Moja mama......

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

AniaPawel
Posty: 42
Rejestracja: 2013-05-17, 18:03
Lokalizacja: Płońsk

Moja mama......

Postautor: AniaPawel » 2013-06-11, 13:42

Witam:) nie wiedzialam gdzie moge umiescic ten temat wiec pisze tu:) chodzi mi o moja mame....ja mam sm to potwierdzone....jednak dolega cos tez mojej mamie.....kiedys to byly skurcze rak, nog....niedawno mowilao jakims bolu skory...tzn skora byla normalna a ten bol "przechodzil" po calych plecach i na koniec "wyszedl", pozniej bolalaja noga tzn mowila ze jej troszke nie czuje.....namawiamja zeby zglosila sie do lekarza....ale nic z tego. moja mama jest taka uparta:(nie oszczedza sie wogole, duzo pracuje...nie wiem jak moge jej pomoc....a odkod sama mam sm i ona powiedziala mi o sobie jakos tak zaczelam sie bac ze moze i mama to ma....co o tym myslicie?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez AniaPawel, łącznie zmieniany 1 raz.
Ania:)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 51
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-06-11, 15:59

Wiesz Aniu ,nie wydaje mi się żeby u mamy tak nagle wystapił sm. Może to niedobory witamin ,mikro- ,makro-,elementów . Mama tez odreagowywuje Twoją chorobę-dodatkowo może mieć osłabiony organizm . Skoro nie decyduje sie pójśc do lekarza ,zaproponuj jej żeby zażywała magnez ,witaminy. Myślę też ,że gdyby czuła duży dyskomfort-zdecydowała by sie na wizytę .
Pozd. :-)
Blanka

AniaPawel
Posty: 42
Rejestracja: 2013-05-17, 18:03
Lokalizacja: Płońsk

Postautor: AniaPawel » 2013-06-12, 11:42

Blanka jak juz pisalam wczesniej mama jest uparta :-x a to nie jest tak ze sie teraz zaczelo.....juz kiedys miala rozne dziwne pbjawy ale zawsze to lekcewazyla.....a teraz tylko z ta noga tak gorzej bylo dlatego zaczelam sie martwic....a gdzies czytalam ze sm moze byc dziedziczne.....i zaczelambac sie jeszcze bardziej:( a czy ewentualnie moje dziecko tez moze odziedziczyc moje sm?
Ania:)

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-06-12, 12:23

Badania pokazują, że średnio osoba w Stanach Zjednoczonych ma szansę jak 1 do 750 zachorowania na SM, podczas gdy jeżeli osoba ma rodzica lub rodzeństwo z tą chorobą, szanse są jak 1 do 40. Ryzyko zatem wzrasta znacznie w przypadku rodzica z SM, ale mimo to wciąż pozostaje stosunkowo niewielkie (1-3%).
http://www.nationalmssociety.org/about- ... index.aspx

AniaPawel
Posty: 42
Rejestracja: 2013-05-17, 18:03
Lokalizacja: Płońsk

Postautor: AniaPawel » 2013-07-03, 19:21

Witam:) Wracam do tematu mamy.... znowu coś sie dzieje....jak zaczelam ja meczyc pytaniami to przyznala sie, ze ma teraz czasami takie "tiki" w nodze.....tzn jak np. siedzi to przejdzie ja taki prad w nodze i tak mimowolnie jej sie delikatnie ruszy....pozniej przechodzi.....powiedzcie mi czy lekarz rodzinny moze od razu jej dac skierowanie na rezonans?, bo jak jakims cudem namowie ja na wizyte, a on znowu nic nie powie tylko kaze jej noge smarowac spirytusem ( tak bylo ostatnio) to ona znowu to zlekceważy, bo nie bedzie miala ochoty dalej po lekarzach chodzic....
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez AniaPawel, łącznie zmieniany 1 raz.
Ania:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-07-04, 09:15

AniaPawel pisze:powiedzcie mi czy lekarz rodzinny moze od razu jej dac skierowanie na rezonans?,

Wątpię, da skierowanie ale do neurologa a ten zdecyduje co dalej.
Rodzinny może natomiast zbadać poziom elektrolitów. Niedobory np. magnezu, potasu, wit. D3 mogą dawać takie objawy jak opisujesz u mamy. Znając jednak życie, jak powiecie, że u Ciebie stwierdzono SM, nic nie zrobi, tylko wyśle do neurologa. Wiem , że u Ciebie jest spory niedobór wit. D3, u mamy też może być, do tego jak dojdzie niedobór magnezu ,potasu są objawy podobne do SM a choroby wcale nie musi być.
Zacznijcie od zbadania tego u rodzinnego a nawet domagajcie się, neurolog nie jest na razie potrzebny.
Pozdrówka posyłam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2013-07-04, 09:33

AniaPawel pisze:czy lekarz rodzinny moze od razu jej dac skierowanie na rezonans?
renia1286 pisze:Wątpię, da skierowanie ale do neurologa

AniaPawel, od stycznia 2010r lekarz rodzinny nie może wystawiać skierowań na kosztowne badania medyczne typu: rezonans czy tomograf. Takie badania zleca specjalista.

źródło
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez haniutek, łącznie zmieniany 1 raz.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości