Mrowienia stóp, ust, dłoni i inne dolegliwości

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2012-11-19, 18:07

Leolin pisze:Catscradle, czyli osoby z SM mają podwyższone ANA ?

Naprawdę pozostaje mi się modlić, żeby te przeciwciała wyszły zerowe, bo jeśli nie to dopiero będę miała mętlik w głowie....tym bardziej, że ja mam już dwie choroby auto: Hashimoto ( ale bez przeciwciał o dziwo) i łuszczycę ( bardzo lekką i przez to mega nietypową ) :(, tylko jako małe dziecko byłam mocno wysypana.

Leolin...nie gniewaj się ale wyluzuj bo zaczyna mnie to mierzić...po co się nakręcasz ? u osób zdrowych (ok. 5% zdrowej populacji ma ANA z mianem 1:160)

Samo stwierdzenie obecności ANA, bez obecności objawów klinicznych, również nie ma znaczenia diagnostycznego.
Zamiast zadręczać swoją psychikę i na własne życzenie wymodlić sobie chorobę autoimmunologiczną, zacznij się spokojnie diagnozować. Jeśli ANA wychodzi dodatnie to wykonuje się szereg kolejnych badań. Ja mam dodatnie a nie mam sm...
ufff ogarnij się i diagnozuj bez świrowania proszę.
MAm zmiany w mózgu a nie mam sm...czy to jasne? Niektórzy mają zmiany w MRI od urodzenia...możesz w to wierzyć chcesz czy nie i nie strasz sama siebie nie potrzebnie.
Żyj pełnią życia...chociaż wiem,że ciężko. Szczególnie jak ci to czy tamto wysiada.
Uzupełnij wapń do tego megnezu tak jak ci pisałam.Stres nasila tężyczkę,więc ...nie stresuj się a przynajmniej się staraj.W końcu nadejdzie dzień kiedy będziesz wiedziała co i jak,czego życzę ci jak najszybciej.
Mroczki i inne bzdury przed oczami-typu płynący strumień,śnieg i inne bajery...sprawdź czy wtedy nie jesteś głodna,zjedz cukier ( w sensie jakiś batonik).Przy tężyczce różne piorunujące efekty miewamy ( z doświadczenia to wiem ). Najbardziej wk....pipipip mnie jak stoję w kolejce ...czuję,że mi słabo...mam mówić i zaczyna mi się plątać język...niestety, wariują nam mikro i makroelementy...nie tylko magnez i wapń. przy tężyczce każda bzdura może dawać piorunujące efekty,włącznie z utratą przytomności.

Leolin
Posty: 95
Rejestracja: 2012-07-30, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Leolin » 2012-11-19, 20:32

Ja się na Was tutaj nie gniewam, wiem że jestem nieznośna :( ale tak to już jest jak się ma potężną nerwicę i boi się tak bardzo wszystkiego, że nawet leków na nią nie chce się brać :(
Ja wiem, że ANA 1:160 mają zdrowi i na takie miana liczę :) Aczkolwiek ja mam już 2 choroby z autoagresji: Hashimoto i łuszczycę, więc chyba u mnie miana mogą być większe i znowu nic nie będę wiedziała....po prostu ta diagnostyka, zamiast rozjaśniać sprawę, jeszcze bardziej ją komplikuje.....a przy SM tez ANA są podniesione?
Wiem, że niektórzy mają zmiany w głowie od urodzenia lub po prostu nic nie znaczące...ale ja mam objawy - mrowienia, drętwienia i problemy z oczami - nic typowego, ale jednak mam. Mam też tężyczkę, ale bardzo przykładam się do tego co jem, czego nie jem, biorę suplementy, a poprawy nawet małej brak. Baaa przeczytałam tutaj, że komuś z SM, wszystko bardziej mrowiło przy "tych" dniach kobiecych i ja mam .
Ja wiem, że tężyczka jest okropna, ale te omamy wzrokowe nie są raczej od niej - przynajmniej wg. mojej wiedzy i wiedzy mojej neurolog.
Co do wapnia - to mam w suplementach go nie brać, bo się odkłada w tętnicach, a jeśli mojej zmiany w głowie są mikro udarami to wiadomo jak się to może skończyć........

Poza tym tak sobie głośno myślę - ja 2,5 roku temu miałam operację na jedną anomalię naczyniową w brzuchu ( krytyczne zwężenie pnia trzewnego - tak miałam od urodzenia - część aorty miałam przyrośniętą do przepony ) - może to zakłóciło krążenie w całym organizmie i stąd mam te zmiany......a może też mam inne naczyniowe anomalie, w tym w głowie - ale chyba na zwykłym rezonansie tego nie widać, a na angio mnie nie kierują........a chyba powinni:(

Kierują mnie za to do innych specjalistów i w głowie robią mętlik....w mojej nerwicowej głowie i piekło gotowe:(
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Leolin, łącznie zmieniany 1 raz.

Pola1
Posty: 22
Rejestracja: 2012-11-08, 20:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: Pola1 » 2012-11-19, 20:41

Przy sm ANA nie muszą być podniesione, ale osoby ze stwardnieniem rozsianym mogą równocześnie chorować na toczeń układowy. Nie jest to żadną regułą, po prostu można mieć kilka chorób równocześnie.
Angio MR pokazuje tylko duże naczynia, małych już nie.
Poproś lekarza o skierowanie na pobranie płynu mózgowo rdzeniowego, jak chcesz dalej drążyć temat sm. Pozdrawiam :)

Leolin
Posty: 95
Rejestracja: 2012-07-30, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Leolin » 2012-11-19, 20:47

A czym się różni angio MR od MR z kontrastem? Czy na zwykłym MR widać by było anomalie w dużych naczyniach? Czy jest jakieś badanie, które pokaże małe naczynia?

Toczeń i Sm razem!!!!

Co do płynu - nie dostanę tego skierowania, bo moja neurolog uważa, że nie mam raczej Sm.....poza tym chyba przy Boreliozie też może coś wychodzić z płynu.....
Ostatnio zmieniony 2012-11-19, 21:53 przez Leolin, łącznie zmieniany 1 raz.

catscradle
Posty: 29
Rejestracja: 2012-08-21, 15:53
Lokalizacja: Lublin

Postautor: catscradle » 2012-11-19, 22:15

Leolin, u ok 1/4 osób z Sm występują przeciwciała ANA, ale to badanie nie ma przy SM wartości diagnostycznej. Co do twoich problemów z oczami to wydaje mi się, że tężyczka może mieć wpływ na niektóre z nich, gdyż może ona powodować nieprawidłowe napięcie naczyń w mózgu i w rezultacie niedokrwienie i czarne plamy przed oczami, a męty to wylewy do ciała szklistego, raczej nie mają nic wspólnego z Sm. Drętwienie przecież jest charakterystyczne dla tężyczki, a że masz je bardziej w trakcie okresu to chyba normalne -traci się wtedy dużo wody i minerałów z organizmu. W internecie się wszystkiego doszukasz jak się będziesz nakręcać - tylko sobie szkodzisz.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez catscradle, łącznie zmieniany 1 raz.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-11-20, 07:37

Leolin, :504: albo siebie czytając to
Kobieto, u s p o k u j s i ę
Skup się na leczeniu tężyczki ,a zapomnij o Sm i innych. Lub diagnozuj się na spokojnie.
W twoim przypadku ana mogą wyjść podniesione, bo masz łuszczyczę, ale nie muszą
Pogorszenie objawów przy miesiączce mam np ja ,a nie mam żadnego sm
Pisała też o tym osoba z borelką ,zresztą wiele osób tak ma
Piszesz o nerwicy i myśle że powinnaś za nią się na poważnie wziąść i leczyć .
Bo masz dzieci,a co jak skończy się poważną depresją
Leolin, Wiesz ,że wsparcie zawsze u nas dostaniesz,ale jeśli sama nie zaczniesz pracować nad sobą to nic z tego nie będzie
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sabri, łącznie zmieniany 1 raz.

Leolin
Posty: 95
Rejestracja: 2012-07-30, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Leolin » 2012-11-20, 20:34

Sabri dzięki:)

No muszę zacząć leczyć tą nerwicę, ale boję się zacząć brać Cital - chciałabym, żeby przez pierwsze 2 tygodnie ktoś ze mną był - ale to niemożliwe.

Sabri, ale Ty masz rezonans czysty chyba? Czy się mylę?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Leolin, łącznie zmieniany 1 raz.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-11-20, 20:58

Leolin,
Zależy co masz na myśli?
A jeśli chodzi ci o badanie naczyń to lepsze jest TK od MRI.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sabri, łącznie zmieniany 2 razy.

Leolin
Posty: 95
Rejestracja: 2012-07-30, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Leolin » 2012-11-20, 21:00

Mam na myśli zmiany naczyniopochodne......

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-11-20, 21:06

W pierwszych 2 była widoczne 1 nsp ognisko. Potem chyba po Solu znikło. Ale mój MRI odbiega trochę od normalnego. Na TK konkretne zmiany tętnic.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sabri, łącznie zmieniany 1 raz.

Leolin
Posty: 95
Rejestracja: 2012-07-30, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Leolin » 2012-11-21, 13:23

Sabri, a na zwykłym MR nie widać zmian w tętnicach? Czy coś tam widać? Czy trzeba robić angio Mr albo tomografię angio?

Pytam pod kątem siebie? Czy byłoby cokolwiek widać, że coś z tętnicami jest nie tak na zwykłym MR?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Leolin, łącznie zmieniany 1 raz.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-11-22, 07:19

Leolin,
Przy "naszym" trybie życia, każdy z nas ma jakieś nawet małe zaburzenia krążenia
Odpowiadając ci to mnie to wykazał dopiero tomograf, a dopler potwierdził. Każde MR miałam angio i tylko na jednym znaleźli naczyniaka, a tak to pod innym kątem robili.

Taką rzecz łatwo sprawdzić. Przy TIA, bo to wtedy występuje najczęściej.
Objawy łagodnieją przy ruchu. Poćwicz trochę, porób nożyce, świece, ;-) pobiegaj. Rozładujesz tym też napięcie. Pouśmiechaj się trochę na siłę i nie myśl tak dużo, bo napychasz sobie tylko głowę
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sabri, łącznie zmieniany 1 raz.

Leolin
Posty: 95
Rejestracja: 2012-07-30, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Leolin » 2012-11-22, 14:35

Sabri, dzięki.

Mi nie przechodzą przy ruchu....ba nawet jak podnosze nogi do góry to mam większe mrowienie.

A czym się różni Mr z kontrastem od MR Angio?

Leolin
Posty: 95
Rejestracja: 2012-07-30, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Leolin » 2012-11-23, 16:34

Mam wyniki na choroby układowe......

ANCA IGG i IGM- ujemne
cANCA IGG i IGM- ujemne

ANA - HEp-2 (s)- dodatnie:(
Stwierdzono obecność przeciwjądrowych w mianie 1: 1000 dających na komórkach Hep- 2 obraz świecenia homogenny i ziarnisty.
Przeciwciała przeciw dsDNA: ujemne ( test Crithridium liciliae)

Badanie wykonano metoda immunofluorestencji pośredniej(IIF)

Metodą Elisa nie stwierdzono obecności przeciwciał rozpuszczalnym antygenom jądrowym(SS-A, SS- B, n RNP, Sm, Scl-70, Jo-1)

Błagam niech mi ktoś pomoże:(
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Leolin, łącznie zmieniany 1 raz.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-11-23, 19:29

Leolin,
Po pierwsze nie czytaj netu,bo od leczenia jest lekarz
Tak naprawdę to tylko on może ci określić co i jak :!:
Obrazek


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości