Moje dziwne objawy- pomocy

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-05-31, 10:44

Od paru dni dzieje się u mnie coś dziwnego,mam prace siedzącą po 10 godzin dziennie.
I może ten objaw mam własnie od tego bezruchu właśnie

Po prawej stronie pleców, prawie pod żebrami czuje jakieś zdrętwienia.Zdrętwienie czuję również na boku tali .Czuję to gdy siedzę i stoję,przy chodzeniu jakoś nie czuje tego objawu.

Co sądzicie?od czego tak może mi się dziać?

Znowu zaczynam czytać w internecie i się denerwuje

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-06-17, 17:33

HMM..Mija rok życia z moimi objawami ;-(

Zbliża się mój kolejny rezonans głowy po roku czasu,dokładnie 26 czerwca-zaczynam się denerwować.

Wizytę u endokrynologa mam na 10 lipca, zobaczymy co mi powie o mojej niedoczynności tarczycy,chociaż jeśli chodzi o moje objawy to bardziej mi pasuje nadczynność tarczycy.

Pięknie byłoby usłyszeć że moje objawy są właśnie od niej.

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Panikara » 2013-06-17, 23:02

Malwinko:-) Nie denerwuj sie, bedzie ok.Dobrze ze wykryli u Ciebie problem z tarczyca,spokojnie i zobaczysz ze ustawia Ci leki i bedziesz jak nowa- no tego Ci zycze:-)

MALWINA279 pisze:Pięknie byłoby usłyszeć że moje objawy są właśnie od niej.


Ja mysle,ze tak wlasnie uslyszysz... a na marginesie to wszystkie objawy jakie opisalas na 1 stronie to wypisz wymaluj ja i kilka innych,wiec sama nie jestes:-) Tez mam zamiar zbadac dokladniej tarczyce z tym ze ja ponoc mam w normie tsh3 bo 2,6... ale szkoly rozne co do interpretacji bo niektorzy ponic lecza jak przekracza 2,5..U Ciebie wynik ewidentnie podwyzszony a z tego co czytam o objawach przy problemach z tarczyca to masz sporo pasujacych:-) Bedzie dobrze,zobaczysz:-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Panikara, łącznie zmieniany 1 raz.

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-06-18, 11:21

Panikara,
czytając twoje posty twierdze że mamy takie same objawy.
Również naczytałam się w necie o sm i teraz budze się i zasypiam z tą myslą.
Również nie wierzyłam lekarzom, że nie mam sm, chce tak myśleć, nie umiem się cieszyć z niczego przez te moje objawy.

Ja mam niedobór wapnia zjonizowanego i podwyższone TSH,nie pamiętam czy robiłam poziom żelaza we krwi.
Tyle już tych badań wykonałam że się można w nich pogubić.
Chcę jeszcze zrobić badanie na tężyczkę.

Również tak jak ty mam problemy z prawym kciukiem,drętwieje mi przy różnych pozycjach i ciężej mi się go zgina.Jak puknę łokciem o blat to przechodzą mi w ręce prądy.Codziennie mam ucisk na twarzy,jakby obrzęk,szumy uszne i parestezje.
Drży mi ciało podczas wykonywania ruchów,palce mi drżą jak je zginam.

Lekarze uważają że jestem dla nich zagadką.
Chcę być zdrowa!!!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez MALWINA279, łącznie zmieniany 1 raz.

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Panikara » 2013-06-18, 14:04

Z jednej strony to dobrze uslyszec, ze ktos ma tak samo. Mi sie naprawde wydaje, ze przyczyna tych dziwnych i niekiedy niefajnych akcji naszego ciala to wlasnie byc moze problemy hormonalne, niedobory jakis pierwiastkow, nerwy tak zbite w srodku, bo cos wydarzylo sie w naszym zyciu co daje teraz znaki pod postacia fizycznego bolu. Ja 3 lata temu bylam przy smierci taty i tak naprawde juz wtedy zaczely sie moje problemy ze zdrowiem. Zaczelo sie banalnie od zawrotow glowy.
Wracajac do tematu Twojej tarczycy, to ktos pare stron wyzej w twoim temacie zamiescil link z testem na choroby tarczycy. Ja go sobie zrobilam tak z przymrużeniem oka i niby wyszlo, ze moge miec problemy z tarczyca i warto byloby wykonac szczegolowe badania. Nawet nie wiedzialam, ze 3/4 moich objawow moze byc spowodowane zla gospodarka hormonalna. Dodam, ze ja np. od paru lat staram sie co dziecko i nic mimo swietnych badan ginekologicznych. Ale przez te pare lat ani jeden lekarz nie zlecil konkretnych badan tarczycy.
Malwinko, glowa do gory, bo masz punkt zaczepienia wzgledem zlego samopoczucia. Ciesz sie zyciem z narzeczonym, nawet czasem na sile, a bedzie jak dawniej. Postaraj sie i tez wiem, ze czasem na sile ignorowac mrowienia czy inne pierdoly, a z czasem stana sie mniej zauwazalne, zobaczysz. Ja ostatnio balam sie robic cokolwiek, ale pomyslalam sobie, ze rozkminianie dretwiejacego kciuka np. nic mi nie da wiec wlaczylam plyte z callaneticsem i zaczelam cwiczyc razem z przyjaciolka. Przez 1.5 godziny nawet nie poczulam mrowien, przeczulic, pradkow. Na drugi dzien zakwasy mialam jak cholera, ale przeszlo. A jeszcze co do tego, ze jak walniesz reka w stol to przechodza cie dreszcze czy pradki... Myslalam, ze tylko ja tak mam :-). Mam nadzieje, ze juz niedlugo bedzie lepiej, ale kochana prosze Cie idz do przodu z zyciem i rob to co zwykle - zacznij sie smiac i olewac to!! Bedzie znow jak kiedys z czasem :-), buzka i daj znac co u endokrynologa. Aha, a drzenie rak jest ponoc przy tarczycy.
Ostatnio zmieniony 2013-06-18, 18:04 przez Panikara, łącznie zmieniany 1 raz.

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-06-18, 14:23

Dzięki za pocieszenie ;-)
Wiem,muszę dalej żyć ale to jest takie przykre gdy nikt z bliskich ciebie osób cie nie rozumie co czujesz.
Napiszę co endokrynolog mi powiedział
Trzymajcie kciuki za mój rezonans głowy.

SDaniell83
Posty: 225
Rejestracja: 2012-12-23, 11:53
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Postautor: SDaniell83 » 2013-06-18, 15:09

Trzymamy kciuki mocnoooooo!!!!!
Musi byc dobrze!!

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-06-19, 17:35

Mam do Was pytanie odnośnie rezonansu magnetycznego.

Czy kontrast podaje się tylko przy widocznych zmianach czy również jak zmian w mózgu nie ma?

Miałam rezonans wykonany w lipcu 2012 roku,niby z kontrastem (tak lekarz powiedział),piszę niby ponieważ nie otrzymałam żadnego kontrastu dożylnego.Ponoć kontrast był włączony??Jest to w ogóle możliwe że jest inna metoda od podana kontrastu dożylnie???

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2013-06-19, 18:59

MALWINA279, jeśli nie ma zmian, nie ma też czego kontrastować- tu sprawa jest prosta, jedyny wyjątek to badanie przysadki i angio żylne, bo te badania zawsze są z kontrastem. Jak pisałam wcześniej, bez względu na to, czy na skierowaniu jest wpisany kontrast czy nie, o jego ew. podaniu decyduje radiolog- po wykonaniu pierwszej części badania, w której widać czy kontrast jest potrzebny.
Może Twoje badanie było tylko zarejestrowane jako z kontrastem, a nie podano Ci go ze względu na brak wskazań?
Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-06-19, 19:01

MALWINO-owszem ,kontrast można podać doustnie ,ale nie przy IMR.

Może miałaś przed badaniem podaną kroplówkę ,w której był środek wzmacniający obraz?
Blanka

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-06-20, 09:43

Jak byłam w szpitalu to nie miałam żadnej kroplówki podanej.
Ok czyli wnioskuje że kontrastu nie było.

Teraz będzie mój drugi rezonans i nie wiem czy mam zabrać ze sobą wynik pierwszego mri?
Jak długo się czeka na wynik mri na nfz?

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2013-06-20, 10:29

MALWINA279, wskazane jest dostarczenie wyniku (płytka, opis) poprzedniego badania MR. Dzięki temu jest możliwość oceny porównaczej obrazów.

Czas oczekiwania na wynik zależy od pracowni, informację uzyskasz w rejestracji.

Pozdrawiam :)
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-06-27, 10:37

Jestem po rezonansie głowy,badanie trwało góra 20 minut.
Rezonans odbył się bez podania kontrastu.
Na wyniki muszę czekać 3 tygodnie,czyli wynik otrzymam w dniu moich urodzin,oby było wszystko ok.




Pytanie z innej beczki :-)
Czuję ucisk po prawej stronie pleców a dokładniej na boku gdzie są żebra.
Czy to może być od wątroby?

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-06-27, 10:46

Malwina- Tak.Ból wątroby może tak promieniować. Jednak warto sprawdzić.
Blanka

Panikara
Posty: 82
Rejestracja: 2013-01-25, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Panikara » 2013-06-27, 16:29

Malwina279
Mialas juz tą wizyte u endokrynologa?Ciekawa jestem co powiedzial.U mnie co do objawow podobnych do Ciebie najpierw lekarz podejrzewal SM,potem borelioza,tarczyce odlozyl na pozniej,obecnie podejrzewa toczen.W przyszlym tygodniu odbieram wynik ANA i powiem szczerze ze przed MRI tak sie nie balam jak teraz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości