Po badaniach, ale bez diagnozy -pomóżcie, proszę

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Moska
Posty: 21
Rejestracja: 2010-09-06, 12:20
Lokalizacja: Gdynia

Po badaniach, ale bez diagnozy -pomóżcie, proszę

Postautor: Moska » 2011-04-28, 18:30

Witajcie! Pisałam tutaj jakiś czas temu http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... php?t=2024.
W dalszym ciągu nie mam diagnozy. Miałam robioną punkcję, która nic nie wykazała i pole widzenia, które wykazały bardzo duże ubytki od góry (większe w prawym oku). Co mam dalej robić? Objawy się cały czas pogarszają, głównie zaburzenia pamięci i zmęczenie. Pojawiło się też mylenie liter, ciężko mi pisać, bo piszę dziwne wyrazy zamiast tych co chciałam, a później muszę czytać i pisać od początku. Jakie jeszcze mogę zrobić badania? Pomóżcie, błagam :(
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Moska, łącznie zmieniany 2 razy.
Moska

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2011-04-29, 12:46

A co pokazał rezonans? czasami takie problemy pojawiają się przy problemach z kręgosłupem w odcinku szyjnym.

Moska
Posty: 21
Rejestracja: 2010-09-06, 12:20
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Moska » 2011-04-29, 13:05

Rezonans miałam robiony 2 razy, 1 raz we wrześni, a drugi raz w tym tygodniu. Obydwa pokazały tylko powiększony migdałek gardłowy o wym. 25x18 mm i 16x24 mm., ale to nie ma znaczenia. Rezonansu odcinka szyjnego nie miałam, w szpitalu uznali, że nie trzeba. Miałam też podejrzenie boreliozy, ale WB wyszedł ujemny.
Moska

matrixon
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-06, 16:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: matrixon » 2011-05-01, 19:29

Witam.. hmm to podobnie jak ja.. Przy podobnych objawach u mnie rezonans wykazał coś nie tak w odcinku szyjnym.
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie :) Lewa!!

Moska
Posty: 21
Rejestracja: 2010-09-06, 12:20
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Moska » 2011-05-01, 21:12

Tylko, że mnie nie chcą skierować na taki rezonans :( Na ostatnim wypisie jest napisane, że mam objawy piramidowe, ataksje i niedoczulicę prawostronną. A teraz na dodatek temperatura 38,0 i nie mam pojęcia czemu :( Myślicie, że to może być po punkcji? Bo miałam robioną we wtorek... No i jeszcze bardzo mocno ściąga mnie w lewą stronę... Ech...
Moska

Grazia_2304
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-19, 10:39
Lokalizacja: dolny śląsk

Postautor: Grazia_2304 » 2011-08-19, 11:31

Jestem od pażdziernika diagnozowana, mam niedowład kończyn dolnych straszny bóle nóg ledwo chodzę raz mówia,że mam SM innym razem że nie. Bolerioza została też wykluczona teraz czekam na mięsce w klinice neurologicznej, Będą robić neurografie i EMG. Zarejestrowana jestem na 2012 rok a mi się pogarsza. Tak naprawde te SM. zostało zdjagnozowane, ale pewin znany Profesor podważył rozpoznanie i teraz wszyscy lekarze do których trafiam opierają swoją diagnoze na jego watpliwościach i obstaja przy tym co on napisał że wyklucz SM. Ja nietety bardzo się męcze. Chód mam dziwny nie potrafie utrzymać równowagi ból straszny towarzyszy mi podczas codzenia niestabilne nogi piszę dosyć chaotycznie , bo już sobie nieradzę z tymi objawami.

Moska
Posty: 21
Rejestracja: 2010-09-06, 12:20
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Moska » 2011-08-19, 14:22

Grazia_2304 pisze:Jestem od pażdziernika diagnozowana, mam niedowład kończyn dolnych straszny bóle nóg ledwo chodzę raz mówia,że mam SM innym razem że nie. Bolerioza została też wykluczona teraz czekam na mięsce w klinice neurologicznej, Będą robić neurografie i EMG. Zarejestrowana jestem na 2012 rok a mi się pogarsza. Tak naprawde te SM. zostało zdjagnozowane, ale pewin znany Profesor podważył rozpoznanie i teraz wszyscy lekarze do których trafiam opierają swoją diagnoze na jego watpliwościach i obstaja przy tym co on napisał że wyklucz SM. Ja nietety bardzo się męcze. Chód mam dziwny nie potrafie utrzymać równowagi ból straszny towarzyszy mi podczas codzenia niestabilne nogi piszę dosyć chaotycznie , bo już sobie nieradzę z tymi objawami.


Rozumiem Cię :( U mnie też raz mówią, że tak, a raz, że nie... Borelioza wykluczona testem WB, ale mój neurolog mówi, że w medycynie nigdy nie można niczego wykluczyć... I jak tu być mądrym? Moje dolegliwości nie dokuczają mi cały czas, mam po prostu tak zwane rzuty.
Moska

Szarlej
Posty: 115
Rejestracja: 2011-07-25, 21:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postautor: Szarlej » 2011-08-19, 21:24

Cześć

Myślę, że powinnaś zrobić MRI kręgosłupa, jeśli nie przez NFZ to prywatnie...

krowa
Posty: 74
Rejestracja: 2011-05-07, 13:51
Lokalizacja: wodzislaw

Postautor: krowa » 2011-08-28, 11:27

OCZYWIŚCIE że zawsze powinno się zrobić MRI odcinka szyjnego.
W głowie mi się nie mieści jakie konowały z tych lekarzy. Jak się pijaczek wywróci na chodniku i przywożą go nieprzytomnego to jakoś od razu wszystko trzeba i wszystko wolno...

Moska
Posty: 21
Rejestracja: 2010-09-06, 12:20
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Moska » 2011-08-28, 12:35

Punkcja u mnie wyszła ok, więc całkowicie wykluczyli SM. Ostatnio byłam u okulisty, mam wadę wzroku -4 w prawym oku (wcześniej byłam u niego pół roku temu i miałam wadę -1,5, więc szybko postępuje). Co dziwne badania wykazały, że wada nie nadaje się do korekcji, bo jak to okulista powiedział: "u pani to wszystko neurologiczne".
Teraz jestem w pracy za granicą, bo cała ta diagnostyka bardzo wyszczupliła mi portfel. Na szczęście na razie nie mam tych tzw. rzutów, ale nie wiem co zrobię, jeśli tutaj mnie to spotka... :(
Moska

I N E S
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-23, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: I N E S » 2011-08-30, 17:05

Jeśli nie ma prążków w płynie mózgowo-rdzeniowym to faktycznie nie może być SM, może Sarkoidoza? daje identyczne objawy jak SM i udar, zmęczenie i podwójne widzenie to typowe dla sarkoidozy, powinnaś udać się do endokrynologa i zrobić dzienną zbiórkę moczu pod względem wydalania wapnia, jak i ja :P

Moska
Posty: 21
Rejestracja: 2010-09-06, 12:20
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Moska » 2011-08-30, 18:48

Sama nie wiem, czy jest sens tracić pieniądze na kolejne badania. Nawet jak mi wychodzą dobrze, to mówią, że "w medycynie wszystko możliwe" i tak w kółko. Jeśli znowu coś się stanie, może wtedy zbadają mnie dokładniej. Na razie stanęło na tym, że mam boreliozę, Sm, tętniaka, epilepsję, TIA albo Cadasil... Poważnie, tak miałam napisane na ostatnim skierowaniu do szpitala: proszę o diagnostykę w kierunku (i w/w choroby) :D A zrobili mi tylko rezonans, punkcję i 2 razy EEG, którego niestety nie mogli odczytać, bo było na nim zbyt dużo artefaktów. Na wypisie oczywiście nie mam diagnozy.
Moska

I N E S
Posty: 126
Rejestracja: 2011-08-23, 21:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: I N E S » 2011-08-30, 20:41

:shock: no to ładnie... aż mi wszystko opadło w tym momencie :P mam nadzieję że moje poszukiwanie diagnozy będzie mniej półśmieszne... a miałaś rentgen płuc? jak będziesz rozmawiała z lekarzem to zapytaj czy to może być to, mało u nas lekarzy podejrzewa sarkoidozę, w szpitalu każdy się dziwił kto postawił tak "śmiałą" diagnozę... dużo zdrówka i sił na leczenie :588:

Moska
Posty: 21
Rejestracja: 2010-09-06, 12:20
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Moska » 2011-08-30, 22:33

Tak, miałam robiony kontrolnie rentgen płuc i wszystko ok. Dzięki za Twoje odpowiedzi :) Zdrówka!
Moska

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2011-09-04, 21:29

ja tylko gwoli sprostowania - brak prążków w płynie nie wyklucza diagnozy SM.
Bo te 97% ( albo i więcej ) odnosi się do stwierdzenia że w u takiego odsetka chorych te prążki się pojawią w którymś momencie choroby. Jak już się pojawią to już są - ale jak ich nie ma to nie znaczy że ich nie będzie za chwilę. Czyli brak prążków niczego nie wyklucza a ich obecność zawęża pole dalszej diagnostyki ( ale też nie jednoznacznie ).
Inna sprawa czy mówiąc o czystej punkcji na pewno mówimy o badaniu prążków ? Bo te prązki to nie jest badanie od ręki i zazwyczaj się trochę czeka na te wyniki.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości