Moje dziwne objawy- pomocy

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-10-26, 18:09

Heh z Poznania do Warszawy to jest troszke km ale dzięki.
Pójdę do mojego rodzinnego aby wypisał mi skierowanie na większość badań.

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-11-18, 15:23

Za parę dni idę do mojej pani neurolog na wizytę,nie ukrywam iż jestem pełna nadziei co do spotkania z nią.
Miała się dogłębnie zastanowić nad moim przypadkiem,może fakt ze mam tężyczkę coś zmieni.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-11-18, 20:24

Oby, tego Ci, zyczę :4:

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-11-30, 14:16

A więc tak,jestem po wizycie u mojej neurolog,nie mówiłam jej na początku wizyty że mam tężyczkę,dopiero na koniec wizyty jej powiedziałam.
Też jej przez myśl przeszła tężyczka.
Uważa że moje objawy moga być właśnie od tej tężyczki,muszę pójść do dobrego endokrynologa,mam wykonać badanie eeg i sprawdzić poziom wit d3,
zapisała mi jakieś kropelki pani doktor których jeszcze nie wykupiłam,mam je zażywać po dwie krople na lyżeczkę mleka i wykonać badanie tej witaminy,jeżeli będzie jej niedobór to mam zwiekszyć dawkę do 4 kropli dziennie.

PTH mam w normie
Natomiast TSH mam teraz 8

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-11-30, 14:35

MALWINA279 pisze:Natomiast TSH mam teraz 8


TSH=8 to sporo - a jakie masz pozostałe wyniki na tarczycę? fT3 fT4 aTPO aTG? Przy takim TSH nie masz prawa dobrze się czuć, no w każdym razie małe szanse... ja jak miałam TSH=10,5 to już praktycznie nie miałam w ogóle siły chodzić... moim zdaniem wskazane są kolejne badania [o ile ich nie miałaś] no i zapewne suplementacja hormonem tarczycy.

trzymaj się - powolutku wszystko się wyjaśni - a te kropelki to chyba wit D?
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-11-30, 15:24

Ja jak jeszcze chorowalam tylko na hashimoto to przy tsh 12 czulam sie normalnie a niektorzy przy tsh 5 sa zwaleni z nog. Najlepiej oznaczyc chociaz przeciwciala atpo i atg aby sprawdzic czy to nie hashi i jak bardzo aktywny jest stan zapalny.

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-11-30, 15:44

Ja mam wynik TSH bardzo skaczący,a F3 i F4 mam w normie.Przeciwciał nie miałam zaleconych,byłam u takiego endo że eh szkoda w ogóle mówić.Stwierdziła ze skoro usg tarczycy jest w porządku to nie będziemy zlecać przeciwciał.

Tak kropelki to witamina D

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-11-30, 16:39

W sumie to w usg powinno byc widac czy to hashi czy nie chyba, ze jest w jakims poczatkowym stadium to nie wiem. Zreszta na razie to bez roznicy bo i tak masz niedoczynnosc. Tsh to stan tarczycy tak jakby z miesiecznym opoznieniem. Ft3 i ft4 jest takie jakby bardziej aktualne, ale mysle, ze lepiej sie poczujesz za jakies 3 miesiace jesli unormuja Ci sie hormony plus leczenie tezyczki. Trzymam kciuki :*

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joanna_nick » 2013-11-30, 17:12

MALWINA279 pisze:Ja mam wynik TSH bardzo skaczący,a F3 i F4 mam w normie.Przeciwciał nie miałam zaleconych,byłam u takiego endo że eh szkoda w ogóle mówić.Stwierdziła ze skoro usg tarczycy jest w porządku to nie będziemy zlecać przeciwciał.


Z usg tarczycy to jest tak, że nie każdy lekarz - specjalista od usg potrafi przeczytać zmiany charakterystyczne dla hashimoto, a zreszta te zmiany moga być tak dyskretne, ze nawet spec niekoniecznie własciwie je opisze. Moje usg było jak najbardziej ok - tylko tyle, że tarczyca niewielkich rozmiarów - no ale to może byc u każdego, niekoniecznie jest objawem jakichś nieprawidłowości - dopiero jak zaczeto porównywać usg, to okazało sie, że tarczyca klasycznie zanika [o 1/4 objetości w ciągu 2 lat. - usg na tym samym aparacie i robione przez tego samego lekarza].
Natomiast mając juz zdiagnozowane hashi hormony tarczycy miałam w normie. Normy są dla populacji, a nie kazdy organizm słucha się tego, jak mieć powinien ;). Przeciwciał od kiedy zaczeto mi badać nigdy nie miałam podwyższonych - zdanie mojej endo [znanej specjalistki] - bo już ich pani nie ma - choroba została zbyt późno zdiagnozowana.

Mówiąc krótko - nie lekceważ tarczycy, bo ona potrafi dawać nieźle popalić...
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-11-30, 17:34

Będę nadal drążyć ten temat i wybiorę się do poleconego endokrynologa.

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-11-30, 18:24

W sumie to w usg powinno byc widac czy to hashi czy nie chyba, ze jest w jakims poczatkowym stadium to nie wiem. Zreszta na razie to bez roznicy bo i tak masz niedoczynnosc. Tsh to stan tarczycy tak jakby z miesiecznym opoznieniem. Ft3 i ft4 jest takie jakby bardziej aktualne, ale mysle, ze lepiej sie poczujesz za jakies 3 miesiace jesli unormuja Ci sie hormony plus leczenie tezyczki. Trzymam kciuki :*

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-12-01, 19:58

Ana, w >> tym << temacie pisałyśmy o dublowaniu postów. Mimo Twoich zapewnień, sytuacja się powtórzyła i wyżej znajduje Twój taki sam, skopiowany post, wysłany po 2 godzinach, więc o przypadkowej powtórce nie ma mowy. Nie zakładam Twojej złej woli, ale nijak nie umiem tego zrozumieć.

aidi
Posty: 444
Rejestracja: 2011-06-10, 19:37
Lokalizacja: dolnośląskie

Postautor: aidi » 2013-12-04, 22:39

joanna_nick pisze:
MALWINA279 pisze:Ja mam wynik TSH bardzo skaczący,a F3 i F4 mam w normie.Przeciwciał nie miałam zaleconych,byłam u takiego endo że eh szkoda w ogóle mówić.Stwierdziła ze skoro usg tarczycy jest w porządku to nie będziemy zlecać przeciwciał.


Z usg tarczycy to jest tak, że nie każdy lekarz - specjalista od usg potrafi przeczytać zmiany charakterystyczne dla hashimoto, a zreszta te zmiany moga być tak dyskretne, ze nawet spec niekoniecznie własciwie je opisze. ].
Natomiast mając juz zdiagnozowane hashi hormony tarczycy miałam w normie. Normy są dla populacji, a nie kazdy organizm słucha się tego, jak mieć powinien ;). Przeciwciał od kiedy zaczeto mi badać nigdy nie miałam podwyższonych - zdanie mojej endo [znanej specjalistki] - bo już ich pani nie ma - choroba została zbyt późno zdiagnozowana.

Mówiąc krótko - nie lekceważ tarczycy, bo ona potrafi dawać nieźle popalić...


Prawda Rozchwiane hormony tarczycy mogą dać nieźle popalić.
Ja mam Przeciwciała TPO ( te niby Hashimotowe ) I mam maleńkie guzki na tarczycy, rozchwiane hormony TSH,FT3 i FT4 dobry endokrynolog w ciągu 3 miesięcy wyregulował mi dobrze dobranymi suplementami- cynkiem i selenem ! Żadnych doustnych hormonów nie brałam. I pomimo tego,że przeciwciała TPO mam obecne, powiedział,że to nie musi być Hashimoto, muszę kontrolować tarczycę i hormony. Przeciwciała TPO albo są i to świadczy o tym,że tarczyca strajkuje albo będzie.Albo ich nie ma. Nie ma czegoś takiego, że przeciwciała TPO występują u ludzi zdrowych. I nie występują tylko w Hashimoto. :)

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-02-20, 20:51

Cieszę sie Malwina ze wreście , po wielu tułaczkach po lekarzach i diagnozie tezyczki,
ktoś moze rozwiać Twoje wątpliwosci i wreście pomóc Ci w Twojej chorobie . Mam nadzieję
że ten pobyt w szpitalu na który masz juz skierowanie doprowadzi do jakiegokolwiek leczenia.
Trzymam kciuki ! Pozdrawiam Serdecznie ;-)
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2014-02-20, 21:33

Beata:) pisze:Ana, w >> tym << temacie pisałyśmy o dublowaniu postów. Mimo Twoich zapewnień, sytuacja się powtórzyła i wyżej znajduje Twój taki sam, skopiowany post, wysłany po 2 godzinach, więc o przypadkowej powtórce nie ma mowy. Nie zakładam Twojej złej woli, ale nijak nie umiem tego zrozumieć.


Dopiero teraz to zauwazylam, to jest tak że dodaje post, pojawia sie info ze wyslane i zamykam strone, pizniej otwieram odswieżam albo czasami dawalam cofnij i odswiezalam bo chcialam wrócić do wątku i chyba wtedy dodawalo się drugi raz a że robiłam to kilkanaście minut bądź kilka godzin później stad takie godziny. Teraz juz wracam na stronę glówną :) mam tak tylko jak korzystam z tableta :/ jeszcze raz ajm sory :)


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości