Mrowienie

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

AM
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-30, 16:11
Lokalizacja: Warszawa

Mrowienie

Postautor: AM » 2011-06-30, 16:56

Witam wszystkich. Na razie nic u mnie jeszcze nie stwierdzono, ale trochę panikuję na zapas. Od jakichś 2 miesięcy odczuwam mrowienie/pieczenie obu rąk w okolicach nadgarstków i dłoni (palce są ok). Nie jest to stałe uczucie. Objawy pojawiają się w kilkanaście minut po zajęciu miejsca przed komputerem i znikają/słabną bardzo szybko, gdy wstaję i zaczynam chodzić. Na chłopski rozum wygląda to jak problemy związane z pracą przed komputerem.

Tym bardziej, że na ostatnim urlopie przez 2 tygodnie nie miałem ich prawie w ogóle, poza chwilami gdy zachodziłem do kafejki internetowej. Niestety, a może raczej dobrze rezonans kręgosłupa szyjnego wyszedł idealnie (mimo zwężenia przestrzeni międzykręgowej (C6-C7) w prześwietleniu) i pani neurolog szuka dalej; wygląda na to, że wykluczyła już kręgosłup i problemy z cieśnią nadgarstka, "bo objawy są takie niespecyficzne i nic nie dzieje się z moimi palcami". Teraz czeka mnie rezonans głowy i moja wyobraźnia zaczyna pracować na zdwojonych obrotach.

Jako, że mrowienie jest jednym z objawów SM, chciałbym zapytać, jak ono właściwie wygląda w przypadku tej choroby. Czy może być tak jak u mnie. Czy też to uczucie stałe i to czy stanę na rękach, pójdę na spacer lub położę się w wygodnej pozycji, nie powinno mieć wpływu na zniknięcie objawów?

Z góry dziękuję za pomoc,

Andrzej

ulaluki
Posty: 180
Rejestracja: 2010-09-15, 17:35
Lokalizacja: polska

Postautor: ulaluki » 2011-06-30, 17:02

mysle ze nie ma co panikowac bo mrowienie to nie musi oznaczac sm ;)

mezulo ma mrowienia to drzenia oka to znowu dolnej wargi aaa ja juz malo co zwracam uwage na te jego mrowienia no chyba ze co innego mu drży czy mrowi to żuce okiem


;p

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2011-06-30, 23:11

Skoro to się pojawia jak siadasz do komputera, to być może przyjmujesz taką pozycję, w której zaciskasz jakieś naczynia krwionośne i utrudniasz przepływ krwi. Jeśli uczucie znika po zmianie pozycji to raczej zastanów się nad tym jaką postawę przyjmujesz przy klawiaturze niż nad SM.

Bziomek
Posty: 29
Rejestracja: 2010-10-05, 10:11
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:

Postautor: Bziomek » 2011-07-03, 20:59

Ja przez całą historię swojej choroby w głównej mierze dolegało mi mrowienie- uczucie chodzących mrówek. Przyznam że nie jest to bardzo komfortowe. Któregoś dnia wstałem rano i mrowienie zaczynało się od palców u nóg - z każdym dniem przybywało o jakiś kawałek ciała. Po 3 dniach mrowienie miałem od brzucha w dół, 3 palce u lewej ręki i już powoli plecy i wtedy trafiłem do szpitala gdzie kilka dni potem zdiagnozowano u mnie SM. Miałem także bardzo dużo problemy z potrzebami fizjologicznymi przy tym mrowieniu , nie odczuwałem żadnej potrzeby, podobnie jak z uczuciem głodu.

W twoim przypadku tak bardzo aż bym nie panikował, może porostu ogranicz pracę przy komputerze o ile jest to możliwe. Więcej ruchu na świeżym powietrzu i odpoczynku.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-07-03, 21:23

AM,poprę przedpiszącuch w całej rozciągłości mniej kompa,po nowinki to do kiosku
;-)
co w duszy,to i w oczach

Kasia
Posty: 105
Rejestracja: 2008-11-11, 19:00
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Kasia » 2011-07-13, 08:58

Popieram to co powiedział Bziomek, z tym mrowieniem nie jest hop jak już się zacznie to raczej nie mija, więc pocieszające jest to, iż przyczyna nie leży zapewne w SM. Ja miałam tak z całym ciałem jakieś 1,5 roku, niby minęło. Pozostawiając uczucie ściśniętych nadgarstków i przewrażliwionych uszu ( i to drugie jest bardzo uciążliwe, ponieważ zdrowy człowiek nie czuje swoich uszu, ba nawet nie zastanawia się gdzie są położone )
Pozdrawiam i głowa do góry,( może ogranicz komputer, a przede wszystkim nie myśl o tym mrowieniu gdy do niego zasiadasz ) :9: .
Ja się nie skarżę na swój los,
Potulna jestem jak baranek...

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-07-13, 12:09

Kasiejko,pewnikiem masz rację,ale bywa że pozycja ciała przy pracy,komputer
jak i objaw choroby np.cieśni nadgarstka...dywagacje ostawmy medykom.
Bziomku ,jeśli nadal miewasz te dolegliwości wykonaj sobie RTG odcinka szyjnego
na początek wystarczy i z kliszą uderz we wrota gabinetu ortopedy
powodzenia ;-)
co w duszy,to i w oczach


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości