Objawy

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

abgadur
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-22, 12:51
Lokalizacja: centrum

Objawy

Postautor: abgadur » 2013-05-22, 13:24

Witam wszystkich :)

Moja historia rozpoczela sie w roku 2011. W okolicach czerwca jadac metrem stracilem czucie w nogach. Od pasa w dol. Moglem nimi poruszac jednak nie czulem tego ruchu nogami. Tak jakby ich nie bylo. Nigdy wczesniej nie mialem takiego uczucia. Sekunde po tym przeszedl przeze mnie najwiekszy atak paniki w zyciu. Wychodzac z metra czulem sie jakbym mial upasc. Na nastepny dzien sytuacja byla lekko lepsza jednak utrzymywala sie nadal przez 2-3 miesiace. Towarzyszylo mi uczucie otumanienia oraz niemoznosc koncentracji na interakcjach ze znajomymi poniewaz caly czas zastanawialem sie czy przewroce sie czy nie. Sytuacja ta przeszla calkowicie do pazdziernika. Wtedy dostalem zapalenie drog moczowych ktore do teraz nie potrafie wyleczyc. Rowniez uczucie "braku" rownowagi powrocilo. Jeden dzien jest super a na drugi wszystkie te objawy.
Bralem rozne leki na pecherz takie jak doksycyklina oraz cortidoxazol jednak nie moge stwierdzic poprawy.


Zawsze wstajac rano wszystko jest w porzadku na 2-3 godziny. Potem zaczynaja sie rozne objawy jak otumanienie, uczucie braku rownowagi (nigdy sie jednak nie przewrocilem, oraz nie mialem pijanego chodu) brak czucia pecherza moczowego ktore trwa pare godzin. Pozniej jest ok, rownowaga, pecherz oraz swiadomosc. Tak w kolko.

Robilem dwa badania jak narazie. Badanie potencjalow wzrokowych (to z odwrocona szachownica) oraz badanie (ktorego nazwy nie pamietam) ktore polegalo na wbijaniu elektrod w rozne miejsca na nogach i napinania miesni.

Oba badania wyszly w normie. Czekam jeszcze na termin rezonansu magnetycznego.
Jezeli chodzi o inne objawy takie jak tiki, brak popedu seksualnego, zmeczenie, drzenie rok, zmiany w oczach lub sluchu to owych nigdy nie mialem.

Teraz moje pytanie. Czy jest mozliwosc ze jest to SM?

ana1212
Posty: 405
Rejestracja: 2013-05-21, 14:18
Lokalizacja: K-ów

Postautor: ana1212 » 2013-05-22, 13:58

Nie znam się bo sama jestem nowa i mam problem z brakiem czucia w rękach i nogach ale tez z oczami itp ale u Ciebie mi się wydaje, ze jest to obsesyjna uwaga skierowana na te nogi. Nie upadłes? Albo jakiś wypadek który mógłby uszkodzić kręgosłup? Ktoś Ci sugerował SM? Neurolog podejrzewa?

abgadur
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-22, 12:51
Lokalizacja: centrum

Postautor: abgadur » 2013-05-22, 14:06

Nigdy nie mialem zadnego wypadku ktory moglby uszkodzic kregoslup. Lekarz na razie nie chce niz podejrzewac dopoki nie zrobie rezonansu magnetycznego. Po prostu z dnia na dzien tak mialem. Takze zastanawiam sie co to moze byc.

abgadur
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-22, 12:51
Lokalizacja: centrum

Postautor: abgadur » 2013-05-23, 09:01

Nastepna rzecz jaka zauwazylem to ze podczas zimniejszych dni czuje sie duzo lepiej niz gdy jest goraco.

abgadur
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-22, 12:51
Lokalizacja: centrum

Postautor: abgadur » 2013-06-02, 13:37

Podbijam temat. Przez ostatnie parę dni zauważyłem ze moje oczy widza różne kolory.
Patrząc na kartkę papieru lewe oko widzi idealna biel podczas gdy prawe widzi kolor beżowy. Prawe oko ma jakby ciemniejszy kontrast kolorów.

Prosilbym o odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez abgadur, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2013-06-03, 22:10

poczekaj na wyniki mri głowy ale też nie oczekuj jakiejś rewolucji jeśli chodzi o potwierdzenie/ wykluczenie choroby.

wiedz że sm w początkowej fazie może być nie do wykrycia. tzn człowiek chodzi chory przez kilka lat zanim badania potwierdzą chorobę.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości