dp to calkiem normalne. wiem co przechodzisz, tez mam blyski,, mety i inne objawy(glownie z nerwami obwodowymi) a MRI glowy czyste(juz 3 razy robilem). Na chwile obecna odkrylem tylko borelioze ktora jest albo byla i zostawila swoje efekty. Biore na chile obecna B-bloker ktory mi lekko pomaga na te bole oka. Podejrzewano tez u mnie kolagenoze ale OB, CRP niskie ANA, ANA2, cANCA, pANCA ok wiec co to moze byc ? Tego nie wiem i nie wiem czy kiedykolwiek sie dowiem ale staram sie walczyc do konca.
Pozdrawiam

Naneta
Posty: 24
Rejestracja: 2009-05-26, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Naneta » 2010-12-01, 20:34

Hej Stratus, naczytałam się Twoich postów, ale Ty nie miałeś pozagałkowego więc to u Ciebie inny powód... Mnie na rezonansie wyszła zmiana okołokorzeniowa przy zębie na 10mm, to tyle, może to jakies znaczenie może nie... Byłam u lekarza leczącego metodą długiej antybityterapii tą chorobą, ale w czasie pobytu na neurologii badano boreliozę nie wiem jakim testem bo oznaczenie brzmi: Lyme IgGi IgM ujemny, mam podwyższoną prolaktynę chyba wynik: 25,0ng/ml, ale to chyba też nie ma znaczenia może rzeczywiście dobry internista... Stratus bolą Cię też oczyska?

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-12-02, 07:32

Nanetko, boisz się zrobić potencjały a to mogło by sporo wyjaśnić odnośnie leczenia.
Ten test co Ci robili na boreliozę to ELISA, podstawowy i mało wiarygodny. Lepiej robić PCR.
Jak czułaś się w czasie brania antybiotyku ?
Nanetko zacznij wszystko od początku, dobry internista, okulista i do przodu , tylko przestań się bać badań - nie ma czego, pozdrawiam cieplutko :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Naneta
Posty: 24
Rejestracja: 2009-05-26, 15:36
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Naneta » 2010-12-03, 18:33

Myślisz Renia, że potencjały coś wyjaśnią? Napewno pokażą uszkodzenie nerwu w tym oku po pozagałkowym, ale czy coś jeszcze? Może też uszkodzenie w drugim oku które boli na przemian z pierwszym... Zastanawiam się tylko co jeszcze można odczytać z potencjałów. Stratus, te męty pojawiły sie po pozagałkowym i cały czas ich przybywa... Vitreolent nie pomaga a nawet powiedziałabym że pogarsza sprawę, ciekawa jestem czy jest ktoś na forum kto miał pozagałkowe ale nie zachorował na sm... Złudne nadzieje...:(


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości