Pomóżcie proszę...

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Pomóżcie proszę...

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-24, 12:05

Witam! Mam 29 lat 8 listopada 2012 dźwignalem pewna rzecz w pracy bedac zdenerwowanym, ze cos mi sie stanie z kregosłupem...i stało sie, ale cos innego...dretwiejace nogi...rece...pózniej doszła twarz. Pojechałem do szpitala, zrobiono mi renonans głowy i kregosłupa-w kregosłupie kilka przepuklin, ale lekarze odrzucili to jako przyczyne. W głowie kilka hiperintensywnych, niewielkich ognisk demielinizacyjnych bez wysycenia po podaniu kontrastu...na tym poprzestano. Wychodzac ze szpitala zaczeło bolec mnie oko...byłem u oklusty i na prywatnych wizytach u neurologów, którzy mówia, ze jest ok...tylko ze ani przez jeden dzien nie czuje sie dobrze...dretwieja mi nogi i rece, dłonie sztywne, osłabione, stopy tak jakby były z galarety, bolace oko i wielka depresja..bardzo sie boje...święta sa, a ja nie mam ochoty wychodzic z łózka ....jest zle, bardzo zle...do tego dochodza tak jakby nerwobóle na cały ciele....spac nie moge tylko mysle i mysle...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2012-12-24, 14:18

SDaniell83 pisze:byłem u okluisty i na prywatnych wizytach u neurologów, którzy mówia, ze jest ok...
Skoro lekarze mówią, że jest o.k. to może warto póki co na tym poprzestać i nie zamartwiać się tak bardzo.
SDaniell83 pisze:spac nie moge tylko mysle i mysle...
Stanowczo za dużo myślisz, jak sam zauważyłeś są święta, dlatego czym prędzej wychodź z łóżka i zastąp swoje intensywne myślenie jakąś pracą.
Nie rezygnuj z życia, bo świat ciągle istnieje ;-)
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

catscradle
Posty: 29
Rejestracja: 2012-08-21, 15:53
Lokalizacja: Lublin

Postautor: catscradle » 2012-12-24, 16:23

Hej Daniel, a co lekarze ci powiedzieli o tych ogniskach, jaki masz opis rezonansu? Obie ręce i nogi ci drętwieją czy głównie jednostronnie? Ból oka masz przy poruszaniu? Jak długo cię już boli to oko? Jedno jest pewne, nerwica da ci nieźle popalić jak się wkręcisz, ale rozumiem cię doskonale. Co ci lekarze powiedzieli o tych ogniskach?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez catscradle, łącznie zmieniany 1 raz.

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-24, 16:54

catscradle pisze:Hej Daniel, a co lekarze ci powiedzieli o tych ogniskach, jaki masz opis rezonansu? Obie ręce i nogi ci drętwieją czy głównie jednostronnie? Ból oka masz przy poruszaniu? Jak długo cię już boli to oko? Jedno jest pewne, nerwica da ci nieźle popalić jak się wkręcisz, ale rozumiem cię doskonale. Co ci lekarze powiedzieli o tych ogniskach?


Hej!
lekarze w szpitalu powiedzieli ze nie zgadzaja sie z radiologiem i nic tam nie widza ale jednak cos tam jest..opis jest taki kilka małych hiperintensywnych obszarów odpowiadajacym ogniskom demienilizacyjnym sm?naczyniopochodne?do weryfikacji poza tym bez zmian...ból oka mam cały czas nawet jak nim nie ruszam...ale najgorzej jest z nogami bola ale chodze...aaaaa po kontrascie bez widoczego wysycenia jakos tak...
Musi byc dobrze!!

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-12-24, 18:25

SDaniell83, nie ma co się załamywać. Co prawda pochodzenie ognisk nie jest jasne, ale skoro nie wzmacniają się po kontraście możliwe, że nie mają nic wspólnego z obecnymi objawami i można je potraktować jako przypadkowe znalezisko. Zamiast szukać SM może warto zbadać wzrok, sprawdzić zatoki i odwiedzić dentystę- ból oka może mieć różne przyczyny, podobnie jak drętwienia etc.
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-24, 20:59

a_g_n_e_s pisze:SDaniell83, nie ma co się załamywać. Co prawda pochodzenie ognisk nie jest jasne, ale skoro nie wzmacniają się po kontraście możliwe, że nie mają nic wspólnego z obecnymi objawami i można je potraktować jako przypadkowe znalezisko. Zamiast szukać SM może warto zbadać wzrok, sprawdzić zatoki i odwiedzić dentystę- ból oka może mieć różne przyczyny, podobnie jak drętwienia etc.
Pozdrawiam


Moze i masz racje...ale okulista mówi ze jest ok ale jakos wierzyc mi sie niechce ze tak nagle najpierw zaczeły sie problemy z konczynami i zaraz dołaczyło oko..zęby mam wszystkie zdrowe...zatoki raczej tez ,równiutkie...wiem ze staracie sie mnie moze i pocieszyc ale jest zle bardzo zle...nogi bola jak cholera i to oko...ledwo wytrzymalem dzisiaj udajac ze jest ok na wigilii...boje sie ze juz nigdy nie poczuje sie tak jak kiedys....

catscradle pisze:Hej Daniel, a co lekarze ci powiedzieli o tych ogniskach, jaki masz opis rezonansu? Obie ręce i nogi ci drętwieją czy głównie jednostronnie? Ból oka masz przy poruszaniu? Jak długo cię już boli to oko? Jedno jest pewne, nerwica da ci nieźle popalić jak się wkręcisz, ale rozumiem cię doskonale. Co ci lekarze powiedzieli o tych ogniskach?


obie ręce i obie nogi...oko boli mnie od 14 grudnia...
a okulista który miał od neurologa napisane na skuierowaniu zeby zgadał oko pod wzgledem rzutu choroby powiedział ze wszystko ok aczkolwiek mam podwyzszone cisnienie w oku...i jak tu sie nie denerwowac wszystko wskazuje wiadomo na co a lekrze mówia ze jest ok..
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-25, 08:55

Wiecie co, ja pomału godze sie z tym, ze zachorowałem, ze czasu nie cofne niestety...tylko wiem, ze to sa poczatki i lekarze mogliby mi pomóc...zebym jeszcze pofunkcjonował troszke...a tak mnie zwodzą, przepisujac Milgamme i mówiac, ze jest ok...a z okiem poczatki jaskry?? Tak nagle? Kiedy nigdy nie miałem problemów? Farsa i po co placi sie ostatnie pieniadze na prywatne wizyty?? Nie wiem...a do pracy i tak nie wróce w tym stanie....
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-12-25, 15:04

SDaniell83, polecam spokojną lekturę tematu "Atypowi...", musisz nabrać dystansu, bo załamywanie się na pewno nie wyjdzie Ci na dobre. Lekarze nie lubią, gdy pacjent choćby sugeruje rozpoznanie, a zmiany w MRI i pełny zestaw objawów nie zawsze oznacza SM. Wierz mi, czasami lepiej poczekać i leczyć się objawowo niż narażać na nieprzyjemne, inwazyjne badania, które na początku nic nie wnoszą do diagnostyki. Podstawa to badanie neurologiczne, możesz zrobić potencjały wzrokowe i somatosensoryczne, ale przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość i ogromną dawkę optymizmu.
Głowa do góry, przecież nie chcesz, żeby wpisano Ci rozpoznanie depresji lub nerwicy, prawda?
Pozdrawiam cieplutko
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

catscradle
Posty: 29
Rejestracja: 2012-08-21, 15:53
Lokalizacja: Lublin

Postautor: catscradle » 2012-12-25, 16:53

No to już wiesz czemu cię oko boli-masz podwyższone ciśnienie. Tego też musisz dopilnować, bo jaskra to poważna choroba. Przestań się wkręcać z tym okiem, zapalenie nerwu wzrokowego ma zawsze szybki przebieg-poczytaj posty osób, które to przeszły, a widzenie masz ok więc słuchaj okulisty-dobrze ci mówi, a i przy PZNW oko boli najbardziej przy ruszaniu nim. A co do nóg-to ich ból raczej nie jest objawem Sm, a drętwienie występuje raczej jednostronnie. Wkręcasz się tylko, a chorujesz na coś nadciśnienie? migreny/serce? cholesterol? Jak masz początki jaskry to to oko nie od tego boli na 100%, pogadaj se z kimś o tym, może ci się lepiej zrobi.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez catscradle, łącznie zmieniany 1 raz.

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-25, 18:54

catscradle pisze:No to już wiesz czemu cię oko boli-masz podwyższone ciśnienie. Tego też musisz dopilnować, bo jaskra to poważna choroba. Przestań się wkręcać z tym okiem, zapalenie nerwu wzrokowego ma zawsze szybki przebieg-poczytaj posty osób, które to przeszły, a widzenie masz ok więc słuchaj okulisty-dobrze ci mówi, a i przy PZNW oko boli najbardziej przy ruszaniu nim. A co do nóg-to ich ból raczej nie jest objawem Sm, a drętwienie występuje raczej jednostronnie. Wkręcasz się tylko, a chorujesz na coś nadciśnienie? migreny/serce? cholesterol? Jak masz początki jaskry to to oko nie od tego boli na 100%, pogadaj se z kimś o tym, może ci się lepiej zrobi.

Dzieki, chciałbym zeby tak było ...ale tak nagle to wszystko sie posypało..mam osłabione nogi i rece, ze trudno w to uwierzyc...po prostu mam przed oczami 8 listopada kiedy bałem sie podniesc ta ciezka rzecz, a jednak to zrobilem zdenerwowany i dlatego tak jest....jezeli masz racje to postawie Tobie dobra kolacje...wiem tez, ze pewnie chcesz mnie pocieszyc, obym sie mylił..

Cholesterol mam podwyzszony podobnie jak cisnienie..głowa mnie raczej nie bolala nigdy chyba, ze dobrze popilem...a nogi nie bola tylko raczej mam je osłabione, czasami gdzies miejscowo...i nagle to oko...zmiany w głowie są..jak w to nie wierzyc..
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 1 raz.
Musi byc dobrze!!

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-12-25, 21:53

SDaniell83, demielinizacja może być naczyniopochodna (drobne zmiany w MRI, bez wzmocnienia po kontraście), a Ty masz czynniki ryzyka czyli podwyższone ciśnienie i cholesterol + stres. Zmień dietę, pomyśl o ćwiczeniach i ew. leku p/depresyjnym, bo nie masz rozpoznania SM i podnosisz ciśnienie nie tylko sobie...
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2012-12-26, 00:22

a_g_n_e_s pisze:SDaniell83, demielinizacja może być naczyniopochodna (drobne zmiany w MRI, bez wzmocnienia po kontraście), a Ty masz czynniki ryzyka czyli podwyższone ciśnienie i cholesterol + stres. Zmień dietę, pomyśl o ćwiczeniach i ew. leku p/depresyjnym, bo nie masz rozpoznania SM i podnosisz ciśnienie nie tylko sobie...
Pozdrawiam


Przepraszam jezeli Was denerwuje...bo rodzine na pewno, a raczej martwie...ciezko mi jest pojac pulsujace mrowienia dloni, stóp, oslabione nogi, ból oka, sennosc (w rezonansie zmiany), ze jest ok. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz....w czwartek spróbuje polozyc sie na oddziale neurologicznym w Tworkach...zobaczymy czy mnie przyjma...


a_g_n_e_s pisze:SDaniell83, polecam spokojną lekturę tematu "Atypowi...", musisz nabrać dystansu, bo załamywanie się na pewno nie wyjdzie Ci na dobre. Lekarze nie lubią, gdy pacjent choćby sugeruje rozpoznanie, a zmiany w MRI i pełny zestaw objawów nie zawsze oznacza SM. Wierz mi, czasami lepiej poczekać i leczyć się objawowo niż narażać na nieprzyjemne, inwazyjne badania, które na początku nic nie wnoszą do diagnostyki. Podstawa to badanie neurologiczne, możesz zrobić potencjały wzrokowe i somatosensoryczne, ale przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość i ogromną dawkę optymizmu.
Głowa do góry, przecież nie chcesz, żeby wpisano Ci rozpoznanie depresji lub nerwicy, prawda?
Pozdrawiam cieplutko


Jak sie leczyc objawowo?
Zobacze czy przyjma mnie na Tworki...jezeli nie to komus cos sie stanie..
Zapewne lekarzowi, który bedzie mnie badał bo juz jestem w*******y!!!
Miało byc mega w*******y!!!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SDaniell83, łącznie zmieniany 2 razy.
Musi byc dobrze!!

Pola1
Posty: 22
Rejestracja: 2012-11-08, 20:07
Lokalizacja: Polska

Postautor: Pola1 » 2012-12-26, 10:10

Cześć Daniel, tak jak Agnes polecam Ci przeczytanie wątku o atypowych, jest mnóstwo osób, które mają jakieś neurologiczne objawy, a diagnozy po prostu brak. Nie musi tak być, bo trafiłeś na kiepskich lekarzy (chociaż polecam znalezienie specjalisty od sm) ale dlatego, że Twoje zmiany w rezonansie nie spełniają kryteriów. Jest więcej chorób, które dają podobny obraz- między innymi podwyższone ciśnienie i wysoki cholesterol. Dobrze,że o tym wspomniałeś- mój lekarz kazał mi przez 2 tygodnie mierzyć ciśnienie, zrobić badanie cukru i cholesterolu (oba 6-tygodniowe), sugeruję Tobie też to zrobić. Poza tym badanie krwi w kierunku tocznia, zespołu antyfosfolipidowego i test na boreliozę. Dlatego najlepiej jak znajdziesz dobrego specjalistę, nawet gdybyś miał jechać na drugi koniec Polski, wtedy on może Ci zlecić więcej badań. Tymczasem będziesz musiał nauczyć się żyć i zaakceptować to co się z Tobą dzieje. Sama mam przewagę złych dni nad dobrymi, ale co zrobić, a uwierz mi 6 miesięcy temu byłam okazem zdrowia. Życzę Ci powodzenia i proszę nie wariuj :)

candyman
Posty: 41
Rejestracja: 2012-09-13, 08:58
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: candyman » 2012-12-26, 10:45

A co ma wspólnego wysokie ciśnienie i wysoki cholesterol do objawów neurologicznych ?? Bo u mnie z cholesterolem kiepsko 280 a i ciśnienie mam skaczące bywa normalnie ale czasem jest nawet 170/110 rzadko bo rzadko ale jest. a na brak objawów neurologicznych nie narzekam.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2012-12-26, 11:48

candyman pisze:A co ma wspólnego wysokie ciśnienie i wysoki cholesterol do objawów neurologicznych ?? Bo u mnie z cholesterolem kiepsko 280 a i ciśnienie mam skaczące bywa normalnie ale czasem jest nawet 170/110 rzadko bo rzadko ale jest. a na brak objawów neurologicznych nie narzekam.

Cholesterol zatyka naczynia krwionośne, nadciśnienie bardzo osłabia ich ścianki, a zaburzenia krążenia- np. niedokrwienie mózgu, kończyn- może być przyczyną objawów neurologicznych. Podobnie jest np. przy cukrzycy, która również ma negatywny wpływ na układ krążenia, a dotyczy coraz młodszych osób. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości