Jestem przerażony, czy tomoże być SM?

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

przerazony17
Posty: 8
Rejestracja: 2011-08-28, 00:05
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Jestem przerażony, czy tomoże być SM?

Postautor: przerazony17 » 2011-08-28, 00:15

Witam mam 17 lat i jestem z Torunia.Otóż od 2 tygodni mam mrowienie w calym ciele w barku w przedramieniu w nogach na twarzy na plecach w lydkach w udach(oprocz kregoslupa) dzisiaj mialem nawet w duzym palcu u nogi oraz w kolanie. Ogolnie zauwazylem tez troche gorsze czucie w calym ciele oraz ze nie moge napiac miesnia ktory znajduje sie pod genitaliami (to chyba od pęcherza) zawsze czulem ze mam go z cegly i mam pelna kontrole a teraz jak napne to czuje tylko napiety brzuch. Jestem rowniez oslabiony i mam troszeczke problemy z rownowaga nie jakos ze sie przewracam czy cos ale czasami sie zachwieje, zauwazylem tez ze miesnie szybciej sie mecza oraz ze trudniej mi sie chodzi przez jakis czas potykalem sie czasami nawet na prostym chodniku i czasami nawet ugiely mi sie kolana. Praktycznie wszystkie te objawy moga wskazywac stwardnienei jednak ja nie chce byc inwalida ! Uwazam siebie naprawde za bardzo zdolnego chlopaka ktory radzi sobie we wszystkim . Mialem zarabiac na grze Counter - Strike jednak dopadla mnie choroba nadgarstkow a mianowicie Zespol ciesni nadgarstka w oby dwoch rekach oraz zespol rowka nerwu łokciowego + zacma nie wiem od czego chyba genetycznie i jeszce to ,poprostu jestem zalamany.Zajmuje sie rowniez tworzeniem muzyki hardstyle od 3 lat i naprawde mam talent. Chce cale zycie rozwijac swoje zdolnosci.JEsli to naprawde stwardnienie rozsiane to sie poprostu zabije.

Dodam jeszcze ze bylem juz u lekarza ogolnego w zwiazku z zespolem ciesni nadgarstka i dal mi skierowanie na bardzo duzo badan takze w poniedzialek ide na nie rowniez dal skierowanie do neurologa, i mam odnosnie tego jeszce pytanie ile sie plac prywatnie za wizyte u neurologa i ile sie czeka z nfz


I jescze jedno pytanie. Jakie choroby moga miec podobne objawy? Bo narazie to jestem przygotowany na najgorsze.
Ostatnio zmieniony 2011-08-28, 09:48 przez przerazony17, łącznie zmieniany 1 raz.

zosia_cz_wa
Posty: 1010
Rejestracja: 2009-07-13, 17:51
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: zosia_cz_wa » 2011-08-28, 07:56

Witam przerażonego te objawy które opisujesz rzeczywiście są niepokojące i to że jesteś przerażony wcale nie dziwi , jednak niestety musisz dać na luz i spokojnie porobić badania wszystkie które zaleca lekarz a i neurolog ma tu dużo do powiedzenia , nie jest tak źle bo choroba rzadko przebiega w piorunującym tempie i na pewno lekarz neurolog pomoże , podadzą leki i wzmocnią Cię , sytuacja wtedy będzie jasna a powrót do normalności też troszkę potrwa nim inne komórki nerwowe przejmą funkcję tych uszkodzonych .
Cieśń nadgarstka to teraz bardzo modna choroba ,ale da się zrobić i będzie dobrze a może samoistnie ustąpi na jakiś czas po leczeniu.
Nie rezygnuj z planów i pasji ,rób to co lubisz ,teraz nie możesz się przemęczać ,organizm daje znak że coś mu szkodzi , musisz się wsłuchać w niego ...

Nie wiem jak długo u Was w Toruniu czeka się na wizytę do neurologa u nas dość szybko, no czasami do jakiegoś lubianego ,dobrego około tygodnia i wszystko na ubezpieczenie ,
ale prywatnie wizyta to około 100 - 150 zł
Pozdrawiam będzie dobrze ;-)
zosieńka3

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2011-08-28, 09:46

Witam,Toruń to piękne miasto :)
badania,badania,badania, i postaraj sie myśleć o swoich zainteresowaniach to zajmie umysl pozytywami a na stresy nie mozesz mieć teraz czasu,,,na myslenie o chorobach rezerwuj czas po poznaniu wszystkich wyników .
Ty jesteś w wieku mojego najmłodszego syna , on też siedzi w grach ale dla zabawy , korzystaj wiec ze swojego talentu i staraj sie robic swoje ,tak trzymaj .
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-08-28, 10:01

Torunianka wita Ziomala ;-)
przerazony17 pisze:JEsli to naprawde stwardnienie rozsiane to sie poprostu zabije.

Smutne, to co piszesz, bo ja mam zamiar żyć i to całkiem długo i treściwie :-/ Uspokój się, bo targają Tobą całkiem niepotrzebne emocje.
przerazony17 pisze: dal skierowanie do neurologa, i mam odnosnie tego jeszce pytanie ile sie plac prywatnie za wizyte u neurologa i ile sie czeka z nfz

Prywatnie u zastępcy ordynatora ( z Bielan) 100, 00. Z NFZ czeka się różnie. Podzwoń sobie do różnych przychodni i popytaj o terminy.
przerazony17 pisze:Praktycznie wszystkie te objawy moga wskazywac stwardnienei jednak ja nie chce byc inwalida !

A skąd taki wniosek? Zrób spokojnie badania, a droga do SM wcale nie jest taka łatwa, więc nie nakręcaj się niepotrzebnie.
Pozdrawiam serdecznie i głowa do góry ;-)

Ps. Usunęłam Twój identyczny post w innym dziale. Nie ma potrzeby dublować.
Obrazek

Dota
Posty: 32
Rejestracja: 2011-05-10, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Dota » 2011-08-28, 10:29

Cze Przerazony!
Na sm zachorowałam w wieku 17 lat. Ale lubię i chcę żyć.
Nie załamuj się tylko spokojnie rób badania bo do diagnozy "stwardnienie rozsiane" masz daleką drogę.
A z tą chorobą można żyć i można a nawet trzeba realizować swoje plany i zainteresowania.
Niedawno wyszłam z rzutu i wróciłam do pracy z czego bardzo się cieszę.

przerazony17
Posty: 8
Rejestracja: 2011-08-28, 00:05
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: przerazony17 » 2011-08-28, 11:01

Dzieki za wszystkie wypowiedzi.Na razie postaram sie nie stresowac i oszczedzac sie . Mam jeszcze dwa pytania odnosnie choroby. Czy istnieje taka szansa ze wylecze sm w tym "poczatkowym stadium" i ile ogolnie kosztuje leczenie i czym zeby normalnie dozyc chociaz 50

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-08-28, 11:19

przerazony17 pisze: ile ogolnie kosztuje leczenie i czym zeby normalnie dozyc chociaz 50

Poczytaj sobie w wolnej chwili forum. Widzę, że Twoja wiedza o SM jest zerowa, więc tym bardziej polecam lekturę.
Chyba ze złych źródeł masz wiadomości o chorobie i widzisz ją tylko na czarno.
przerazony17 pisze:Czy istnieje taka szansa ze wylecze sm w tym "poczatkowym stadium"

Nie masz diagnozy, więc osobiście pytanie zostawię bez odpowiedzi. Po co myślisz o tym wszystkim na zapas? Diagnozowanie często trwa miesiącami, nawet latami, a po drodze może się okazać, że chorujesz na coś zupełnie innego.
Tak więc, korzystaj z ostatnich dni wakacji ;-)
Pozdrawiam :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2011-08-28, 12:35

Ech przerażony 17 - faktycznie widać po Twoich wypowiedziach,że jesteś bardzo przerażony. Żeby chorowac na SM trzeba sobie na niego zasłużyć(to oczywiście żart:)). Do pełnej diagnozy wiedzie długa i kręta droga,więc cierpliwie porob wszystkie badania,odwiedź neurologa i cierpliwie czekaj na wyniki. W żadnym razie nie rezygnuj ze swoich marzeń i planow na przyszłość, tylko konsekwentnie je realizuj. Jeśli lekarze potwierdzą przypuszczenia,że to jednak jest SM to się nie załamuj, z tym mozna zyć wiele lat i być w pełni sprawnym fizycznie, nie każdego choroba od razu kładzie na wózek inwalidzki.
przerazony17 pisze:JEsli to naprawde stwardnienie rozsiane to sie poprostu zabije.

Nie warto tego robić-uwierz mi,bo wiem co mówię. Życie jest tak piękne,że czasami brakuje czasu na realizację wszystkich zaplanowanych i tych nieplanowanych zadań.
Jesteś młodym człowiekiem i całezycie przed Tobą:).
A nawiasem mówiąć jesteś w wieku mojego syna no i mieszkasz prawie po "sąsiedzku". Jeśli bedziesz miał jakieś pytania to pisz smiało. Pozdrawiam:):):)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

przerazony17
Posty: 8
Rejestracja: 2011-08-28, 00:05
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: przerazony17 » 2011-08-28, 13:46

Nie mialem na mysli ze zabije sie odrazu po diagnozie bo to by bylo troche chore hehe .Zrobie to wtedy kiedy nie bede mogl juz samodzielnie funkcjonowac.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-08-28, 20:37

przerazony17 pisze:Zrobie to wtedy kiedy nie bede mogl juz samodzielnie funkcjonowac

ufff.. ulżyło mi, bo to znaczy, że nie prędko to będzie :-D ja mam już sporo wiosenek, wychowałam 3 śliczne córki ( jedna jeszcze wolna, bo małolata) ;-) i fukcjonuję :-) .
Ps. Witaj :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

przerazony17
Posty: 8
Rejestracja: 2011-08-28, 00:05
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: przerazony17 » 2011-08-28, 21:45

Dziekuje za wszystkie wasze wypowiedzi i Pozdrawiam Serdecznie wszystkich oraz Zycze Zdrowia oraz wytrzymalosci psychicznej.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości