Niepokojące objawy

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

konradlublin
Posty: 5
Rejestracja: 2012-05-08, 19:05
Lokalizacja: lublin

Niepokojące objawy

Postautor: konradlublin » 2012-11-05, 09:56

Witam, mam 22 lata, przedstawiciel płci męskiej :)

Mam problem z drżeniem głowy i skurczem mięśni, ogólnie jestem spięty pośród ludzi. Pozwólcie, że wyjaśnię na przykładzie:

Siedzę na uczelni i wykładowca puszcza film. Wszyscy siedzą spokojnie na krzesłach, oparci i oglądają. Ja tak nie mogę, chyba że z tyłu sali gdzie nikt nie ma mnie w zasięgu wzroku. Jeżeli siedzę obok kogoś (pomiędzy dwoma osobami jest najgorzej!) Nie mogę spokojnie wysiedzieć, jestem spięty, wiercę się i czuję, że osoba siedząca obok wyczuwa mój niepokój, wtedy często ta osoba również odczuwa dyskomfort. Jeżeli na mnie spojrzy to się zaczynam trząść. Wtedy jest mi bardzo wstyd i kontynuowanie oglądania jest dla mnie tragedią! Dodam, że widzę, że kiedy już ja i osoba obok jesteśmy świadomi tej niekomfortowej sytuacji, każdy, najdrobniejszy ruch ciała wprawia w zakłopotanie (u mnie często trzęsienie głowy lub gwałtowny skurcz mięśni).

Sytuacja pojawia się niemal wszędzie, gdzie siedzę/stoję/leżę obok innej osoby. Aby tego uniknąć ruszam nogą, odwracam wzrok, opieram się na rękach o ławkę tak by nie widzieć drugiej osoby. Niesamowicie mi to przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Unikam przez to szkoły i boje się studiować dalej.

Więcej o mnie: moja mama choruje na stwardnienie rozsiane. Słabo się odżywiam, przez co podejrzewam spory niedobór witamin, dobra kondycja fizyczna, dużo znajomych (!), jestem osobą towarzyską (!) (wykrzykniki, bo to jest istny paradoks)

Wybieram się do psychiatry lecz najpierw poszukuję pomocy na forach internetowych.

POMOCY! Co mam robić? Czy mój stan jest określony jakimś profesjonalnym terminem medycznym?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez konradlublin, łącznie zmieniany 1 raz.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2012-11-05, 12:09

Pewnie za pomoc tego nie uznasz, ale moja rada - kierunek lekarz pierwszego kontaktu!!! Nikt cię nie będzie diagnozował przez internet ani drogą radiową.
To tylko dla polarników i himalaistów w nagłych wypadkach.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-11-05, 12:47

konradlublin, Podzielam zdanie Halinki.
Ale rozumiem Cię. Oglądałam kiedyś na TLC
w programie "Wstydliwe choroby" coś podobnego tj. tam akurat facet rozmawiając z kimś skręcał głowę. Skończyło się psychoterapią i hipnozą.
Kup dobre witaminy i magnez, przy niedoborach też lubią być stany lękowe.
I zasuwaj do lekarza, bo my cię nie zdiagnozujemy
;-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sabri, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-11-05, 20:57

Masz coś z branży nerwicy lękowej / fobii społecznej.

Też to mam, taki mega niepokój bez powodu, tylko że ja się nie trzęsę tylko słabo mi się wtedy robi :(

Jeśli masz rodzica z Sm to koniecznie monitoruj poziom wit. D.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

konradlublin
Posty: 5
Rejestracja: 2012-05-08, 19:05
Lokalizacja: lublin

Postautor: konradlublin » 2012-11-06, 07:49

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Osoba z podobnymi objawami doradziła mi propranolol. Warto spróbować? Narazie jestem za granicą także lekarz narazie odpada, wolałbym po polsku wytłumaczyć lekarzowi na czym polega mój problem. Do jakiego lekarza się udać? Psychiatra, psycholog czy może neurolog?

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-11-06, 09:35

Witaj konradlublin, :-)
konradlublin pisze:Słabo się odżywiam, przez co podejrzewam spory niedobór witamin

Taki niedobór, przez dłuższy czas to nic dobrego. Gdybyś tak przynajmniej B12 w zastrzykach przyjął.
Niedobór magnezu też, może nasilać takie tiki nerwowe.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości