Obawa przed chorobą

Niezdiagnozowani

Moderator: Beata:)

Gogo
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-15, 22:13
Lokalizacja: Josno

Obawa przed chorobą

Postautor: Gogo » 2013-08-15, 22:36

Witam,
od pewnego czasu, kiedy to przypadkiem po wpisaniu moich objawów do internetu wpadłem na artykuł o stwardnieniu rozsianym nieźle się zestresowałem. Taki już jestem typ. Do rzeczy:

W ostatnim czasie zbiegło się u mnie kilka dolegliwości. Na początku zauważyłem pogorszone widzenie lewego (tylko lewego) oka. Obraz z daleka nie jest tak wyraźny, szczególnie widać to po zakryciu prawego oka na np. podświetlonych cyfrach godziny na dekoderze. Występuje to tylko gdy patrzę na coś oddalonego. Oprócz tego nie pamiętam już nawet odkąd mam problem z trzymaniem moczu po nocy. W trakcie roku szkolnego wstaję bardzo wcześnie więc tego nie zauważam, ale w trakcie wakacji było to dosyć uciążliwe. Codziennie z wyjątkami budziłem się wcześnie rano, czasem koło 6, zazwyczaj koło 7 i musiałem się wysikać. Nie wydaje mi się, żebym w trakcie dnia przyswajał zbyt wiele płynów. Kilka miesięcy wcześniej miałem też sporadyczne problemy z oddawaniem moczu (pieczenie) okazało się że mam jakieś malutkie kamienie, później stwierdzono u mnie Zespół Gilberta. Od dziecka z kolei mam problem z przełykaniem śliny w sytuacjach stresujących, tj. wystąpieniach publicznych czy rozmowach z osobami przy których nie czułem się zbyt komfortowo. Od jakiegoś czasu wydaje mi się też że moja zdolność utrzymywania równowagi nie jest powalająca. Wystarczy, że dosłownie kilka razy przekręcę się wokół własnej osi i już świat wiruje mi przed oczyma. Kiedy np. gram w Badmintona, po powiedzmy godzinnym sparingu moja dłoń przez jakiś czas mocno drży. Poza tym mój nastrój też nie jest w najlepszej kondycji, choć w sumie mogę to usprawiedliwić nieudaną miłością i martwieniem się o rodziców itd. Przeczytałem też że u kogoś pierwsze objawy pojawiły się po przyjeździe z jakiegoś ciepłego miejsca z wakacji. Po powrocie znad morza zacząłem odczuwać leciutkie drętwienie a później nieregularne mrowienie prawej dłoni szczególnie w okolicach małego palca, które trwa już z 3 dni. Lubię się kąpać w wodzie ale zimna bałtycka woda na tyle mnie zniechęcała, że ograniczyłem wchodzenie do morza do minimum. Ogólnie po przeczytaniu tego artykułu zmartwiło mnie że praktycznie każdy objaw mogę w jakiś sposób do siebie dopasować.

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2013-08-16, 09:51

1. Wzrok - gdyby to oko równocześnie Cię bolało, to byłby to objaw.
2. Nietrzymanie moczu oznacza co innego - to nie jest wstawanie w nocy na siku.
3. To normalne, że po dłuższej grze rakietką ręka drży.
4. Jeśli lepiej się wczytasz w wyniki z wyszukiwarki internetowej, okaże się, że masz też boreliozę, hashimoto, chlamydiozę i milion innych chorób. A ich też nie masz, podobnie jak SM.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez axl, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Bez diagnozy lecz z objawami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości