Czy to SM?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

chudzinka
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-09, 22:10
Lokalizacja: dolnośląskie

Czy to SM?

Postautor: chudzinka » 2011-08-09, 22:32

Witam kochani jestem tu nowa.Nie jestem jeszcze zdiagnozowana a trwa to od2007 roku.Mam pytanie czy przy SM występuje drżenie konczyny podczas wyprostu i trzymaniu jej w górze a następnie zgięciu.Mam też parestezje kończyn dolnych a ostatnio też w okolicy szyi a może karku.Mam też często bóle kończyn i krzyża.Nawracają a pózniej cisza i tak w kółko.Teraz doszły parestezje głowy.Ostatnio miałam spastyczność i bóle kończyn .Przepisano mi sirdalud.Czy ktoś z was też tak miał?MR GŁOWY ok 2007 rok.Mam też słabe kończyny jak długo chodzę i bóle w głowie jakieś dziwne. Za każdym razem gdy opalam się to mam pózniej jakies dziwne bóle i parestezje.Zimą jest ok.Chodziłam na kriokomore i tez bylo ok. POZDRAWIAM :)
Ostatnio zmieniony 2011-08-09, 23:08 przez chudzinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2011-08-09, 23:25

Cześć Magda , wiesz nikt Ci tu nie powie że to SM. Takie objawy jak opisujesz są przy stwardnieniu rozsianym ale również występują przy innych chorobach. A co na to neurolog? Może warto powtórzyć MRI, punkcja lędźwiowa lub wzrokowe potencjały wywołane. Na pewno musisz jeszcze porozmawiać z neurologiem.
chudzinka pisze:Za każdym razem gdy opalam się to mam pózniej jakies dziwne bóle i parestezje.Zimą jest ok.Chodziłam na kriokomore i tez bylo ok

Ja mam podobnie więc jak sama widzisz ciepło na Ciebie źle działa więc staraj się unikać takich sytuacji.Pozdrawiam :-)
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

elmirka
Posty: 94
Rejestracja: 2011-02-11, 08:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: elmirka » 2011-08-10, 08:30

Na Twoim miejscu udałabym się do neurologa,który skieruje Cię na badania.Od 2007 roku minęło trochę czasu i każdy odpowiedzialny lekarz powinien skierować Cię na diagnostykę do szpitala.Nie można przeciez żyć tyle czasu w niepewności.To Twoje zdrowie więc walcz o nie.Zmień lekarza,bo ten który wypisuje Ci leki bez diagnozy nie jest wart,żeby nazywać go lekarzem.Życzę powodzenia:)

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-08-10, 10:07

Magda,popieram przedpiszących w całej rozciągłości.
Medyceusz winien Cię pokierowac na diagnostykę a nie łapki rozkładac
;-)
co w duszy,to i w oczach


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości