Wyszłam ze szpitala i proszę o radę

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Fear
Posty: 6
Rejestracja: 2014-01-07, 01:40
Lokalizacja: Polska

Postautor: Fear » 2014-11-10, 00:14

Obuocznie i nawet jednym okiem też?

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Postautor: asia31 » 2014-11-10, 00:17

Fear pisze:Ja mam tak samo jak marthea87, mój drugi post:

http://www.sniegoptyczny.fora.pl/snieg- ... 64-15.html

W końcu mogę dodać posta od siebie bo minęło 24h od rejestracji.


Czyli widzisz tak jak ja, tylko u Ciebie jest ten plus, że jak piszesz po chwili prawie Ci się to normuje, u mnie niestety cały czas utrzymuje się te widzenie, zresztą na anglojęzycznych forach jest takich osób jeszcze więcej. Najlepsze jest to, że wszelkie badania wyszły dobrze, a i tak widzimy do bani. Ja już się zresztą przyzwyczaiłem.

Jeśli inni są ciekaw co nam dolega oprócz śniegu, drgań obrazu, powidoków i mętów, to tak to wygląda graficznie:

Tak było na początku, zacząłem tak widzieć w marcu/kwietniu tamtego roku:

Obrazek

Po trzech miesiącach widziałem tak jak z ilustrowany jest ten księżyć:

Obrazek

Po pół roku pogorszyło mi się do takiego stopnia jak na obrazku poniżej, czyli widzę wielokrotnie. Tak widzę znaki w nocy, lampy, neony, zegary cyfrowe, jaskrawe przedmioty lub które się kontrastują z tłem (np, czarne napisy na białym tle lub odwrotnie). Pól metra przed nimi wszystko sie na siebie nakłada i widzę spójnie, z daleka jest kiepsko... W dzień jeszcze ujdzie, ale jazda w nocy to już tragedia. Nie wspomnę o oglądaniu telewizji...

Obrazek

Tak teraz widzę, zaznaczam, że nie mam SM (jestem przebadany pod tym kątem), tak samo stożka rogówki.

Jak widzicie, przez rok pogorszyło się bardzo... Ciężko jest, ale da się żyć, niewidomi oddali by wiele za takie widzenie...




Jak ktoś ma takie same objawy to prawdopodobnie nie ma SM! Poznałem na necie wiele osób z takim samym problemem i cechuje nas jedno - wszystkie badania wychodzą dobrze.

Ale parę osób i ja miało epizod nerwicy lękowej i to właśnie w niej zaczęły się u mnie problemy ze wzrokiem. Myślałem, że miną jak się z niej wyleczę, ale pozostały, a z nerwicy wyszedłem 2 lata temu.

Trzeba z tym żyć.

Witaj ja tez tak mialam przez 6 miesiecy ! Tylko ja widzialam tak jak ty na tym ostatnim zdjeciu .
kupilam krople do oczu bez konserwantow kropie srednio co pol godziny i pije melise 3x dziennie i ...
jest niebo a ziemia ! Zobaczymy pewnie u mnie to na tle nerwowym ale i tak mam skierowanie do szpitala wiec zobaczymy narazie od tygodnia ( a dla mnie to ogromny postep bo tak widzialam caly czas bez przerw przez 6 miesiecy ) jest superrrrrrr . Spróbuj moze u ciebie7e tez pomoże

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-11-10, 00:20

Jednym okiem też tak widzę. Brałam kalms. Dostałam nawet psychotropy, których nie wzięłam. Piłam melisę i nic :/ ale na moje rodzinne nerwy meliska nie pomoże :/

Fear
Posty: 6
Rejestracja: 2014-01-07, 01:40
Lokalizacja: Polska

Postautor: Fear » 2014-11-10, 00:27

Ja już zapomniałem jak to jest normalnie widzieć. SM mam wykluczone, żaden specjalista nie wie co mi jest.

Ale z tego co wyczytałem na necie o SM i widzeniu podwójnym to widzi się tak wszystko, cały obraz, a nie wybrane przedmioty. Zresztą to neurolog wykluczył. Okulista stwierdził, że to prawdopodobnie aberracje wyższego rzędu - wada nie do skorygowania.

asia31
Posty: 42
Rejestracja: 2014-09-26, 18:33
Lokalizacja: internet

Postautor: asia31 » 2014-11-10, 01:00

U mnie jest to na obu oczach 😕 i to caly czas bylo dopiero od tygodnia czuje ze zyje  okulista tez nic nie widzi , neurolog podejzewa sm nawet nie przeszlam badania u neurologa tylko od razu skierowanie na oddzial .


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości