Moje dziwne objawy

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Moje dziwne objawy

Postautor: Lukaszuy » 2013-01-03, 00:10

Witam
Jestem nowy na forum. Pojawiłem się, bo od jakis 3 miesiecy dokuczaja mi dziwne objawy podobne do SM i chciałbym zasięgnac informacji czy w dobrym kierunku szukam.
Może zaczne od początku. Zaczeło sie od ucisku w głowie co jakis czas.
Pozniej do tego doszły dretwienia kończyn, pieczenie podeszwy, palaca skóra w niektórych miejscach. Moje oczy przez cały okres są bardzo czerwone i mnie pieką ( pomogła doxycyklina, ale objawy wróciły po odstawieniu). Mrowią mi czasem powieki, stop. odczuwam tiki w różnych czesciach ciała. Czasami pobolewa mnie też kark. Przez cały czas mam również stan podgoraczkowy ponad 37st.
EEG w porządku, rezonans wykazał zmiane 4mm odpowiadajaca ognisku noczyniopochodnemu lub artefaktowi.
Powiedzcie mi prosze czy to może byc SM?
Zapomniałem też dodac, że bola nie stawy i jądra.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Lukaszuy, łącznie zmieniany 2 razy.

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2013-01-03, 17:32

Lukaszuy, słyszales o boreliozie? Ugryzl Cie kiedys kleszcz?

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-01-03, 21:04

Słyszałem jak najbardziej nawet zrobilem badania w tym kierunku: Elisa i WB negatywne.
Objawy po czesci pasuja do SM ale nie miałem rzutów. Stan jest caly czas podobny ( poprawa była tylko po tej doxycyklinie).
Jak myslicie czy to moze byc SM?

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2013-01-03, 21:41

Lukaszuy, jeśli chodzi o boreliozę, to testy tylko w połowie przypadków są miarodajne. Tak mi to BB przyszło do glowy, bo piszesz o typowych dla boreliozy objawach... i jeszcze to polepszenie po doxy. Ja bym drążyła temat. Tu na forum jest wątek o boreliozie. Poczytaj sobie.

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-01-03, 21:51

No wiem własnie czytałem troche o tych testach.
Sm odpada raczej?

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2013-01-03, 22:17

Lukaszuy, przez internet to nawet lekarz diagnozy Ci nie postawi ;) A my nawet nie lekarze :)

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-01-03, 22:29

W sumie masz racje. Lekarze, którzy mnie badaja nie potrafia ocenic skad sie to wzieło wiec domyslam sie, że tym bardziej ciezko cos powiedziec na podstawie tego co napisałem.
Byłem u 3 neurologów i żaden nie stwierdził żadnych niepokojacych objawów w badaniach.
Wszyscy 3 jak jeden mąż skierowali mnie na terapie antystresowa ( czytaj psychotropową)
Najgorsze jest to, że naprawde cos mi dolega i nie mam pojecia co.
Jeśli ktoś by miał jakies sugestie bede bardzo wdzieczny.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Lukaszuy, łącznie zmieniany 1 raz.

catscradle
Posty: 29
Rejestracja: 2012-08-21, 15:53
Lokalizacja: Lublin

Postautor: catscradle » 2013-01-04, 11:41

karusiap dobrze ci radzi takie to raczej typowe dla boreliozy poczytaj wątki o b. na forum dużo tu tego

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2013-01-04, 11:59

Lukaszuy pisze:Najgorsze jest to, że naprawde cos mi dolega i nie mam pojecia co.

A może to tylko nerwica a Ty szukasz w sobie nie wiadomo czego.
Z drugiej strony ten ból jąder....dziwne
Nie doszukuj się na siłę SM raczej idź w kierunku borelki :lol:
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-01-04, 12:44

Tylko czy od nerwicy mozliwe są stany podgoraczkowe? Bo to one mnie w sumie najbardziej mecza codziennie ponad 37 st.
Po antybiotyku zelżały ale jak był za słabo na to co mi dolega bo po odstawienu szybko wszystko wróciło. Nie czuje osłabień żadnych czesci ciała ani zawrotów głowy.
A może to byc jakas chlamydia?

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2013-01-04, 16:42

Lukaszuy pisze:Tylko czy od nerwicy mozliwe są stany podgoraczkowe?

Oj, umysł może bardzo wiele. Dużo wyższa gorączka to był standard u mojego kolegi
Pozdrawiam
SylwiU

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-01-08, 08:19

A powiedzcie mi czzy moje objawy moga byc przyczyna podwyzszonego ASO?

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-03-19, 18:17

Witam

Przez te pare miesiecy sporo w moich objawach sie zmieniło dlatego też postanowiłem sie z wami skonsultowac. Chciałbym zaznaczyc tez, że przez ten czas zaczałem próbna antybiotykoterapie.
Objawy które sie pojawiły:
1.Pieczenie i bol podeszw rano az ciezko było chodzic.
2.Bole wezłów chłonnych pod pachami.
4.Budziłem sie w nocy z podniesionym cisnieniem, a serce tak kołatało, ze chciało wyskoczyc.
5.Drgania miesni
6.Palenia, pieczenia skóry podczas wystawienia na słonce lub ciepło połaczone z blada wysypką, bardzo sucha skóra w niektórych miejscach sie łuszczy, (nie wiem czy to ma zwiazek, ale pojawiło sie po zwiekszeniu dawki leków)
Pole wezłów chłonnych pod pachami.
7.Mety w oczach jakby koraliki widoczne pod słonce.

Objawy 1-3 znikneły w trakcie leczenia, te wczesniejsze też.
Zostały 5-7.
Jak myslicie co to może byc SM ? Wyniki boreliozy negatywne tylko Chlamydia pneumonia dodatnia.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Lukaszuy, łącznie zmieniany 1 raz.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-03-19, 19:16

po co bierzesz antybiotyki? wiesz, że mogą Cię zabić, jeśli masz na przykład grzybicę? chlamydia pneumoniae to bakteria, którą ma KAŻDY (a w każdym razie łapie przynajmniej kilka razy do roku), chyba nie bierzesz na nią?

zrób porządne badania pod kątem chorób autoimmunologicznych, szczególnie pod kątem schorzeń tkanki łącznej (jeśli to pieczenie dotyczy nie skóry, tylko jakby tak w środku, to może być zapalenie powięzi podeszwowej - jeśli takie coś się pojawia, to raczej jest to efekt zniszczenia kolagenu i stanów zapalnych tej tkanki, co na pewno nie ma nic wspólnego z bakteriami).

Podstawowe badania to przeciwciała przeciwjądrowe i zwykła, podstawowa morfologia razem z rozmazem krwi obwodowej - tak, aby oznaczyć eozynofile (czyli granulocyty kwasochłonne). To drugie badanie kosztuje coś koło 5-10 zł. Pozwala wykryć całkiem sporą grupę chorób tkanki łącznej. Jeśli do tego zrobisz pierwsze, będziesz miał chyba większość wykreśloną z listy możliwych schorzeń auto.

Zbadaj też wszystkie podstawowe elektrolity (sód, potas, wapń, chlorki, żelazo), podstawowy profil nerkowy (kreatynina, kwas moczowy, mocznik) i wątrobowy (bilirubina, próby wątrobowe). Zrób jakieś podstawowe badania serca, typu ciśnienie, EKG. Są to tanie badania a ładnie pozwalają zawęzić krąg podejrzanych.

I na Satana, poszukaj DOBREGO lekarza, forum powinno być OSTATECZNOŚCIĄ - na forum przede wszystkim spotyka się wszelkiego rodzaju "mundrych", tutaj modna jest ostatnio borelioza, więc ludzie którzy znają tylko jedną chorobę (tzn wydaje im się że znają, bo borelioza taka jak tu ją opisują nie istnieje) diagnozują ją w każdym przypadku. Objawy jakie u Ciebie się pojawiły na moje oko (nie jestem lekarzem) nie biorą się z ośrodkowego układu nerwowego ani z żadnych infekcji, ale z zaburzeń kolagenu bądź innych zaburzeń ogólnooorganicznych - na przykład zaburzeń elektrolitów czy krążenia.

Lukaszuy
Posty: 76
Rejestracja: 2013-01-03, 00:02
Lokalizacja: Konin

Postautor: Lukaszuy » 2013-03-19, 19:35

Biore, bo bo mi pomogly. Mialem problemy z plucami i wyszla mi wlasnie chlamydia, antybiotyki poprawily moj stan, przestalo mnie lamac w gnatach i dretwiec rece. Mam tez caly czas stan podgoraczkowy, moje objawy pasowały mi po czesci do Sm, przez to napisalem na forum. Myslisz, ze nie chodzilem po lekarzach, wszyscy biora mnie za hipochondryka, mam garsc recept na psychotropy od neurologow, a jak odstawiam antybiotyki oczy mnie zaczynaja piec, a rece bola jak nie wiem. Napisalem tutaj, bo moze ktos tak mial.
Ostatnio zmieniony 2013-03-19, 20:37 przez Lukaszuy, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości