Czy to może być coś poważnego (SM)

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

sumienie22
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-04, 09:36
Lokalizacja: Kalisz

Czy to może być coś poważnego (SM)

Postautor: sumienie22 » 2011-04-04, 23:00

Witam serdecznie.
Mam obecnie 20 lat. Od kilku, chyba nawet kilkukastu lat mam bóle głowy (nieraz bardzo silne) - czasem trwają tydzień, dwa tygodnie - leki przeciwbólowe nie pomagają, wręcz nasilają ból. Dochodzą do tego zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie, duszności, mdłości, problemy z pamięcią i koncentracją, bóle oczu, plątanie się języka przy wymowie, kołatanie serce, mrowienie/drętwienie rąk i nóg, nadwrażliwość na światło i hałas, chyba też oczopląs. Od niedawna łzawi mi prawe oko. Jak i też ból w dłoniach i stopach - czasem dochodzi do takiego bardzo silnego bólu (trwa krótko), że nie mogę ruszyć stopą i tak jakby się stopa wyginała.. Miewam też stany lękowe.. Bardzo proszę o odpowiedź, czy to coś poważnego...
Wyniki krwi, glukozy i moczu mam dobre.
Ostatnio zmieniony 2011-04-05, 07:21 przez sumienie22, łącznie zmieniany 1 raz.

Tacyt
Posty: 7
Rejestracja: 2011-03-19, 23:35
Lokalizacja: Małopolskie

Postautor: Tacyt » 2011-04-04, 23:21

A miałaś badanie mózgu, tomografie lub rezonas? Powinnas dokładnie sie przebadać bo na podstawie tego co piszesz trudno wywnioskować jakąś konkretną chorobę. Przyczyny takich objawów mogą być bardzo różne. Czy jesteś pod opieką jakiegoś lekarza? Powinnas jaknajszybciej udać się do neurologa. Nie denerwuj się, nerwy nic Ci nie pomogą, ale też pod żadnym pozorem nie zwlekaj z wizytą i nie bagatelizuj. Nie czuje się kompetentny w tej dziedzinie ale nie wygląda mi to na SM.
Życzę zdrowia i optymizmu, pozdrawiam

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2011-04-04, 23:30

Tacyt pisze:Nie denerwuj się, nerwy nic Ci nie pomogą, ale też pod żadnym pozorem nie zwlekaj z wizytą i nie bagatelizuj

Tak jak Tacyt napisał musisz koniecznie udać się do lekarza. Dobrze by było, żeby to był dobry rodzinny który pokieruje Cie do odpowiednich specjalistów. Nikt tutaj nie postawi Ci diagnozy więc czym prędzej do lekarza, trzymam kciuki i pozdrawiam :-)
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

sumienie22
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-04, 09:36
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: sumienie22 » 2011-04-04, 23:40

Byłam u lekarza rodzinnego i poprosiłam o skierowanie do neurologa. Dostałam jeszcze skierwanie na badanie moczu, krwi i glukozu - wyszły dobrze.
Jednak na wizytę u neurologa musiałam czekać ponad miesiąc czasu, dlatego też postanowiłam iść w międzyczasie prywatnie. Pani neurolog stwierdziła, że to objawy migreny, przepisała Divascan i tyle...
Jakiś czas temy nadszedł czas wizyty u neurologa na NFZ. Pan neurolog stwierdził/zasugerował, że mam trochę zeza na jedno oko, co mnie bardzo zdziwiło.. Bo nic nie widać... Powiedział, że nie przepisałby mi Divascanu, ale skoro już biorę te tabletki to mam je wybrać do końca.. No i dostałam skierowanie na WPW..
Byłam ostatnio na badaniu, lecz wyniki będę mieć dopiero 21 kwietnia....
Trochę się denerwuję....

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2011-04-04, 23:46

To może jeszcze pójdz do okulisty, skoro masz też problemy z oczami. A jak z Twoim kręgosłupem?
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

sumienie22
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-04, 09:36
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: sumienie22 » 2011-04-04, 23:55

Kręgosłup póki co chyba raczej dobrze. Ale ogólnie czuję, że wszystko mnie boli... Nie mam na nic siły, jestem zmęczona i niewyspana - pomimo, że śpię.

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2011-04-05, 00:25

Jesteś zmęczona i niewyspana bo pewnie dużo myślisz o tym. Zrób sobie może jeszcze badanie poziomu witaminy B12 we krwi. Piszesz też o tych silnych bólach głowy to może porozmawiaj z neurologiem o rezonansie magnetycznym, jeśli odczuwasz je od tylu lat i trwają tak długo to warto by było zrobić to badanie ewentualnie tomograf komputerowy i jeszcze EEG głowy.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

madziak_28
Posty: 125
Rejestracja: 2011-04-04, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: madziak_28 » 2011-04-05, 08:09

Łukasz ma racje! znam dziewczynę którą tez męczyły uporczywe bóle głowy, zmęczenie, niewyspanie.. po badaniach tomografem i EEG wyszło że ma napięciowe bóle głowy i jedynym lekarstwem jest mniej stresu - wiem że się łatwo mówi - więcej odpoczynku, dostała tez jakieś środki ziołowe uspokajające.. i pozytywne myślenie :-) pzdr


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości