SLA ???

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

olinka80
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-02, 16:49
Lokalizacja: okolice Gdańsk

SLA ???

Postautor: olinka80 » 2011-09-02, 16:57

Witam na forum.Jestem tu nowa...Piszę bo chciałabym się.Was poradzić ponieważ jestem już u kresu fizycznej wytrzymałości.Opisze pokrotce swoj przypadek.Miałam wtedy 29 lat..Zaczęło się w 09/2009r. osłabienie siły mięśniowej nóg i rąk, zawroty głowy-efekt neurologia,rezonans gł. czysty, płyn m-rdz.b/z.Zwalili na stres i przemęczenie.Żadnej diagnozy. Objawy jednak nie przeszły pogłębiały się , silne bóle nóg i rąk drętwienia, mrowienia, osłabione czucie na brzuchu, straszny ból gałek ocznych, podwójne widzenie,bóle kręgosłupa zwłaszcza szyjnego (do tego stopnia że nie mogłam obrócić głowy) wymioty.MRI Kręgosłupa -czyste.Chodziłam do pracy ostatkami sił.W końcu podejrzenie sm. Trafiłam do specjalistycznego szpitala gdzie ponownie zrobiono mi punkcję:płyn m-rdz.czysty,MRI głowy i szyja (02/2011r.-czyste), EMG-próbę miasteniczną gdzie nie stwierdzono zaburzenia transmisji nerwowo-mięśniowej. Żadnej diagnozy tylko powtórka emg i MRI za pół roku....Wyszłam za szpitala z bólami kończyn, drętwieniami, doszły do tego takie podskakiwania mięśni np. w dłoni, w łydce, pod łopatką i tam gdzie mogę dojrzeć widzę jak cały mięsień podskakuje. Dodatkowo nad łopatką zawsze po lewej stronie pojawiają się uczucia robaczków pod skórą .ale od 2-3 tygodni mam problemy z przełykaniem, słabszą krtań i gardło i osłabienie w klatce piersiowej , płytszy oddech , tak jakby mniejszą wydolność płuc , takie wszystko w srodku obkurczone,poszłam do laryngologa, pani doktor stwierdziła iż jest zanik błony śluzowej gardła i słabsze odruchy.Dusi mnie w gardle i szyja strasznie mnie boli nawet z przodu,do tego strasznie ciężkie barki tak jakby szyja głowy nie mogła utrzymać. Tak jakby osłabione mięśnie gardła i klatki piersiowej?Mam dziwne przykurcze przy palcach od rąk-mniejszą ich sprawność.Nawet bóle piersi.Chciałam nadmienić, iż badaną miałam boreliozę-test ELISA w klasie igm 40, klasa igg w normie jednak test western blot (tylko w klasie igm co musiałam robić prywatnie bo na 2 klasę nie było mnie stać)nie potwierdził i nie podjęto leczenia w tym kierunku. W płynie mozg-rdz nie wykryto boreliozy, ani prażków.Mój stan zdrowia przez te niecałe 2 lata strasznie się pogorszył mam bardzo słabe nogi głownie łydki problem z podniesieniem nogi do góry -jakby ważyły ze 100 kilo a jestem szczupłą osobą,ręcę bolą mnie cały czas mam takie rwanie że tragedia, ostatnio ponosiłam 4 kilowe dziecko przez pół godz to miałam bóle rąk przez następne 3 dni .Sm na tą chwilę wykluczone. Są takie okresy że przez 1 mc czuje się lepiej a później znowu obniżka formy, która coraz bardziej spada. Często łapie infekcje górnych dróg oddechowych i co dziwne po antybiotykach czuje się znacznie lepiej.Boże proszę Was o radę.mam 31 lat nie daję rady fizycznie a lekarze odsyłają i karzą czekać martwi mnie to przełykanie i dyskomfort płytszego oddechu...no i te bóle rano z łóżka ciężko mi się podnieść, TSH w normie.Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję!Najbardziej obawiam się stwardnienia zanikowego bocznego bo na to draństwo sie umiera ;-(((. Wizyta kontrolna u neurologa specjalisty dop. w listopadzie i nie wiem jak dotrwam.Może ktoś z Was ma wiedzę na temat SLA, chorób mięśni-Czuję się jak wrak.Dziękuję jeżeli ktos zechce mi odpisać bo jestem u kresu wytrzymalości fizycznej, Olinka.Szczerze mowiĄC wolałabym 1000 razy SM niż SLA mam malutkie dzieci i proszęęęę WAS O RADę. PS. NERWICA ITD WYKLUCZONE PRZEZ SPECJALISTę PSYCHIATRę
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez olinka80, łącznie zmieniany 1 raz.

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2011-09-02, 21:45

Kochana, poczytaj proszę więcej o boreliozie i chorobach odkleszczowych. Miałaś kiedyś kleszcza? Nawet jeśli nie pamiętasz, możesz chorować na te choroby.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-09-03, 08:10

Karusiap pisze:Kochana, poczytaj proszę więcej o boreliozie

to samo pomyślałam , poczytaj o boreliozie a SM zostaw na razie w spokoju :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-09-03, 10:19

I ja się dołączę do próśb byś jeszcze raz dokładnie się przebadała w kierunku boreliozy.

Trzeba pamiętać, że w trakcie brania sterydów obraz wyników wyjdzie fałszywy. :5:

A nawet jeśli zrobisz i wyniki wyjdą negatywne to nie oznacza, że nie chorujesz na b-b. Choroba jest strasznie podstępna.
Mi wyszła po 11 latach. W trakcie robiłam sobie badania i nic...Dopiero jak przestałam brać sterydowe leki to choroba ujawniła się.

Nie poddawaj się... Życzę dużo siły i wiary w lepsze jutro. :588:

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2011-09-05, 17:30

Witaj

Zajrzyj na wątek ATYPOWI,

u mnie też często były drgania mięśni, całych grup mięśni. Bóle też niesamowite. No i miałam osłabione odruchy gardłowe i podniebienne - ostatnio zanikły całkowicie. Zaczęły się robić ubytki w języku.

Potem okazało się, że mam przewlekłe zakażenie chlamydią pn i mycoplazmą pn - jestm na leczeniu antybiotykami i jest znaczna poprawa.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2011-09-22, 16:36

jak najbardziej wyglada na borelioze lub chlamydie...musisz zebrac kase i zrobic albo Western Blot albo PCR w poananiu....ta cyklicznosc gdzie objawy sie nasilaja i pozniej jest dobrze bardzo mocno wskazuje na borelioze, wiec tu jest podstawa do badan.
I nie bierz sobie do glowy stwardnienia bocznego bo to bez sensu w tym przypadku
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Szarlej
Posty: 115
Rejestracja: 2011-07-25, 21:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postautor: Szarlej » 2011-09-22, 19:48

Czytałem coś o stwardnieniu rozsianym bocznym, ale Twoje objawy są raczej inne.
Uczucie płytszego oddechu i tego, że za chwilę zabraknie mi tlenu towarzyszyło także i mi, było to wtedy kiedy postawiono wi wstępną diagnozę SM, po prostu nerwy płatały mi figle.
Co do SM to też nie podejrzewam, nie masz żadnych badań które by to potwierdzały.

glop
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-23, 14:17
Lokalizacja: szczecin

Postautor: glop » 2014-12-23, 14:21

Jak znaleść olinkę pilnie potrzebny kontakt.!!


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości